اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مصاحبه بنیان‌گذار کاردانو در مورد مرگ بیت کوین

salamcrypto

از نظر چارلز هاسکینسون، بیت کوین کمترین پیشرفت و نوآوری را بین ارز های دیجیتال داشته است و اگر توسعه دهندگان نوآوری نداشته باشند، در نهایت این ارز دیجیتال محو خواهد شد.
روند صعودی شدید بیت کوین هیچ‌کس را بی تفاوت نسبت به این موضوع نگذاشته است. طی چند هفته گذشته، این بحث مورد علاقه متخصصان بوده است. بعضی ها معتقدند که بیت کوین روند صعودی خود را ادامه خواهد داد و بعضی معتقدند که بیت کوین محو خواهد شد. چارلز هاسکینسون در میان افراد دسته دوم است.
در مصاحبه ای که در subreddit کاردانو انجام شد، هاسکینسون اطمینان داد که درست مثل پول های سنتی، تنها چیز ارزشمند بیت کوین مقبولیت آن است. به همین دلیل هنگامی که تنها نقطه قوت خود را از دست بدهد سرانجام خواهد مرد.
” بیت کوین ارزشمند است زیرا محبوبیت دارد. این ارز دیجیتال هیچ مزیت تکنولوژیکی ندارد. در حقیقت کمترین پیشرفت را در بین ارز های دیجیتال داشته است. هیچ دلیلی غیر از مقبولیت برای محبوبیت آن وجود ندارد.”
کاردانو یک بلاکچین نسل سوم است و به همین دلیل هاسکینسون آنرا با ارزش تر از بیت کوین می‌داند. بیت کوین یک بلاکچین نسل اول است و در آن فقط سکه ها از کیف پولی به کیف پول دیگر منتقل می‌شوند.
اتریوم که نمونه ای از بلاکچین نسل دوم است علاوه بر انتقال از کیف پولی به کیف پول دیگر، به افراد این قابلیت را می‌دهد که قرارداد های هوشمندانه ببندند که این کار باعث می‌شود بلاکچین کاربردی تر شود. با این حال این بلاکچین ها از برخی نقص های طراحی رنج می‌برند.
از طرف دیگر کاردانو که یک بلاکچین نسل سوم است فناوری را به بلاکچین های نسل دوم اضافه کرده است و در نهایت این آپگرید ها باید باعث شوند تا این شبکه بدون اینکه متمرکز بودن خود را از دست بدهد، مقیاس پذیرتر، امن تر و کارآمد تر شود.
همان لحظه ای که بیت کوین محبوبیت خود را از دست بدهد آلت کوینی جایگزین آن خواهد شد و تنها در صورتی بیت کوین به فعالیت خود ادامه خواهد داد که آنرا آپگرید کنند و گرنه این ارز دیجیتال محو خواهد شد.
منبع: cryptopotato

بیشتر بخوانید:  3 دلیل برای ریزش 7.4٪ یک شبه قیمت بیت کوین

گزیده اخبار

 

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا