زوم ارز پدیا

پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2025 | پیش بینی قیمت بیت کوین بعد از کرونا

پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2025، برخی از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال، همیشه به دنبال پیش‌بینی دقیق قیمت هستند. اگر در این حوزه کمی اطلاعات داشته باشید، قطعاً درک می‌کنید که هیچ‌گاه نمی توان قیمت رمز ارز ها را به صورت دقیق پیش‌بینی کرد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

شما تنها می توانید، با استفاده از روش های تحلیلی مختلف مثل تکنیکال و فاندامنتال تا حدودی روند حرکت و تحرکات بازار را شناسایی کنید و نسبت به آن نظر خود را اعلام کنید.

هر نظری که در مارکت اعلام می شود، تنها یک نظر است و قرار بر این نیست که مارکت به آن سمت حرکت کند. توجه داشته باشید اگر فردی به شما یک نظر حتمی و یا یک پیش‌بینی حتمی اعلام می کند، قطعاً قصد کلاه‌برداری از شما را دارد.

کوین کده

با توجه به نوسانات قیمت بیت کوین، افرادی بسیاری به دنبال پیش‌بینی قیمت آن هستند اما عده کمی موفق می شود که تا حدودی قیمت آن را پیش‌بینی کنند. معمولاً تحلیل گر های معروف، بنا بر اطلاعاتی که دارند می توانند از نظر های مختلف بازار ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی کنند اما ممکن است پس از پیش‌بینی تنها با انتشار یک خبر، پیش‌بینی آن ها از آب در نیاید و مخالف پیش‌بینی آن ها مارکت حرکت کند.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا کمی درباره پیش‌بینی قیمت بیت کوین عناوینی را مطرح کنیم. قبل از شروع اصل مطلب، با تعدادی از پیش‌بینی های تحلیلگران معروف آشنا خواهید شد تا بهتر بتوانید با پیش‌بینی های انجام شده آشنا شوید.

آشنایی با پیش‌بینی های تحلیلگران و افراد معروف

آشنایی با پیش‌بینی های تحلیلگران و افراد معروف
آشنایی با پیش‌بینی های تحلیلگران و افراد معروف

در این بخش به چند پیش‌بینی محقق شده و همچنین محقق نشده اشاره خواهیم کرد. در طول ماه، پیش‌بینی های مختلفی از فعالان این بازار منتشر می شود، اما این که کدام یک از پیش‌بینی ها درست از آب در می آید برای همه افراد مبهم است!

در سالی که گذشت، بسیاری از افراد قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کردند که تنها تعداد اندکی از آن ها درست از آب در آمد. در این بخش با چند پیش‌بینی که در سال قبل انجام شد آشنا می شویم تا ببینیم کدام یک از آن ها محقق شده است.

پیش‌بینی تحلیل گر ناشناس «پلن بی PlanB» نسبت به قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021:

اگر دنبال کننده تحلیلگران مطرح باشید، قطعاً تحلیلگر با PlanB آشنا هستید. تاکنون نام این تحلیلگر فاش نشده است و هویت آن همانند ساتوشی مخفی است. در نوامبر 2020 این فرد ادعا کرد که پیش‌بینی می کند که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021 به قیمت 100 هزار دلار می رسد. حال که سال 2021 گذشته است هیچ، در اواسط سال 2022 نیز هستیم اما خبری از بیت کوین 100 هزار دلاری تا کنون نبوده است. البته این تحلیلگر مشهور، بارها تحلیل های درستی را انجام داده است و این موضوع باعث شده است تا کمی نام آن بر سر زبان ها بی افتد.

پیش‌بینی بنیان گذار شیپ شیفت، اریک وورهیز «Erik Voorhees» درباره قیمت بیت کوین:

پیش‌بینی آقای اریک نیز یک پیش‌بینی غیر منطقی بود چراکه در اوایل سال 2021 امید بیت کوین 100 تا 300 هزار دلاری تا نیمه سال 2021 را دادند. سپس آقای اریک افزود که پس از تاچ قیمت 100 هزار دلار توسط بیت کوین، مجدد قیمت به زیر 100 هزار دلار می آید. همان‌طور که می دانید، بیت کوین نتوانست حتی تا نزدیک این قیمت برود چراکه آخرین ATH این ارز دیجیتال در محدوده قیمتی 69000 دلار بوده است.

پیش‌بینی آقای مایک نووگراتز «Mike novogratz» مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گلکسی درباره بیت کوین:

آقای مایک تقریباً یک پیش‌بینی درستی توانست کند. او گفت با ورود خریداران جدید و همچنین اثر شبکه باعث خواهد شد که بیت کوین به 65000 دلار برسد. تنها پس از مدتی، این موضوع اتفاق افتاد و بیت کوین توانست به قیمت 65000 دلار برسد و حتی از آن بالاتر نیز برود. تمامی این پیش‌بینی و احتمالاً تنها در یک نظرسنجی توییتری اتفاق افتاد. شاید برایتان جالب باشد اما این نظر آقای مایک نسبت به یک توییت بود. تقریباً چندی قبل میسی ویلیامز ستاره سریال بازی تاج و تخت در توییتر از دنبال کنندگان خود پرسید که آیا وقت خرید بیت کوین است؟ در پاسخ آقای مایک جواب فوق را نوشت که خوشبختانه از آب درآمد.

پشبینی دیمین سویلاش «Damien soylash» فعال و مشهور در شبکه های اجتماعی مخصوصاً تیک تاک درباره بیت کوین:

تقریباً می توان گفت که بدترین پیش‌بینی تاریخ برای آقای دیمین ثبت شده است. تقریباً باید گفت که این پیش‌بینی غیرمنطقی است و همچنین هیچ فردی آن را باور نمی کند. آقای دیمین در اکتبر سال 2021 پیش‌بینی کرد که قیمت بین کوین تا دوماه آینده صفر خواهد شد! همچنین او افزود که بیت کوین بسیار پرنوسان است و نمی توان آن را به عنوان یک دارایی حساب کرد. تمام ارزهای دیجیتال کلاه‌برداری و پانزی هستند. در آخر او اضافه کرد که توصیه های من را گوش دهید و در اولین فرضت قبل از ورشکسته شدن، سرمایه خود را از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خارج کنید.

پیش‌بینی ویلی وو «Willy Woo» تحلیلگر معروف حوزه کریپتو درباره بیت کوین:

آقای ویلی وو یکی از تحلیلگران حوزه کریپتو است که برخی از کاربران با آن آشنا هستند. او در آواخر سال 2020 و ابتدای سال 2021 عنوان کرد که طبق تحلیل و همچنین مدل های او، بیت کوین می تواند تا قیمت 200 هزار دلار را تاچ کند. جز این پیش‌بینی، آقای ویلی پیشنهاد دیگری نیز داشت. او عنوان کرد که بیت کوین می تواند محدوده قیمتی 300 هزار دلار را نیز تایپ کند و رخ دادن این اتفاق دور از دسترس نیست.

همان‌طور که تا به این قسمت مطالعه کردید، اکثر افراد پیش‌بینی قیمت 100 هزار دلاری برای بیت کوین داشتند، اما تا کنون این اتفاق رخ نداده است چراکه اگر رخ دهد، به صورت کلی مارکت کریپتو یک تکان اساسی می‌خورد.

پیش‌بینی رابرت کیوساکی «Robert kiyosaki» کار آفرین و نویسنده کتاب معروف پدر پولدار، پدر بی پول درباره بیت کوین:

آقای رابرت پیش‌بینی کرد که در سال 2021 شاهد ورود مؤسسات مالی بسیاری به بازار کریپتو هستیم. تقریباً تا حدودی این نظر درست بود چراکه در ماه های اخیر شرکت های بزرگی وارد حوزه کریپتو شدند و بر روی بیت کوین و یا سایر رمز ارز ها سرمایه گذاری کردند.

او پیش‌بینی کرد که پس از ورود مؤسسات در حوزه کریپتو، یک رشد نسبی خواهیم داشت و ممکن است بیت کوین به 50 هزار دلار برسد. همان‌طور که از روی چارت بیت کوین مشخص است، این ارز دیجیتال توانست به این قیمت دست پیدا کند.

جز این پیش‌بینی، آقای رابرت نظر دیگری نسبت به ریزش بیت کوین نیز داشت. او افزود که پس از افزایشی که بیت کوین تجربه می کند، یک ریزش دیگری به سمت محدوده 24 هزار دلار خواهد داشت که این محدوده، منطقه ای است که در آن خواهم خرید. طبق اطلاعات موجود، بیت کوین توانست به این سطح از قیمت برسد و سپس افزایش پیدا کند.

پیش‌بینی قیمت تیم دریپر «Tim Draper» از سرمایه گذاران مطرح ارزهای دیجیتال نسبت به بیت کوین:

پیش‌بینی تیم دریپر هنوز رد نشده است چراکه این پیش‌بینی تا آخر سال 2022 اعتبار دارد. او معتقد است که بیت کوین تا پایان سال 2022 و اوایل سال 2023 به قیمت 250 هزار دلار می رسد. اگر کمی به وضعیت بیت کوین دقت کنیم و همچنین باقی موارد را بررسی کنیم، می بینیم که امکان رشد بیت کوین تا انتهای سال 2022 به این قیمت طبیعی نیست چراکه دور از انتظار می باشد.

پس از انتشار این تحلیل، افراد مختلف دیگری تحلیل های خود را بیان کردند. برای مثال آقای پیتر شیف که از سرمایه گذارهای مطرح طلا است گفت که قیمت فعلی بیت کوین حباب است و به زودی سقوط بزرگی می کند. همچنین ری دالیو نیز نظری مشابه نظر آقای شیف داشت و عنوان کرد که دولت ها بیت کوین را از بین خواهند برد!

پیش‌بینی قیمت بیت کوین توسط مایک مک گلون «Mike McGlone» تحلیل گر ارشد بلومبرگ:

آقای مایک مک گلون سال 2022 را، سال موفقیت بیت کوین عنوان کرد. او گفت که در سال 2022 قیمت بیت کوین به بیش از 100 هزار دلار می رسد. حال که در اواسط سال 2022 هستیم، تقریباً بیت کوین نصف این راه را رفته است و آخرین ATH خود را در قیمت 69000 دلار ثبت کرده است. در حال حاضر با توجه به وضعیت بازار، نمی توان نظر آقای مایک مک گلون را رد و یا تایید کرد اما به هر حال می توان گفت که ممکن است قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022 به نظر آقای مایک مک گلون نزدیک شود.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین توسط مارک یوسکو «Mark Yusko» مدیر صندوق مدیریت سرمایه مورگان کریک:

پیش‌بینی قیمت آقای مارک نیز محقق نشد چراکه او گفته بود در سال 2021 قیمت بیت کوین به محدوده 100 هزار دلار خواهد رسید. او عنوان کرد که این موضوع (سرمایه گذاری در بیت کوین) یکی از ثروت های زمان حیات ما خواهد بود. با توجه به قیمت بیت کوین در سال 2021 باید بگوییم تقریباً پیش‌بینی آقای مارک نزدیک به تحرکات بیت کوین بود اما با توجه به موارد پیش آمده این ارز موفق به ثبت قیمت 100 هزار دلار نبود.

با توجه به پیش‌بینی های فوق شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا افراد مختلف تنها قیمت بیت کوین را پیش‌بینی می کنند و به سراغ قیمت دیگر رمز ارز ها همانند اتریوم، ریپل، دوج کوین و… نمی روند؟ همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، تقریباً اکثر ارزهای دیجیتال نسبت به تحرکات بیت کوین حرکت می کنند. این موضوع باعث می شود تا اکثر افراد ابتدا بیت کوین نگاه کنند. در ادامه قصد داریم تا به سراغ افراد دیگری که رمز ارزهایی جز بیت کوین را پیش‌بینی کرده اند برویم. همراه ما باشید.

پیش‌بینی آقای مایکل ون دپوپ نسبت به قیمت ریپل:

آقای مایکل در سال 2021 یک بار توانست به درستی قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کند، اما موفق به پیش‌بینی قیمت ریپل نشد؛ که این موضوع یک امر بسیار طبیعی است. زمانی که قیمت ریپل تقریباً 20 سنت بود، او پیش‌بینی کرد که در سال 2021 قیمت ریپل حتی به 1 دلار نیز نمی رسد؛ اما تنها کمی بعد، ریپل توانست از قیمت یک دلار نیز بیشتر شود و رقم های بالاتری را تاچ کند. البته لازم به ذکر است که پس از مدتی، ریپل نوسان های زیادی را تجربه کرد که سرانجام تمام نوسان ها ریزش قیمت ریپل به زیر یک دلار بود.

پیش‌بینی آقای بن آرمسترانگ «Ben Armstrong» تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال درباره سند:

آقای آرمسترانگ نظر خود را درباره رشد قیمتی سند مطرح کرد که با توجه به پیش‌بینی آن، باید بگوییم که یک نظر کاملاً درستی بود. او در ابتدای سال 2021 گفت که توکن سند می تواند تا پایان سال حداقل 2020 برابر افزایش پیدا کند؛ که ما تا پایان سال شاهد این موضوع بودیم؛ اما جز توکن سند آقای آرمسترانگ نسبت به دیگر رمز ارزها نظریه اعلام کرد که هیچ کدام از آن ها محقق نشد.

همان‌طور که در این بخش مطالعه کردید، با نظریه افراد مختلف آشنا شدید. طبق نظر ها و پیش‌بینی ها، تعداد خیلی کمی از آن ها به واقعیت تبدیل شد. در نتیجه همیشه به یاد داشته باشید که هیچ‌گاه نمی توان به صورت حتمی قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرد. متأسفانه در حال حاضر عده ای از افراد به این بهانه، از کاربران مبتدی و یا دیگر افراد سو استفاده می کنند. همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، در صورتی که فردی ادعا کرد که قیمت بیت کوین را به صورت دقیق می تواند پیش‌بینی کند، به یاد داشته باشید که آن فرد قصد کلاه‌برداری از شما را دارد.


چه عواملی بر قیمت بیت کوین تأثیر گذار است؟

چه عواملی بر قیمت بیت کوین تأثیر گذار است؟
چه عواملی بر قیمت بیت کوین تأثیر گذار است؟

عوامل مختلفی می تواند باعث ریزش و یا افزایش قیمت بیت کوین شود. همان‌طور که اشاره کردیم، یکی از دلایلی که نمی‌توان به درستی قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرد دقیقاً این موضوع می باشد. در این قسمت از مقاله، تنها به چند عامل مهم اشاره خواهیم کرد تا با آن ها بیشتر آشنا شوید.

 1. عرضه و تقاضا

یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت بیت کوین، سیستم عرضه و تقاضا می باشد. به صورت کلی باید بگوییم زمانی که تقاضا زیاد شود اما عرضه کم شود، طبیعتاً قیمت بیت کوین افزایش پیدا می کند. هنگامی که برعکس این موضوع اتفاق بی افتد یعنی عرضه زیاد شود و تقاضا کم شود، قیمت بیت کوین کاهش پیدا می کند. سیستم عرضه و تقاضا نه تنها در بازار کریپتو بلکه در تمامی بازار ها به کار می آید.

 1. اخبار فاندامنتال

یکی دیگر از عامل های تأثیر گذار بر قیمت بیت کوین، اخبار فاندامنتال می باشد. زمانی که یک خبر با موضوع بیت کوین و یا مرتبط با حوزه کریپتو منتشر شود، اولین تأثیری که اخبار می تواند بر روی بازار بگذارد، ایجاد نوسان برای بیت کوین می باشد. پس از اینکه قیمت بیت کوین نوسان پیدا کند، به مراتب باقی رمز ارز ها نیز با نوسان های مختلفی رو به رو می شوند. در صورتی که اخبار منتشر شده مثبت باشد، قیمت بیت کوین قطعاً افزایشی می شود اما اگر اخبار منتشر شده منفی باشد، قیمت بیت کوین می تواند با ریزش های مختلفی رو به رو شود.

 1. قوانین و مقررات کشور های مختلف

برخی از کشور های مهم، با تغییر در قوانین حوزه کریپتو می توانند شوک عجیبی به بازار وارد کنند. به همین دلیل توجه به قوانین کشور های مختلف می تواند به شما کمک کند. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

پس از اعلام نرخ بهره در جلسه فدرال رزرو آمریکا، کمی به بازار شوک وارد شد و قیمت بیت کوین ریزش های مختلفی را تجربه کرد. جز این موضوع، قوانین دیگری نیز بر روی قیمت بیت کوین تأثیر گذاشت. در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر هستید و یا اینکه قصد دارید تا اخبار را در این زمینه بیشتر دنبال کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً سری به بخش اخبار فاندامنتال که در بخش قبل به شما معرفی شد بزنید.

 1. ورود و خروج نهنگ ها

از دیگر موارد مهم تأثیر گذار بر روی قیمت، ورود و خروج نهنگ ها می باشد. هنگامی که نهنگ ها سرمایه عظیمی را وارد و یا خارج می کنند، بازار دچار نوسان های عجیب و قریبی می شود. یکی از رمز ارز های مورد علاقه نهنگ ها بیت کوین می باشد؛ چراکه بیت کوین به عنوان اولین و معروف ترین ارز دیجیتال در بین کاربران یاد می شود. به همین دلیل، با ورود و خروج نهنگ ها، بازار می تواند تکان های عجیب و قریبی بخور و نوسان های مختلفی را تجربه کنید.

جز خرید و فروش بیت کوین توسط نهنگ ها، هولد و یا سرمایه گذاری آن ها نیز می تواند باعث نوسان در بازار شود. این موضوع به این‌گونه است که با سرمایه گذاری نهنگ ها بر روی بیت کوین، بازار تحت فشار قرار می گیرد چراکه تعداد بیت کوین های موجود کاهش می یابد. به همین دلیل در این مواقع باید تمام جوانب را در نظر گرفت.

همان‌طور که اشاره کردیم، عوامل بسیاری وجود دارد که می تواند قیمت بیت کوین را نوسانی کند. ما در این بخش تنها به 4 عامل مهم اشاره کردیم. در صورتی که قصد دارید تا با تمامی عوامل تأثیر گذار بر روی قیمت بیت کوین آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله آن در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

 1. سودمندی ارزهای دیجیتال

وقتی یک ارز دیجیتال سودمند باشد، قیمت آن افزایش پیدا می کند چراکه این موضوع باعث می شود تا کاربران به سراغ استفاده از رمز ارز مورد نظر بروند. برای مثال، همان‌طور که می دانید پس از بیت کوین، اتریوم بالاترین قیمت را دارد. یکی از دلایل قیمت بالای اتریوم پشتیبانی از قرار داد هوشمند به عنوان اولین پلتفرم بود. البته در حال حاضر جز اتریوم، شبکه های دیگری از قرارداد های هوشمند پشتیبانی می کنند.


چگونه قیمت بیت کوین با گذشت زمان تغییر کرده است ؟

بررسی روند قیمتی بیت کوین
بررسی روند قیمتی بیت کوین

حال که با پیش‌بینی افراد مختلف آشنا شدید، بد نیست که به سراغ روند قیمتی بیت کوین برویم. در این قیمت از مقاله قصد داریم تا کمی به روند قیمتی بیت کوین بپردازیم. اگر قصد آشنایی روند بیت کوین را دارید، این بخش را تا انتها مطالعه کنید.

 در این بخش، روند قیمتی بیت کوین از 14 آگوست سال 2017 نوشته شده است. شما می توانید برای مشاهده این چارت، به سایت تریدینگ ویو مراجعه کنید و از طریق چارت و یا نمودار صرافی بایننس، به راحتی روند قیمتی بیت کوین را مشاهده نمایید.

بیت کوین در تاریخ 14 آگوست سال 2017 با قیمتی معادل 4261 دلار در صرافی بایننس لیست شد. پس از لیست بیت کوین در بایننس، تا مدت کوتاهی (تقریبا یک ماه و نیم) این ارز دیجیتال در محدوده های 2880 و 4933 دلار رنج بود. اما پس از گذشت این مدت، در تاریخ 25 سپتامبر سال 2017 روند صعودی بیت کوین آغاز شد.

این روند صعودی تقریبا تا آخر سال 2017 میلادی یعنی 25 دسامبر ادامه داشت. در این بین بیت کوین توانست در 11 دسامبر سال 2017 در محدوده 19 هزار دلار اولین سقف قیمتی خود «ATH» را ثبت کند. پس از سقف قیمتی که توسط بیت کوین ایجاد شد.

این روند نزولی باعث شد بیت کوین طی یک سال از محدوده 16 هزار دلار به محدوده 3 هزار دلار برسد. در این بین، بیت کوین اصلاح های مختلفی را انجام داد. تریدر ها توانستد با شکار نوسانات بیت کوین در این روند نزولی، سود های بسیاری را کسب کنند.

پس از اتمام روند نزولی بیت کوین در اواخر سال 2018، روند رنج بیت کوین در محدوده های 3100 دلار تا 4100 دلار آغاز شد. تقریبا 3 ماه زمان برد که بیت کوین از این روند رنج خارج شود. پس از خروج از محدوده گفته شد، بیت کوین توانست یک حرکت صعودی را در تاریخ 1 آوریل سال 2019 آغاز کند. ابتدای این روند صعودی در قیمت 4 هزار دلار ثبت شده است.

این روند صعودی تا محدوده قیمتی 14 هزار دلار ادامه داشت. اگر در خاطرتان باشد، سقف قبلی بیت کوین در محدوده 19 هزار دلار بود به همین دلیل بیت کوین نتوانست در این قیمت سقف جدیدی ایجاد کند.

بعد تاچ محدوده 14 هزار دلار توسط بیت کوین در 24 جولای سال 2019، مجدد بیت کوین یک روند نزولی آغاز کرد. این روند نزولی تا محدوده قیمتی 7 هزار دلار ادامه داشت. پس از تاچ قیمت 7 هزار دلار در تاریخ 30 دسامبر سال 2019، بیت کوین یک اصلاح صعودی کوچک تا محدوده قیمتی 10 هزار دلار داشت. اما پس از این اصلاح صعودی، قیمت بیت کوین مجدد تا محدوده 3700 دلار ریزش کرد. این ریزش در اوایل همه گیری ویروس کرونا در تاریخ 9 مارس 2020 اتفاق افتاد.

پس از تجربه این ریزش، قیمت بیت کوین از 3700 دلار به 5300 دلار رسید. پس از تاچ محدوده 5300 دلار، روند صعودی بیت کوین در 16 مارس سال 2020 آغاز شد. در این روند صعودی، بیت کوین در طی یک سال به محدوده 64 هزار دلار در تاریخ 12 آوریل 2021 رسید و در این محدوده توانست یک سقف جدید «ATH» ایجاد کند.

پس از رسیدن قیمت به محدوده 64 هزار دلار، بیت کوین یک اصلاح قیمت تا محدوده 28 هزار دلار را در تاریخ 21 ژوئن سال 2021 تجربه کرد. پس از این اصلاح، مجدد روند صعودی بیت کوین آغاز شد و مجدد بیت کوین توانست سقف جدیدی ثبت کند. سقف جدید بیت کوین در محدوده 69 هزار دلار در تاریخ 8 نوامبر سال 2021 ثبت شد.

پس از تاچ این محدوده، بیت کوین مجدد روند نزولی خود را در تاریخ 15 نوامبر سال 2021 آغاز کرد و تا همین امروز این روند نزولی ادامه داشت. در زمان نگارش این مقاله همانطور که در تصویر ذیل مشخص است، قیمت بیت کوین تا محدوده 30 هزار دلار ریزش کرد. در صورتی که قصد دارید از روند قیمتی بیت کوین به صورت روزانه مطلع شوید و همچنین تحلیل بیت کوین را مشاهده کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه تحلیل بتی کوین سایت زوم ارز مراجعه کنید.

blankحال با توجه به این روند، قصد داریم تا به سراغ آینده قیمتی بیت کوین از نظر تحلیل گران معروف دیگر برویم تا کمی بتوانیم با آینده احتمالی بیت کوین آشنا شویم.


پیش‌بینی قیمت 100 هزار دلار بیت کوین

پیش‌بینی قیمت 100 هزار دلار بیت کوین
پیش‌بینی قیمت 100 هزار دلار بیت کوین

این سؤال برای برخی از کاربران ما پیش آمده است که آیا بیت کوین به محدوده 100 هزار دلار می رسد؟ رسیدن بیت کوین به محدوده 100 هزار دلار شدنی است. همان‌طور که در تحلیل های فوق مطالعه کردید، بسیاری از افراد نوید بیت کوین 100 هزار دلاری را در سال های اخیر دادند که هیچ کدام یک از آن ها محقق نشد.

طبق پیش‌بینی سایت های معروف و معتبر تحلیل گر، بیت کوین از 100 هزار دلار نیز فراتر می رود. اما اینکه چه مدت زمانی طول می کشد، مشخص نیست چراکه هر یک از آن ها یک محدوده زمانی خاصی را عنوان کردند و در این باره اختلاف نظر داشتند. برخی ها برای رسیدن بیت کوین به این ناحیه سال 2023 را پیش‌بینی کردند و برخی ها سال 2024! توجه داشته باشید همان‌طور که گفتیم به دلیل نوسانات بیت کوین، پیش‌بینی قیمت دقیق ممکن نیست چراکه هر لحظه امکان دارد با رخ دادن یک اتفاق، بازار برعکس نظر تحلیلگران حرکت کند. به این موضوع حتماً توجه داشته باشید.

در ادامه قصد داریم تا با مطالعه پیش‌بینی تحلیل های مختلف کمی به آینده بازار نگاه کنیم. در ادامه بدون ذکر نام هر تحلیل گر، پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال های مختلف را به اطلاع شما خواهیم رساند. در ادامه همراه ما باشید.


پیش بینی قیمت بیت کوین برای سال 2021

پیش بینی قیمت بیت کوین برای سال 2021
پیش بینی قیمت بیت کوین برای سال 2021

پیش بینی کارشناسان ارزهای دیجیتال برای بیت کوین در سال 2021 چیست ؟ با نگاه به آینده 2021 ، بسیاری از کارشناسان بیت کوین پیش بینی های خوش بینانه ای را برای سال آینده انجام داده اند .

پس از نوسانات سال 2020 ، بسیاری از سرمایه گذاران امیدوارند که آخرین روند صعودی بیت کوین در سال آینده ادامه یابد . با این حال ، بازار ارزهای رمزنگاری شده بسیار بی ثبات است و با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در گذشته به طور چشمگیری افزایش و کاهش یافته است ، هیچ تضمینی برای دوام نرخ های بالای آن وجود ندارد .

اولین پیش بینی کوتاه مدت قیمت بیت کوین ما از DigitalCoinPrice است . اگر امیدوارید عملکرد چشمگیر بیت کوین در طول سال جدید ادامه یابد ، اخبار دلگرم کننده ای از این سیستم عامل رمز نگاری است . بیایید نگاهی به پیش بینی های آن بیاندازیم :

پیش بینی کوتاه مدت قیمت بیت کوین از DigitalCoinPrice
پیش بینی کوتاه مدت قیمت بیت کوین از DigitalCoinPrice

لیبل های موجود در محور عمودی نمودار DigitalCoinPrice هر آنچه را که باید بدانید به شما می گوید . این پلتفرم انتظار ندارد که قیمت بیت کوین در هر نقطه از سال 2021 به زیر 70000 دلار کاهش یابد . تا پایان سال 2021 ، DigitalCoinPrice انتظار دارد که دارایی دیجیتال به طور سرسام آور 87،723.88 دلار باشد . این بیش از چهار برابر ATH قبلی آن است و 50000 دلار بیشتر از ارزش فعلی آن است .

اگر این پیش بینی های قیمت بیت کوین صحیح باشد ، به این معنی است که باید در چند هفته آینده رشد بی سابقه ای را تجربه کنیم . ممکن است فکر کنید این سطح از خوش بینی بسیار افراطی است ، اما با توجه به این واقعیت که علاقه سرمایه گذاران در سطح بالایی قرار دارد ، کاملا غیر ممکن نیست . DigitalCoinPrice با نگاه به آینده و بقیه سال معتقد است که بیت کوین در بالاترین حد سالانه 103،563.76 دلار در ماه می به اوج خود می رسد ، قبل از اینکه در ماه ژوئن به 73،970.84 دلار برسد .

در هر سال دیگر ، سقوط بیش از 30000 دلار احتمالا بدترین کابوس یک سرمایه گذار خواهد بود . اما این نمودار بسیار دلسرد کننده نیست . حتی پایین ترین پیش بینی DigitalCoinPrice در مقایسه با قیمت فعلی بیت کوین به طرز حیرت انگیزی بالا است ، بنابر این تا زمانی که دارایی را در بالای قوس خود خریداری نکنید ، چشم اندازهای کوتاه مدت آن خوب است .

برای پیش بینی دوم قیمت بیت کوین ما به WalletInvestor مراجعه می کنیم . طبق تجزیه و تحلیل فنی WalletInvestor ، بعید است بیت کوین به مقادیر 100000دلار که توسط DigitalCoinPrice پیش بینی شده است برسد . با این حال ، چشم انداز آن هنوز هم برای هر کسی که فکر می کند آیا بیت کوین ادامه خواهد یافت ؟ مثبت است .

پیش بینی قیمت بیت کوین با WalletInvestor
پیش بینی قیمت بیت کوین با WalletInvestor

به گفته WalletInvestor پیش بینی می کند قیمت بیت کوین قبل از دسامبر 2021 به بالاترین قیمت 43،120.60 دلار برسد . اگرچه انتظار می رود قیمت بین ژانویه و فوریه اندکی کاهش یابد ، اما پیش بینی های آن هنوز هم به شدت صعودی است .

هر دو این پیش بینی ها خوش بینانه هستند ، اما در مقایسه با پیش بینی های Citibank تقریبا محافظه کارانه هستند . در نوامبر سال 2020 ، گزارشی درز کرده از Citibank حاوی این پیش بینی حیرت انگیز بود که قیمت بیت کوین می تواند تا دسامبر 2021 به 318000 دلار برسد .

یک تحیلگر ارشد Citibank ، Tom Fitzpatrick ، از بیت کوین به عنوان طلای قرن 21 یاد کرد که بازتاب وضعیت دارایی دیجیتال است . وی این واقعیت را شناسایی کرد که قیمت بیت کوین در دهه گذشته از سه روند صعودی برخوردار است و پیشنهاد کرد این الگو می تواند روند طولانی مدت را حفظ کند .

بیشتر بخوانید:  الگوریتم x11 چیست ؟ | آشنایی با الگوریتم های رمزنگاری

با توجه به پیش بینی های انجام شده ، تاریخچه قیمت بیت کوین می تواند نشان دهد اوج دیگری در راه است .  با افزایش قیمت ، ادعاهای Fitzpatrick از زمانی که وی برای اولین بار پیش بینی کرد ، مشروعیت زیادی پیدا کردند . اگرچه ممکن است 318،000 دلار در حال حاضر مبلغ سرسام آوری به نظر برسد ، اما سرعت سریع افزایش می تواند نشان دهد که آنطور که در ابتدا به نظر می رسد شدید نیست .

جان مک آفی ( John McAfee ) ممکن است پیش بینی حیرت انگیزی داشته باشد مبنی بر اینکه قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021 به یک میلیون دلار خواهد رسید ، اما اکثر پیش بینی ها کمی متوسط تر است .

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنیم ، این نشان می دهد که اگر بیت کوین از همین روند قیمت پیروی کند ، حداکثر قیمت آن تا اکتبر 2021 ، 318،438 دلار خواهد بود .

طبق گفته Cryptopolitan ، یکی از عواملی که می تواند قیمت را تحت تاثیر قرار دهد ، نصف شدن بیت کوین یا هاوینگ است که در ماه مِی رخ داد .

نصف شدن بیت کوین رویدادی است که به منظور کنترل گردش رمزهای بیت کوین و مقیاس پذیرتر شدن ارزهای رمز پایه رخ می دهد . از آنجا که حداکثر میزان عرضه بیت کوین به 21 میلیون می رسد ، هاوینگ که بعضا با عنوان نصف شدن نیز شناخته می شود قرار است پس از 210000 بلوک اتفاق بیافتد که تقریبا هر چهار سال یکبار است .

این فرآیند ، پاداش استخراج بلوک های جدید را به نصف کاهش می دهد و با این ایده که با این کار سرعت تولید توکن های جدید بیت کوین کاهش می یابد .

بعد از آخرین هاوینگ در سال 2016 ، قیمت بیت کوین 93% افزایش باور نکردنی در بقیه سال داشت . اگر این بار ارز رمزنگاری شده از الگوی مشابهی پیروی می کرد ، می توان قبل از پایان سا 2021 شاهد افزایش قیمت بیت کوین به بالای 75000 دلار بود .

با توجه به اینکه ما فقط در ماه ژانویه افزایش چشمگیری داشته ایم ، فقط زمان نشان می دهد که این پیش بینی چقدر دقیق است .

پیش بینی قیمت بیت کوین با Cryptopolitan


پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2022

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2022
پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2022

در حال حاضر، قیمت بیت کوین در محدوده 32 هزار دلار معامله می شود. در چند وقت اخیر، بیت کوین نوسانات عجیب و قریبی را طی کرده است. همچنین طبق داده های موجود، بیت کوین برای اولین بار در طی 7 هفته متوالی روند نزولی دارد. اگر به تایم فریم هفتگی بیت کوین مراجعه کنید، به صورت کامل شاهد این موضوع هستید.

با توجه به این موضوع و همچنین موارد مشابه، تحلیل گران نظرات مختلفی دارند. از 9 می سال 2022، سایت های پیش‌بینی، این نظر را داشتند که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022 می تواند افزایش یابد اما این موضوع بستگی به این دارد که بیت کوین بتواند از نظر تکنیکال مقاومت قوی پیشرو خود را بکشند و از آن عبور کند. در صورتی که مقاومت فعلی شکسته نشود، همچنان باید انتظار ریزش داشته باشیم. البته این ریزش، دلایل دیگری نیز دارد که باید آن ها را در نظر گرفت.

بخشی از این ریزش توسط نهنگ های بیت کوین اتفاق افتاده است. شما می توانید در بخش اخبار سایت زوم ارز به صورت کامل، خبر های مرتبط را دنبال کنید. در کل باید بگوییم که بیت کوین یک دارایی پر نوسان است و همان‌طور که اشاره شد، قیمت می تواند به طور غیرمنتظره و در جهت مخالف با پیش‌بینی ها حرکت کند.


پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2023

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2023
پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2023

بسیاری از افراد معتقد هستند که در سال 2023 قیمت بیت کوین به طور عجیبی افزایشی می شود. این موضوع به این معناست که با شکست مقاومتی که در بخش قبل به آن اشاره شد، وارد یک روند صعودی خواهیم شد.

طبق پیش‌بینی ها و نظرات بیان شده، قیمت بیت کوین در سال 2023 می تواند از مرز 70000 دلار عبور کند. در صورتی که این اتفاق بی افتد، سقف تاریخی جدید بیت کوین «ATH» ثبت می شود. آن ها معتقد هستند که اگر این اتفاق رخ دهد، بازار به صورت موقتی ثابت می ماند. جز این موضوع، آن ها بالاترین و پایین ترین قیمت بیت کوین را نیز اعلام کردند. طبق پیش‌بینی آن ها قیمت بیت کوین می تواند در سال 2023 این ارز می توانید به پایین ترین قیمت (65000 دلار) و بالاترین قیمت (72000 دلار) برسد. توجه داشته باشید که طبق گفته های پیشین، تمام اعداد و ارقام فوق به پیش‌بینی است و هیچ قطعیتی در آن ها وجود ندارد.


پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2024

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2024
پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2024

بر اساس پیش‌بینی تحلیلگران معروف؛ بیت کوین سال 2024 را با میانگین قیمت 78000 دلار شروع می کند. تقریباً طبق پیش‌بینی های انجام شده، بیت کوین در سال 2024 می تواند تا 84000 دلار نیز معامله شود. اگر این اتفاق رخ دهد، می توان گفت که این میزان از تغییرات نسبت به سال های گذشته قابل توجه است.


پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2025

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2025
پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2025

پیش‌بینی تحلیلگران معروف در سال 2025 نیز همانند سال های گذشته صعودی است. با توجه به پیش‌بینی های انجام شده، تقریباً قیمت بیت کوین در چند سال آینده صعودی است. توجه داشته باشید که این موضوع تنها یک پیش‌بینی است و به هیچ عنوان این موضوع را با سیگنال خرید در تایم بلند مدت برداشت نکنید.

آن دسته از تحلیلگرانی که موافق روند نزولی بیت کوین هستند، پیش‌بینی می کنند که در سال 2025 قیمت بیت کوین می تواند به محدوده 92000 تا 98000 دلار برسد. آن ها عنوان کدرند که این سال می تواند، یکی از سال های طلایی بیت کوین باشد. البته لازم به ذکر است که آن ها گفتند در صورتی که اخبار منفی به سمت بازار تزریق شود، قیمت می تواند حتی به محدوده 90000 دلار نیز نرسد.


پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2026

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2026
پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2026

تحلیل گران مطرحی که تا به این قسمت پیش‌بینی آن ها را مطالعه کرده اید بر این باور هستند که سال 2026 نیز یکی دیگر از سال های طلایی بیت کوین به حساب می آید چراکه قیمت می تواند به محدوده 100000 دلار برسد. چیزی که دقیقاً اکثر افراد انتظارش را دارند!

آن ها اضافه کردند که با توجه به پتانسیل بلند مدت برای رسیدن به اوج های جدید از نظر قیمت و ارزش بازار، بیت کوین امکان ثبت این رشد فوق العاده را دارد. با توجه به روند های فعلی و همچنین پیش‌بینی ها انجام شده، امکان اینکه سرمایه گذاران نهادی و همچنین کسب و کار ها بیت کوین را بپذیرند بسیار وجود دارد.

همچنین آن ها معتقد هستند که پیشرفت های تکنولوژی ممکن است موارد استفاده از بیت کوین را گسترش دهد. این موضوع، دقیقاً یکی از عوامل مهم و تأثیر گذار در تغییر قیمت بیت کوین می باشد. در کل باید گفت که آن ها معتقد هستند بیت کوین در 5 سال آینده (بلند مدت) می تواند به قیمت حداقلی 99000 دلار برسد.

اگر قبل از مطالعه این مقاله تحلیل های دیگر را مطالعه کرده باشید، احتمالاً اعداد و ارقام مختلفی را تا به این قسمت دیده اید. همان‌طور که بارها اشاره کردیم، تمام موارد فوق تنها پیش‌بینی هستند و هیچ قطعیتی ندارند. ممکن است بیت کوین تا 5 سال آینده به محدوده 99000 دلار برسد و همچنین ممکن است برعکس این موضوع نیز اتفاق بی افتد بلکه ریزش عجیبی را مجدد تجربه کند. در کل باید گفت که در بازار ارزهای دیجیتال، هیچ قطعیتی وجود ندارد. به این نکته بسیار توجه کنید و آن را به ذهن خود بسپارید.


خلاصه ای از نگاه کارشناسان رمز ارزها برای بیت کوین در سال 2022 تا2025:

پیش بینی کارشناسان برای بیت کوین در سال 2022 تا2025
پیش بینی کارشناسان برای بیت کوین در سال 2022 تا2025

بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران مشتاقانه به دنبال پیش بینی آینده قیمت بیت کوین هستند . اگر به دنبال پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2025 هستید ، یا حتی فکر می کنید آیا باید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید یا خیر ؟ در ادامه مطالب ما برخی از نظریه های اصلی را از کارشناسان رمز نگاری و سیستم عامل های تجاری جمع آوری کردیم .

برای دیدن آنچه تحلیلگران می گویند ، بیایید به 2022 تا 2025 نگاهی بیاندازیم تا ببینیم احتمالا روند صعودی در آینده ادامه دارد یا خیر .

اولین پیش بینی بلند مدت قیمت بیت کوین از طریق پلتفرم Previsioni Bitcoin انجام می شود . با استفاده از الگوریتم داخلی ، Previsioni Bitcoin به پیش بینی زیر رسیده است که در نمودار زیر نشان داده شده است .

پیش بینی بلند مدت قیمت بیت کوین از Previsioni Bitcoin
پیش بینی بلند مدت قیمت بیت کوین از Previsioni Bitcoin

در سال 2022 ، Prevision Bitcoin انتظار دارد قیمت بیت کوین به بالاترین قیمت 226،020.1208  دلار برسد . اگر چه با ارتفاعاتی که Tom Fitzpatrick در گزارش فاش شده Citibank پیش بینی کرده است برابر نیست ، اما هنوز هم یک ارزش بسیار دلگرم کننده است .

این پلتفرم پیش بینی می کند قیمت بیت کوین در ژانویه 2022 به 100000 دلار برسد و تا آوریل 2022 سر به فلک بکشد و به 200583 دلار و 77 سنت برسد . نرخ رشد باور نکردنی بیش از 100 % در کمتر از 4 ماه !

بر اساس این پیش بینی ، نوامبر 2022 با کاهش قیمت به 146،077 دلار روبرو خواهد شد ، هرچند قبل از پایان سال 2022 به 182،414 دلار می رسد .

طبق Prime XBT ، به نظر می رسد انتظارات بیت کوین در مسیر درست قرار دارد .تجزیه و تحلیل فنی Prime XBT قیمت بیت کوین را تا پایان سال 2025 بیش از 400000 دلار اعلام می کند .

اگر این موضوع درست باشد ، این بدان معناست که این ارز دیجیتال اولین رمز ارزی است که در جهان به برابری طلا دست یافته است . و از طرف دیگر یعنی سقف بازار بیت کوین برابر با ارزش بازار طلا خواهد بود .در حقیقت ، این پلتفرم فکر می کند که قیمت بیت کوین در سال 2021 ، 110،00 دلار باشد و در پایان 2022 به 217403 دلار و در پایان 2023 به 290،000 ، در پایان 2024 به 345،000 و در پایان 2025 به 462،000 دلار برسد .

یکی دیگر از پیش بینی های طولانی مدت قیمت بیت کوین از DigitalCoinPrice ارائه شده است . طبق پیش بینی های DigitalCoinPrice ، قیمت بیت کوین در سال 2023 با 130،000 دلار به اوج خود می رسد . طی دو سال آینده ، و قبل از سقوط دوباره تا سال 2026 ، به صعود خود ادامه خواهد داد . این پلتفرم معتقد است که بیت کوین به بالاترین حد سالانه زیر خواهد رسید :

1.سال 2022 : 121،871.73 دلار

2.سال 2023 : 130،315.66 دلار

3.سال 2024 : 190،010.12 دلار

4.سال 2025 : 289،109.15 دلار

5.سال 2026 : 325،026.87 دلار

این چشم انداز در نهایت ترکیبی از اخبار خوب و بد است . برای هر سرمایه گذار که نگران این هستند که روند صعودی بیت کوین مقدم بر یک سقوط گسترده و ناگهانی باشد که ان را به قیمت قبل از دسامبر خود بازگرداند ، این یک نشانه دلگرم کننده است .

اگرچه DigitalCoinPrice معتقد است که بیت کوین شروع به کاهش خواهد کرد ، و این موضوع اتفاق نخواهد افتاد و به طور کلی ، چشم انداز 5 ساله آن هنوز تقریبا دو برابر ارزش فعلی آن است . با این حال ، نکته منفی این است که نشان می دهد بیت کوین به تصرف جهانی که به عقیده برخی تحلیلگران ممکن است ف دست نخواهد یافت .


پیش‌بینی قیمت بیت کوین با استفاده از تحلیل تکنیکال

تحلیل و پیش‌بینی قیمت بیت کوین
تحلیل و پیش‌بینی قیمت بیت کوین

همان‌طور که تا به این قسمت از مقاله مطالعه کردید، افراد مختلفی قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کردند؛ اما همان‌طور که از نام آن پیداست تمام آن ها یک پیش‌بینی است و امکان دارد هیچ کدام به واقعیت تبدیل نشود!

علیرغم افت و نوسانات شدید بیت کوین، اکثر تحلیلگران مشهور بر این باور اند که قیمت بیت کوین در 5 سال آینده می تواند به محدوده 100000 دلار برسد. اگر این مقاله را کامل مطالعه کرده باشید، می بینید که نظر اکثر تحلیلگران مطرح این بود که تا امسال بیت کوین به این سطح برسد که این پیش‌بینی به واقعیت تبدیل نشد.

برخی ها با دیدن ریزش های بیت کوین این نوع پیش بینی ها را نقض می کنند اما به گفته آقای آرماندو آگیلار، برای بیت کوین این فراز و نشیب ها چیز جدیدی نیست چراکه اگر به نمودار بیت کوین در تایم فریم های بلند مدت نگاهی بیاندازید، می بینید که در گذشته نیز مجدد بیت کوین دچار ریزش های بسیاری شده است؛ اما پس از طی نمودن روند نزولی، بیت کوین توانست ATH های جدیدی از خود ثبت کند که آخرین ATH آن در محدوده 68000 دلاری به ثبت رسیده است.

اگر قصد خرید بلند مدت بیت کوین دارید، بهتر است به تمام موارد توجه کنید و آینده قیمت بیت کوین را در هر جهت بررسی کنید. در صورتی که به صورت نادرست تصمیم بگیرید، ممکن است گرفتار عواقب جبران ناپذیری شوید. اگر قصد دارید تا به صورت روزانه تحلیل بیت کوین را مشاهده کنید، پیشنهاد ما به شما این است که وارد صفحه تحلیل روزانه بیت کوین شوید. ما در سایت زوم ارز به صورت روزانه تحلیل بیت کوین را منتشر می کنیم. توجه داشته باشید که تحلیل های سایت زوم ارز هیچ سیگنال خرید و فروشی به شما نمی دهد و تنها می تواند به شما در معامله هایتان کمک کند.


پیش‌بینی قیمت بیت کوین با استفاده از اخبار فاندامنتال

پیش‌بینی قیمت بیت کوین با استفاده از اخبار فاندامنتال
پیش‌بینی قیمت بیت کوین با استفاده از اخبار فاندامنتال

همان‌طور که کمی قبل تر گفتیم، اخبار فاندامنتال یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار بر بیت کوین است. اگرچه پیش‌بینی تحلیلگران از نظر تکنیکال صعودی باشد، اما اگر اخبار منفی فاندامنتال در همان زمان منتشر شود، تأثیر خبر بر روی بیت کوین اعمال می شود و ممکن است بازار طبق خبر نزولی و یا صعودی شود.

گاهی اوقات ممکن است بازار پیش خور برخی از خبر ها شود. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور از پیش خور چیست؟ برخی از خبر ها ممکن است کمی قبل تر از اتفاق افتادن خبر منتشر شود. زمانی که این اتفاق رخ دهد، آن خبر تأثیر خود را از قبل بر روی بازار می گذارد. اصطلاحاً به این کار می گویند که خبر پیش خور شده است. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

چندی پیش پس از برگزاری چند جلسه، قرار بر این شد تا در جلسه بعدی نرخ بهره فدرال رزرو مشخص شود. این خبر به محض انتشار، قبل از برگزاری جلسه و اعلام نرخ تأثیر خود را بر روی بازار گذاشت. اصطلاحاً به این نوع خبر، خبر های پیش خور شده می گویند.

زمانی که این اتفاق رخ دهد، دیگر پس از انتشار خبر اصلی، بازار تحت تأثیر قرار نمی گیرد و یا اینکه اگر خبر بتواند در بازار تأثیر گذارد، بازار دچار نوسان های اندکی می شود. از بحث اخبار های پیش خور شده که بگذریم، برخی ها بر این باوراند که می توانند با اخبار ترید کنند. این باور تقریباً درست است اما همیشه جوابگو نیست!

زمانی که با اخبار ترید کنید، ممکن است در ماه یا سال وارد پوزیشن های بسیار کمی شوید و عملاً کمتر نسبت به بقیه ستاپ ورود بگیرید. اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار هستید و همچنین قصد دارید با اخبار ترید کنید، بهتر است در کنار اخبار، تحلیل تکنیکال را فراموش نکنید. ادغام بررسی اخبار و همچنین تحلیل تکنیکال می تواند به شما پوزیشن های خوبی معرفی کند. لازم به ذکر است که در این مواقع، بهترین کار توجه بیشتر به تحلیل تکنیکال می باشد چراکه امکان دارد اخبار شما را کمی گمراه کند.

زمانی که در دولت ها اتفاقی بی افتد و یا نظریه جدیدی درباره بازار کریپتو و یا بیت کوین بدهند، شما می توانید آن را از اخبار مطلع شوید. این موضوع به شما کمک می کند تا اگر درصدد دریافت پوزیشن هستید، در نظر خود تجدید نظر کنید. همان‌طور که کمی قبل تر اشاره کردیم، تصمیم دولت ها علیه بیت کوین و… می تواند تصمیم بسیاری بر روی قیمت بگذارد.

عده از کاربران این سؤال را دارند که از چه منبعی می توانند اخبار مربوط به حوزه کریپتو را دنبال کنند؟ در حال حاضر منبع های ایرانی و خارجی بسیاری وجود دارند که شما بتوانید اخبار حوزه ارز های دیجیتال را از سایت آن ها دنبال کنید. اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، می توانید به سراغ سایت های معروفی مثل U.today بروید و اکثر اخبار ها را دنبال کنید.

در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط نیستید، بهترین منبع سایت زوم ارز است. ما به صورت کامل، تمامی اخبار ارزهای دیجیتال را در 24 ساعت پوشش می دهیم. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به سایت زوم ارز، از جدید ترین اخبار مطلع شوید. در صورتی که علاقه مند به دنبال نمودن اخبار از سایت زوم ارز هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که سری به صفحه اخبار فاندامنتال زوم ارز بزنید.


آنچه سرمایه گذاران باید در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین بدانند

اگر شما سرمایه گذار بازار های مالی، مخصوصاً بیت کوین هستید، قطعاً برای سرمایه گذاری به تحلیل های مختلفی توجه می کنید. هیچ‌گاه اجازه ندهید که نوسانات قیمت بتی کوین و همچنین تحلیل افراد مختلف، شما را به سمت تصمیم گیری احساسی سوق دهد. مطالعات نشان می دهد، سرمایه گذارانی که به طور منظم در صندوق های شاخص غیر فعال و ETF مشارکت می کنند، به لطف استراتژی میانگین گیری، در طول زمان عملکرد بهتری دارند.

اگر تا به حال به صحبت کارشناسان سرمایه گذاری گوش داده باشید، به دلیل نوسانات بسیار زیاد، اکثراً معتقد هستند که نباید بیشتر از 5 درصد سرمایه خود را در بازار ارزهای دیجیتال درگیر کرد. این نظریه موافق و همچنین مخالف های بسیاری دارد.


بیت کوین مناسب سرمایه گذاری؟!

با توجه به پیش‌بینی ها و همچنین نوسانات، ممکن است این سؤال برای کاربران تازه وارد به وجود بیاید که آیا بیت کوین سرمایه گذاری خوبی است؟ اگر در یک کلام بخواهیم پاسخ این سؤال را بدهیم، این‌گونه می گوییم که بله بیت کوین سرمایه گذاری خوبی است اما نه برای همه افراد! تنها برخی ها می توانند از بیت کوین سود خوبی کسب کنند. شاید این جمله را شنیده ای که اکثر افرادی که وارد بازار کریپتو می شوند، در همان سال های ابتدایی از همان راهی که وارد شده اند خارج می شوند چراکه نتوانستند بازار را درک کنند.

در حال حاضر، شرکت های بزرگ، مؤسسات و همچنین بانک و دولت ها بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. شاید با خبر نباشید چراکه عمده این سرمایه گذاری ها به صورت مخفی انجام شده است. در حال حاضر، با توجه به نوسانات بیت کوین، می توان گفت که این ارز دیجیتال یکی از پر هیجان ترین رمز ارز های بازار می باشد.

اینکه تصمیم به سرمایه گذاری در بیت کوین دارید، بستگی به اهداف سرمایه گذاری شما می باشد. برخی از کارشناسان بر این باور هستند که بیت کوین برای بلند مدت مناسب سرمایه گذاری می باشد چراکه در بلند مدت روند بیت کوین صعودی است. در کل باید گفت که بیت کوین برای ادامه رشد بلند مدت در نظر گرفته شده است.


سؤالات متداول

 1. با توجه به ریزش ها آیا این امکان وجود دارد که بیت کوین از بین برود؟

خیر، بیت کوین یک دارایی دیجیتال می باشد. تقریباً باید گفت که بیت کوین به سیستم عرضه و تقاضا وابسته است. اگر در خاطرتان باشد، با جو سنگینی که در سال 2020 در دنیا بابت همه گیر شدن ویروس کرونا اتفاق افتاد، بیت کوین صفر و یا حذف نشد.

 1. آیا موقعیت مناسبی برای خرید بیت کوین است؟

اینکه بیت کوین در این قیمت برای خرید جذاب به نظر می رسد یا خیر بستگی به شما دارد. هر فردی باید برای سرمایه خود، یک استراتژی مدیریت سرمایه پیاده سازی کند. به همین دلیل، نمی توان به همه افراد گفت که در حال حاضر این قیمت برای خرید جذاب است. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا برای سرمایه خود یک استراتژی مشخص کنید و سپس طبق استراتژی اقدام به خرید بیت کوین به صورت پله ای یا کلی کنید.

 1. بیت کوین تا سال 2030 به چه قیمتی

  می رسد؟

تا سال 2030 تقریباً 8 سالی فاصله وجود دارد. اینکه بیت کوین در آن تاریخ به چه قیمت می رسد مشخص نیست! البته تحلیل های مختلفی از سوی تحلیل گران منتشر شده است که تمام آن ها تنها یک پیش‌بینی هستند. به همین دلیل در این بخش سعی داریم تا از اعداد و ارقام استفاده نکنیم.

 1. چه مدت زمانی باید صبر کنیم تا بیت کوین به 500000 دلار برسد؟

این قیمت برای بیت کوین تقریباً یک رقم بزرگ است. به همین دلیل، فعلاً نمی توان تا این مقدار را پیش‌بینی کرد چراکه بیت کوین برای رسیدن به این میزان از قیمت، نیازمند فرصت است.

 1. پس از رسیدن بیت کوین به سطح 100000 دلار، امکان ریز مجدد وجود دارد؟

در هر لحظه، امکان تغییر روند وجود دارد چراکه به دلیل نوسان های مختلف، هیچ قیمتی پایدار نیست. اگر به این موضوع در بازار کریپتو دقت کنید، می توانید تصمیمات خوبی بگیرید.

 1. در حال حاضر چه فردی بیشترین بیت کوین را دارد؟

بیشتری بیت کوین در حال حاضر متعلق به سازنده آن یعنی ساتوشی ناکاموتو است. طبق گفته های موجود، ساتوشی تقریباً 1 میلیون واحد بیت کوین دارد.

 1. با توجه به نوسان ها و ریزش های اخیر، آیا می توان با مبلغ کم در بیت کوین سرمایه گذاری کرد؟

بله، شما می توانید با مبلغ کم در بیت کوین سرمایه گذاری کنید؛ اما به یاد داشته باشید که جز بیت کوین رمز ارز های دیگری نیز وجود دارد که بتوانید در آن ها سرمایه گذاری کنید. اگر در این مطلب بیشتر نام بیت کوین برده شده است، به این دلیل می باشد که این روزها نام بیت کوین بر سر زبان ها افتاده است. شما با اختصاص دادن مبلغ کم، یک واحد بسیار کمی از بیت کوین که ساتوشی نام دارد را می توانید خریداری کنید.

 1. آیا در حال حاضر برای سرمایه گذاری کوتاه مدت می توان بیت کوین خرید؟

این موضوع، باز هم به مدیریت سرمایه و همچنین دارایی شما وابسته است. استراتژی برخی از افراد به آن‌ها اجاره می دهد که در این قیمت، کل خرید خود را انجام دهند اما استراتژی برخی های دیگر، به آن ها اجازه می دهد تا در این قیمت یک پله ورود کنند. همان‌طور که مشاهده کردید، هر استراتژی با هم متفاوت است. شما می توانید پس از تعیین استراتژی انحصاری، خرید خود را انجام دهید. معمولاً در حال حاضر، اکثر افراد به صورت پله ای خرید می کنند.

 1. آیا برای خرید بیت کوین دیر شده است؟

همان‌طور که برای ورود به طلا هیچ وقت دیر نیست، برای ورود به بیت کوین نیز هرگز دیر نمی باشد. اگر بتوانید زمان مناسبی را برای خرید بیت کوین پیدا کنید، سود بسیار بزرگی می کنید. همیشه سعی کنید بتی کوین را در کف بخرید. در صورتی که بررسی های شما نشان داد که بیت کوین در سقف قرار دارد، هیچ‌گاه به سراغ خرید آن نروید.

 1. آیا ممکن است بیت کوین به زیر 10 هزار دلار سقوط کند؟

برخی از تحلیلگر ها بر این باور اند که بیت کوین دیگر به سمت 10 هزار دلار سقوط نمی کند. با توجه به گسترش حوزه ارزهای دیجیتال و همچنین استقبال کاربران، پیشرفت های بیت کوین و… اگر تحلیلگرها پیش‌بینی می کنند که قیمت بیت کوین می تواند تا چندین سال آینده به 100 هزار دلار برسد.

 1. چگونه می توانیم قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کنیم؟

برای اینکه بتوانید بازار کریپتو و همچنین بیت کوین را پیش بینی کنید، نیاز به این دارید تا علم تحلیل تکنیکال و همچنین فاندامنتال را آموزش ببینید. همچنین جز آموزش، باید تجربه زیادی نیز کسب کنید. اکثر تحلیلگرانی که نسبت به آینده بازار نظر می دهند، معمولاً تجربه زیادی دارند. این تجربه به آن ها کمک می کند تا در کنار تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال پیش‌بینی خود را انجام دهند. در صورتی که در صدد یادگیری آموزش تحلیل تکنیکال هستید، همین حالا به بخش آموزش تحلیل تکنیکال زوم ارز مراجعه کنید و به صورت رایگان آموزش ببینید.

 1. قیمت بیت کوین تا سال 1401 چند می شود؟

پایان سال 1401 برابر با مارس 2023 می باشد. طبق پیش‌بینی هایی که کمی قبل تر به آن اشاره کردیم، در آن تاریخ قیمت بیت کوین باید به میانگین قیمتی 75000 دلار برسد.


اینفوگرافیک پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2025

اینفوگرافیک پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2025
اینفوگرافیک پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2025

سخن آخر درباره ی پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2025

در کل باید بگوییم که پیش‌بینی های مختلفی برای بیت کوین وجود دارد. به همین دلیل، ممکن است شما نظرات مختلفی را خوانده باشید. ما در این مطلب سعی داشتیم تا بروز ترین و همچنین بهترین نظرات را برایتان مطرح کنیم. اگر قصد سرمایه گذاری زیادی دارید، پیشنهاد می کنیم که خودتان به سراغ تحلیل بازار بروید.

در این صورت شما می توانید با توجه به سرمایه و همچنین استراتژی خود، خرید های مختلفی را داشته باشید و سود های متفاوتی نیز کسب کنید. اگر در این رابطه برایتان سؤالی ایجاد شد، حتماً سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2025” با ما همراه بودید.

منبع: زوم ارز


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

افت سهام صندوق بیت کوین Grayscale

افت سهام صندوق بیت کوین Grayscale

هک 100 میلیون دلاری Harmony به کره شمالی نسبت داده شد

هک 100 میلیون دلاری Harmony به کره شمالی نسبت داده شد

تنها 11 درصد از سرمایه گذاران، بازار را ترک کرده‌اند

تنها 11 درصد از سرمایه گذاران، بازار را ترک کرده‌اند

طی یک نشت داده، آدرس ایمیل کاربران OpenSea فاش شد

طی یک نشت داده، آدرس ایمیل کاربران OpenSea فاش شد

Deutsche Bank: امسال بیت کوین 28000 دلار را پس خواهد گرفت

Deutsche Bank: امسال بیت کوین 28000 دلار را پس خواهد گرفت

مدیرعامل بایننس به حمایت از مایکل سیلور پرداخت

مدیرعامل بایننس به حمایت از مایکل سیلور پرداخت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا