اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

JPMorgan قیمت بیت کوین را 146،000 دلار در بلند مدت پیش بینی می کند.

قیمت بیت کوین(BTC) ، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان ، در آخر هفته ی گذشته به بالاترین سطح خود یعنی بیش  از 34000 دلار رسید. در مدت زمان یک سال ، قیمت BTC به معنای واقعی کلمه چهار برابر شده است :

سلام کریپتو

جالب اینجاست که افزایش قیمت اخیر بیت کوین تسلط آن بر طلا را بیشتر گسترش داده است. طبق گزارش اخیر بلومبرگ ، BTC-to-Gold با رکورد جدیدی بالاتر از بالاترین سطح قبلی خود در سال 2017 بوده است. تصویر زیر نشان می دهد که نسبت بیت کوین به طلا برای اولین بار به 20 سطح رسیده است.

JPMorgan پیش بینی
JPMorgan پیش بینی

تسلط بیت کوین بر طلا در سال گذشته چهار برابر شده است . در پایان سال 2020 ، هر بیت کوین 5 اونس طلا ارزش داشت. با اینحال ، ارزش هر بیت کوین در هر جایی نزدیک به 20 اونس طلا است. طرفدار بیت کوین و نویسنده PlanB نشان می دهد که چگونه سلطه BTC در دهه گذشته همچنان رشد کرده و چگونه می تواند بیشتر ادامه یابد. طبق PlanB ، هر BTC می تواند تا سال 2025 نزدیک به 1000 اونس طلا ارزش داشته باشد.

JPMorgan :  بیت کوین (BTC) می تواند 146000 دلار در بلند مدت لمس کند .

در یادداشتی به مشتریان ، نیکولاس پانیگیرتزوگلو ، تحلیلگر JPMorgan ، نوشت که بیت کوین این امکان را دارد که در دراز مدت سود قابل توجهی کسب کند و هدف آن 146000 دلار باشد. این بدان معناست که BTC با عبور از مرز 2 تریلیون دلار بیش از 4.5 برابر قیمت فعلی خواهد بود. با این حال ، این یک فرآیند چند ساله است و تا حد زیادی به نوسانات همگرایی بیت کوین با طلا بستگی دارد. استراتژیست های JPMorgan در یادداشت خود نوشتند :

صرافی ایرانی کارت

” ازدحام طلا به عنوان ” ارز جایگزین ” به معنای افزایش صعودی بیت کوین در بلند مدت است . بعید به نظر می رسد که یک همگرایی در نوسانات بین بیت کوین و طلا به سرعت اتفاق بیفتد و در ذهن ما یک روند چند ساله است. این بدان معنی است که قیمت تئوری بیت کوین ( 146،000 دلار ) باید به عنوان یک هدف بلند مدت در نظر گرفته شود و بنابراین یک هدف ناپایدار قیمتی برای امسال باشد. “

بیشتر بخوانید:  افزایش فعالیت بزرگترین نهنگ های بیت کوین

ماه گذشته ، تحلیلگران JPMorgan گفتند که بیت کوین در طول مدت، به تدریج سهم بازار طلا را خواهد گرفت. با این حال، یکی دیگر از غول های بانکی گلدمن ساکس ، هرگونه احتمال گفتن بیت کوین ، تهدیدی برای طلا را رد نکرد.

روز دوشنبه ( 4 ژانویه ) ، بیت کوین(BTC)  پس از فروش عمده نهنگ های BTC در صرافی های ارز دیجیتال آسیا ، بیش از 10 درصد از اوج های روز یکشنبه اصلاح شد. این سریعترین اصلاح از مارس 2020 با از دست دادن قیمت BTC در طی چند ساعت بیش از 5،500 دلار بود. با این حال ، قیمت BTC بعدا روز دوشنبه با باز شدن بازارهای ایالات متحده به بالای 30،000 دلار بازگشت.

منبع : coingape.com


گزیده اخبار:

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا