بررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

دستگاه ماینر B1 | مشخصات دستگاه های ماینر B1 و +B1

بررسی مشخصات دستگاه ماینر Bitfily Snow Panther B1

اگر به فکر استخراج ارز های دیجیتال هستید، همانطور که می دانید یکی از تجهیزات مورد نیاز شما “ دستگاه ماینینگ ” است. در حال حاضر به دلیل گسترش حوزه ارز های دیجیتال کمپانی های زیادی اقدام به تولید دستگاه های ماینر کرده اند. در مقاله های مختلف، ما درباره اکثر دستگاه های ماینر با شما عزیزان گفتگو کرده ایم. در این مقاله نیر قصد داریم تا درباره دو دستگاه ماینر دیگر که برای استخراج ارز های دیجیتال مورد نیاز شما می باشد با شما عزیزان گفتگو کنیم. نام دو دستگاه ماینری که در این مقاله با آنها آشنا می شوید، ” Bitfily Snow Panther B1 ” و ” Bitfily Snow Panther B1 Plus ” می باشد. هر دو این ماینر ها تقریبا قدرتمند هستند که شما می توانید با آنها اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید. با توجه به این که مشخصات هر ماینر بخش بندی شده است، با کلیک بر روی هر تب مشخص شده شما می توانید مشخصات دستگاه های ماینر Bitfily Snow Panther B1 وBitfily Snow Panther B1 Plus را مشاهده کنید.بزودی قیمت ماینر B1 و +B1 بر اساس فروشگاه های مختلف دستگاه ماینر در این قسمت قرار می گیرد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

مشخصات دستگاه ماینر Bitfily Snow Panther B1

همانطور که در قسمت قبل مطلع شدید، دستگاه ماینر Snow Panther B1 توسط کمپانی ” Bitfily ” در جولای سال 2018 تولید و روانه بازار شده است. احتمالا تا به حال نام این کمپانی را نشنیده باشید و یا اصلا این مدل دستگاه ماینر را تا به حال ندیده باشید. در بازار ایران به صورت محدود این ماینر وجود دارد و شما در صورت تمایل می توانید اقدام به تهیه آن کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که از چه فروشگاه هایی می توانیم این ماینر را دریافت کنیم؟ اگر در ادامه همراه ما باشید به صورت کامل به این سوال پاسخ خواهیم داد.

دستگاه ماینر Snow Panther B1 دارای ابعادی برابر با 130 * 160 * 355 میلی متر و همچنین وزنی معادل 4.5 کیلوگرم می باشد. شما می توانید این ماینر را دقیقا با این ابعاد و همچنین وزن تهیه کنید. درصورتی که مشخصات اولیه این ماینر جز این بود، کمی به اصالت ماینر شک کنید و درباره اصالت آن کمی جستجو کنید و تا از اصالت آن متوجه نشده اید، اقدام به خرید آن ماینر نکنید. اگر درباره دستگاه های ماینر اطلاع داشته باشید، می دانید که هر ماینر و همچنین هر ارز نیز از یک الگوریتم پشتیبانی می کند. اگر به فکر استخراج ارز های دیجیتال هستید و اگر رمز ارزی مدنظرتان است بهتر است ابتدا بدانید که ارز دیجیتال مورد نظرتان از چه الگوریتمی پشتیبانی می کند و سپس با توجه به آن الگوریتم اقدام به تهیه دستگاه ماینرتان کنید. دستگاه ماینر Snow Panther B1 از الگوریتم معروف و محبوب ارز دیجیتال ” بیت کوین “ یعنی ” SHA-256 ” پشتیبانی می کند. شمال می توانید با استفاده از این ماینر وارد شبکه بیت کوین شوید و اقدام به استخراج ارز دیجیتال بیت کوین کنید.

کوین کده

در حال حاضر دستگاه ماینر Snow Panther B1 به سختی در بازار پیدا می شود و شاید نتوانید به راحتی همانطور که در ابتدای مقاله آوردیم، آن را پیدا کنید. قیمت حدودی این محصول تقریبا بین 4 تا 6 میلیون تومان می باشد. برای خرید این دستگاه ماینر در صورت موجودی می توانید از فروشگاه های معتبر اقدام کنید و آن را خریداری کنید. ممکن است این ماینر به صورت آکبند در دسترس نباشد اما می توانید آن را به صورت کارکرده در اکثر فروشگاه ها تهیه کنید.

این ماینر به صورت کامل و اسمبل شده قابل خریداری می باشد و تنها شما باید اتصالات این ماینر را با اتصالات مورد نیاز ارتباط بدهید. برای مثال با تهیه تجهیزات اتصالی باید میانر را به برق و همچنین به اینترنت متصل کنید. برای متصل نمودن این ماینر به اینترنت تنها باید آن را با یک کابل شبکه و یا LAN به یک مودم متصل کنید. اتصال ماینر به راحتی انجام می شود و شما نیز می توانید آن را به راحتی انجام دهید اما برای اینکه بتوانید دستگاه ماینر Snow Panther B1 را راه اندازی کنید ممکن است با مشکل رو به رو شوید. در صورت وجود مشکل می توایند از متخصص این حوزه کمک بگیرید.

بررسی منبع تغذیه دستگاه ماینر Snow Panther B1

پردازنده در دستگاه های ماینر، یکی از اصلی ترین قطعاتی است که کاربران باید به آن دقت کنند.  در دستگاه ماینر Snow Panther B1 تعداد 189 چیپ پردازشی با ابعاد 10 نانومتر وجود دارد که مدل آن ها نیز ” BFL1001 ” می باشد. اگر با این پردازنده آشنا هستید، می توانید قدرت ماینر را تشخیص دهید. اصلی ترین معیار برای کمشخص شدن قدرت یک دستگاه ماینر ” هش ریت ” ماینر می باشد. قدرت پردازشی و یا همان هش ریت دستگاه ماینر Snow Panther B1 برابر با ” 16 تراهش ” می باشد. این ماینر می تواند با قدرت 16 تراهشی خود در شبکه ارز دیجیتال مورد نظرتان اقدام به استخراج رمز ارز هایتان کند.

زمانی که فن های ماینر شروع به کار می کنند، در صورتی که کارکردشان به حداکثر برسد، سر وصدای زیادی تولید می کنند. این میزان از سر و صدا با واحد اندازه گیری دسی بل یا db اندازه گیری می شود. مقدار سر و صدای این ماینر نیز برابر با 75 دسی بل و یا db می باشد که نسبت به مقدار پردازش، از سر و صدای بلندی نیز برخوردار است. اگر سر و صدا دستگاه های ماینر برایتان مشکل ساز است می توانید با کمی جستجو به سراغ همان ماینر های بهینه بروید چراکه سر و صدا نیز در این ماینر ها بهینه شده است و به حداقل خود رسیده است.

منبع تغذیه، از اصلی ترین قطعات وسایل الکترونیکی است. احتمالا بارها و بارها شنیده اید که دستگاه های ماینر مصرف برق بسیار بالایی دارند. دقیقا درست شنیده اید 99 درصد دستگاه های ماینر مصرف برق بسیاری دارند که اگر بخواهید با برق های قانونی با آن ها استخراج رمز ارز ها را ادامه بدهید، ققطعا برایتان نمی صرفد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که منظور از 1 درصد که مصرف برق بالا ندارند کدام ماینر ها هستند؟

ماینر هایی جزء این 1 درصد هستند که بهینه کار می کنند. یعنی در قبال کاری که انجام می دهند مصرف برق کمتری دارند که شما می توانید با کمی جستجو این نوع ماینر ها را پیدا کنید. برخی از شرکت ها برای اینکه طرفدار بیشتری پیدا کنند اقدام به ساخت اینچنین محصولی کرده اند. اگر بخواهیم به سراغ منبع تغذیه این ماینر برویم، منبع تغذیه دستگاه ماینر Snow Panther B1 بر روی ماینر نصب شده است که مصرف برق آن برابر با 1380 وات و همچنین ولتاژ ورودی آن نیز برابر 11.6 – 13 ولت می باشد. تقریبا می توان گفت که این ماینر نسب به مقدار پردازشی که می کند از مصرف برق بالایی برخوردار است. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این ماینر آشنا شوید.

نگاهی به سیستم تهویه هوا دستگاه ماینر Snow Panther B1

سیستم خنک کننده و سیستم تهویه هوا در دستگاه ماینر Snow Panther B1 بر عهده دو فن است. تنها دو عدد فن وجود دارد که هوای داخلی را تهویه می کند و همچنین دستگاه ماینر را نیز خنک می کند. احتمالا شنیده اید که دستگاه های ماینر حرارت بسیار بالایی نیز تولید می کنند. آیا دلیل این امر را می دانید؟

زمانی که قدرت پردازش دستگاه های ماینر بالا برود، حرارت زیادی توسط پردازنده ها تولید می شود. این حرارت باعث می شود تا به باقی قطعات نیز آسیب برسد. برای جلوگیری از این حرارت باید یک سیستم خنک کننده نیز در نظر گرفته بشود. این فکر را نکنید که تنها این دو فن برای خنک شدن ماینر مناسب هستند بلکه اینطور نیست. این دو   فن وظیفه تهویه هوا را دارند که این موضوع تنها باعث می شود تا حرارت کاهش یابد. پس از خرید دستگاه ماینرتان، متناسب با نیازتان حتما یک سیستم خنک کنندده  تهیه کنید.


رمز ارز هایی که می توانید با دستگاه ماینر Snow Panther B1 استخراج کنید عبارت اند از:

 1. بیت کوین “ BitCoin “
 2. بیت کوین کش “ BitCoin Cash “
 3. آکوین “ Acoin “
 4. پیر کوین “ PeerCoin “
 5. ژول کوین “Joulecoin “
 6. ایمارک “ Emark “
 7. کیور کوین “Curecoin “
 8. آنبریکبل “ Unbreakable “
 9. کرون “ Crown “
 10. تراکوین “ Terracoin “
 11. و…..

نگاهی کلی به دستگاه ماینر Bitfily Snow Panther B1

 

مشخصات سازنده

سازنده Birfily
مدل Snow Panther B1
سال تولید و عرضه July 2018

 

مشخصات فنی

قدرت پردازش  (Hash Rate) 16 تراهش
الگوریتم ماینینگ (Algorithm) SHA-256
توان مصرفی (Power Consumption) 1380 وات
بهره وری انرژی (Power Efficiency) ******
ولتاژ کارکرد (Rated Voltag) 11.60 – 13.00 V
خنک سازی (Cooling) 2XFan
اتصال شبکه (Network Connection) Ethernet
بیشتر بخوانید:  دستگاه ماینر A3 | مشخصات دستگاه ماینر A3

 

مشخصات ظاهری

ابعاد 130 * 160 * 355 میلی متر
وزن 4.5 کیلو گرم

 

مشخصات محیطی

دمای محیط (Operating Temperature) ******
سطح نویز صوتی (Noise level) 75 دسی بل
میزان رطوبت 5-95 درصد

مشخصات دستگاه ماینر Bitfily Snow Panther B1 Plus

دستگاه ماینر Snow Panther B1 Plus از دیگر دستگاه های تولید شده توسط کمپانی ” Bitfily ” می باشد که در آگوست سال 2018 با ابعادی نظیر از 150 * 185 * 370 میلی متر و همچنین با وزنی حدود به 5.7 کیلوگرم تولید و روانه بازار تجهیزات ماینینگ شد. این دستگاه ماینر چندی پس از دستگاه ماینر Snow Panther B1  تولید شد و کمی قدرتمند تر از آن دستگاه می باشد. دستگاه ماینر Snow Panther B1 Plus نسبت به دستگاه ماینر Snow Panther B1  از قدرت بیشتری برخوردار است و شما می توانید به راحتی با کمک این ماینر اقدام به استخراج رمز ارز های پشتیبانی شده کنید. این ماینر نیز همانند دستگاه ماینر Snow Panther B1  از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کند. همانطور که می دانید، با این ماینر تنها می توانید رمز ارز هایی را استخراج کنید که از این الگوریتم پشتیبانی می کند. یکی از رمز ارز هایی که از الگوریتم SHA-256 پشتتیبانی می کند رمز ارز معروف و محبوب ” بیت کوین ” است. شما می توانید با بکارگیری این ماینر اقدام به استخراج ارز دیجیتال بیت کوین و رمز ارز های دیگر کنید.

فراوانی این ماینر نسبت به دستگاه ماینر Snow Panther B1 در بازار بیشتر است. شاید تهیه دستگاه ماینر Snow Panther B1 Plus نسبت به تهیه دستگاه ماینر Snow Panther B1  راحت تر باشد. برای خرید این ماینر باید از فروشگاه های معتبر اینرتنتی و یا حضوری اقدام کنید. توجه داشته باشید که حتما از فروشگاه های معتبر دستگاه ماینر خود را تهیه کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود. قیمت این ماینر نیز به صورت روزانه تغیر می کند اما اگر تغییرات زیادی رخ ندهد، شما می توانید این ماینر را با قیمت حدودی ” چیزی بین 7 تا 9 میلیون تومان ” تهیه کنید.

اگر قصد خرید دستگاه های ماینر کارکرده را دارید، حتما از یک متخصص کمک بگیرید. خرید دستگاه های ماینر نیاز به بررسی برخی اطلاعات دارد تا سلامت ماینر مشخص شود. به این موضوع توجه کنید و تا زمانی که از سلامت دستگاه با خبر نشده اید، اقدام به خرید آن نکنید.

زمانی که شما اقدام به خرید دستگاه ماینر Snow Panther B1 Plus می کنید، دستگاه اسمبل و یا همان سرهم شده است و نیاز به انجام کاری ندارید. تنها باید ماینر را به اینترنت و همچنین به برق متصل کنید. برای اتصال ماینر به برق باید از رابط های مخصوص استفاده کنید. برای اتصال ماینر به اینرتنت نیز باید از کابل شبکه و یا LAN استفاده کنید. در صورتی که در این حوزه اطلاعاتی ندارید، حتما برای انجام این کار از یک متخصص کمک بگیرید.

معرفی پردازنده دستگاه ماینر Bitfily Snow Panther B1 Plus

در این ماینر پردازنده های دستگاه ماینر Snow Panther B1 به کار برده شده است اما تعداد چیپ های پردازشی موجود در این ماینر، بیشتر از آن ماینر است. در دستگاه ماینر Snow Panther B1 Plus، 288 عدد چیپ پردازشی با مدل ” BFL1001 ” وجود دارد که اندازه هر کدام از آنها برابر با 10 نانومتر می باشد. اگر در خاطرتان باشد، دقیقا مشخصات پردازنده دستگاه ماینر Snow Panther B1 نیز همانند این ماینر است با این تفاوت که تعداد چیپست ها در این ماینر اندکی بیشتر است. قدرت این ماینر ( هش ریت ) برابر است با 24.5 تراهش. اگر اطلاعات دستگاه ماینر Snow Panther B1  را مطالعه کرده باشید، می بینید که این ماینر قدرتی معادل 16 تراهش داشت که در قبال این ماینر کمی ضعیف است.

دستگاه ماینر Snow Panther B1 Plus تا حدودی نسبت به دستگاه ماینر Snow Panther B1 بهینه تر است و اگر قصد استفاده از ماینر های این کمپانی را دارید، می توانید این ماینر را انتخاب کنید اما فراموش نکنید که ابتدا کمی مجدد درباره آن جستجو کنید و سپس تصمیم بگیرید.

بررسی منبع تغذیه دستگاه ماینر Bitfily Snow Panther B1 Plus

منبع تغذیه یکی از مهم ترین قطعات هر ماینر است چراکه وظیفه آن برق رسانی به باقی قسمت های ماینر است. همانطور که می دانید دستگاه های ماینر مصرف برق بالایی دارند اما این ماینر تقریبا نسبت به مقدار پردازشی که انجام می دهد مصرف برق معمولی دارد. مصرف برق دستگاه ماینر Snow Panther B1 Plus برابر با 2100 وات می باشد همچنین ولتاژ ورودی این ماینر نیز برابر با 11.6 – 13 ولت است. اگر شما به دنبال یک ماینر با مصرف برق نسبتا پایین هستید، می توان گفت که این ماینر تا حدودی مناسب شما است. البته لازم به ذکر است که این ماینر در برابر تمامی ماینر ها مصرف برق پایینی ندارد بلکه در رنج پردازشی خودش تقریبا یک مصرف برق متعادل دارد.

نگاهی به سیستم تهویه هوا دستگاه ماینر Bitfily Snow Panther B1 Plus

سیستم خنک کننده و سیستم تهویه هوا در دستگاه ماینر Snow Panther B1 Plus بر عهده دو عدد فن است. قطعا همانطور که می دانید این دو فن به تنهایی نمی توانند این ماینر را خنک کنند و شما نیز باید در کنار این فن ها اقدام به تهیه یک سیستم خنک کننده دیگر کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چه سیستم خنک کننده ای مناسب است تا ماینر ها آسیب نبینند. این موضوع به چند مورد بستگی دارد. شما باید با توجه به چند نکته اقدام به تهیه سیستم سرمایشی مناسب کنید. برای مثال ابتدا باید به آب و هوای منطقه ای که در آن ماینر هایتان را قرار می دهید بیندازید و یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید دقیقا همین گزینه می باشد. احتمالا در مقاله های مختلف خوانده اید که حرارت بیش از حد ماینر ها سبب آسیب رسیدن به قطعات مختلف می شود. اگر به این موضوع دقت نکنید، عمر دستگاهتان به سرعت کاهش می یابد و کارکرد آن نیز کم خواهد شد.

اگر تا به حال شندیده باشید، می دانید که دستگاه های ماینر سر و صدای بسیار زیادی تولید می کنند. این موضوع سبب می شود تا برخی ها نتوانند به درستی مکان خوبی انتخاب کنند. سر و صدای ماینر ها با واحدی به نام دسی بل یا db اندازه گیری می شود. میزان سر و صدای دستگاه ماینر Snow Panther B1 Plus برابر با 75 دسی بل و یا db می باشد. اگر به دستگاه ماینر Snow Panther B1  دقت کنید می بینید که آن ماینر نیز مقدار سر و صدای که دارد برابر با همین مقدار است. در نتیجه می توان به یکی دیگر از نکات بهینه بودن این ماینر در همین قسمت اشاره کرد.


رمز ارز هایی که دستگاه ماینر Snow Panther B1 Plus پشتیبانی می کند عبارت اند از:

 1. بیت کوین “ BitCoin “
 2. بیت کوین کش “ BitCoin Cash “
 3. آکوین “ Acoin “
 4. پیر کوین “ PeerCoin “
 5. ژول کوین “Joulecoin “
 6. ایمارک “ Emark “
 7. کیور کوین “Curecoin “
 8. آنبریکبل “ Unbreakable “
 9. کرون “ Crown “
 10. تراکوین “ Terracoin “
 11. و…..

نگاهی کلی به دستگاه ماینر Bitfily Snow Panther B1 Plus

 

مشخصات سازنده

سازنده Bitfily
مدل Snow Panther B1 Plus
سال تولید و عرضه August 2018

 

مشخصات فنی

قدرت پردازش  (Hash Rate) 24.5 تراهش
الگوریتم ماینینگ (Algorithm) SHA-256
توان مصرفی (Power Consumption) 2100 وات
بهره وری انرژی (Power Efficiency) ****
ولتاژ کارکرد (Rated Voltag) 11.60 – 13.00  ولت
خنک سازی (Cooling) 2XFan
اتصال شبکه (Network Connection) Ethernet

 

مشخصات ظاهری

ابعاد 150 * 185 * 370 میلی متر
وزن 5.7 کیلوگرم

 

مشخصات محیطی

دمای محیط (Operating Temperature) *******
سطح نویز صوتی (Noise level) 75 دسی بل
میزان رطوبت 5 – 95 درصد

سوالات متداول

درآمد ماهیانه ماینر b1  چقدر می باشد؟

درآمد ماهیانه این دستگاه استخراج حدود 148 دلار می باشد.(برای بدست آوردن مقدار سودآوری به تومان آن را در نرخ دلار روز ضرب کنید) از این مقدار حدود 2 دلار نیز کارمزد استخر استخراجی است که برای ماینینگ به ان متصل می شوید.

مصرف برق ماینر b1 در ماه چقدر می شود ؟ آیا مصرف برق این ماینر زیاد است ؟

خیر .با بررسی های انجام شده ، مصرف برق این ماینر در ماه حدود 90 هزار تومان هزینه دارد.

اگر مجبور باشیم دستگاه ماینر b1 را ریست کنیم ، دوباره همه تنظیمات را باید از اول انجام دهیم ؟

خیر.در این دستگاه ماینر یک ویژگی جالب توجه وجود دارد که آن پشتیبانی از sd card است.یعنی شما می توانید به راحتی از تنظیمات ، فریمور و….فایل پشتیبان داشته باشید .و زمان هایی که مجبور به ریست کردن دستگاه می باشد از این فایل ها استفاده کرده و به راحتی ماینر را مانند قبل تنطیم کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا