اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افزایش 17 درصدی آلایندگی شبکه ی بیت کوین پس از ممنوعیت چین

افزایش 17 درصدی آلایندگی شبکه ی بیت کوین پس از ممنوعیت چین

به گزارش زوم ارز، برای مدتی طولانی، توافق‌نامه ی گواهی کار استخراج شبکه ی بیت کوین موضوع بحث ESG بوده است و ممکن است مطالعات جدید به جنجال های پیرامون ردپای کربن از سوی بیت کوین دامن بزند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

گزارش تحقیقاتی جدید با عنوان “بازبینی ردپای کربن بیت کوین” نشان داد که به نظر می‌رسد ممنوعیت استخراج کریپتو در چین تاثیر مثبتی در کاهش ردپای کربن در شبکه ی بیت کوین نداشته است؛ از آنجا که ردپای کربن از استخراج بیت کوین 17 درصد افزایش داشته است.

کارشناسان کریپتو پیش‌‎بینی کردند که مهاجرت ماینر ها به خارج از چین نه تنها باعث پاک تر کردن استخراج بیت کوین نخواهد شد، بلکه گزارش جدید عکس این موضوع را نشان می‌‌دهد. این گزارش جدید اشاره کرد که از ماه آگوست سال گذشته، مقدار انرژی تجدیدپذیر استفاده شده در استخراج بیت کوین از 42 درصد به 25 درصد افت کرده است.

کوین کده

این مطالعه منبع الکتریسیته ی استفاده شده در ماینینگ را برای محاسبه ی تولیدات کربن شبکه ی بیت کوین ردیابی کرد و دریافت که به طور سالانه، شبکه ی بلاکچین برتر رمز ارز 65 مگاتون کربن دی‌اکسید تولید می‌کند! در نتیجه‌گیری این مطالعه آمده است که ماینر ها در چین تمرکز بیشتری بر انرژی های تجدیدپذیر از بیشتر کشور های برتر در حوزه ی ماینینگ داشتند.

بیشتر بخوانید:  توافقی در حوزه قانونگذاری ارز های دیجیتال حاصل نشده است

علاوه بر آن، این مطالعه، گزارشی که توسط شورای استخراج بیت کوین، به رهبری مدیرعامل مایکرواستراتژی، منتشر شد را رد کرد؛ گزارشی که در آن ادعا می‌شد شبکه ی بیت کوین تا 66 درصد از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا