اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

ساخت اولین خودپرداز ملی برای ارز های دیجیتال

به نقل از ایرنا و به گزارش زوم ارز، اولین دستگاه خودپرداز ملی رمزارز ها عصر چهارشنبه با فعالان و مسئولان حوزه ارز های دیجیتال در ایران رونمایی شد.
علی زنجانی مدیر انجمن بلاکچین ایران گفت: لزوم ارایه خدمات به مشتریان در کلیه ساعات شبانه روز و سهل الوصول شدن پرداخت باعث ساخته شدن دستگاه ‌های خودپرداز شد. در سال ۱۹۶۰ (۱۳۳۸ شمسی)  در کشورهای مختلف دنیا اعلام و یک سال بعد امریکا اولین دستگاه ای تی ام را ارائه کرد.
blank
به گفته زنجانی در ادامه تمام کشور ها نیز به این سمت رفتند ولی مردم این دستگاه ها را نپذیرفتند. در ایران اولین بار بانک سپه این دستگاه ها را در سال 1350 وارد کرد اما مدیران بانکی از آنها استقبال نکردند و ما در این زمینه عقب افتادیم.
زنجانی ادامه داد: حالا نسل دوم دستگاه های خودپرداز برای ارز های دیجیتال ساخته شده و در این دستگاه ها ابتدا بحث خرید و سپس بحث فروش بیت کوین در آنها مطرح شد.
وی افزود: اکنون 16 هزار دستگاه خودپرداز ارز های دیجیتال در دنیا ساخته شده که 13 هزار واحد از آنها متعلق به کشور آمریکاست.
زنجانی منوط به دستگاهی که امروز رونمایی شد گفت: این دستگاه، نسل سوم دستگاه های خودپرداز است که با استفاده از آن مردم به راحتی می‌توانند ارز دیجیتال خرید و فروش کنند.
تولید این دستگاه توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی با همراهی انجمن بلاکچین ایران بوده که کلیه رمزارز ها را پوشش خواهد داد. این دستگاه قادر است پس از هر خرید، کیف پول کاغذی نیز به کاربر ارائه کند.
این اتفاق در شرایطی افتاد که طی روز های اخیر اخباری منوط به ممنوعیت فعالیت ارز های دیجیتال توسط بانک مرکزی و شاپرک منتشر شده بود.
منبع: ایرنا

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

گزیده اخبار

بیشتر بخوانید:  Deutsche Bank: امسال بیت کوین 28000 دلار را پس خواهد گرفت

کوین کده

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا