اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

استخر بیت کوین mempool در انتظار 125 هزار تراکنش

salamcrypto

امروز تعداد معاملات منتظر تایید در استخر mempool به بیش از 125 هزار رسید. این رقم معادل 149 مگابایت داده است که در صف انتظار برای اضافه شدن به بلاکچین به سر می‌برد. این رقم برای پر کردن 107 بلاک کافی بنظر می‌رسد.
البته که این رقم کوچک تر از رقم 143 هزار معامله در 17 دسامبر سال 2020 است. این ارقام جسارت منتقدان را برای انتقاد بالا برده است در حالی که فورک های بیت کوین سرعت و کارمزد کمتری برای معاملات رمزپایه ارائه می‌دهند.
استخر mempool معمولاً به عنوان منظقه انتظار برای معاملات ورودی قبل از تأیید شناخته ی‌شود.
آخرین دفعه ای که mempool به صفر رسید در تاریخ 1 ژانویه همین سال بود. حتی قبل از آن نیز به صفر رسیدن این استخر یک اتفاق نادر بود.
بنا به ردیاب های آمار شبکه بیت کوین در mempool.observer، در حال حاضر هداقل هزینه 93،sat/byte توصیه می‌شود تا اطمینان حاصل شود که یک معامله در بلاک های آینده گنجانده شود. با قیمت مرجع 46 هزار دلار برای هر بیت کوین و اندازه متوسط 224 بایت در هر معامله، این منجر به هزینه 9.63 دلاری می‌شود.
در اوایل امروز برخی در توئیتر توصیه کرده اند که قیمت این خدمات به sat/byte149، برسد.در 8 فوریه در مجموع 84.72 بیت کوین در کارمزد معاملات جمع آوری شد که معادل 2.05 میلیون دلار است. کارمزد معاملات در ماه های نوامبر و دسامبر سال 2020 حتی پس از آنکه بازار صعودی شده بود هم معقول باقی مانده بود.مقایس لایه دوم بیت کوین یعنی Lightning Network نیز همچنان شاهد افزایش رکورد در شمارش گره ها و ارزش دلاری بیت کوین در همه کانال هاست.در تاریه 2 فوریه، صرافی OKEx اعلامکرد که لایتنینگ را در فرآیند های مبادله خود ادغام کند تا در هزینه های کارمزدی صرفه جویی شود.

بیشتر بخوانید:  اولین مجوز استخراج رمز ارز در آذربایجان غربی

منبع: Cointelegraph.com


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا