اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

چین به جایگاه خود در استخراج بیت کوین بازگشت

چین به جایگاه خود در استخراج بیت کوین بازگشت

به گزارش زوم ارز، داده‌های جدید از استخراج بیت کوین از سوی CCAF فاش کرد که چین دوباره به جایگاه مرکز پیشتاز استخراج دست یافته است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

این تجدید حیات، پس از اینکه سال گذشته، این کشور استخراج بیت کوین را، به دلیل وجود مکانیزم اجماع پر مصرف گواه کار، ممنوع کرد، رخ داده است.

بنا به CCAF، ممنوعیت چین بر استخراج بیت کوین، موجب افت هش ریت این کشور طی ماه جولای و آگوست 2021، به صفر شد. هرچند، داده‌ها از ماه سپتامبر 2021 تا ژانویه‌ی 2022 نشان می‌دهند که در ماه سپتامبر، هش ریت چین به میزان 30.47 بازگشت. این بازگشت هش ریت، چین را به جایگاه دومین ماینر بزرگ بیت کوین، با داشتن 22.29 درصد از سهم هش ریت جهانی، رساند.

کوین کده

هرچند، شایان ذکر است که این داده‌ها بر اساس یک روش مطالعاتی، که موقعیت جغرافیایی کلی استخرهای حجیم استخراج بیت کوین را بررسی می‌کند، به دست آمده‌اند.

علاوه بر آن، افرادی که از VPN برای مخفی نگه داشتن مکان خود حین استخراج بیت کوین استفاده می‌کنند، موجب ایجاد ابهام در این داده‌ها می‎شوند. با این وجود، محققین گفتند که استفاده از VPN تاثیر متوسطی بر دقت این تحلیل‌ها خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید:  رالی افزایش قیمت فانتوم

به دنبال ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین، کمپانی‌های فعال در این زمینه عملیات خود را متوقف کرده و به کشورهایی با سازگاری بیشتر و برق ارزان‌تر مهاجرت کردند. آمریکا، به سرعت، به جایگاه نخست از نظر استخراج بیت کوین دست یافت و آماده‌ی پذیرش این کمپانی‌ها شد. داده‌های اخیر CCAF نشان می‌دهند که آمریکا میزان 37.84 درصد از شبکه‌ی هش ریت بیت کوین، که از میزان 35.4 درصدی سپتامبر 2021 بالاتر است، را در دست دارد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cryptoslate


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا