صرافی ایرانیکارت
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

چین از دنیای ماینینگ فاصله می‌گیرد!

سهم ماینر های چینی این استخر در ماه آپریل 2021 به کمتر از 50 درصد رسیده است

اگرچه بیشتر بیت کوین های استخراج شده در چین استخران شده اند اما شواهدی وجود دارد که بیت کوین های جدید در مکان های دیگری استخراج می‌شوند.
چو وانگ، بنیان گذار یکی از بزرگترین استخر های استخراج بیت کوین یعنی  F2POOL گزارش داد که سهم ماینر های چینی این استخر در ماه آپریل 2021 به کمتر از 50 درصد رسیده است، وانگ اظهار داشت که این اولین باری بود که استخر های چینی با این کاهش شدید مواجه شدند و در طول 8 سال فعالیت این استخر این کاهش بی سابقه بوده است.
وی گفت:

سلام کریپتو

تغییرات هش ریت واقعی است.
داده هایی که گروه  Digital Currency Group در 22 آپریل منتشر شده بود را وانگ بازنشر کرد و این داده ها نشان می‌داد که فعالیت استخر های استخراج بیت کوین مستقر در ایالات متحده افزایش یافته و استخر Foundry در میان 5 استخر برتر جهان قرار گرفته و 7.6 درصد از بیت کوین های استخراج شده سهم این استخر هستند.

بری سیلبرت گفت:

هش ریت بیت کوین به سرعت در حال تغییر از چین به آمریکای شمالی است.
با این حال استخر چینی AntPool که توسط تولید کننده دستگاه های ماینر یعنی Bitmain اداره می‌شود همچنان سهمی 18.6 درصدی از کل هش ریت را دارد.

طی داده های دانشگاه کمبریج آنها را منتشر کرده بود، در آپریل 2020 سهم چین از هش ریت بیت کوین حدودآً 65 درصد بود و این رقم در ژانویه 2021 به 55 درصد رسیده بود و ایالات متحده نیز سهمی 11 درصدی را به خود اختصاص داده بود.
در اواخر ماه فوریه گزارش شد که مقامات منطقه خودمختار مغولستان داخلی دستور دادند که تمام تأسیسات استخراج رمزارز ها برای کاهش مصرف انرژی در منطقه بسته شود و این منطقه 8 درصد از هش ریت بیت کوین را تشکیل می‌داد.
نظر شما همراهان زوم ارز در مورد کم شدن سهم چین در ماینینگ بیت کوین چیست؟

صرافی کوینکده

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

بیشتر بخوانید:  روند اهدای ریپل به بنیانگذار سابق خود پایانی ندارد

منبع: CoinTelegraph


گزیده اخبار

 

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا