اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آمریکا از چین در مسابقه هش ریت پیشی گرفت

آمریکا از چین در مسابقه هش ریت پیشی گرفت

به گزارش زوم ارز و بنا به داده های رسمی منتشر شده از سوی دانشگاه کمبریج، ماینر های بیت کوین اکنون ایالات متحده را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب می‌کنند و میزان هش ریت در اختیار ایالات متحده از سال گذشته تاکنون 428 درصد افزایش یافته است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

شبکه CNBC اعلام کرد که تا ماه جولای، تقریباً 40 درصد از هش ریت بیت کوین توسط ماینر های مستقر در ایالات متحده تولید می‌شود و از سپتامبر سال گذشته این رقم افزایشی 428 درصدی را تجربه کرده است.

در حال حاضر آمریکا جایگاه رهبری هش ریت (سختی شبکه) بیت کوین را از چین ربوده است و سرکوب چینی ها در زمینه استخراج ارز های دیجیتال خود این امکان را برای آمریکایی ها فراهم کرده است و اگرچه در آن زمان 50 درصصد از ماینر های چینی محبور شدند تجهیزات خود را تقریباً یک شبه خاموش کنند.

کوین کده

جابجایی ماینر ها از چین در مقیاس بسیار بزرگی صورت گرفت و آنها به سراغ کشور هایی که برق ارزان و قوانینی دوست دار ارز های دیجیتال داشتند رفته و بسیاری از ماینر ها در کانادا و قزافستان مستقر شدند و البته اکثریت آنها ایالات متحده را انتخاب کردند.

بیشتر بخوانید:  به کیف پول های دیجیتال از طریق تلگرام حمله می‌شود!

به گفته بواز سوبرانو، تحلیلگر مشهور، چین دیگر استخراج بیت کوین را کنترل نمی‌کند.

از جمله ایالت های آمریکا که انرژی ارزان ارائه می‌دهند می‌توان به تگزاس، واشنگتن و نیویورک (دارای نیروگاه های انرژی هسته ای) و میامی اشاره کرد.

به گفته کارشناس های مختلف که با CNBC صحبت کردند، قزاقستان تنها یک توقف موقت برای ماینر هایی است که قصد دارند از چین به سمت غرب مهاجرت کنند.

بنظر شما همراهان زوم ارز با توجه به قیمت بسیار پاینن انرژی در ایران در مقایسه با سایر کشور های جهان، آیا ماینر ها به دنبال استقرار در ایران نیز هستند؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


بیشتر بخوانید: 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا