اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

پروژه ملی بلاک چین برای پشتیبانی از زبان قرارداد هوشمند DAML

salamcrypto

در پروژه ملیِ DLT در چینDigital Asset ، DAML ،به بلاکچین های مختلف اتصال پیدا می کند.

شبکه خدمات بلاک چین یا  Blockchain Services Network  به اختصار  BSN ، بزرگترین طرح زیرساخت های بلاکچین در چین ،  دارای یک زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند یکپارچه می شود.

Red Date Technology ، یک شرکت بزرگ فناوری در توسعه BSN ، پشتیبانی از DAML را اضافه می کند، یک زبان قرارداد هوشمند که توسط استارت آپ بلاکچین آمریکایی Digital Asset ساخته شده است.

با اعلام خبر در روز  14 سپتامبر ، مدیران شرکت های مزبور گفتند که در حال حاضر ، DAML  دارای “استاندارد منحصر به فرد” برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز یا DApps ، روی BSN خواهد بود.ادغام بدون در نظر گرفتن شبکه بلاکچین پیاده سازی شده ، قابلیت همکاری DApps را امکان پذیر می کند. بدین ترتیب ، توسعه دهندگان مجبور نیستند هر بار که برنامه خاصی را در BSN  می سازند و در یک سیستم جدید مبتنی بر بلاکچین دیگر اجرا می کنند ، قرارداد هوشمند خود را بازنویسی کنند.

براساس  این خبر،  Red Date Technology و Digital Asset  در حال برنامه ریزی برای تکمیل اولین آزمایش DAML در BSN تا نوامبر سال 2020 هستند. این آزمایشی شامل ایجاد یک برنامه DAML با همکاری دو بلاک چین، Hyperledger Fabricی IBM و FISCO BCOSیWeBank است.نمایندگان این  شرکت ها گفتند که این برنامه بیشتر در ساختار اصلی BSN ادغام می شود.  در دسترس بودن عمومی توسعه دهندگان با DAML در BSN در سال 2021 پیش بینی شده است.

مدیر عامل شرکت Red Date Technology ، ییفان ،Yifan، گفت که DAML اکنون به عنوان زبان قرارداد انحصاری قرارداد هوشمند BSN عمل خواهد کرد:

صرافی ایرانی کارت

با انتخاب DAML به عنوان زبان انحصاری قرارداد هوشمند BSN ، توسعه دهندگان ما این انتخاب را خواهند داشت که از یک زبان قرارداد هوشمند متحد به صورت یکپارچه و به صورت متقابل در هر بلاکچین استفاده کنند. “
یووال روز ،Yuval Rooz، بنیانگذار و مدیرعامل Digital Asset ، تأکید کرد که اتصال سیستم عامل های جهانی مختلف  بلاکچین “کلیدی برای سازگاری جهانی” است ، اظهار داشت:

بیشتر بخوانید:  مقیاس پذیری اتریوم صد برابر خواهد شد

چندین سیستم عامل بلاکچین در دسترس است و در اینده به بازار می آیند .

BSN در حال حاضر با بیش از 130 گره یا نود در سراسر چین تولید خارق العاده ای دارد. با ادغام با DAML ، BSN دارای یک زبان واحد برای برنامه های کاربردی و یک پروتکل بین المللی با قابلیت همکاری برای فعال سازی بیشتر این چشم انداز خواهد بود. “

BSN یک طرح تحت حمایت دولت در اواخر سال 2019  است که هدف آن حمایت از مشاغل متوسط ​​در ساخت و استقرار برنامه های بلاکچین است. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است ، BSN حمایت از  استیبل کوین هارا در 2021  ادغام می کند تا مسیر را برای روش های پرداختِ  خدمات مختلف در اکوسیستم BSN را باز کند.

در اوایل سال جاری ، WeBank – یک بانک خصوصی خصوصی چینی که توسط Tencent تاسیس شده است – شروع به بررسی ادغام زبان DAML برای بلاک چین کنسرسیوم FISCO BCOS کرد.

منبع: کوین تلگراف


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا