اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بیت کوین طلای دیجیتال نیست، مس دیجیتال است

salamcrypto

جف کوری رییس بخش تحقیقات کالای بانک گلدمن ساکس مقایسه بیت کوین و طلا را رد کرد و گفت که بیت کوین بیشتر شبیه یک دارایی ریسکی و خطرناک است و آن را مانند مس توصیف کرد.

کوری دیروز در برنامه Squawk Box شبکه CNBC صحبت کرد و خاطرنشان کرد که مس و بیت کوین هر دو به دلیل نوسانات شدید به عنوان دارایی های خطرناک و پر ریسک شناخته می‌شوند و او طلا را به عنوان یک محافظ در برابر تورم که خطر و ریسک کمتری دارد می‌بیند.

وی افزود:
ارز های دیجیتال جایگزین طلا نیستند بلکه می‌توانند جایگزین مس شوند، آنها دارایی هایی پر ریسک و خطرناک هستند و یک سپر خوب در برابر تورم باید پایدار تر باشد و نوسانات کمتری داشته باشد.
وی ادامه داد: اگر کمی به همبستگی بین بیت کوین و مس دقت کنید متوجه می‌شوید که بیت کوین مس دیجیتال است و هر دو دارایی های خطرناکی هستند.

این اظهار نظر های کوری به دنبال کاهش قیمت شدید بیت کوین طی چند روز اخیر است که بیت کوین از سطح قیمتی 57 هزار دلار به سطح قیمتی 36 هزار دلار رسید و کاهش قیمتی 36.8 درصدی را تجربه کرد.

اتر نیز همانند بیت کوین دچار کاهش قیمت شدید شد و از 4300 دلار به 2598 دلار رسید و 39.58 درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

بیشتر بخوانید:  شرایط جدید استخراج ارز های دیجیتال

مس نیز در سال 2021 نوسانات قیمت زیادی را تجربه کرده است به طوری که در 3 ژانویه قیمت آن 3.56 دلار بود و در 24 فوریه به 4.30 دلار رسید و در ماه مارچ نیز قیمت آن بین 3.5 تا 4 دلار حا به جا می‌شد و در 10 می به 4.8 دلار رسید و قیمت آن اکنون با 4.65 دلار معامله می‌شود.

به نظر شما همراهان گرامی زوم ارز آیا بیت کوین مس دیجیتال است؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph


گزیده اخبار :

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا