اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کاردانو، سومین ارز برتر بازار ارز های دیجیتال

کاردانو به اوج قیمت خود که در اوایل سال 2018 ثبت کرده بود رسید و به سومین ارز برتر بازار تبدیل شد.
بنظر می‌رسد که کاردانو یکی از بهترین داستان های کامبک ارز های دیجیتال را رقم زده است، این ارز دیجیتال توانست به اوج قیمت خود که در ژانویه 2018 ثبت کرده بود برسد.
بعد از اینکه در شبانه روز گذشته حجم معاملات این ارز دیجیتال در صرافی بایننس پنج درصد افزایش یافت، قیمت کاردانو در ساعت 5:05 بعد از ظهر به وقت آمریکا و 9:35 دقیقه به وقت ایران به 1.25 دلار رسید.
کمتر از یک سال پیش، کاردانو 98.5 درصد از اوج قیمت قبلی خود یعنی 1.18 دلار که در 4 ژانویه 2018 ثبت شده بود فاصله گرفت و کاهش قیمت شدیدی را تجربه کرد، اما حالا این ارز دیجیتال از 13 مارچ 2020 دچار افزایش قیمت تقریباً 2570 درصدی شده است.
ارزش کل بازار کاردانو از 38 میلیارد دلار فراتر رفته است که این موضوع این ارز دیجیتال را به سومین ارز دیجیتال برتر جهان تبدیل می‌کند، بیت کوین و اتریوم در جایگاه اول و دوم هستند. این رده بالاترین جایگاهی ست که این ارز دیجیتال تاکنون در رده بندی ارز های دیجیتال بدست آورده است.
هارد فورک که در یک مارچ ارائه می‌شود باعث افزایش قیمت شدید این ارز دیجیتال شده است. همانطور که U.Today گزارش می‌دهد، به روزرسانی اصلی پروتکل کاردانو، آنرا به یک شبکه چند دارایی تبدیل می‌کند که این موضوع می‌تواند باعث شود کاردانو اتریوم را بصورت جدی به چالش بکشد و با آن رقابت کند. حالا توسعه دهندگان قابلیت آن را دارند که توکن خودشان را ایجاد کنند.
در همین حال صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال اماراتی مستقر در دبی FD7 Ventures اعلام کرده که پس از نقد کردن 750 میلیون دلار بیت کوین خود، این مبلغ را در کاردانو سرمایه گذاری خواهد کرد.کاردانو قبل از اینکه به دوران گوگن برسد باید یک فورک دیگر هم ارائه کند.
منبع: U.Today

بیشتر بخوانید:  ریپل به دنبال پنهان سازی این مدارک از چشمان مردم است

گزیده اخبار

 

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا