اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کاهش شدید کارمزد تراکنش بیت کوین

کاهش شدید کارمزد تراکنش بیت کوین

به گزارش زوم ارز، کارمزد ارز دیجیتال بیت کوین معمولاً نشان دهنده حجم تراکنش ها است و وقتی که این شبکه به دلیل زیاد بودن تعداد تراکنش ها شلوغ می‌شود هزینه تراکنش آن افزایش می‌یابد و ترافیک معاملات معمولاً در بازار های صعودی زیاد است و همین موضوع منجر به افزایش هزینه کارمزد می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

موارد زیادی در این بازار گاوی اخیر عادی نبود و بسیاری از موارد طبیعی نیز رخ نداد و به عنوان مثال می‌توان به کم نشدن ذخایر صرافی ها اشاره کرد و این بار بازاری گاوی برعکس این موضوع بود و علاوه بر آن، هزینه تراکنش بیت کوین نیز به پایین ترین سطح خود طی یک سال اخیر رسیده و این موضوع نشان می‌دهد که سرمایه گذاران معاملات کمتری را در بلاکچین انجام می‌دهند.

شرایط فعلی هزینه های تراکنش بیت کوین در سطحی قرار دارد که از سال گذشته مشاهده نشده بود و این شاخص پس از مهاجرت ماینر های چینی به خارج از این کشور افزایش یافته بود و حالا به سطح بسیار پایینی رسیده است و رقابت برای فضای بلاک به دلیل کاهش هش ریت این شبکه منجر به این شده بود که هزینه تراکنش ها 50 درصد افزایش یابد و اما با بازگشت مجدد ماینر ها این شاخص کاهش یافته بود.

کوین کده

در حال حاضر متوسط هزینه تراکنش معاملات بیت کوین 3 دلار است و این موضوع  در اکتبر سال قبل مشاهده شده بود و پس از آن هیچوقت در این سطح قرار نداشت و در ماه آپریل و زمانی که بیت کوین در یک بازار شدیدا صعودی قرار داشت و البته پس از آن دچار کاهش شدید شد به 61 دلار رسیده بود.

بیشتر بخوانید:  ممنوعیت فعالیت کیف پول های ناشناس در اروپا

قیمت هر دارایی ای با تقاضای آن گره خورده و این موضوع برای بیت کوین نیز صادق است و اینکه هزینه معاملات بیت کوین ثابت مانده نشان دهنده این است که خریداران و گاوها زوری ندارند و بنظر در نهایت تسلیم خرس ها خواهند شد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  NewsBTC


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا