اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بیت کوین یک رقیب نوظهور برای طلا است.

salamcrypto

بلو پوتنام گفت تولید مداوم طلا که احتمالاً در سال جاری افزایش یابد ، در تضاد با عرضه ثابت بیت کوین است.بلو پوتنام ، اقتصاددان ارشد و مدیر عامل گروه CME ، معتقد است بیت کوین “رقیب نوظهور” طلا است.

پوتنام در یک فیلم ارائه شده توسط CME که روز چهارشنبه توسط بلومبرگ ارسال شد ، گفت که تولید مداوم طلا که احتمالاً در سال 2021 افزایش می یابد ، در تضاد با عرضه ثابت بیت کوین است.

شورای جهانی طلا تخمین می زند که تقریباً 217،790 تن طلا در طول تاریخ استخراج شده است که هر سال 2756 تا 3306 تن اضافی استخراج می شود.در مقابل ، بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که فقط 21 میلیون واحد ثابت داشته باشد. تاکنون 18.62 میلیون بیت کوین استخراج شده است.با این حال ، پاتنام به بینندگان هشدار داد كه عرضه ثابت لزوماً با نوسان كمتر برابر نیست. در حقیقت ، زمانی که عرضه نسبتاً غیر کشسان باشد ، عکس این بیشتر است.

وی گفت: “تغییر الگوی تقاضا می تواند تأثیرات بسیار ناگهانی بر قیمت داشته باشد ، بیت کوین این نکته را ثابت کرده است.”پاتنام خاطرنشان كرد: شركت وی شروع به مشاهده جذابیت رو به کاهش طلا به عنوان مانعی در برابر ریسك سیاسی جهانی كرده است.”در دوره 2017 تا 2020 ، به نظر می رسد که بیشتر نوسانات قیمت طلا مستقیماً با سیاست فدرال ایالات متحده آمریکا مرتبط باشد. “

بیشتر بخوانید:  اولین شبکه کاملاً غیرمتمرکز IOTA راه اندازی شد

اقتصاددان ارشد افزود ، از آنجا که ارزش سهام در بازارهای سراسر جهان به همان نیروی محرک پاسخ می دهد ، در حال حاضر جذابیت  طلا تضعیف شده است.

منبع : www.coindesk.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا