صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مصرف برق شبکه بیت کوین به 10.65 گیگاوات افت کرد

مصرف برق شبکه بیت کوین به 10.65 گیگاوات افت کرد

به گزارش زوم ارز، مصرف کلی برق شبکه‌ی بیت کوین، پس از دنبال کردن افت دو هفته‌ای در هش ریت ماینینگ، که انرژی مورد نیاز برای استخراج بلاک‌های بیت کوین را به 199.225 اگزاهش بر ثانیه کاهش داد، افتی شدید را از خود نشان داده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بنا به داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط Cambridge Centre for Alternative Finance، شبکه‌ی بیت کوین پایین‌ترین میزان مصرف انرژی سال 2022 را، در عدد 10.65 گیگاوات، ثبت کرد. در زمان اوج مصرف، شبکه‌ی بیت کوین 16.09 گیگاوات مصرف برق داشت.

این کاهش ناگهانی در مصرف برق بیت کوین، می‌تواند با سقوط هش ریت مرتبط باشد. هش ریت استخراج به عنوان یک آمار کلیدی ظاهر می‌‎شود که قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج موفقیت آمیز یک بلاک توسط ماینرهای بیت کوین را تعیین می‌کند.

در روز 13 ژوئن، سختی استخراج بیت کوین به اوج تاریخی 231.428 اگزاهش بر ثانیه رسید، که طی دو هفته پس از آن، این رقم 13.9 درصد افت را تجربه کرد. جدیدترین آمار توزیع هش ریت نشان می‌دهد که F2Pool و AntPool بزرگترین ماینرهای شناخته شده، که طی چهار روز اخیر هرکدام به ترتیب 81 و 80 بلاک را استخراج کرده‌اند، به شمار می‌روند.

بیشتر بخوانید:  احتمال ضعیف توافق بین ریپل و سازمان بورس آمریکا

گروهی از محققین با تامین مالی فدرال، نوعی استیبل کوین با عنوان استیبل کوین برقی (Electricity Stablecoin) را طراحی کردند که انرژی را به شکلی از اطلاعات تبدیل می‌کند.

همانطور که توسط Cointelegraph توضیح داده شد، این استیبل کوین می‌تواند از طریق ورودی یک کیلووات ساعت برق به همراه مبلغی به عنوان کارمزد، که مانند هر استیبل کوین دیگری می‌تواند برای تراکنش‌ها استفاده شود، مینت شود.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا