اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بعد از رسیدن بیت کوین به اوج قیمت ، آیا اتفاقات 2017 تکرار خواهد شد ؟

فرض کنید دسامبر ۲۰۱۷ است و ددی یانکه با آهنگ Despasito در حال نفوذ به هر سوراخی در کره زمین است و بیت کوین با بالاترین قیمت خود در حال معامله شدن است، درست یک ماه قبل از اینکه به‌شدت سقوط کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اکنون دسامبر ۲۰۲۰ است، یک پدیده جهانی متفاوت کره زمین را در برگرفته است و ما دوباره اوج قیمت بیت کوین را دیدیم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا دوباره شاهد کاهش قیمت خواهیم بود؟

سایمون پیترز، تحلیل‌گر eToro به خبرگزاری دیکریپت گفت: ” من فکر می‌کنم این بار متفاوت است، این‌طور نیست که فقط یک فرد عادی در خیابان روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کند، این بار شرکت‌های بزرگی مثل صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های تأمین امور مالی اقدام به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین کرده‌اند.” پیترز گفت عده‌ای  از بیت کوین به‌عنوان سپری در برابر تورم یاد می‌کنند.

کوین کده

تنها در تابستان سال جاری، شرکت بزرگ MicroStrategy اقدام به خرید ۴۵۰ میلیون دلار بیت کوین کردکمپانی‌های دیگری ازجمله PayPal، Square و Grayscale نیز بیت کوین‌های زیادی خریداری کردند، همچنین شخصیت‌های بزرگی در عرصه سرمایه‌گذاری ازجمله Paul Tudor Jones  و Stanley Druckenmiller از بیت کوین نام بردند و آن را ستایش کردند. علاو بر همه اینها، پیترز گفت که به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران اکنون بیت کوین خود را نگه‌داشته‌اند، ما در eToro در مقایسه با دسامبر ۲۰۱۷، با افزایش ۶۶ درصدی در افرادی که بیت کوین را بعد از رسیدن به اوج قیمت نگه‌داشته‌اند، روبه‌رو شدیم.

بیشتر بخوانید:  زین پس امکان ارسال و دریافت توکن های بومی Daedalus

درنهایت پیترز گفت که بیت کوین می‌تواند در سال جاری بازهم صعود  داشته باشد، اگر روند صعودی فعلی را حفظ کنیم فکر می‌کنم تا پایان سال شاهد بیت کوین ۲۵٬۰۰۰ دلاری باشیم. پیترز پیش‌بینی می‌کند که با رسیدن بیت کوین به ۲۰٬۰۰۰ دلار، ممکن است با فشار فروش روبه‌رو باشیم اما پس از مدت کوتاهی دوباره رشد خواهد داشت.

اریک وال مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری رمزنگاری Arcane Assets گفت:” بیت کوین طبیعتاً بی‌ثبات است و بازار همچنان مملو از معامله‌گرانی است که دید کوتاه‌مدت دارند، اما این بار احتمالاً ما آن سطح را خواهیم شکست چراکه بیت کوین برای بار دوم به این محدوده رسیده است. آیا بیت کوین ریزش خواهد داشت؟ قطعاً! اما این بار پایین‌ترین سطح قیمت خیلی بالاتر خواهد بود.” وی گفت: ” تعداد زیادی از معامله گران وجود دارند که بادید طولانی‌مدت صعودی به بیت کوین نگاه می‌کنند.”

رشید آجاجا مدیرعامل و بنیان‌گذار AllianceBlock داستان مشابهی را برای دیکریپت تعریف کرد. او گفت:” اکنون به  ۳ هزار دلار برنمی‌گردیم، مگر اینکه اتفاق عجیبی رخ دهد!


گزیده اخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا