اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

چین کیف پول فیزیکی برای یوآن دیجیتالی راه اندازی کرد.

salamcrypto

یک بانک چینی کیف پول سخت افزاری را برای یوآن دیجیتال تولید کرده است که قابلیت پرداخت آفلاین و معاملات تلفنی غیر هوشمند را تأمین می‌کند.
شعبه ژیونگان بانک کشاوردی چین در هبی از تولید اولین کیف پول سخت افزاری که در پروژه آزمایشی دیجیتال یوآن که قرار است در این منطقه استفاده شود، رونمایی کرد. توسعه کیف پول سخت افزاری کمیته کاری حزب کارگر منطقه ژینگوان و شعبه بانک خلق چین در شینجی‌ژوانگ انجام شد.

پشتیبانی از تراکنش های آفلاین

بیانیه ژینگوان این واقعیت را برجسته می‌کند که این کیف پول قادر به پشتیبانی از پرداخت های آفلاین دوگانه بدون اتصال به اینترنت خواهد بود و همچنین این فناوری به کاربرانی که به تلفن همراه دسترسی ندارند امکان استفاده از یوآن دیجیتال را می‌دهد. ترجمه این اطلاعیه نشان می‌دهد که کیف پول های سخت افزاری که ارز های دیجیتال بانک مرکزی را تأمین می‌کنند می‌توانند راه حل های مختلفی را برای صنایع مختلف ارائه دهند. با توسعه اینترنت اشیا، کیف پول های سخت افزاری در زمینه های بیشتری اعمال می‌شوند و نقش فعالی در در پرداخت ها، محافظت از حریم خصوصی مشتری و مدیریت مدارس در مدارس ابتدایی و متوسطه دارند.

زمان شروع راه اندازی این کیف پول سخت افزاری در زمان آغاز سال نوی چینی در 12 فوریه خواهد بود. همجنین کاربران می‌توانند از طریق این کیف پول سخت افزاری به‌عنوان ابزاری برای کادو دادن به اقوام شان و دیگر کار ها با پاکت های قرمز انجام دهند.
در این اطلاعیه همچنین اشاره شده است که در سال 2021 شاهد توسعه بیشتر شهر هوشمند ژینگوان و ارتقای یوآن دیجیتال خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:  چین به دنبال عرضه 10 میلیون یوآن دیجیتال

آزمایش یوآن دیجیتال به خوبی در حال انجام است

چین طی سال گذشته در حال آزمایش استفاده از یوآن دیجیتال بود که به عنوان سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال  ( DCEP ) شناخته می‌شود و انواع مختلف تست را در مناطق مختلف کشور ارائه داده است.
اولین آزمایش بزرگ مربوط به عموم مردم چین در شنژن در اکتبر سال 2020 با بیش از 2 میلیون نفر که پاکت های قرمز حاوی 200 یوآن دیجیتال را دریافت کردند انجام شد. فقط 50 هزار پاکت قرمز دیجیتال در دسترس بود و اکثر دریافت کنندگان در طول یک هفته آزمایش از یوآن دیجیتالی خود در فروشگاه های مختلفی که از این پروژه آزمایشی پشتیبانی می‌کردند، استفاده کردند.
در حالی که در شنژن در ژانویه 2021 آزمایش بزرگتری از یوآن دیجیتال به ارزش 3 میلیون دلار انجام شد حالا قرار است که شهر های بزرگتری مثل پکن و شانگهای هم مورد آزمایش یوآن دیجیتال قرار بگیرند.
منبع: thedailychain.com


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا