اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

رد درخواست راه اندازی صندوق ETF بیت کوین از سوی سازمان بورس آمریکا

رد درخواست راه اندازی صندوق ETF بیت کوین از سوی سازمان بورس آمریکا

به گزارش زوم ارز، تلاش طولانی شرکت VanEck برای راه اندازی یک صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین شکست خورد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

شرکت ون اک که یک شرکت مدیریت سرمایه بین المللی است پیشنهاد خود برای راه اندازی این صندوق را در ماه مارچ ارائه کرده بود و هم اکنون پیشنهاد آنها از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده رد شده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در یک بیانیه 51 صفحه ای نگرانی خود را در مورد کلاهبرداری و دستکاری در بازار ارز های دیجیتال به دنبال راه اندازی شدن این صندوق را ابراز کرد و در آن آمده است:
این کمیسیون نتیجه گرفت که BZX بر اساس قوانین عملی این کمیسیون سهم خود را انجام نداده و ثابت نکرده است که پیشنهاد آنها با الزامات قانون مطابقت دارد و این قانون چون برای جلوگیری از اعمال نفوذ و اعمال شیوه های متقلبانه و فریبکارانه و برای محافظت از سرمایه گذاران و منافع عمومی مردم ایالات متحده طراحی شده، اهمیت بسیار زیادی دارد.

کوین کده

به دنبال این خبر بیت کوین به پایین ترین سطح چند وقت اخیر یعنی 62 هزار دلار رسید و البته توانسته قیمت خود را تاحدودی ریکاوری کند و هم اکنون در زمان نگارش این خبر در صرافی بایننس در سطح قیمت 63833 دلار قرار دارد و همچنان کاهش قیمتی 1.8 درصدی را طی شبانه روز اخیر تجربه کرده است.

بیشتر بخوانید:  بلومبرگ: صعود ارزش بیت کوین به سوی 100000 دلار از رسیدن آن به زیر 20000 دلار محتمل تر است

انتظار می‎‌رفت که درخواست شرکت ون اک از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار رد شود چرا که پرونده آنها به حد زیادی کامل نبود.

همانطور که تیم خبری زوم ارز برای شما همراهان همیشگی خود گزارش داد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اولین صندوق ETF بیت کوین را در ماه اکتبر تصویب کرد و همین موضوع منجر به رسیدن بیت کوین به اوج قیمت خود شد.

بنظر شما همراهان زوم ارز، دلیل دیگری برای کاهش قیمت بیت کوین وجود دارد؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  U.Today


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا