اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

چین به دنبال فشار حداکثری بر روی بیت کوین

به گزارش زوم ارز و به نقل از گزارشات مختلف، دولت چین با یک یادآوری عمومی اعلام کرد که خرید بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال قانونی نبوده و هیچ ارزش واقعی ندارند و آنها سرکوب ارز های دیجیتال را دو برابر کرده‌اند.

سلام کریپتو

یی یوپینگ معاون دفتر حمایت از حقوق مصرف کنندگان مالی بانک خلق چین در یک نشست خبری به رسانه های محلی گفت که بانک مرکزی وضعیت فشار حداکثری را حفظ کرده و به سرکوب ارز های دیجیتال ادامه می‌دهد.

در جلسه توجیهی که به طور تصادفی در ماه Financial Knowledge Popularization برگزار شد یوپینگ اظهار داشت که معاملات مربوط به ارز های دیجیتال یک سرمایه گذاری ریسکی محض هستند و مردم باید آگاهی خود را از ریسک رمز ارز ها افزایش دهند و از سرمایه گذاری بر روی این دارایی ها خودداری کنند.

علی‌رغم پیگیری های پیوسته دولت در زمینه صنعت رمزنگاری، یوپینگ به احتمال بازگشت عملیات تراکنش ها و معاملات رمزنگاری در چین اشاره کرد.

گزارش شده است که بانک مرکزی خلق چین با کمیسیون تنظیم مقررات بانکی و بیمه چین همکاری می‌کند تا سیستم هایی را برای نظارت و مبارزه با استفاده از ارز های دیجیتال توسعه دهد.

صرافی ایرانی کارت

علاوه بر فشار های اعمال شده از سوی بانک مرکزی، استانداری های مختلف چین نیز اقدامات پیشگیرانه ای را برای توقف فعالیت های رمزنگاری آغاز کرده‌اند و نهاد های نظارتی از استان یینگجیانگ از نیروگاه های برق آبی خواستند تا منبع تغذیه ماینر های رمزنگاری را در این منطقه قطع کنند.
همچنین از نیروگاه ها خواسته شده است که پس از حذف استخراج کنندگان رمزنگاری از شبکه های مربوطه، آنها را به کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی اطلاع دهند و این در حالی است که ماینر های چینی همچنان در خارج از کشور مستقر می‌شوند و در آن کشور ها به استخراج ارز های دیجیتال می‌پردازند.

بیشتر بخوانید:  طی تحقیقات سازمان بورس آمریکا، ریپل 303 هزار صحفه مدرک ارائه کرده است

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا