تریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

تسلط بیت کوین به بالاترین حد در 2 ماه گذشته می رسد

تسلط ارزش بازار بیت کوین به بالاترین حد در 2 ماه گذشته می رسد. زیرا آلت کوین ها در حال کشمکش هستند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

تا کنون هیچ نشانه ای از یک “آلت سیزن” جدید با توجه به قیمت بیت کوین وجود ندارد، زیرا بحث و جدل بر سر کارمزدها برای اتریوم ادامه دارد. بیت کوین پس از اینکه هفته گذشته سلطه ارزش بازار آن به بالاترین حد خود از نوامبر 2021 رسید، در حال باز پس گیری سهم بازار از آلت کوین ها است.

داده های CoinMarketCap و TradingView نشان می دهد که بیت کوین در اواخر ژانویه به طور خلاصه بیش از 42 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

کوین کده

بیت کوین تسلط بازار خود را بازگرداند.

با توجه به اینکه در ماه نوامبر از بالاترین سطح قیمتی خود در حالت نزولی به سر می برد، آخرین حرکات به بیت کوین اجازه داد تا بخشی از تسلط از دست رفته خود را در برابر آلت کوین ها پس بگیرد.

پیش از این، توجه به کوین‌ های اصلی مانند اتریوم (ETH)، سولانا (SOL) و موارد دیگر معطوف بود، زیرا از ضعف بیت‌ کوین استفاده می ‌کردند. در حالی که به نظر می رسد جدول در حال حاضر تغییر کرده است، قدرت به BTC بازگشته است، که توانسته است 40 درصد تسلط خود را در نیمه دوم ماه گذشته حفظ کند.

نمودار دامیننس بیت کوین

نمودار دامیننس بیت کوین امروز 13 بهمن 1400
نمودار دامیننس بیت کوین امروز 13 بهمن 1400

ارزش بازار از معیار کاملی برای سنجش قدرت بازار فاصله زیادی دارد، زیرا توکن ‌های تثبیت شده را در برابر آنهایی که سابقه کوتاهی دارند قرار می ‌دهد و کار انجام شده یا پشت پرده ارزش بازار یک ارز دیجیتال را در نظر نمی‌ گیرد.

سود تحقق یافته، که هر خروجی تراکنش مصرف نشده (UTXO) را بر اساس قیمتی که آخرین بار بیت کوین های درگیر در تراکنش حرکت کرده اند، ارزش گذاری می کند، و مورد علاقه تحلیلگران است.

بیشتر بخوانید:  تفاوت سرمایه گذاری در بازار بورس و بازار ارزدیجیتال چیست ؟

بر خلاف ارزش بازار استاندارد، داده ‌های شرکت تحلیل آن چین Messari تأیید می‌ کند که سقف تحقق‌ یافته از زمان بالاترین رکورد در ماه نوامبر کم و بیش ثابت مانده است، و در حال حاضر به 453 میلیارد دلار رسیده است.

نمودار Bitcoin realized cap به سقف رسید.

نمودار Bitcoin realized cap به سقف رسید.
نمودار Bitcoin realized cap به سقف رسید.

هزینه های اتریوم اکنون بیت کوین را وارد رکود کرده است.

در مبحث بزرگی تحقق یافته، معیار اتریوم از سه ماهه چهارم سال گذشته، اصلاحی بارزتر داشته است. با بحث و جدل در مورد پروژه اتریوم 2.0 که با کارمزدهای بی سابقه همراه است، انتقادها در مورد توانایی آن در رقابت با بیت کوین همچنان در جریان است.

دیلان لیکلر، یکی از تحلیلگران بازار، روز سه شنبه در مورد مسئله کارمزدها نوشت: «اتریوم یک شبکه ذخیره سازی و تسویه ارزش ساخته شده نیست، بیت کوین است. و در ادامه گفت: «ETH از زمان راه‌ اندازی به ‌عنوان یک شبکه تسویه حساب کارآمد تر شده است. زیرا توکن آن ارزش انباشته شده است».

داده ‌های شرکت تجزیه و تحلیل آن چین Glassnode نشان می‌ دهد که ارزش کاهشی در بلاک چین اتریوم به ازای هر 1 دلار کارمزد در مقابل بیت‌ کوین منتقل می‌شود.

نمودار حجم انتقال روزانه بیت کوین در برابر اتریوم به ازای هر 1 دلار

نمودار حجم انتقال روزانه بیت کوین در برابر اتریوم به ازای هر 1 دلار
نمودار حجم انتقال روزانه بیت کوین در برابر اتریوم به ازای هر 1 دلار

کارمزد بیت کوین اکنون تنها به 1 درصد از کارمزد پرداخت شده برای تراکنش های ETH می رسد.

کریس بورنیسک، شریک VC، که اعداد را در توییتر آپلود کرده است، اظهار داشت: «وقتی آن را دیدم تقریباً باور نکردم، BTC در حال حاضر در حدود 1٪ از قیمت ETH از نظر مبلغی که مردم برای استفاده از شبکه می پردازند، است.

نمودار سهم کارمزد بیت کوین در برابر کارمزد اتریوم

نمودار سهم کارمزد بیت کوین در برابر کارمزد اتریوم
نمودار سهم کارمزد بیت کوین در برابر کارمزد اتریوم

منبع: کوین تلگراف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا