اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بیت کوین بهترین دارایی دهه اخیر

salamcrypto

بازده سالانه بیت کوین، سایر کلاس های دارایی را با اختلاف زیادی تحت الشعاع قرار داده است.طی ده سال اخیر بیت کوین کل کلاس های دارایی را حداقل با ضریب ده شکست داده است.
این نقطه عطف توسط مدیرعامل و بنیان گذار شرکت Comound Capital Advisors آقای چارلی بیللو پس از اینکه داده های کلاس های دارایی برتر را با  Ycharts جمع آوری کرد منتشر شده است.
در پاسخ به یافته ها روبرتو تالاماس محقق مساری تأکید کرد که بیت کوین به طور متوسط سالانه 230 درصد رشد داشته که این رقم 10 برابر بیشتر از کلاس دارایی دوم است.
شاخص 100،  Nasdaq در ایالات متحده با رشد سالانه 20 درصد در جایگاه دوم قرار گرفت و پس از آن U.S. Large Caps آمریکایی با ارزش کل بازار حدوداً 10 میلیارد دلاری و رشد سالانه متوسط 14 درصد در رده سوم قرار گرفت.
در جایگاه بعدی U.S. Small Cap آخرین کلاس دارایی بود که طی ده سال گذشته رشد متوسط سالانه دو رقمی را با 12.9 درصد ثبت کرده است.
این داده ها همچنین نشان دادند که طلا از سال 2011 تا کنون بازده سالیانه ناچیز 1.5 درصدی را داشته و از 11 سال در 5 سال نه تنها سود کرده بلکه دچار ضرر هم شده است. طبق داده های  Gold Price این فلز گرانبها از ابتدای سال 2021 تاکنون 8.5 درصد اصلاح قیمت داشته که این موضوع باعث ناراحتی پیتر شیف منتقد بیت کوین و سرمایه گذار طلا  شده است.
از سال 2011 سود انباشته بیت کوین معادل 20 میلیون درصد است.
داده ها همچنین نشان می‌دهند که بیت کوین تنها در طی دو سال از تاریخ خود دچار زیان سالانه شده این اتفاق طی سال های 2014 و 2018 رخ داده که بیت کوین به ترتیب 58 و 73 درصد افت کرده است.
از ابتدای سال 2021، بیت کوین با 108 درصد افزایش قیمت همراه شده و در روز یکشنبه 14 مارچ قیمت آن به بیش از 61500 دلار رسید.
به نظر شما روند سوددهی بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت و قیمت پادشاه ارز های دیجیتال به کجا خواهد کشید؟
منبع: Cointelegraph

بیشتر بخوانید:  بیت کوین گوی سبقت را در ژاپن از رمزارزهای بومی XPRو MONA گرفت!

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا