اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ارزش بیشتر بیت کوین 📊 نسبت به اتریوم

اطلاعات Money Movers نشان می دهد که بلاکچین بیت کوین از نظر ارزش انتقال روزانه از اتریوم پیشی گرفته و به 14 میلیارد دلار در روز رسیده است  .

سلام کریپتو

اما در تاریخ 2 سپتامبر 2020 ، اتریوم برای اولین بار از بیت کوین پیشی گرفت و روزانه 6.5 میلیارد دلار پردازش می کرد. اما در چند هفته گذشته ، افزایش علاقه ی سازمانی و افزایش قیمت ها ، بیت کوین را دوباره در صندلی راننده قرار داده است.

“MicroStrategy یکی از موسساتی است که مقدار زیادی بیت کوین را جمع کرده است – تقریبا 2.4 میلیارد دلار بر اساس قیمت های امروز. اتخاذ سازمانی اتریوم در حال شتاب گرفتن است ، اما هنوز به سطح بیت کوین نرسیده است”

جیسون براون ، مدیر توسعه تجارت در پلتفرم قابل ساخت زنجیره هوشمند Komodo ، گفت :

این سرمایه گذاری موسساتی را می توان با میزان برداشت از صرافی ارز های دیجیتال مشاهده کرد. به عنوان مثال ، صرافی Coinbase Pro در 2 ژانویه خروج 55000 بیت کوین را مشاهده کرد ، احتمالاً این خروج به منظور نگه داری بیشتر بیت کوین توسط سرمایه گذاران بزرگ برای طولانی مدت است.

صرافی ایرانی کارت

بیت کوین یک اندوخته ی با ارزش …

یوهانس اشمیت ، مدیر امور بانکی و پرداخت های صرافی Kraken ، توضیح داد که بیت کوین یک دارایی ارزشمند است.با توجه به افزایش قیمت اخیر ، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح جدید خود رسیده است ، او گفت “تعجب آور نیست” که ارزش تسویه حساب شده در بیت کوین از اتریوم فراتر رفته است.در همان زمان ، سرمایه گذاران تازه وارد ، معمولاً قبل از انتقال به دارایی های دیگر ، بیت کوین را خریداری می کنند.

اشمیت افزود : ” این چیزی است که ما شاهد آن هستیم . با گذشت زمان ، ما باید انتظار داشته باشیم که ارزش سرمایه گذاری شده در اتریوم به تدریج دوباره بدست آید زیرا سرمایه گذاران راحت تر می توانند برای خودشان در اتر سرمایه گذاری کنند و همچنین از آن برای امنیت شبکه یا در بسیاری از فعالیت های مالی جدید استفاده می کنند ، مانند DeFi  “

بیشتر بخوانید:  خبر جدید: استخراج بیت کوین در استان آنهوی چین ممنوع شد

اتریوم با هزینه های زیادی روبرو می شود …

علاوه بر این ، شبکه اتریوم در هفته های اخیر افزایش قیمت را تجربه کرده است ، و این باعث می شود بسیاری از شبکه ها برای افرادی که از صرافی های غیرمتمرکز و پروتکل های DeFi استفاده می کنند ، غیرقابل استفاده باشد.براون توضیح داد: ” در حال حاضر ، هزینه های اتریوم شش برابر هزینه های شبکه بیت کوین است و این حتی شامل آماری از پروتکل های ساخته شده در اتریوم نیست که به هزینه کارمزد در اتریوم پرداخت می شود.”

با این حال ، او اضافه کرد که به نظر می رسد احتمالاً  اتریوم به زودی به عنوان بلاک چین ، ارزش خود را بدست خواهد آورد ، زیرا تصمیم اخیر که توسط دفتر نظارت بر ارز (OCC ) صادر شده است ، به بانک های مستقر در ایالات متحده اجازه پرداخت در سکه های ثابت (stablecoins) را میدهد .

براون خلاصه کرد: “USDC  ،PAX  ، DAI و دیگران به عنوان وسیله ای برای تسویه حساب دیجیتالی پرداخت های بانکی در چند دقیقه ، در مقایسه با روزهای دارای سیستم های قدیمی ، شتاب بیشتری می گیرند.”همانطور که Decrypt  گزارش داد ، OCC روز دوشنبه اعلام کرد که بانک ها ممکن است از پول های ثابت (stablecoins) و بلاکچین ها برای پرداخت استفاده کنند ، و این کار به طور تاثیر گذاری به ارزهای دیجیتال کمک زیادی می کند.

منبع : decrypt.co


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا