صرافی ایرانیکارت
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کاهش قیمت بیت کوین و ترس شدید در بازار

پادشاه ارز های دیجیتال در تاریخ 21 می در میان گزارش هایی مبنی بر اینکه چین به دنبال تعیین قوانین سخت گیرانه تر برای ماینینگ بیت کوین است با اصلاح قیمت جدیدی رو به رو شد.
داده های Cointelegraph Markets Pro و  TradingView نشان می‌دهد که جفت ارز  BTC/USD در 21 می در فقط چند دقیقه با 10 درصد کاهش قیمت رو به رو شد و دلیل آن هم دریافت اخبار منفی بود.
این جفت ارز اخیراً پس از رکوردشکنی در اصلاح قیمت و رسیدن به سطح قیمتی 30 هزار دلار در تاریخ 19 می، موفق شده بود سطح قیمتی 42 هزار دلار را برگرداند و آخرین نگرانی ها از کاهش قیمت بیشتر را رفع کرد.
کاهش قیمت جدید به دنبال بیانیه دولت چین مبنی بر سرکوب استخراج های غیرقانونی و جلوگیری قاطعانه از تجارت افراد در این بازار بود.
همانطور که کوین تلگراف گزارش می‌دهد، چی قبلاً نیز همچین برنامه ای مبنی بر کنترل فعالیت مردم در بازار ارز های دیجیتال را تکرار کرده بود و این خبر مانند تهدیدی برای بازار ارز های دیجیتال بود.
مفسر مشهور WhalePanda پاسخ داد:
اجازه دهید چین استخراح بیت کوین و تجارت بیت کوین را ممنوع کند.
تحقیقات قبلاً نشان داده بود که شبکه بیت کوین در برابر تغییر شرایط مقاوم است و با از دست دادن قدرت استخراج در یک مکان، مکان دیگری در جهان جای خالی مکان قبلی را پر خواهد کرد.
در یک خبر جداگانه، نهاد های نظارتی در هنگ کنگ نیز تجارت خرده ی ارز های دیجیتال را ممنوع کنند و فقط میلیونر ها قادر به انجام چنین تجارت هایی باشند.
در زمان نگارش این خبر بیت کوین در سطح قیمتی 35908 دلار قرار دارد و در شبانه روز اخیر حدودآً 10 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است.
به طور گسترده تر، تاثیر اخبار منفی پس از رسیدن بیت کوین به 30 هزار دلار کمتر شده است و دلیل آن هم خروج تریدر های تازه کار است.
در همین حال حساب های توییتری جامعه ی بیت کوین خبر از ترس شدید در بازار بخاطر اخبار ناخوشایند چین می‌دهد.

سلام کریپتو

به نظر شما همراهان زوم ارز، ریزش شدید ارز های دیجیتال و علی‌الخصوص بیت کوین، تا کجا ادامه خواهد داشت؟

بیشتر بخوانید:  نماینده مجلس: بستر فعالیت قانونمند در حوزه رمز ارزها فراهم شود

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph


گزیده اخبار :

صرافی کوینکده

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا