اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

عمل خیرخواهانه جک دورسی و جی زی!

salamcrypto

جک دورسی، مدیر عامل توئیتر فاش کرد که در حال همکاری با جی زی رپر معروف است که هدف این همکاری تأمین بودجه توسعه دهندگان بیت کوین در دو منطقه پر جمعیت جهان است.
در توئیتی جدید جک دورسی گفت که او و جی زی 500 بیت کوین را به یک خیریه اهدا کرده اند که این پول  به عنوان تأمین اعتبار برای توسعه بیت کوین در آفریقا و هند فعالیت خواهد کرد.
” جی زی و من، 500 بیت کوین به یک خیریه جدید به نام ₿trust، برای تأمین بودجه توسعه بیت کوین می‌دهیم که این خیریه ابتدا متمرکز بر روی آفریقا و هند خواهد بود. این یک اعتماد قطعی و غیر قابل بازگشت است و ما امیدواریم که آنها به خوبی کار کنند.”
در زمان نوشتن این مقاله، این اهدای بیت کوین در حدود 23.9 میلیون دلار ارزش دارد.
این دو در حال جست و جو برای یافتن سه نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره این خیریه هستند. کسانی که به این نقش علاقه مند هستند باید فرم درخواست را پر کرده که هدف این خیریه ” تبدیل بیت کوین به ارز اینترنت” است.
سپتامبر گذشته، مدیرعامل توئیتر اشاره کرد که بیت کوین مناسب ترین ارز بومی اینترنت است.
” فکر می‌کنم که اینترنت خواهان داشتن یک ارز است و من فکر می‌کنم تاکنون بیت وین بهترین گزینه برای تحقق این موضوع است. با توجه با اینکه همه افراد خواهان این هستند نمی‌توانم تغییری را در اینکه بیت کوین بهترین گزینه است، ببینم.”
بنا به گفته ند سگال مدیر مالی توئیتر، آنها در حال بررسی تبدیل برخی از ذخایر نقدی خود به بیت کوین هستند.
این اعلامیه دورسی در میان اخبار زیادی مربوط به ارز دیجیتال در هند و بخش هایی از آفریقا پخش شده است. اوایل این ماه در هند برنامه هایی منوط به ممنوعیت ارز های دیجیتال در این کشور و ممنوعیت ارز های دیجیتال در پرجمعیت ترین کشور آفریقا یعنی نیجریه منتشر شد. ” معامله ارز های رمزنگاری شده یا تسهیل پرداخت برای مبادلات ارز های رمزپایه ممنوع است.”
کشور های دیگر آفریقایی مانند بروندی و زیمباوه قدم های خشن تری منوط به ارز های دیجیتال برداشته اند. بروندی در سپتامبر 2019 تجارت ارز های رمزنگاری شده را ممنوع کرد و زیمباوه در سال 2018 فعالیت موسسات مالی که پرداخت هایی مرتبط با دارایی های رمزنگاری شده انجام می‌دادند را در می 2018 ممنوع کرد.
منبع: dailyhodl.com

بیشتر بخوانید:  آیا ایلان ماسک جرئت مقابله با Anonymous را دارد؟

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا