اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بیت کوین، واحد پول رسمی السالوادور

salamcrypto

نایب بوکله رییس جمهور السالوادور امروز گفت که آنها لایحه یا را به مجلس ارسال کرده اند مبنی بر اینکه پادشاه ارز های دیجیتال یعنی بیت کوین به عنوان واحد پول رسمی این کشور انتخاب شود، وی همچنین مدعی شده  بود که احتمال تصویب این لایحه در کنگره السالوادور 100 درصد است.

حزب بوکله که از 84 کرسی مجلس، 64 کرسی را در اختیار دارد، این لایحه را تصویب خواهد کرد، بوکله همچنین افزود که این لایحه امشب یا فردا به عنوان قانون جدید السالوادور امضا خواهد شد.

اوایل امروز نایب بوکله در توییتر خود نوشت:
من قانون بیت کوین را به کنگره ارسال کردم و شما نسخه ای از آن را خواهید دید.

پس از این بوکله یک مکالمه ی عمومی با نیک کارتر مدیر یکی از صندوق های مدیریت دارایی دیجیتال در Spaces از توییر داشت که همراه با نیک کارتر با حضور بیش از 15 هزار نفر این لایحه را مورد بررسی قرار دادند.

السالوادور یک کشور کوچک در آمریکای جنوبی است که عمدتاً بخاطر صنعت قهوه، صنعت توریسم و تولید مواد دیگر شناخته می‌شود؛ نایب بوکله چند روز قبل گفت که قصد دارد یک لایحه مبنی بر بیت کوین به کنگره ارسال کند تا گل سرسبد ارز های دیجیتال به عنوان پول قانونی این کشور شناخته شود.

بیت کوین: از پول جادویی تا پول واقعی

در صورت تصویب شدن این لایحه، هرکسی قادر به مبادله بیت کوین برای خرید های خود خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  دادخواست دیگر در مورد تخلفات قانون اوراق بهادار برای Ripple

تا به اینجای کار بیت کوین به عنوان پول اینترنتی و یا پول جادویی و حتی پول غیرقانونی از نظر بیشتر کشور ها شناخته می‌شود و هیچ کشوری در جهان این رمزارز را به عنوان پول قانونی نپذیرفته بود تا اینکه السالوادور در این زمینه پیشگام شد.

بازرگانان این کشور نیز می‌توانند همانطور که دلار را پذیرفتند، بیت کوین را نیز بپذیرند؛ نایب بوکله در این مورد گفت:
بما نه تنها به دنبال پشتیبانی از آن هستیم، بلکه می‌خواهیم به جهان نشان دهیم که سایر کشور ها نیز می‌توانند از مزیت های بیت کوین بهره مند شوند، السالوادور دیگر یک کشور نیست، بلکه نمادی از چیزی که بیت کوین قادر به انجام دادن آن است می‌باشد.

همچنین دولت این کشور اعلام کرد که مهاجران می‌توانند با سرمایه گذاری 3 واحد بیت کوین در این کشور، اقامت دائم آن را اخذ کنند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CryptoSlate


گزیده اخبار :

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا