ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز سلو Celo چیست؟

بررسی ارز دیجیتال سلو Celo

ارز سلو CELO چیست؟ اکنون که در حال خواندن این مقاله می باشید، حتما نام رمز ارز سلو CELO را شنیده اید. در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال سلو خواهیم پرداخت و همچنین بررسی خواهیم کرد که این ارز دیجیتال توسط چه کسانی به بازار رمز ارزها ارائه شده است. پلتفرم سلو Celo یک بلاکچین می باشد که بر افزایش استفاده از رمز ارزها در میان کاربران گوشی های هوشمند متمرکز است. و این پلتفرم در آپریل 2020 راه اندازی شد. در ادامه شما با عملکرد آن به طور کامل آشنا خواهید شد. همچنین اگر اطلاعاتی در ارتباط با نحوه خرید رمز ارز CELO و یا فروش آن ندارید می توانید در ادامه مطالب به طور کامل با خرید و فروش این رمز ارز آشنا شوید. همچنین شما میتوانید برای مطالعه ی کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سلو celo روی این لینک کلیک کنید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

سلو Celo چیست؟

سلو Celo چیست؟
سلو Celo چیست؟

اگر بخواهیم پلتفرم سلو را به صورت مختصر به شما معرفی نماییم می توان گفت Celo بستری است که به عنوان زیر ساخت پرداخت جهانی ارزهای رمز پایه فعالیت می کند و کاربران تلفن هوشمند را مورد هدف خود قرار داده است.

هدف سلو Celo این است که فعالیت های مالی به واسطه توانایی پرداخت برای ارسال و از هر شماره تلفنی در جهان، برای همه در سراسر جهان قابل دسترسی باشد. علاوه بر پرداخت های اساسی، سلو می تواند از توسعه برنامه های غیرمتمرکز یا همان DApp ها در بلاکچین خود پشتیبانی کند.

کوین کده

Celo از شماره تلفن های همراه کمی شبیه به کلیدهای عمومی در بلاکچین های دیگر استفاده می کند که می توانید برای آن پول بفرستید و در کیف پول Celo ذخیره می شود. این شبکه همچنین برای تسهیل پرداخت ها و نقل و انتقالات از استیبل کوین ها استفاده می کند. همانند اتریوم، بلاکچین سلو Celo متن باز است و به کاربران این امکان را می دهد برنامه های غیرمتمرکز عمومی را بر روی آن ایجاد کنند.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال Celo

نام اختصاری

CELO

نوع ارز COIN
عرضه کل 1,000,000,000
مقدار در گردش 407,486,151
وب سایت رسمی celo.org

www.celocamp.com

بلاکچین اکسپلور thecelo.com

explorer.celo.org

stats.celo.org

وایت پیپر https://docs.celo.org/
پیج های ارتباط رسمی forum.celo.org

Twitter.com

Reddit.com

سورس کد https://github.com/celo-org/celo-monorepo/
آدرس قراداد 0x471ece3750da237f93b8e339c536989b8978a438

معرفی توکن های شبکه سلو Celo

معرفی توکن های شبکه سلو Celo
معرفی توکن های شبکه سلو Celo

در حال حاضر شبکه Celo از دو توکن بومی و یا دارایی رمزنگاری در شبکه خود استفاده می نماید. که یکی از انها cUSD و دیگری CELO می باشد. دارایی سومی به نام Celo Gold و یا cGLD وجود دارد که در صرافی کوین بیس و تعداد کمی از صرافی های دیگر استفاده می شود.

cUSD یا دلار سلو Celo استیبل کوین سلو است که برای انتقال پایدار ارزش بین کاربران طراحی شده است. با دارایی های دیگر همچون بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می شود و به قیمت دلار آمریکا وابسته است.


تاریخچه و بنیان گذاران سلو Celo

تاریخچه و بنیان گذاران سلو Celo
تاریخچه و بنیان گذاران سلو Celo

همانطور که در مقدمه این مقاله بیان نمودیم، شبکه اصلی Celo در آپریل 2020 راه اندازی شده است. سلو در ابتدا توسط تیمی متشکل از افراد MIT، Stanford، Google، Square، Circle، Visa، GoDaddy، World Bank، Federal Reserve Bank، دانشگاه هاروارد و … تاسیس شد.

نهادهای جداگانه برای ارتقا و حفظ سلو Celo در نظر گرفته شده اند. بنیاد اختصاصی سلو یک سازمان غیرانتفاعی است که همراه با شبکه اصلی راه اندازی می شود.


عملکرد سلو Celo چگونه است؟

عملکرد سلو Celo چگونه است؟
عملکرد سلو Celo چگونه است؟

در این قسمت از مقاله به بررسی عملکرد سلو خواهیم پرداخت. به عبارتی شبکه سلو برای کمک به اجرای پلتفرم خود به سه چیز متکی می باشد. که در ادامه به شرح هر یک خواهیم پرداخت. در واقع این سه کمک کننده به شرح زیر می باشند.

1.Client Lights: اپلیکیشن های شبکه سلو که در تلفن همراه کاربر مانند کیف پول موبایل سلو اجرا می شوند.

2.Validator Nodes: کامپیوترهایی که در ساز و کار اجماع سلو شرکت می کنند، تراکنش ها را تایید می کنند و بلاک های جدیدی تولید می کنند.

3.Full Nodes: کامپیوترهایی که به عنوان پل ارتباطی بین نودهای اعتبارسنج و کیف پول های تلفن همراه عمل می کنند، و از کاربران درخواست را دریافت می کنند و تراکنش ها را به نودهای اعتبار سنج هدایت می کنند.

نکته قابل توجه این است که سیستم سلو ایجاب می کند که نودهای اعتبارسنج توسط دارندگان توکن CELO رای دهند.


چه ویژگی هایی سلو Celo را منحصر به فرد ساخته است؟

چه ویژگی هایی سلو Celo را منحصر به فرد ساخته است؟
چه ویژگی هایی سلو Celo را منحصر به فرد ساخته است؟

نکته اصلی فروش منحصر به فرد سلو Celo در تمرکز ان بر کاربران گوشی های هوشمند است. این شرکت استدلال می کند که تعداد دارندگان تلفن های هوشمند به طور تصاعدی در حال افزایش است، اما تعداد افرادی که از ارز رمز پایه استفاده می کنند با سرعت بسیار کندتری در حال افزایش است. رمز ارز بیشتر برای مناطقی مناسب است که بخش بزرگی از مردم به بخش بانکی دسترسی ندارند، اما هنوز یک تلفن هوشمند دارند.

از بین بردن شکاف بین این دو فناوری همان کاری است که Celo انجام می دهد و همراه با استفاده از مزایای DeFi با حمایت از ایجاد Dappها و قراردادهای هوشمند است.

بلاکچین سلو که برای تلفن همراه و یا موبایل بهینه شده است، به طور خودکار کارمزد تراکنش را محاسبه می کند و همچنین به کاربران امکان می دهد کارمزد معاملات و یا تراکنش ها را با هر ارز پرداخت کنند.


امنیت شبکه سلو Celo چگونه است؟

امنیت شبکه سلو Celo چگونه است؟
امنیت شبکه سلو Celo چگونه است؟

سلو Celo برای حفظ امنیت خود از الگوریتم اثبات سهام PoS استفاده می نماید و برای تعیین اعتبار سنجان بلاکچین خود یک فرآیند پیچیده انتخاباتی دارد.

دارندگان سلو CELO می توانند با رای دادن به گروه های اعتبارسنج، از دارایی خود به عنوان وسیله ای برای شرکت در انتخابات استفاده کنند.


چه تعداد کوین سلو CELO در گردش وجود دارد؟

چه تعداد کوین سلو CELO در گردش وجود دارد؟
چه تعداد کوین سلو CELO در گردش وجود دارد؟

سلو CELO دارای محدودیت 1 میلیارد توکن است که 600 میلیون آن در هنگام راه اندازی شبکه اصلی در آپریل 2020 موجود بود.

40% آخرین عرضه به تدریج از طریق کارمزد و پاداش ازاد می شود و بسته به نحوه دریافت توکن های سرمایه گذاران اولیه، برنامه های مختلف اعطای اعتبار وجود دارد.


روند قیمت ارز دیجیتال سلو CELO

در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز CELO برابر با 6.40 دلار می باشد و حجم معاملات این رمز ارز در 24 ساعت برابر با 151،952،042 دلار است. رمز ارز سلو در 24 ساعت گذشته 33.44% افزایش قیمت داشته است. در حال حاضر این رمز ارز در سایت CoinMarketCap رتبه 73 را دارا می باشد.

در نمودار زیر شما روند قیمت این رمز ارز را مشاهده خواهید کرد که اگر با دقت به نمودار نگاهی بیاندازید می بینید که این رمز ارز در در 21 آپریل 2021 به بالاترین حد خود رسیده است.

روند قیمت ارز دیجیتال سلو CELO
روند قیمت ارز دیجیتال سلو CELO

در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال سلو CELO را ذخیره نمود؟

در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال سلو CELO را ذخیره نمود؟
چه کیف پول های ارز دیجیتال سلو CELO

همانطور که می دانید برای ذخیره سازی رمز ارزها باید از کیف پول های ارز دیجیتال استفاده نمایید. کیف پول های بسیاری در انواع سخت افزاری و نرم افزاری هستند که در بستر رمز ارزها فعالیت می کنند. شما باید کیف پولی را انتخاب نمایید که از رمز ارز CELO پشتیبانی نماید و قابلیت ذخیره سازی آن را داشته باشد. در ادامه مطالب به بررسی کیف پول های رمز ارز CELO خواهیم پرداخت.

کیف پول های موبایلی

کیف پول های موبایلی در مقایسه با کیف پول های دستکتاپی عملکرد چندانی ندارند، اما سهولت آنها در این واقعیت است که شما همیشه کیف پول ها را همراه خود دارید و می توانید در هر جایی از آن استفاده کنید. بهترین کیف پول های موبایلی برای ذخیره سازی رمز ارز سلو شامل Cryptonator، Eidoo و Bread هستند.

کیف پول های آنلاین

کیف پول های آنلاین بر روی سرور اجرا می شوند و از هر دستگاهی در هر مکان قابل دسترسی هستند. اینها راحت ترین کیف پول ها برای استفاده هستند، اما به یاد داشته باشید که کلیدهای خصوصی شما به صورت آنلاین ذخیره می شود و احتمال حملات و سرقت هکرها بیشتر است. از معتبرترین کیف پول های آنلاین برای ذخیره سازی ارز سلو CELO می توان به Cryptonator، CoinCorner و Coinbase اشاره کرد.

کیف پول های دستکتاپ

این نوع از کیف پول ها را می توانید در رایانه خود بارگیری و نصب کنید. در واقع این کیف پول ها تنها در رایانه کار می کنند و قابل دسترسی هستند. آنها از امن ترین کیف پول ها می باشند، مگر اینکه سیستم کامپیوتر شما هک شود و یا توسط ویروس مورد حمله قرار گیرد. بهترین کیف پول های دستکتاپی سلو CELO شامل Litecoin Core Client و StrongHands می باشد.

این نکته را در نظر بگیرید که در انتخاب کیف پول دقت لازم را نمایید تا کیف پول شما از امنیت کافی برخوردار باشد و همچنین بتوانید از آن کیف پول به راحتی استفاده نمایید و رمز ارز خود را ذخیره کنید.


خرید ارز دیجیتال سلو CELO چگونه است؟

خرید ارز دیجیتال سلو CELO چگونه است؟
خرید ارز دیجیتال سلو CELO چگونه است؟

برای خرید ارز دیجیتال سلو همانند خرید سایر رمز ارزها می توانید از طریق صرافی های دیجیتالی که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند، اقدام نمایید. رمز ارز CELO یک رمز ارز با استاندارد ERC-20 است که در بسیاری از صرافی های بزرگ موجود می باشد. شما می توانید این رمز ارز را از صرافی هایی همچون Binance، OKEx، Upbit، CoinBene و Coinbase Pro خریداری نمایید.

برای اینکه با دیگر صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز آشنا شوید، می توانید از طریق سایت CoinMarketCap اقدام نمایید و پس از انتخاب رمز ارز CELO و جستجوی آن، در قسمت Markets لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز را مشاهده نمایید.


فروش ارز دیجیتال CELO چگونه است؟

فروش ارز دیجیتال CELO چگونه است؟
فروش ارز دیجیتال CELO چگونه است؟

برای فروش این رمز ارز همانند خرید آن می توانید با استفاده از صرافی ها رمز ارز خود را به فروش برسانید. در صورتی که در صرافی مورد نظر تراکنشی انجام نداده بودید، اقدام به ثبت نام کنید و سعی کنید قبل از ثبت نام در ارتباط با نحوه کار صرافی اطلاعات لازم را کسب کنید.

برای فروش از یک صرافی معتبر استفاده نمایید زیرا انتخاب یک صرافی معتبر و برخوردار بودن از یک تیم پشتیبان قوی می تواند به شما کمک نماید تا با خیالی آسوده ارز خود را به فروش برسانید.


آیا ارز دیجیتال سلو CELO استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال سلو CELO استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال سلو CELO استخراج می شود؟

در دنیای رمز ارزها برای به دست آوردن یک ارز دیجیتال و سرمایه گذاری در بستر آن یکی از راه ها خریداری رمز ارز از طریق صرافی ها و دیگری استخراج آن ارز می باشد. همانطور که می دانید امروزه استخراج رمز ارزها نیازمند یک سیستم قوی برای استخراج و با قدرت پردازش بالا می باشد.

همچنین باید در نظر گرفته شود که آیا ارز مورد نظر قابلیت استخراج را دارد. رمز ارز سلو CELO در ساختار خود از الگوریتم اثبات سهام و یا PoS استفاده می نماید و به عبارتی می توان گفت این رمز ارز قابل استخراج نیست و تنها می توانید این رمز ارز را از صرافی ها خریداری نموده و به سرمایه گذاری بپردازید.


آینده ارز دیجیتال سلو CELO چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال سلو CELO چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال سلو CELO چگونه است؟

بسیاری از افراد تحلیلگر در ارتباط با این رمز ارز، نظری مثبت را دارا می باشند. در واقع همانطور که گفتیم این رمز ارز کاربران تلفن هوشمند را در سراسر جهان مورد هدف خود قرار داده است و امروزه استفاده از تلفن های هوشمند در حال افزایش می باشد.

اگر رمز ارز سلو بتواند به اهداف خود برسد و چالش های پیش رو را بگذراند و نسبت به رقبای خود پیشی بگیرد می تواند آینده خوبی را داشته باشد.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال سلو CELO

blank
اینفوگرافیک ارز دیجیتال سلو CELO

جمع بندی پایانی ارز دیجیتال سلو CELO

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا پلتفرم ارز دیجیتال سلو CELO را به شما معرفی نماییم. این پلتفرم قصد دارد تا فعالیت های مالی در سراسر جهان قابل دسترسی باشد و کاربران تلفن هوشمند را مورد هدف خود قرار داده است. برای خرید ارز دیجیتال سلو CELO می توانید از طریق صرافی های پشتیبان کننده این رمز اقدام کنید. همچنین می توانید رمز ارز CELO را در انواع کیف پول های موبایلی، کیف پول آنلاین و یا دستکتاپی ذخیره نمایید. و نکته پایانی این است که این رمز ارز در ساختار خود از الگوریتم اثبات سهام PoS استفاده می نماید و قابلیت استخراج ندارد.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز سلو Celo ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

افت سهام صندوق بیت کوین Grayscale

افت سهام صندوق بیت کوین Grayscale

هک 100 میلیون دلاری Harmony به کره شمالی نسبت داده شد

هک 100 میلیون دلاری Harmony به کره شمالی نسبت داده شد

تنها 11 درصد از سرمایه گذاران، بازار را ترک کرده‌اند

تنها 11 درصد از سرمایه گذاران، بازار را ترک کرده‌اند

طی یک نشت داده، آدرس ایمیل کاربران OpenSea فاش شد

طی یک نشت داده، آدرس ایمیل کاربران OpenSea فاش شد

Deutsche Bank: امسال بیت کوین 28000 دلار را پس خواهد گرفت

Deutsche Bank: امسال بیت کوین 28000 دلار را پس خواهد گرفت

مدیرعامل بایننس به حمایت از مایکل سیلور پرداخت

مدیرعامل بایننس به حمایت از مایکل سیلور پرداخت

 

بیشتر بخوانید:  ارز AXS چیست؟

نوشته های مشابه

15 دیدگاه

    1. سلام قسمت آینده ی ارز دیجیتال را مطالعه کنید امل آینده ی ارز های دیجیتال به صورت قطعی مشخص نیست و هیچکس قادر نیست بصورت 100% آینده ی رمز ارزی را با اطمینان پیشبینی کند

    1. به قسمت مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال مراجعه کنید و اسم ارز celo رو سرچ کنید تمامی صرافی های داخلی که از این ارز دیجیتال celo پشتیبانی می‌کنند رو به شما نمایش می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا