اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بانک مرکزی روسیه همچنان به دنبال منع رمز ارز

بانک مرکزی روسیه همچنان به دنبال منع رمز ارز

به گزارش زوم ارز، اخیرا، اوکراین تصمیم به بلوکه کردن دارایی روزمره‌ی شهروندان روس به دلیل جنگ درگرفته بین این دو کشور، گرفته است. در این میان، متحدان اروپایی این کشور اظهار نگرانی کرده‌اند که ممکن است روسیه از رمز ارز برای دور زدن تحریم‌ کشورهای غربی استفاده کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اما به نظر می‌رسد یکی از بزرگترین طرفداران این اقدام، در واقع بانک مرکزی روسیه  است! در روز سه شنبه، بر اساس گزارشاتی از منابع خبری محلی، بانک مرکزی روسیه به پایبندی خود در ممنوعیت استخراج، چرخش مالی و خرید ارز دیجیتال در فدراسیون روسیه ادامه می‌دهد.

در زمان جنگ، معمولا مخارج کشورها، به طور مثال بر اثر چاپ اسکناس برای برآوردن نیازهای مالی نظامی، به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. هرچند، این منجر به تورم افسارگسیخته می‌شود. در نتیجه ی این تورم، افراد به تبدیل پول رسمی کشور خود به ارز خارجی، در حال حاضر شامل رمز ارز، روی می‌آورند تا از دارایی خود محافظت کنند.

کوین کده

اما این حرکت، منجر به ایجاد فشار فروش سنگین در واحد پول رسمی کشور می‌شود، که این باعث افزایش نرخ مبادلات و جلوگیری از برآورده‌شدن نیازهای مالی نظامی می‌شود. بنابراین، در زمان جنگ، معمولا کشورها قوانین کنترلی سختگیرانه‌ای بر مبادلات خارجی وضع می‌کنند؛ در حال حاضر روسیه و اوکراین این قوانین را اجرا کرده‌اند. در نتیجه، جلوگیری از افت روبل توسط رمز ارز و، به طور غیر مستقیم، مختل کردن عملیات نظامی روسیه، می‌تواند باعث کم‌رنگ شدن استفاده از ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها شود.

بیشتر بخوانید:  پذیرش رسمی رمز ارز ها در اوکراین

بنا به گزارش منتشره از سوی Arcane Research، در چند روز اخیر، حجم معاملاتی تتر و روبل در بایننس رکورد جدیدی را در سطح 35 میلیون دلار ثبت کرد. شهروندان روس فعال در رسانه‌های اجتماعی ظاهرا به شدت نگران سقوط ارزش روبل و حفظ ارزش دارایی خود با رمز ارز هستند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا