اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

آیا بیت کوین می تواند به عنوان یک ارزش در ایران رایج شود؟

salamcrypto

آیا بیت کوین می تواند به عنوان یک ارزش در ایران رایج شود؟

 

مصاحبه با سپهر محمدی راجع بیت کوین و نقل و انتقال ارزش و پول در ایران

سپهر محمدی رییس انجمن بلاکچین ایران در مصاحبه ای با خبرنگار بازار نیوزبه چگونگی شرایط ارزهای دیجیتال در کشور اشاره کرد. و به توضیحاتی مبنی برسرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و بیت کوین پرداخت.

رییس انجمن بلاک‌چین ایران گفت: نگاه به بیت کوین به عنوان محلی برای سرمایه گذاری را درست نمی‌دانیم.
رییس انجمن بلاک‌چین ایران در گفتگو با خبرنگار بازارنیوز چگونگی بازار ارز‌های دیجیتال در سال ۹۸، را شرح داد .وی گفت: سال ۱۳۹۸  متاسفانه با بی مهری دولت به صنعت بلاک چین در کشور کم و بیش همراه بود و علی‌رغم اینکه به عنوان صنعت هم شناخته شد، متاسفانه با ماینر‌ها به صورت قاچاقچی برخورد کردند و تجهیزات آنهارا گرفتند و برخورد‌های ناروایی از دید ما به عنوان انجمن بلاک چین با فعالین این صنعت صورت گرفت.

همچنین ادامه داد: یکی از کورسو‌های امیدی که در این وضعیت نا به هنجار جهانی برای انتقال پول داشتیم  و راه را برای ما باز می‌کرد ، همین صنعت بلاک چین و رمز ارز بود که متاسفانه برخورد خوبی در مجموع با آن صورت نگرفت.

صرافی ایرانی کارت

ایشان افزودند: در پایان سال، اصلاحیه‌ای که مصوبه هیئت دولت برای آن آمد، امید‌هایی برای ما ایجاد شد که ان شاالله سال بعد برای صنعت رمز ارز کشور سال بهتری باشد، ولی در مجموع سال ۹۸ برخورد‌هایی که صورت گرفت برخورد‌های چکشی و بر اساس مطالعات علمی و استفاده از فرصت‌های این فناوری نبود.


امیدواری به رمز ارزها و صنعت بلاکچین در سال ۹۹

با توجه به پیشنهاد روحانی مبنی بر ایجاد رمز ارز منطقه ای، وپیشرفت صنعت بلاکچین در سال ۹۹ در کشور،رییس انجمن بلاک‌چین ایران ابراز امیدواری کرد و گفت:  امیدواریم در سال ۹۹ با توجه به اینکه آقای رئیس جمهور در کولالامپور پیشنهاد رمز ارز منطقه‌ای را کردند و ماهاتیر محمد نخست وزیر وقت مالزی هم استقبال کرد، با صنعت بلاک چین برخورد بهتری شود تا بتوانیم از این صنعت استفاده بهتری کنیم.

بیشتر بخوانید: چگونه بیت کوین را بفروشیم ؟

وی ادامه داد: نه اینکه همه مشکلات کشور را در این حوزه بتوانیم حل کنیم، اما شاید بتوانیم برای درصدی از مشکلات نقل و انتقال و تسویه بین المللی صنعت و بازرگانی کشور از این فناوری استفاده کنیم تا بتوانیم مبادلات بین المللی را تسهیل کنیم.

بیشتر بخوانید:  آیا افزایش قیمت شدید اتر در راه است؟

فناوری بیت کوین به عنوان نقل و انتقال ارزشها

محمدی در پیش‌بینی بازار رمز ارز‌ها برای سرمایه گذاری در سال ۹۹ اظهار داشت: من شخصا نگاه به بیت کوین، به عنوان محلی برای سرمایه گذاری را درست نمی‌دانم.

مطالعه بیشتر: چگونه بیت کوین بخریم ؟| خرید بیت کوین

وی افزود : بیت کوین و کریپتوکارنسی‌ها فناوری‌هایی هستند که به عنوان نقل و انتقال ارزش و پول می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. از این منظر اگر به آن نگاه کنیم، برای  کشور ما که الان  با محدودیت بین المللی برای تسویه و نقل و انتقال پول قرار گرفته است، کاربردی‌تر خواهد بود، تا اینکه به آن به عنوان یک بازاری مثل طلا و امثال این‌ها بخواهیم نگاه کنیم. به نظرم استفاده به عنوان ابزاری برای انتقال ارزش و تسویه آن کاربرد بیشتری دارد.


سال ۹۹ سال شکوفایی صنعت بِلاک چین در کشور

ایشان تاکید کرد: من فکر می‌کنم با توجه به پروژه‌های ایرانی که در این زمینه مثل بلاک چین ققنوس ایجاد شده، سال ۹۹، سال شکوفایی صنعت بلاک چین برای کشورمان باشد که در واقع بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم. فکر می‌کنم ان شاالله نمونه‌های اولیه  در پروژه‌های تامین مالی جمعی،  پروژه‌های زنجیره تامین پروژه و از این دست ، را در سال بعد داشته باشیم.

بیشتر بدانید: بیت کوین بخریم یا نخریم ؟ | سرمایه گذاری در بیت کوین مفید است؟


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا