اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

دلایل برتری کاردانو بر بیت کوین از زبان چارلز هاسکینسون

چارلز هاسکینسون مدیرعامل شرکت IOHK طی پنج ساعت حضور خود در پادکست Lex Fridman در مورد بیت کوین و کاردانو مورد پذیرش قرار گرفتن کاردانو از سوی تسلا صحبت کرد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

هاسکینسون معتقد است که اگر بزرگترین تولید کننده خودرو های برقی در جهان واقعا به پایداری و خنثی شدن کربن دی اکسید اهمیت می‌دهد، باید بیخیال گل سرسبد ارز های دیجیتال شود.

وی افزود:
اگر آنها واقعاً به دنبال جایگزین کردن انرژی های تجدید ناپذیر با انرژی های تجدید پذیر و کم کردن تولید کربن دی اکسید و خنثی کردن کربن هستند باید بیخیال الگوریتم PoWشوند چرا که این الگوریتم مصرف انرژی بسیار بالایی دارد و عملاً با وجود این الگوریتم، شما نمی‌توانید مصرف انرژی را به حداقل برسانید.

کوین کده

هاسکینسون با این ایده که بیت کوین از انرژی های هدر رفته استفاده می‌کند نیز مخالف است و می‌گوید برخی از واقعیت ها در این ایده نادیده گرفته شده اند.

او می‌گوید که تسلا باید یک روی سبزترین ارز دیجیتال جهان کار کند و همانطور که گزارش دادیم، چارلز هاسکینسون قبلاً تخمین زده بود که کاردانو 1.6 میلیون برابر کارآمدتر از بیت کوین است.

چارلز هاسکینسون برای مقایسه کاردانو و بیت کوین، اینترنت اشیا را مثال زد و بنا به گفته های خالق کاردانو، بیت کوین برای داشتن اینترنت اشیا مناسب نخواهد بود، وی در ادامه ی صحبت های خود افزود:
شما برای ایجاد چنین توکنی و چنین تنظیماتی به یک زیرساخت کاملاً متفاوت نیاز دارید… برای ساختن چیزی که بتواند با اینترنت اشیا فعالیت کند به صرافی های غیرمتمرکز و انواع مکانیزم های دیگر نیاز دارید و امیدوارم تسلا این موضوع را متوجه شود.

بیشتر بخوانید:  رشد 15 درصدی لونا و پیشی گرفتن از کوین‌های پیشتاز

بیت کوین هیچ نکته قابل توجهی ندارد

هاسکینسون در ادامه ی صحبت های خود بیت کوین را به زباله تشبیه کرد و آنرا با یک ستاره فوتبال دبیرستان عیاش مقایسه کرد، وی افزود:
بیت کوین قابلیت برنامه ریزی بسیار کمی دارد، از سیستم های دیگر مزیت بیشتری ندارد، هیچ روش بومی برای صدور دارایی ها وجود ندارد و در نهایت، بیت کوین کاری جالب یا منحصر به فرد انجام نمی‌دهد.

وی معتقد است که تنها دلیل وجود بیت کوین به عنوان پرچمدار ارز های دیجیتال این است که بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال جهان فعالیت خود را آغاز کرده است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


گزیده اخبار :

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا