اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

خرید 1.2 میلیارد دلار بیت کوین در هفته از صرافی Coinbase

salamcrypto

هر هفته شاهد این هستیم که مقدار عظیمی بیت کوین از ذخایر این ارز دیجیتال خارج می‌شوند که این نکته ی خوبی ست و به قدرتی پشت این جریان اشاره دارد.
این قضیه هنوز در قیمت تأثیر نداشته زیرا این ارز دیجیتال با فروش بسیار زیاد مواجه شد. این قضیه به طور جالبی باعث شده که مشخص نشود که بیت کوین در کوتاه مدت دچار افزایش یا کاهش قیمت خواهد شد.
در کل، هر هفته 15 هزار بیت کوین از صرافی کوین‌بیس خارج می‌شوند که بنظر می‌رسد با توجه به این قضیه صعود گسترده بیت کوین در روز ها و هفته های آینده قریب الوقوع می‌باشد.
یک تحلیلگر باور دارد که این قضیه می‌‌تواند مربوط به خرید موسسه ها باشد که در این صورت صعود بیت کوین حتمی خواهد بود.
این در حالی ست که شرکت  MicroStrategy اعلام کرد که برنامه دارند بالغ بر 600 میلیون دلار بیت کوین خریداری کنند و شاید این خرید باعث افزایش قیمت بیت کوین شود.
طی چند روز گذشته بیت کوین شاهد نوسان قیمت فراوان بوده است. جنگی بین فروشنده ها و خریداران رخ داده که فروشندگان می‌خواهند بفروشند در نتیجه قیمت پایین می‌آید و خریداران می‌خواهند بالا بروند.
این ارز دیجیتال سیگنال هایی از اینکه دچار کاهش قیمت شود و از منطقه 48 هزار دلار سقوط کند را می‌دهد و احتمالاً فشار خرید ها در آن حد نباشد که باعث تحرک بیت کوین در کوتاه مدت به سوی قیمت بالاتر شود.
علی رغم این سیگنال ها، داده های درون زنجیره ای نشان می‌دهند که بخاطر خروج هفتگی 15 هزار بیت کوین از ذخایر این ارز دیجیتال، بیت کوین از همیشه قوی‌تر است.
در اوایل دیروز بیت کوین قبل از اینکه با یک افت شدید مواجه شود، افزایش قیمت شدیدی داشت و به 51 هزار دلار رسید.بیت کوین اما حالا دوباره روند صعودی در پیش گرفته و در حدود 49 هزار دلارمعامله می‌شود.تا زمانی که بیت کوین به ثبات برسید، احتمال افت و ضرر بیشتر برای کل بازار وجود دارد.نکته جالب خروج 15 هزار بیت کوین است که تحلیلگری در این مورد افزود:
15 هزار بیت کوین معادل 1.2 میلیارد دلار است و بنظر می‌رسدکه موسسه های بیشتری در حال خرید باشند.
چگونگی واکنش بیت کوین به فشار برای فروش می‌تواند بینشی در مورد روند صعودی آن در کوتاه مدت برای ما فراهم کند. صرف نظر از هرگونه فشار فروش در کوتاه، به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال از نظر فاندامنتالی کاملاً سرحال است.
منبع: newsbtc

بیشتر بخوانید:  جان مک آفی: هجمه های سازمان بورس علیه من بسیار زیاد است

گزیده اخبار

 

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا