اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

نقش محوری بانک های مرکزی در ارز دیجیتال

salamcrypto

یک مدیر در بانک تسویه حساب های بین المللی می خواهد بانک های مرکزی سکان تکامل پول دیجیتال را بر عهده بگیرند.

با در نظر گرفتن ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در بسیاری از کشورها ، مدیر کل بانک تسویه حساب های بین المللی نقش اصلی ترین جریان مالی را در فضای در حال ظهور ارز دیجیتال ارزیابی کرده است.

آگوستین کارستنز که در سمینار سیاستگذاری موسسه هوور در تاریخ 27 ژانویه سخنرانی می کرد ، بحث کرد که بانک های مرکزی در صدور و کنترل پول دیجیتال پیشرو باشند:

“اگر پول دیجیتال وجود داشته باشد ، بانک مرکزی باید نقشی اساسی داشته باشد ، ثبات ارزش را تضمین کند ، از قابلیت انعطاف پذیری عرضه کل این پول اطمینان حاصل کند و بر امنیت کلی سیستم نظارت کند. چنین سیستمی نباید شکست بخورد و هیچ خطای جدی را تحمل نمی کند. “

برای کارستنس ، بانک های مرکزی و ساختار مالی موجود برای اطمینان از ثبات و اطمینان ارزهای دیجیتال بهتر از یک شبکه کاملاً غیرمتمرکز حاکمیت است. مدیر کل BIS در مورد این استدلال دو برابر عمل کرد و بیت کوین را یک دارایی سوداگرانه خواند و نه پول.

رئیس BIS همچنین پروژه های stablecoins مانند فیس بوک Diem را قابل اعتمادتر از بیت کوین توصیف کرد. علیرغم این ادعا ، کارستنز علیه stablecoins خصوصی احضار نظر کرد:

“به طور کلی ، stablecoins نمی توانند مبنای یک سیستم پولی سالم باشند. اما برای اینکه معتبر بمانند ، باید به شدت تنظیم و نظارت شوند. آنها باید بر پایه ها و اعتماد ارائه شده توسط بانک های مرکزی موجود بنا شوند و بنابراین بخشی از سیستم مالی موجود باشند. “

بیشتر بخوانید:  Curve ، Aave ، Synthetix و 7 ارز دیگر به اتحاد جهانی DeFi پیوستند.

در دسامبر سال 2019 ، کارستن ابراز ترس کرد که بانک های مرکزی می توانند ارتباط خود را در میان ظهور رمزنگاری خصوصی از دست بدهند. در واقع ، چندین ذینفع در سیستم مالی جهانی طرفدار مقررات سختگیرانه برای stablecoins هستند.

در مورد CBDCs ، مدیر کل BIS ادعا کرد که ارزهای دیجیتال حاکم مانند e-yuan چین می تواند به طور قابل توجهی سلطه دلار آمریکا را به چالش بکشد. در جبهه داخلی ، کارستنز اعلام کرد که CBDC های ملی از انواع استفاده ها مانند انتقال سیاست های پولی و مدیریت نرخ بهره استفاده می شوند.

کارستن این عقیده را ابراز کرد که CBDC ها باید مکمل سیستم نقدی موجود باشند. به گفته کارستنس ، جایگزینی کامل تمام حساب های بانکی و پول نقد با ارزهای دیجیتال هر دو نامطلوب و غیرواقعی است.

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود ، یک نظرسنجی اخیر BIS نشان داد که 86٪ از بانکهای اصلی مرکزی به طور فعال در حال بررسی CBDC هستند. در اوایل ژانویه ، گزارشاتی نیز منتشر شد مبنی بر اینکه مرکز نوآوری BIS قصد دارد چندین آزمایش مربوط به CBDC را در سال 2021 آغاز کند.

منبع : cointelegraph.com

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا