تریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

تسلیم ماینرها در پشت بدترین شیب نزولی قیمت BTC

داده‌ها نشان می‌دهد که ماینرهای بیت‌ کوین می ‌توانند قبل از تسلیم شدن، 20 درصد قیمت بیت ‌کوین را تحت تأثیر قرار دهند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

هزینه های تمام شده بیت کوین برای ماینرها حدود 34000 دلار است. و همراه با کارمزد تراکنش، ماینرها نباید نگران چالش حمایت 40000 دلاری در BTC/USD باشند.

کسب و کار استخراج بیت کوین در سطوح قیمت فعلی بیشتر از همیشه است، و داده های جدید نشان می دهد که فروش انبوه ماینرها واقعا چقدر بعید است.

کوین کده

همانطور که توسط حساب محبوب توییتر venturefounder@ در 14 ژانویه اشاره شد، حتی در قیمت 42000 دلار، جفت ارز معاملاتی BTC/USD حدود 20 درصد بالاتر از قیمت تمام شده ماینرها می باشد.

تسلیم ماینرها در پشت “بدترین” شیب نزولی قیمت BTC

با وجود سقوط 27000 دلاری قیمت از بالاترین سطح تاریخ، بیت کوین برای ماینرها جذاب تر از همیشه است. نرخ هش ریت، تخمینی از کل قدرت پردازش اختصاص داده شده به استخراج، در این هفته به بالاترین حد خود رسید.

در همین حال، آنهایی که نگران این بودند که کاهش قیمت بیت کوین می تواند ماینرها را برای فروش تحت فشار قرار دهد، از طریق داده هایی که میزان درآمد دلاری ماینرها را اندازه گیری می کنند، مشخص شده است که در حال حاضر هنوز قیمت بیت کوین برای ماینرها صرفه اقتصادی دارد.

با ارجاع به شاخص هزینه تولید BTC از چارلز ادواردز، مدیر عامل سرمایه‌ گذاری Capriole، بنیانگذار سرمایه ‌گذاری، نشان داد که نقطه سر به سر در حال حاضر قیمت 34000 دلار است.

او در نظرات افزود: «بدترین ریزش هایی که بیت ‌کوین تا به حال داشته است به دلیل تسلیم شدن ماینرها بوده است (دسامبر 2018، مارس 2020)، زمانی که قیمت بیت کوین کمتر از هزینه‌ های تولید شد، و صرفه اقتصادی برای ماینرها نداشت. در نتیجه فشار فروش ماینرها موجب ریزش های شدید تری شد.

بیشتر بخوانید:  بازگشت بیت کوین به سطح 40000 دلار

“BTC در ماه مه 2021 نیز در قیمت 30 هزار دلار در معرض خطر تسلیم ماینرها قرار داشت. هزینه تولید فعلی 34 هزار دلار است که 20 درصد کمتر از قیمت فعلی است.”

نمودار هزینه تولید بیت کوین نسبت به قیمت آن

نمودار هزینه تولید بیت کوین نسبت به قیمت آن
نمودار هزینه تولید بیت کوین نسبت به قیمت آن

به این ترتیب، تا این لحظه هیچ دلیلی وجود ندارد که ماینرها به دلیل سودآوری – و همچنین چشم انداز آینده – عملیات فروش انجام بدهند.

ادواردز در یک پست مدیوم در مورد شاخص خود از سال 2019، علاوه بر این اشاره کرد که کارمزد تراکنش‌های اعطایی به ماینرها به آن‌ها یک ساختار و زیر بنای اضافی در برابر تهاجم قیمت ‌های لحظه‌ ای، کمتر از هزینه تولید می‌ دهد.

بینش دیگری می‌گوید: «از لحاظ تاریخی، هزینه ‌های الکتریکی برای تولید یک بیت‌ کوین، کف قیمتی را در قیمت بازار بیت‌ کوین نشان می‌دهد.

ماینینگ در سال جاری از حرکت قیمت نقطه ای خودداری می کند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، ماینرها در واقع با کیف پول خود رای می دهند. زیرا قیمت بیت کوین زیر 50000 دلار تثبیت شده است.

بر اساس گزارش Fidelity: چرخه بیت کوین هنوز به پایان نرسیده است، و ماینرها برای مدت طولانی در این چرخه باقی خواهند ماند.

به جای فروش، ماینرها به طور انبوه بیت کوین را در این ماه و در آخرین ماه نسبت به دوران اوج انباشته کرده اند. این نشان‌ دهنده ترازنامه سالم در آینده است – ترس از مشکلات اقتصادی در حال حاضر بر صنعت ماینینگ فشاری وارد نمی کند.

نمودار هش ریت بیت کوین

نمودار هش ریت بیت کوین
نمودار هش ریت بیت کوین

در آینده، بدترین سناریو های تخمینی در میان تحلیلگران مشهور پیش ‌بینی می‌ کنند که قیمت بیت کوین کمتر از 30000 دلار نباشد.

منبع: cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا