صرافی کوینکده
nft

آموزش انتخاب NFT معتبر | ان اف تی های معتبر را از کجا پیدا کنیم؟

چگونه nft های معتبر را پیدا کنیم؟

آموزش انتخاب NFT معتبر، با وجود گسترش روز به روز صنعت NFT و ایجاد ان اف تی های جدید توسط افراد مختلف، ممکن است در هنگام خرید NFT برایتان این سؤال پیش بیاید که NFT های معتبر را از کجا پیدا کنیم؟ جستجو ان اف تی های جدید تقریباً کاری سخت به حساب می‌آید چراکه شما باید پارامتر های مختلفی را در نظر بگیرید و از بین میلیون ها NFT معتبر ترین آن ها را انتخاب کنید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به همین جهت، برای اینکه بتوانید در هنگام خرید روند اعتبار سنجی NFT ها را بهتر و همچنین با زمان کمتری انجام دهید، تصمیم بر این گرفتیم تا در این مطلب به شما بگوییم که چگونه باید یک NFT معتبر را شناسایی کنید.

ما برای بهتر انجام شدن این کار از پلتفرم و یا سایت های مختلفی استفاده کرده ایم که در ادامه درباره آن ها بیشتر صحبت خواهیم کرد. در صورتی که در صدد خرید NFT چه برای سرمایه گذاری و چه برای معاملات کوتاه مدت هستید، پیشنهاد می کنیم که مطالعه این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید. در صورتی که در هر بخش برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید در انتها سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

نیم نگاه کلی به NFT

نیم نگاه کلی به NFT
نیم نگاه کلی به NFT

قبل از هر چیزی لازم است تا نیم نگاهی به اینکه NFT چیست داشته باشیم و سپس به سراغ اصل مطلب برویم. در این بخش تنها اشاره ای به NFT ها خواهیم کرد. در صورتی که با ان اف تی ها آشنا نیستید و به صورت اتفاقی به سراغ این مقاله آمده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله NFT چیست سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق، به صورت کامل درباره اینکه NFT چیست توضیحاتی ارائه داده ایم.

توکن های غیرقابل تعویض و یا NFT دارایی های رمزنگاری هستند که بر روی بلاکچین ثبت می شود و با کدهای شناسایی منحصر به فرد از یک دیگر متمایز می شوند. احتمالاً شنیده اید که برخلاف ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم، ان اف تی ها را نمی توان با یک دیگر معامله کرد. برای مثال، زمانی که شما قصد معامله یک NFT در مارکت پلیس اوپن سی را دارید، نمی توانید در ازای خرید به فروشنده NFT دیگری پرداخت کنید و یا در ازای فروش، NFT دیگری از خریدار دریافت کنید بلکه خرید و فروش NFT در بزار ارزهای دیجیتال و یا ارزهای فیات اتفاق می افتد.

برای درک بهتر، زمانی که شما اقدام به خرید یک NFT می کنید، باید طبق آن چیزی که مشخص شده است هزینه محصول خود را بپردازید. برای مثال اگر هزینه NFT فوق 1 واحد اتر بود، شما باید یک واحد اتر پرداخت کنید و یا اینکه اگر ان اف تی فوق 1000 یورو بود، شما باید برای خرید آن 1000 یورو پرداخت کنید.

شما می توانید هر چیزی را در دنیای واقعی تبدیل NFT کنید. حتی شما می توانید تصویر خودتان و یا عکس گوشی موبایلتان را به NFT تبدیل کنید؛ اما همه این ان اف تی ها خریدار ندارند چراکه جذابیتی نیستند. البته در این موارد استثنا نیز وجود دارد. برای مثال شاید تصویر گوشی موبایل یک فرد عادی هیچ جذابیتی نداشته باشد اما ممکن است تصویر عکس یک سلبریتی معروف جذابیتی زیادی داشته باشد و همچنین خریداران بسیاری به سمت خرید آن محصول بروند.

در کل، هر NFT باید ارزش خرید داشته باشد. در غیر این صورت، هیچ NFT فروخته نمی شود. البته جز ارزش موارد دیگری نیز وجود دارد که در مقاله های مختلف به آن ها اشاره کرده ایم. در صورتی که قصد دارید تا به اطلاعات مختلفی از NFT ها مثل کاربرد های ان اف تی، نحوه خرید و فروش، ساخت ان اف تی و… آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه اختصاصی مقالات NFT سایت زوم ارز مراجعه کنید. در بخش فوق شما می توانید مطالب مختلفی را مطالعه کنید تا بیشتر با ان اف تی آشنا شوید.

حال که تقریبا NFT ها آشنا شدید، بهتر است در ادامه به سراغ اصل مطلب برویم و بررسی کنیم که چگونه می توان یک NFT معتبر را پیدا کرد. در بخش بعدی برای شروع به سراغ نکاتی می رویم که می تواند در انتخاب NFT معتبر تأثیر گذار باشد؛ بنابراین مطالعه قسمت بعد را از دست ندهید.


نکات لازم برای انتخاب NFT معتبر

نکات لازم برای انتخاب NFT معتبر
نکات لازم برای انتخاب NFT معتبر

شما برای اینکه بتوانید یک NFT معتبر پیدا کنید، باید به نکاتی دقت کنید. این نکات می تواند در هنگام انتخاب NFT به شما بسیار کمک کند. البته لازم به ذکر است که مطالعه این نکات تنها پایان کار نیست چراکه در ادامه این مطلب ما موارد بسیار دیگری را برای اعتبار سنجی در نظر داریم. در نتیجه تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 1. بررسی رتبه NFT در مارکت پلیس های مختلف

اگر NFT مورد نظر شما جزء ان اف تی های معروف و یا نیمه معروف است، بهترین کار در اولین مرحله مراجعه به مارکت پلیس های مختلف مثل اوپن سی، راریبل، سوپر ریر و… می باشد. شما می توانید پس از مراجعه به مارکت های فوق، در بخش Ranking رتبه NFT مورد نظر خود را مشاهده کنید. با انجام این کار بهتر می توانید به ان اف تی مورد نظرتان اعتماد کنید.

معمولاً هر ان اف تی باید در تمامی مارکت پلیس های رتبه های یکسانی داشته باشد و یا اینکه اختلاف رتبه در هر مارکت پلیس کمتر از دیگر مارکت ها باشد. در صورتی که NFT فوق تنها در یک مارکت پلیس لیست شده بود و به صورت شخصی بود، باید از نکات فوق فاکتور بگیرید و به شکل های دیگر آن را بررسی کنید که در ادامه بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد.

پس از بررسی رتبه، اگر بر روی ان اف تی مورد نظرتان کلیک کنید، با اطلاعات مختلفی رو به رو می شود. تقریباً هر مارکت پلیس، اطلاعات بسیاری را درباره هر NFT در اختیار شما قرار می دهد. برای مثال، اگر ان اف تی فوق وب سایت و یا شبکه های اجتماعی داشته باشد، می توانید در صفحه اصلی کالکشن ان اف تی خود با وب سایت و یا شبکه های اجتماعی توسعه دهنده NFT آشنا شوید. در قسمت های بعد، برای اعتبارسنجی بیشتر به سراغ بررسی سایت و شبکه های اجتماعی خواهیم رفت. همراه ما باشید.

 1. بررسی کامل وب سایت توسعه دهنده NFT

پس از اینکه رتبه NFT مورد نظر خود را مشاهده کردید، حال باید از بخش مشخصات NFT وارد سایت رسمی توسعه دهنده شوید. NFT های که تیم توسعه دهنده دارند، باید یک سایت داشته باشند چراکه در سایت فوق باید اطلاعات مختلفی را به اشتراک بگذارند. در این بخش از مقاله دقیقاً قصد داریم تا به همین موضوع بپردازیم و بخش های مختلف سایت را به شما توضیح دهیم.

یک سایت معمولاً از چند بخش تشکیل می شود. در بخش ابتدایی سایت و یا هدر باید به صورت خلاصه وارد درباره NFT صحبت شده باشد و همچنین باید در این بخش شما گزینه هایی مثل وایت پیپر و یا نقشه راه را نیز مشاهده کنید. معمولاً اکثر توسعه دهندگان NFT باید نقشه راه توسعه NFT را در سایت درج کنند تا کاربران بتوانند از اهداف آن ها در آینده آشنا شوند. در ادامه با وایت پیپر و همچنین نقشه راه بیشتر آشنا خواهید شد.

جز این بخش، وقتی شما صفحه سایت مورد نظر را به سمت پایین اسکرول کنید، باید با محتوا های مختلفی درباره NFT مورد نظر آشنا شوید. در نتیجه، در سایت فوق باید مطالبی درباره NFT وجود داشته باشد تا شما بتوانید آن ها را مطالعه کنید. به این موضوع نیز باید دقت داشته باشید.

معمولاً در انتهای وب سایت هر پلتفرم، توسعه دهندگان آن ها معرفی می شوند. بهتر است به سراغ پروژه هایی بروید که توسعه دهندگان به صورت شفاف به کاربران معرفی شده اند. در غیر این صورت، متأسفانه کمی اعتماد به پروژه فوق سخت تر می شود و باید بررسی های بیشتری را نیز انجام دهید. در صورتی که در هنگام بررسی سایت رسمی یک NFT با مشکلی رو به رو شدید و یا برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید در بخش نظرات سؤال خود را مطرح کنید.

 1. بررسی وایت پیپر whitepaper و نقشه راه Roadmap ان اف تی مورد نظر

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، بهتر است پس از بررسی سایت به سراغ وایت پیپر و نقشه راه ان اف تی مورد نظرتان بروید. معمولاً اکثر ان اف تی ها در سایت خود نقشه راه را مشخص می کنند. در صورتی که یک پروژه NFT هیچ وایت پیپری نداشت ابتدا باید پروژه را بررسی کنید ممکن است پروژه مورد نظر شما مطالب مربوط در وایت پیپر را در صفحه اصلی و یا بخش های مختلف سایت بیان کرده باشد چراکه تمام پروژه های NFT نیازی به وایت پیپر ندارند.

بررسی کامل نقشه راه و یا وایت پیپر یک پروژه به شما کمک می کند تا از اهداف آن NFT اطلاع پیدا کنید. زمانی که یک پروژه هدف خاصی نداشته باشد، قطعاً شما نباید به آن اعتماد کنید و اینکه آن محصول به هیچ عنوان ارزش خرید ندارد. جز اهداف با مطالعه نقشه راه و یا وایت پیپر شما می توانید با کاربرد های NFT نیز آشنا شوید. معمولاً NFT ها کاربرد های مختلفی دارند که در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

 1. بررسی کامل شبکه های اجتماعی توسعه دهنده NFT

یکی از مهم ترین کارهایی که شما باید برای اعتبارسنجی یک NFT انجام دهید، بررسی شبکه های اجتماعی ان اف تی مورد نظر می باشد. تا به این قسمت با بررسی سایت و همچنین وایت پیپر آشنا شدید، اما در این بخش قصد داریم تا به سراغ مهم ترین قسمت برویم. تقریباً این بخش می تواند تا حدودی معتبر بودن یک NFT را مشخص کند.

در حال حاضر شبکه های اجتماعی بسیار زیادی وجود دارد. برخی از آن ها عبارت اند از: توییتر، اینستاگرام، دیسکورد، تلگرام، لینکدین و… . از بین تمام شبکه های اجتماعی فوق، در این بخش تنها توجه ما به تویتتر و همچنین دیسکورد است چراکه بیشتر فعالیت های توسعه دهندگان NFT ها در پلتفرم های فوق انجام می شود. به همین دلیل، اگر قصد دارید تا یک ان اف تی خریداری کنید، بهتر است هر دو پلتفرم معرفی شده را نصب داشته باشید و به طریقه کار با آن مسلط باشید.

برای اینکه بتوانید یک NFT را در این مرحله اعتبارسنجی کنید، در اولین قدم باید وارد حساب کاربری توییتر پلتفرم مربوطه شوید. حال باید میزان فالور، لایک، کامنت و دیگر بخش های تعاملی را بررسی کنید. با بررسی هر یک از موارد فوق می توانید به راحتی نتیجه گیری کنید. در صورتی که حساب کاربری تویتتر توسعه دهندگان NFT شما کمتر از 10 هزار نفر بود و همچنین تعداد تعاملان آن حساب نیز پایین بود، کمی اعتماد به آن NFT سخت می شود و نمی توان آن را به عنوان یک ان اف تی معتبر شناسایی کرد؛ اما در غیر این صورت اگر تعداد فالور حساب کاربری تویتتر فوق بیش از 10 هزار کاربر بود و همچنین تعاملات خوبی نیز داشت، می توانید به سراغ بررسی حساب دیسکورد بروید و سپس تصمیم نهایی را در این بخش اخذ کنید.

معمولاً اکثر پروژه های NFT یک حساب دیسکورد اختصاصی دارند که دارندگان کالکشن مورد نظر در آن ها عضو هستند. معمولاً در این گروه ها اتفاقات خوب و مثبتی رخ می دهد و توسعه دهندگان درباره آینده برای کاربران صحبت می کنند. در حساب دیسکورد شما می توانید به صورت مستقیم با توسعه دهندگان نیز ارتباط برقرار کنید. در کل باید بگوییم که بررسی حساب کاربری دیسکورد نیز می توانند همانند تویتتر به شما کمک بسیاری کند. در صورتی که در هنگام انجام این کار برایتان سؤالی ایجاد شد و یا اینکه با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

 1. بررسی سودمندی و یا کاربرد های NFT مورد نظر

هر NFT باید کاربرد خاص خودش را داشته باشد. اگر یک NFT هیچ کاربردی نداشته باشد، پس توسعه دهندگان آن محصول، ان اف تی را تنها برای درآمد زایی ایجاد کرده اند و پس از خرید توسط شما ممکن است آن NFT را دیگر نتوانید بفروشید و یا اینکه سخت تر بتوانید آن را بفروشید. به هرحال، به این موضوع باید دقت کنید.

برای اینکه بتوانید از کاربرد های یک NFT مطلع شوید می توانید به سراغ سایت رسمی و یا شبکه های اجتماعی محصول مورد نظر بروید و مطالب موجود را مطالعه کنید. کاربردهای یک محصول ان اف تی می تواند در دنیای واقعی و در دنیای مجازی مورد استفاده قرار بگیرند.

در آخر باید بگوییم که اگر ان اف تی مورد نظر شما هیچ کاربردی نداشت و در بررسی باقی موارد فوق شک داشتید، بهتر است از استفاده آن NFT صرف نظر کنید و به سراغ ان اف تی دیگری بروید.


آموزش انتخاب NFT معتبر

آموزش انتخاب NFT معتبر
آموزش انتخاب NFT معتبر

تا به این بخش از مقاله با نکات مختلفی درباره اعتبارسنجی یک NFT آشنا شدید. همانطور که گفتیم با استفاده از نکات فوق و کمک مواردی که در ادامه مطرح می کنیم، می توانید میزان اعتبار یک NFT را بسنجید و سپس تصمیم بگیرید که آیا خرید آن مناسب است یا خیر! در ادامه ابتدا به سراغ سایت اوپن سی که معروف ترین مارکت پلیس NFT است می رویم و کمی ان اف تی های برتر را طبق نکات فوق به صورت تصویری بررسی می کنیم.

پس از سایت اوپن سی به سراغ دیگر سایت های موجود می رویم تا بتوانیم به صورت حرفه ای تر یک محصول NFT را اعتبارسنجی کنیم. در هر بخش اگر برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea
آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea

در این بخش از مقاله همانطور که مطلع هستید قصد داریم تا طریقه اعتبارسنجی NFT را در پلتفرم Opensea بررسی کنیم. در ادامه به سراغ پلتفرم اوپن سی می رویم و با توجه به نکات فوق نحوه اعتبار سنجی یک NFT را مرور می کنیم.

برای انجام این کار ابتدا نرم افزار تغییر ای پی خود را اجرا کنید و سپس وارد سایت اوپن سی شوید. اگر تا به حال در سایت اوپن سی فعالیت نکرده باشید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که دلیل تغییر ای پی در هنگام ورود به این سایت چیست؟ متأسفانه این پلتفرم نیز همانند برخی از صرافی های دیجیتال و دیگر پلتفرم ها ورود کاربران ایرانی را به دلیل تحریم ها مسدود کرده است. به همین دلیل، با ای پی ایران هیچ کاربری نمی تواند وارد مارکت پلیس اوپن سی شود. برای اینکه بتوانید این موضوع را دور بزنید، باید ای پی خود را به ای پی یکی از کشور های تحریم نشده تغییر دهید و سپس کار خود را آغاز کنید.

پس از اینکه وارد سایت شدید، شما از دو بخش می توانید NFT های برتر این پلتفرم را مشاهده کنید.

بخش یک:

در صفحه اصلی صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا به قسمت « Top collections over last 24 hours» برسید. در این قسمت همانطور که از نام عنوان شده مشخص است شما می توانید بهترین کالکشن های 24 ساعت گذشته را مشاهده کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را ببینید.

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-1
آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-1

در صورتی که قصد دارید تا NFT های ترند را در بازه زمانی غیر از 24 ساعته تماشا کنید، می توانید بر روی گزینه Go to ranking که در تصویر بالا مشاهده می کنید، کلیک نمایید. به محض کلیک با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش، قسمت های مختلفی وجود دارد که ما برای درک بهتر هر بخش را شماره گذاری کرده ایم و شما می توانید طبق تصویر و شماره با هر قسمت به راحتی آشنا شوید.

 1. آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-2
  آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-2

  در این قسمت شما می توانید انتخاب کنید که قصد دارید تا چه نوع از NFT هایی را مشاهده کنید. اولین تب که به صورت پیشفرض فعال است Top یا بهترین می باشد. در صورتی که قصد دارید تا کالکشن های ترند را مشاهده کنید می توانید بر روی تب Trending کلیک کنید. همچنین اگر همانند ارزهای دیجیتال واچ لیستی داشته باشید با کلیک بر روی تب Watchlist می توانید واچ لیست خود را مشاهده کنید.

 2. در این بخش می توانید نوع NFT مورد نظرتان را مشاهده کنید. هر NFT در زمان لیست شدن در یک دسته بندی قرار می گیرد و در این بخش برای دسترسی بهتر انواع دسته بندی ها لیست شده است. برای مثال اگر قصد دارید تا ان اف تی های هنری را مشاهده کنید، می توانید بر روی ART کلیک کنید.
 3. در این بخش می توانید نوع بلاکچین خود را مشخص کنید. همانطور که می دانید هر NFT بر روی یک بلاکچین ذخیره می شود. در صورتی که به یک بلاکچین علاقه مند هستید می توانید نوع بلاکچین خود را انتخاب کنید.
 4. در این قسمت نیز همانطور که مشخص است نام کالکشن های موجود به همراه رتبه نمایش داده شده است. دقیقاً کالکشن هایی که در این بخش مشاهده می کنید همان کالکشن هایی است که در صفحه ابتدایی می توانستید مشاهده کنید؛ اما در این بخش شما می توانید از فیلتر های مختلف نیز استفاده نمایید. برای مثال همانطور که آشنا شدید می توانید تب ترند را انتخاب و سپس با کالکشن های ترند آشنا شوید.

اگر دقت کنید، برخی از کالکشن ها همانند پلتفرم اینستاگرام «تیک آبی» دارند. این کالکشن ها توسط پلتفرم اوپن سی تائید شده هستند و نسبت به دیگر کالکشن ها معتبر تر می باشند.

 1. در این بخش شما می توانید حجم کالکشن مورد نظر خود را مشاهده کنید. دقت داشته باشید که این بخش با توجه به تایمی که در بخش 11 انتخاب می کنید مشخص می شود. برای مثال اگر به بخش 11 دقت کنید تایم فعلی ما 24 ساعته است؛ بنابراین حجم 24 ساعت این کالکشن برابر با 464 اتریوم می باشد. بهتر است در زمان بررسی اعتبار سنجی به حجم معاملات کالکشن در 24 و یا 7 روز و یا یک ماهه دقت کنید. در ادامه با این بخش بیشتر آشنا خواهید شد.
 2. در این قسمت می توانید درصد تغییرات قیمت کالکشن فوق را مشاهده کنید. برای مثال، اگر به کالکشن شماره یک نگاهی بیندازید، در 24 ساعت گذشته 7+ درصد افزایش پیدا کرده است.
 3. در این بخش شما می توانید کف قیمت محصولات کالکشن فوق را مشاهده کنید. این موضوع به این معناست که ارزان ترین NFT این مجموعه قیمتی معادل 0.44 واحد اتر دارد.
 4. در این بخش شما می توانید تعداد فروش های این کالکشن را در 24 ساعت گذشته مشاهده کنید. این موضوع بدان معنا است که هنرمند این کالکشن 455 عدد از NFT های خود را در 24 ساعته گذشته فروخته است. همانطور که گفتیم، با تغییر بازه زمانی، این مقدار نیز تغییر می کند. این موضوع می تواند در اعتبار سنجی یک NFT نیز تأثیر گذار باشد چراکه ممکن است در 24 ساعت گذشته برای این مجموعه اتفاقی رخ داده است که افراد به سراغ خرید NFT های آن رفته اند. شما نیز می توانید در این مواقع موارد مورد را بررسی کنید تا ببینید که دلیل این موضوع چه چیزی بوده است و نسبت به آن تصمیم خود را بگیرید.
 5. در این قسمت شما می توانید تعداد صاحبان NFT های این مجموعه را ببینید. طبق درصدی که مشخص شده است، 69 درصد از NFT های این مجموعه به فروش رفته است.
 6. در این بخش می توانید تعداد NFT های لیست شده را برای فروش مشاهده کنید.
 7. همانطور که کمی قبل تر عنوان کردیم، در این قسمت می توانید بازه زمانی که قصد دارید در آن اطلاعات فوق را مشاهده کنید را باید انتخاب نمایید. برای مثال اگر قصد دارید تا اطلاعات را به صورت کلی در بازه زمانی بلند مدت مشاهده کنید، باید All را انتخاب کنید. با انجام این کار شما می توانید بهترین NFT ها را به صورت کلی مشاهده کنید.
 8. در آخر هم اگر بر روی ستاره های هر کالکشن کلیک کنید، آن کالکشن به واچ لیست شما که کمی پیش‌تر معرفی کردیم اضافه می شود و می توانید به راحتی به آن کالکشن دسترسی پیدا کنید. زمانی که در این بخش شما کالکشنی را برای خرید NFT مشخص کردید، در صورتی که قصد دارید تا آن را برای مدتی زیر نظر بگیرید، به راحتی می توانید آن را به واچ لیست اضافه کنید و از این طریق به آن دسترسی پیدا نمایید.

همانطور که مطالعه کردید، در این بخش می توانید اطلاعات بسیاری را مشاهده کنید. با استفاده از اطلاعاتی که در این بخش برایتان نمایش داده شده است، می توانید تا حدودی از اعتبار کالکشن و NFT های آن مجموعه مطمئن شوید و به سراغ باقی مسائل بروید. برای ادامه، ما یکی از کالکشن های فوق را به صورت رندوم انتخاب می کنیم تا بتوانیم بیشتر کالکشن مورد نظر را مورد بررسی قرار دهیم.

ما برای اینکه بتوانیم با اطلاعات دیگری آشنا شویم، به سراغ کالکشن Tykes می رویم. در زمان نگارش این مقاله، کالکشن فوق در 24 ساعت گذشته رتبه 15 را به خود اختصاص داده است. برای اینکه با اطلاعات بیشتری آشنا شویم بر روی نام کالکشن یک بار کلیک می کنیم. به محض کلیک با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. هر کالکشن یک صفحه اختصاصی همچون تصویر ذیل دارد. در نتیجه با دقت به تمام بخش های این صفحه دقت کنید چراکه برای اعتبار سنجی یک ان اف تی از صفحه فوق بسیار می توانید کمک بگیرید.

 1. آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-3
  آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-3

  در این بخش شما می توانید نام NFT به همراه توضیحاتی درباره NFT را مشاهده کنید. برای مثال در این بخش از طرف توسعه دهندگان NFT فوق نوشته شده است که “ماموریت ما برقراری ارتباط بین سرمایه گذاران املاک، کارشناسان Web3، توسعه دهندگان، کارآفرینان و موارد دیگر برای ایجاد آینده املاک دیجیتال (هر برنامه کاربردی وب 3 و املاک و مستغلات) می باشد.” در آخر نیز نوشته شده است که این پروژه توسط رایان پیندا (Ryan Pineda) توسعه داده شده است.

 2. در این قسمت نیز شما می توانید اطلاعات دیگری را نیز از کالکشن مورد نظر دریافت کنید. اطلاعات فوق دیگر مربوط به بازه زمانی خاصی نمی باشد بلکه اطلاعات کامل از زمان ایجاد کالکشن تا به امروز می باشد. در بخش Items شما می توانید با تعداد NFT های این مجموعه آشنا شوید. در حال حاضر این مجموعه تقریباً 4.5 هزار NFT دارد. البته کمی پایین تر شما می توانید اطلاعات دقیق را مشاهده کنید. به صورت دقیق در زمان نگارش مقاله فوق، کالکشن مورد نظر 4.496 هزار NFT دارد.

در بخش owners شما می توانید تعداد صاحبان NFT های این کالکشن را ببینید. در حال حاضر ان اف تی های این کالکشن 1000 هزار صاحب دارد؛ یعنی تا به این لحظه هزار نفر NFT های داخل این مجموعه را خریداری کرده اند.

در بخش Total volume شما می توانید حجم کلی معاملات این کالکشن را مشاهده کنید، همانطور که مشخص است، حجم کلی معاملات کالکشن فوق برابر با 1.7 هزار اتریوم می باشد.

در بخش Floor price نیز شما می توانید کف قیمت NFT های این مجموعه را مشاهده کنید. در حال حاضر ارزان ترین NFT این مجموعه قیمتی معادل 2.5 واحد اتر دارد؛ یعنی شما برای خرید ارزان ترین NFT این کالکشن باید 2 واحد اتریوم که در زمان نگارش این مقاله تقریباً 4000 هزار دلار می شود، هزینه کنید. زمانی که یک NFT به این شکل قیمت گذاری می شود، شما برای اعتبار سنجی بسیار باید با دقت عمل کنید و بررسی کنید که اهداف و کاربرد های NFT فوق دقیقاً چه چیزهایی می باشد.

در آخر، شما می توانید در بخش Best offer بهترین پیشنهاد خرید NFT های این مجموعه را مشاهده کنید که به قیمت 2.1 اتریوم می باشد.

همانطور که مطالعه کردید، در این بخش اطلاعات بسیار در اختیار شما قرار می گیرد که باید به تمام آن ها دقت کنید. تمامی موارد فوق می تواند در مراحل تائید اعتبارسنجی NFT تأثیر گذار باشد. برای اینکه بتوانید با دیگر قسمت های این صفحه آشنا شوید، ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

 1. در این قسمت شما می توانید فیلتر های مختلفی را انتخاب کنید تا بتوانید ان اف تی مورد نظرتان را پیدا کنید. این بخش در قسمت تائید اعتبار NFT تأثیر خاصی ندارد؛ بنابراین، تنها به قصد معرفی بخش فوق را معرفی کرده ایم.
 2. در این قسمت نیز شما می توانید NFT های مختلف را ببینید و با هر NFT به صورت اختصاصی آشنا شوید. هرچه صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید، می توانید با NFT های مختلف آشنا شوید. در ادامه برای نمونه وارد بخش یکی از ان اف تی های فوق می شویم تا بهتر بتوانید اعتبار یک NFT را بسنجید.
 3. در آخر لازم است تا به این بخش مهم اشاره کنیم. در این قسمت شما می توانید اطلاعات مختلفی را از توسعه دهندگان این کالکشن به دست بیاورید. برای مثال، اگر به آیکون های موجود در این بخش دقت کنید، می توانید انواع آیکون های شبکه اجتماعی و همچنین سایت رسمی توسعه دهنده را مشاهده نمایید.

برای اینکه شما بتوانید وارد سایت رسمی کالکشن فوق شوید، کافی است تا بر روی آیکون وب سایت که دومین آیکون می باشد کلیک کنید. برای ورود به حساب دیسکورد و همچنین تویتتر این کالکشن باید بر روی آیکون پلتفرم مورد نظر کلیک کنید. در آخر، اگر قصد دارید تا Contracts Address و یا آدرس قرارداد هوشمند این کالکشن را چک کنید، می توانید بر روی اولین آیکون کلیک کنید.

توجه داشته باشید که در زمان انتخاب NFT حتماً به دنبال کالکشن هایی باشید که همانند کالکشن Tykes تمامی اطلاعات خود را در این بخش منتشر کرده اند. به ان اف تی های مشابه راحت تر می توان اعتماد کرد.

در ادامه همانطور که گفتیم، بر روی یکی از ان اف تی های فوق به صورت رندوم کلیک می کنیم تا وارد صفحه اصلی خرید NFT مورد نظر شویم. به محض ورود، شما با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش نیز برای درک بهتر، هر قسمت با یک شماره متمایز کرده ایم تا در ادامه بهتر بتوانید با بخش های موجود آشنا شوید.

 1. آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-4
  آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-4

  در اولین بخش شما با تاریخ انقضای فروش NFT رو به رو می شوید. در صورتی که تا به اتمام رسیدن این زمان فردی اقدام به خرید NFT نکند، محصول فوق به بالاترین پیشنهاد که در ادامه با آن آشنا می شوید فروخته می شود.

 2. در این بخش شما می توانید ان اف تی مورد نظر یا خریداری کنید و یا اینکه پیشنهاد قیمت برای NFT فوق ثبت کنید. یکی از سؤالاتی که در هنگام ارسال پیشنهاد قیمتی برای کاربران معمولاً پیش می‌آید این است که چگونه باید برای NFT فوق قیمت گذاری کنیم تا بتوانیم پیشنهاد قیمتی را ثبت کنیم؟

برای اینکه بتوانید یک NFT را چه در هنگام خرید و چه در هنگام فروش قیمت گذاری کنید، باید به معیار های مختلفی دقت داشته باشید. ما در مقاله نحوه قیمت گذاری NFT چگونه است؟ به صورت کامل این موضوع را بررسی کرده ایم و 10 مورد از مهم ترین معیار های خرید NFT را توضیح داده ایم. شما می توانید با مراجعه به مقاله فوق، به راحتی معیار های فوق را مطالعه کنید و دین پس هر FT که مایل بودید را قیمت گذاری نمایید.

 1. در این بخش، شما می توانید نمودار تغییر قیمتی NFT را مشاهده کنید. از این بخش در قیمت اعتبارسنجی فقط می توانید در مواقعی استفاده کنید که قیمت NFT فوق یک روند نزولی را طی کرده است. در این‌طور از مواقع، باید بررسی کنید که دلیل رخ دادن چنین اتفاقی چیست؟ چرا که ممکن است مشکلی ایجاد شده باشد و به همین علت قیمت روند نزولی را در پیش گرفته باشد. در غیر این صورت، هیچ کمک دیگری از این بخش بر نمی‌آید.
 2. این قسمت، یکی از مهم ترین بخش هایی است که شما می توانید در هنگام اعتبار سنجی به آن دقت کنید. در این بخش شما می توانید اطلاعات کاملی را از NFT و همچنین توسعه دهنده و… به دست بیاورید. تمامی اطلاعاتی که در این بخش مشاهده می کنید را به صورت کامل بررسی کنید و به تک تک جزئیات اهمیت دهید.

آشنایی کامل با بخش Properties به شما کمک می کند تا بیشتر NFT فوق را بشناسید و با آن آشنا شوید. برای مثال در این بخش که مربوط به NFT فوق می باشد درباره جزئیات اعضا بدن ان اف تی مورد نظر توضیحاتی ارائه شده است.

جز بخش فوق، شما می توانید در قسمت About Tykes و همچنین Details اطلاعات مختلف دیگری را نیز ببینید. برای مثال از بخش About Tykes در ادامه به سراغ پیچ تویتتر و همچنین سایت رسمی توسعه دهنده کالکشن فوق می رویم. در ادامه همراه ما باشید.

 1. در این قسمت شما می توانید تاریخچه پیشنهاد های فعال را ببینید. هر پیشنهاد به همراه قیمت به اتریوم، به دلار و اینکه چند درصد از قیمت مشخص شده پایین تر و یا بالاتر است و همچنین زمان پیشنهاد نمایش داده شده است. در صورتی که شما پیشنهاد ثبت کنید، می توانید پیشنهاد خود را در این قسمت مشاهده کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است در این قسمت برایتان پیش بیاید این است که چگونه می توان از این بخش برای اعتبار سنجی استفاده کرد؟ تنها کمکی که می شود از این بخش گرفت این است که ان اف تی فوق تا چه میزان ارزش دارد و آیا برای آن قیمت های بالایی و یا نزدیک به قیمت اصلی ثبت شده است یا خیر. در غیر این صورت نمی توانید کمک دیگری از این بخش بگیرید.

 1. در آخر شما می توانید در این بخش فعالیت هایی که به تازگی انجام شده است را مشاهده کنید. این بخش کمک زیادی به اعتبار سنجی نمی کند اما می توانید نیم نگاهی به آن برای آشنایی بیشتر با NFT داشته باشید.

برای ادامه بررسی اعتبارسنجی در ادامه قصد داریم تا به سایت رسمی کالکشن فوق مراجعه کنیم و ببینیم که سایت رسمی آن دقیقاً به چه شکلی ایجاد شده است. همراه ما باشید.

ب محض ورود ب سایت با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه محتواهای مختلفی وجود دارند و شما می توانید آن ها را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری از کالکشن فوق به دست بیاورید. در سایت رسمی کالکشن فوق، دو بخش وجود دارد که به نوعی در اعتبار سنجی ان اف تی های این مجموعه به عنوان مهم ترین موارد هستند. در بخش های بعد در نظر داریم تا به سراغ بررسی سودمندی ان اف تی های کالکشن فوق و همچنین توسعه دهندگان برویم.

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-5
آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-5

همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، دو بخش با عنوان های Tykes utility و همچنین Meet our team وجود دارد. در بخش ابتدایی درباره سودمندی این NFT صحبت شده است و در بخش دوم نیز درباره توسعه دهنده گان! در ابتدا به سراغ سودمندی ان اف تی فوق می رویم.

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-6
آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-6

همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، در این بخش 5 دلیل از سودمندی NFT های مجموعه Tykes نوشته شده است. در صورتی که بر روی هر یک از دلایل فوق کلیک کنید، می توانید توضیحات مربوطه را مشاهده کنید. برای مثال در این قسمت درباره سودمندی ان اف تی های فوق درباره اسناد دیجیتال املاک و مستغلات و همچنین رویدادهای زندگی واقعی و… نوشته شده است.

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-7
آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-7

این بخش بسیار می تواند به شما در اعتبارسنجی یک ان اف تی کمک کند. چراکه با توجه به موارد فوق می توانید بیشتر با ان اف تی های فوق آشنا شوید و ببینید سودمندی ان اف تی که خریداری می کنید چه چیزی است. اگر به مقاله نحوه تعیین قیمت NFT که کمی پیش‌تر به شما معرفی کردیم مراجعه کنید، می توانید به صورت کامل با قیمت گذاری توسط سودمندی ان اف تی آشنا شوید.

پس از اینکه بخش سودمندی را مطالعه کردید، به سراغ بررسی ادامه سایت می رویم تا با بخش توسعه دهندگان که در ادامه قصد داریم تا درباره آن صحبت کنیم رو به رو می شویم. همراه ما باشید.

همانطور که مشخص است تیم توسعه دهنده کالکشن فوق یک تیم 16 نفره می باشد و مؤسس آن همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم آقای رایان پیندا است. در ادامه شما می توانید با هم بنیان‌گذاران و همچنین دیگر مدیر عامل های این تیم و باقی اعضا آشنا شوید.

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-8
آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-8

اینکه تیم توسعه در این بخش معرفی شده است بسیار اقدام خوبی جهت اعتماد سازی می باشد اما نکته منفی که در این بخش قرار دارد این است که متأسفانه از عکس توسعه دهندگان استفاده نشده است بلکه از کاراکتر ان اف تی آن ها در این بخش استفاده شده است. البته این موضوع شامل یک نکته منفی و مثبت است که باید این موضوع بهتر بررسی شود.

از طرفی دیگر، افراد تیم توسعه این کالکشن تنها با یک نام کوچک معرفی شده است که مشخص نیست نام فوق، اسم اصلی آن ها است و یا اینکه اسم مستعار؟ در کل باید به نکته منفی بزرگی که در این بخش وجود دارد اشاره کنیم. متأسفانه نمی توان هویت افراد را در این بخش تائید کرد و متأسفانه این موضوع کمی ناراحت کننده است. در آخر باید اشاره کنیم که در سایت رسمی کالکشن فوق، هیچ خبری از نقشه راه و یا وایت پیپر نبود! در نتیجه باید به توضیحات فوق اکتفا کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ توییتر و همچنین دیسکورد این پروژه برویم و کمی آن ها را بررسی کنیم.

از بخش سوشال های سایت رسمی کالکشن Tykes ابتدا به سراغ توییتر می رویم. به محض اینکه بر روی آیکون تویتتر کلیک کنید با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید.

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-9
آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-9

در صفحه اصلی تویتتر حساب کاربری کالکشن فوق، همانطور که مشخص است قسمت های مختلفی وجود دارد. برای درک بهتر و راحت تر هر قسمت اقدام به شماره گذاری بخش های مختلف کرده ایم. شما می توانید طبق شماره گذاری های فوق اطلاعات مربوط به هر قسمت را دنبال کنید.

 1. در ابتدای تصویر همانطور که مشخص است می توانید تعداد توییت های حساب فوق را مشاهده کنید. در زمان نگارش این مقاله از حساب کاربری کالکشن Tykes، 474 توییت منتشر شده است. برای اینکه بتوانید یک کالکشن و یا NFT یک کالکشن را اعتبارسنجی کنید لازم است تا به سراغ توییت ها بروید و آن ها را بررسی کنید. توجه داشته باشید که بررسی توییت ها همراه با کامنت و لایک و همچنین فیدبک ها باید انجام شود تا بتوانید اطلاعات کاملی را نسبت به این پروژه به دست بیاورید.
 2. در این بخش نیز اندک اطلاعاتی درج شده است که شما می توانید آن را مشاهده کنید. در این قسمت گفته شده است که این پروژه NFT توسط ryanpineda ایجاد شده است. همچنین در ادامه عبارتی با پیشگامان املاک دیجیتال نوشته شده است. در صورتی که علاقه مند هستید، می توانید با کلیک بر روی نام توسعه دهنده، وارد حساب توییتری شخصی او شوید.
 3. در این قسمت آدرس اوپن سی کالکشن فوق درج شده است. شما می توانید با کلیک بر روی آدرس فوق وارد حساب اوپن سی شوید.
 4. این بخش یکی دیگر از موارد مهمی است که باید به آن دقت کنید. همانطور که مشخص می باشد، حساب کاربری کالکشن فوق در فوریه 2022 تأسیس شده است؛ یعنی حدوداً 7 ماه پیش…! در نتیجه در هنگام اعتبار سنجی نیز باید به این موضوع دقت کافی داشته باشید.
 5. در این بخش شما می توانید تعداد فالور و یا دنبال کننده و همچنین فالوینگ را مشاهده کنید. این قسمت نیز از دیگر قسمت های مهم برای اعتبار سنجی می باشد. همانطور که کمی پیش‌تر اشاره کردیم، معمولاً NFT های معتبر پیچ توییتری بیش تر از 10 هزار فالور دارند. همانطور که در تصویر فوق مشخص است پیچ توییتری فوق تقریباً 14 هزار فالور دارد. البته این موضوع به تنهایی ملاک مهمی نیست اما توجه به آن هم بی تأثیر نیست.

یکی دیگر از مواردی که شما می توانید برای اعتبار سنجی در این بخش به آن دقت کنید این است که به سراغ فالور ها و همچنین فالوینگ ها بروید و آن ها را بررسی کنید. در نهایت با انجام این کار، می توانید بهتر و همچنین راحت تر تصمیم بگیرید. در صورتی که برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در این باره از ما بپرسید.

 1. در این بخش نیز همانطور که مشخص است می توانید توییت های کالکشن فوق را ببینید. تجزیه و تحلیل توییت های منتشر شده توسط تیم توسعه دهنده به شما بسیار می تواند برای اعتبار سنجی کمک کند. حتماً با دقت برخی از توییت ها را بررسی کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

پس از بررسی حساب کاربری توییتر نوبت به حساب رسمی کالکشن Tykes در پلتفرم دیسکورد می رسد. در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ حساب رسمی دیسکورد کالکشن فوق برویم و از آن بخش نیز نتیجه گیری کنیم. برای انجام این کار به صفحه ابتدایی سایت برگردید و بر روی آیکون دیسکورد کلیک کنید. در صورتی که حساب کاربری دارید می توانید وارد حساب کاربری خود در دیسکورد شوید. در غیر این صورت یک حساب ایجاد کنید و سپس وارد شوید.

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-10
آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم Opensea-10

در این بخش همانطور که مشخص است می توانید دیگر اعضای گروه به همراه حساب کاربری توسعه دهنده اصلی را مشاهده کنید. به راحتی می توانید با افراد مختلف و همچنین توسعه دهنده کالکشن فوق ارتباط برقرار کنید. توجه داشته باشید که برای برقراری ارتباط با توسعه دهنده اصلی لازم است تا ابتدا او شما را به لیست دوستان خود اضافه کند. در غیر این صورت نمی توانید برای آن پیام ارسال نمایید.

برای اینکه بتوانید مراحل اعتبارسنجی را کامل انجام دهید، به صورت کامل افراد مختلف و مطالب موجود را بررسی کنید تا بتوانید در بهترین حالت تصمیم بگیرید. اگر در هنگام انجام این فعالیت برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

کالکشن Tykes برای بررسی های بیشتر شبکه های اجتماعی دیگری نیز دارد اما به هرحال به دلیل اینکه دو پلتفرم فوق جزء مهم ترین ها بود، از بررسی باقی شبکه های اجتماعی برای طولانی نشدن مقاله فاکتور می گیریم؛ اما در صورتی که شما قصد دارید تا یک NFT را اعتبار سنجی کنید، حتماً به دیگر شبکه های اجتماعی و همچنین Explorers کالکشن فوق مراجعه کنید تا بتوانید بیشتر و بهتر به آن اعتماد کنید.

با توجه به موضوعات فوق، تقریباً اعتبارسنجی یک NFT در پلتفرم اوپن سی به پایان رسیده است. اگر به تمام موارد فوق دقت کنید و بتوانید یک اعتبارسنجی بی نقصی انجام دهید، قطعاً می توانید معتبر ترین NFT را انتخاب کنید. در ادامه ما به سراغ بررسی سایت های دیگری می رویم تا شما بتوانید با کمک سایت های فوق بهتر اعتبارسنجی NFT ها را انجام دهید. در صورتی که در هر بخش برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید. در آخر لازم است تأکید کنیم که در هنگام اعتبارسنجی در مارکت پلیس اوپن سی از هیچ عاملی به سادگی نگذرید و تمامی مسائل را به دقت بررسی کنید.

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم cryptoslam

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم cryptoslam
آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم cryptoslam

در بخش قبل با طریقه اعتبارسنجی یک NFT و کالکشن در مارکت پلیس اوپن سی که یکی از معروف ترین مارکت پلیس های موجود می باشد آشنا شدید. در ادامه همانطور که گفتیم قصد داریم تا به سراغ وب سایت cryptoslam برویم و یک NFT را به صورت کامل در این سایت بررسی و یا اعتبارسنجی کنیم. در صورتی که در هر بخش از مطلب ذیل برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

برای اینکه بتوانید در وب سایت فوق NFT مورد نظرتان را بررسی کنید، ابتدا باید وارد سایت رسمی آن شوید. پس از ورود با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در صفحه اصلی شما سایت cryptoslam شما می توانید اطلاعات بسیاری را مشاهده کنید؛ اما به صورت مستقیم ما به سراغ بخش NFT Collection می رویم تا بتوانیم کالکشن مورد نظرمان را بررسی کنیم.

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم cryptoslam-1
آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم cryptoslam-1

در بین تمامی کالکشن های فوق، ما کالکشن معروف Bored Ape Yacht Club انتخاب می کنیم. به همین منظور یک بار بر روی نام کالکشن کلیک می کنیم. توجه داشته باشید که در همین بخش نیز می توانید اطلاعاتی درباره کالکشن فوق مشاهده کنید اما به دلیل اینکه در صفحات بعد تمامی اطلاعات فوق قابل نمایش است از توضیحات آن ها در این قسمت فاکتور خواهیم گرفت. اگر به عکس فوق نگاهی بیندازید، کالکشن انتخابی ما در 24 ساعته گذشته رتبه 6 را به خود اختصاص داده است. اگر قصد دارید تا کالکشن های مختلف را مشاهده کنید، به زمان هر کالکشن دقت داشته باشید. همانطور که در بخش ابتدایی جدول مشاهده می کنید، شما می توانید رنک کالکشن های مختلف را در 24 ساعت، 7 روز، 30 روز و همچنین All time را مشاهده کنید.

پس از کلیک، در صفحه جدید نیز مجدد شما باید تایم مورد نظر خود را از بخش (1) مشخص کنید تا بتوانید نسبت به تایم مورد نظر اطلاعات فوق را ببینید. اگر در این بخش دقت کنید، جز انتخاب زمان شما می توانید موارد دیگری را نیز مثل نادر بودن را مشخص کنید؛ اما در این بخش تایم 24 ساعته را انتخاب می کنیم تا بتوانیم اطلاعات کالکشن فوق را در 24 ساعت گذشته مشاهده کنیم. برای اینکه بهتر بتوانیم هر بخش را توضیح دهیم، در ادامه قسمت های مختلف تصویر را شماره گذاری کرده ایم. شما می توانید هر بخش را طبق شماره مشخص شده مطالعه کنید.

 1. آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم cryptoslam-2
  آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم cryptoslam-2

  همانطور که گفتیم از این بخش شما می توانید زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر قصد دارید تا برای اعتبار سنجی اطلاعات فوق را مشاهده کنید، بهتر است زمان را بر روی All time قرار دهید تا بتوانید از ابتدا تا به امروز اطلاعات فوق را مورد بررسی قرار دهید. البته لازم به ذکر است که بررسی باقی زمان ها نیز به نوبه خود مهم است.

 2. در این قسمت اطلاعات بسیار زیادی از کالکشن در اختیار شما قرار می گیرد. برای مثال، شما در این صفحه می توانید کیف پول های فعال شده، تعداد خریداران، میزان عرضه، تعداد فروشندگان و… را در تایم های مختلف مشاهده و بررسی کنید. برای مثال، همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، در 24 ساعته گذشته تنها 4 حساب کاربری (نفر) اقدام به خرید NFT های این کالکشن کرده است.
 3. طبق تصویر فوق، اطلاعات بخش قبل تنها در بخش کوچکی نمایش داده می شود. برای اینکه بتوانید باقی اطلاعات را نیز مطالعه کنید، لازم است تا بر روی این گزینه یک بار کلیک کنید. با انجام این کار مشاهده می کنید که باقی اطلاعات نیز نمایش داده شده است. در ادامه به صورت مجزا از بخش فوق یک تصویر منتشر خواهیم کرد.
 4. در این قسمت نیز همانطور که مشخص است شما می توانید NFT های مختلف را مشاهده کنید و اطلاعات نسبتاً کمی درباره هر NFT به دست بیاورید. برای مثال همانطور که مشخص است می توانید اطلاعاتی مثل رنگ بک گراند ان اف تی، لباس، دهان و یا آخری فروش و… را مشاهده کنید. هر یک از اطلاعات فوق را شما می توانید با کلیک بر روی ان اف تی مورد نظر نیز مشاهده کنید. در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.
 5. آخرین بخش که در این صفحه نیاز به توضیح دارد قسمت Top Bored Ape Yacht Club می باشد. در این قسمت شما می توانید بهترین خریدار و یا فروشنده های 24 ساعت اخیر را در این بخش مشاهده کنید.

از تمامی بخش هایی که در این صفحه وجود دارد، شما می توانید به راحتی برای اعتبارسنجی یک NFT استفاده کنید. برای مثال همانطور که در بخش 2 اشاره کردیم، شما می توانید از این بخش ببینید که ان اف تی های کالکشن فوق چه تعداد خریدار و یا فروشنده از زمان انتشار تا به امروز داشته است. همچنین شما می توانید تعداد کیف پول های فعال را از ابتدا تا به امروز ببینید. برای مثال کالکشن Bored Ape Yacht Club از زمانی که منتشر شده است تا به امروز که در حال نگارش این مقاله هستیم، 21.989 هزار ولت فعال داشته است. همچنین مجموع خریداران ثبت شده از زمان انتشار تا به امروز 11.979 هزار می باشد و تعداد فروشندگان آن نیز برابر با 9.412 نفر می باشد.

به راحتی می توانید با استفاده از بررسی های مشابه تا حدودی در این بخش از اعتبار ان اف تی های کالکشن مجموعه مطلع شوید. همانطور که کمی قبل تر گفتیم، در صورتی که بر روی علامت فلش مانند کلیک کنید، باقی اطلاعات نیز برایتان نمایش داده می شود. شما می توانید در تصویر ذیل نمونه ای از صفحه فوق را مشاهده کنید. در صورتی که نسبت به تصویر فوق برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم cryptoslam-3
آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم cryptoslam-3

پس از اینکه اطلاعات فوق را مشاهده کردید، برای اینکه بتوانید با ان اف تی مورد نظرتان بیشتر آشنا شوید و بتوانید مراحل اعتبار سنجی را ادامه دهید، باید از بین NFT های فوق، ان اف تی مورد نظرتان را انتخاب کنید. ما به صورت رندوم یکی از NFT های فوق را انتخاب کرده ایم. به محض انتخاب NFT با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. طبق روال همیشگی، برای درک بهتر هر یک از قسمت های فوق آن ها را نشانه گذاری کرده ایم. شما می توانید طبق نشانه های فوق اطلاعات ذیل را مشاهده کنید.

 1. آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم cryptoslam-4
  آموزش اعتبارسنجی NFT با استفاده از پلتفرم cryptoslam-4

  در این بخش شما می توانید تصویر ان اف تی مورد نظر خود را به صورت کاملاً واضح مشاهده کنید. حتی می توانید با کلیک بر روی NFT تصویر فوق را در سیستم عامل خود ذخیره نمایید.

 2. در این بخش شما می توانید اطلاعات NFT خود را مشاهده کنید. همانطور که کمی پیش‌تر اشاره کردیم، رنگ بک گراند، چشم، کلاه و… ان اف تی مورد نظر در این قسمت قابل نمایش است. البته لازم به ذکر است که اطلاعات هر NFT در این بخش متفاوت است. به همین دلیل، برای تمامی ان اف تی ها اطلاعات فوق را مشاهده نمی کنید.
 3. شما می توانید در این بخش خرید و فروش NFT را در مزایده مشاهده کنید. تقریباً طبق تاریخ های مشخص شده یک سال و همچنین 7 ماه پیش ان اف تی فوق در مزایده با قیمت 2.147.372 میلیون دلار و همچنین 130.607 هزار دلار فروخته شده است. از این بخش نیز می توانید به نتیجه برسید که تا حالا قیمت 2 میلیون دلاری برای این NFT تعیین شده است. در همین بخش می توانید به اعتبار ان اف تی فوق پی ببرید.
 4. در این قسمت نیز شما می توانید اطلاعات مربوط به NFT را مشاهده کنید. برای مثال در فیلد اول نام کالکشن ان اف تی درج شده است. در فیلد دوم Token ID نوشته شده می باشد. در صورتی که نمی دانید توکن ای دی چیست و برای اولین بار نام آن را می شنوید، حتماً ادامه این مقاله را دنبال کنید چراکه در ادامه به اینکه توکن ای دی چیست اشاره خواهیم کرد. در باقی فیلد ها نیز شما می توانید اطلاعات دیگری مثل نام NFT و آدرس ولت سازنده و تاریخ ایجاد را مشاهده کنید.
 5. در این بخش شما می توانید تاریخچه خرید و فروش ان اف تی فوق را مشاهده کنید. همانطور که مشخص است، نام و آدرس ولت تمامی افراد در این بخش ذخیره شده است. اگر به تاریخ های فوق دقت کنید، آخرین بازی که این NFT معامله شده است مربوط به 22 روز گذشته (در زمان نگارش این مقاله) می باشد.

اگر دقت کنید، همانطور که گفتیم آدرس خریداران NFT در این بخش درج شده است. شما می توانید با کلیک بر روی هر لینک وارد پروفایل کاربری مورد نظر شوید تا بتوانید با دارنده فعلی و یا خریداران گذشته بیشتر آشنا شوید.

با استفاده از اطلاعاتی که وب سایت cryptoslam در اختیار شما قرار می دهد، می توانید به راحتی برخی از اطلاعات مورد نیاز را برای اعتبار سنجی دریافت کنید. تمامی اطلاعاتی که در بخش های مختلف توضیح داده شد مهم هستند و لازم است تا به آن ها توجه کنید. در صورتی که هر یک از اطلاعات فوق را نادیده بگیرید، ممکن است به اشتباه دچار شوید و نتوانید به خوبی مراحل اعتبار سنجی را ادامه دهید. در آخر اگر برایتان سؤالی درباره وب سایت cryptoslam ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

در بخش بعدی مقاله، برای اینکه بتوانیم از اعتبار یک NFT مطمئن شویم، قصد داریم تا به سراغ سایت دیگری برای بررسی ان اف تی برویم. شما می توانید با وارد نمودن آدرس NFT که در ادامه توضیح می دهیم، اطلاعات مهم دیگری را از سایت دریافت کنید. اگر قصد دارید تا با سایت tofunft آشنا شوید، مطالعه بخش بعد را از دست ندهید.


طریقه چک کردن اطلاعات NFT در سایت tofunft

طریقه چک کردن اطلاعات NFT در سایت tofunft
طریقه چک کردن اطلاعات NFT در سایت tofunft

در سایت tofunft بخشی وجود دارد با عنوان NFT Validator! همانطور که از نام این بخش مشخص است شما می توانید NFT های مورد نظرتان را در این سایت اعتبارسنجی کنید. حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که اعتبار سنجی در این سایت چگونه انجام می شود؟ زمانی که شما آدرس یک NFT را انتخاب و وارد می کنید، سایت tofunft معیار هایی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید را دارد. با توجه به آن معیار ها اعتبار NFT را بررسی می کند و شما می توانید نسبت به نظر سایت عمل کنید و در صورت صلاحدید یا NFT خود را معامله نکنید و یا اینکه معامله کنید.

برای اینکه بتوانید به صورت مستقیم وارد بخش NFT Validator شوید، کافی است یک‌بار بر روی عبارت قبل که حاوی لینک مستقیم است کلیک کنید. پس از کلیک با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. طبق روال همیشه برای درک بهتر تصویر بخش های مختلف را شماره گذاری کرده ایم. طبق شماره گذاری های تصویر ذیل با هر بخش به صورت مجزا آشنا شوید.

طریقه چک کردن اطلاعات NFT در سایت tofunft-1
طریقه چک کردن اطلاعات NFT در سایت tofunft-1

همانطور که در تصویر فوق مشخص است، عنوان این صفحه NFT Validator می باشد. شما می توانید به راحتی با توجه به معیار های قرار گرفته در سایت ببینید که ان اف تی شما تا به چه مقطعی معتبر می باشد. برای شروع ابتدا باید:

 1. در این بخش شما ابتدا باید شبکه ان اف تی مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر ان اف تی شما در شبکه پالیگان مینت Mint شده است، در این بخش باید شبکه پالیگان را انتخاب کنید. در حال حاضر، اکثر ان اف تی ها بر روی شبکه اتریوم لیست شده است؛ اما برای اینکه شما بتوانید مطمئن شوید، در زمان آشنایی با مشخصات هر NFT قطعاً نوع شبکه آن نیز مشخص شده است. در ادامه ان اف تی انتخابی ما بر روی شبکه اتریوم ثبت شده است.
 2. در این بخش همانطور که از نامش پیداست باید آدرس قرارداد هوشمند یا CONTRACT ADDRESS ان اف تی مورد نظرتان را وارد کنید. برای یادداشت قرارداد هوشمند هر NFT می توانید به بخش توضیحات آن مراجعه کنید و سپس قرداد هوشمند ان اف تی مورد نظر را کپی کنید و سپس در این بخش جایگزین نمایید.
 3. در قسمت بعد نیز باید توکن ای دی Token ID ان اف تی مورد نظرتان را وارد کنید. اگر بخش قبل را با دقت مطالعه کرده باشید، حال با توکن ای دی Token ID آشنا هستید. پس از اینکه توکن ای دی خود را در این بخش وارد کردید نوبت به مرحله بعد رسیده است.
 4. پس از اینکه تمامی مشخصات فوق را وارد کردید، برای اینکه بتوانید نتیجه گیری کنید، لازم است تا بر روی این گزینه (Lets try) کلیک کنید.
 5. به محض اینکه بر روی گزینه فوق کلیک کنید عملیات اعتبارسنجی طبق معیار های سایت انجام می شود و باید کمی صبر کنید تا انجام کار فوق به پایان برسد.

در ادامه برای اینکه بهتر بتوانید گزینه های فوق را درک کنید، ما طبق شماره گذاری برای شما هر معیار را معنا خواهیم کرد تا بیشتر بتوانید با موارد فوق آشنا شوید. در صورتی که برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. طریقه چک کردن اطلاعات NFT در سایت tofunft-2
  طریقه چک کردن اطلاعات NFT در سایت tofunft-2

  1.آیا این آدرس یک قرارداد است؟

بررسی کنید که آیا در آدرس داده شده، قرارداد وجود دارد یا خیر.

 1. آیا قرارداد ERC-165 آماده است؟

یک روش استاندارد جهت شناسایی اینکه یک قرارداد هوشمند، چه نوع رابطی را شامل می‌شود.

 1. آیا قرارداد ERC-721 آماده است؟

رابط استاندارد با بیشترین کاربرد برای NFT ها

 1. آیا قرارداد ERC-1155 آماده است؟

یک رابط استاندارد برای قراردادهایی که چند نوع توکن گوناگون را مدیریت می‌کنند.

 1. آیا این NFT با ERC721metadata آماده‌ی استفاده است؟

یک رابط ارائه شده توسط OpenZeppelin جهت ارائه‌ی فراداده‌های یک NFT

 1. آیا این NFT با ERC721Enumberable آماده‌ی استفاده است؟

یک رابط استاندارد از OpenZeppelin جهت بارگذاری NFT ها از یک آدرس

 1. آیا این NFT یک نام دارد؟

یک NFT باید یک نام توکن داشته باشد.

 1. آیا این NFT یک نماد دارد؟

یک NFT باید یک نماد توکن داشته باشد.

 1. آیا این NFT مجموع ذخایر دارد؟

NFT باید عددی معتبر از مجموع ذخایر، ارائه دهد.

 1. آیا از tokenByIndex() پشتیبانی می‌شود؟

این روش جهت شمردن تمام NFT ها استفاده می‌شود.

 1. آیا از tokenOfOwnerByIndex() پشتیبانی می‌شود؟

این روش، جهت برشمردن NFT ها از یک آدرس، استفاده می‌شود.

 1. آیا این NFT یک URI معتبر دارد؟

هر NFT از ERC721 باید یک URI توکن، جهت فراهم کردن فراداده‌ها داشته باشد.

 1. آیا این NFT یک URI معتبر دارد؟

هر NFT از ERC1155 باید یک URI توکن، جهت فراهم کردن فراداده‌ها داشته باشد.

 1. آیا URL فراداده قابل خواندن است؟

URL ابرداده باید حاوی یک فایل JSON باشد که NFT را توصیف می کند.

 1. آیا فراداده‌ها معتبر هستند؟

فراداده‌های JSON باید با فرمت OpenSea سازگاری داشته باشند.

پس از اینکه معیار های فوق بررسی شد، شما می توانید نسبت به نتیجه ای که دریافت کرده اید تصمیم بگیرید و اقدام کنید. اگر درباره هر یک از موارد عنوان شده سؤالی داشتید، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


سؤالات متداول

اگر تا به این بخش از مقاله، مطالب فوق را با دقت مطالعه کرده باشید، شاید در آخر برایتان سؤالاتی ایجاد شده باشد. به همین دلیل در این بخش قصد داریم تا به برخی از سؤالات احتمالی پاسخ دهیم و آن ها را بررسی کنیم. در صورتی که سؤال شما جزء سؤالات ذیل نبود، می توانید سؤال و یا مشکل خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

 1. اعتبارسنجی NFT به چه معنی می باشد؟

اعتبارسنجی ان اف تی به این معنی است که هر NFT که خرید و فروش می کنید معتبر است یا خیر؟ در کل باید بگوییم که این به معنای بررسی اصالت آن، ارزیابی ارزش آن و سپس خرید یا فروش آن به قیمت مناسب است.

 1. آیا ان اف تی قابل جعل است؟

ان اف تی های جعلی برعکس ان اف تی های واقعی هیچ ارزشی نخواهند داشت. برای اینکه بتوانید متوجه جعلی بودن NFT ها شوید، باید آن را با مراحلی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم اعتبارسنجی کنید تا بتوانید با اطمینان از NFT خود مطمئن شوید.

 1. آیا NFT جعلی در مارکت پلیس اوپن سی وجود دارد؟

اول از همه، OpenSea از یک سیستم دو قسمتی برای شناسایی ان اف تی های جعلی استفاده می کند. این دو قسمت شامل فناوری تشخیص تصویر و هم بازبینی ‌های انسانی می باشند. این شرکت می گوید سیستم جدید آن به طور مداوم تمام مجموعه های NFT (از جمله دارایی های تازه تولید شده) را اسکن می کند تا هرگونه جعلی احتمالی را شناسایی کند. بازبینان انسانی هرگونه توصیه حذف را بررسی خواهند کرد و در نهایت اگر نیاز باشد آن ها را حذف می کنند.

 1. ایمن ترین راه برای تائید اصالت ان اف تی چیست؟

تمامی مواردی که گفته شد ایمن ترین راه برای بررسی اصالت یک ان اف تی می باشد. اگر به موارد فوق دقت کنید و در هنگام بررسی NFT آن ها را لحاظ کنید، می توانید به راحت ترین شکل NFT های معتبر را پیدا کنید و از خرید آن سود کسب کنید.

 1. هزینه ایجاد یک NFT معتبر چقدر است؟

اینکه ان اف تی شما معتبر است یا خیر اصلاً ارتباطی با هزینه ندارد بلکه به شما و ان اف تی که آن را می سازید مربوط است. هزینه ایجاد نیز بستگی به نوع ان اف تی شما دارد. برای اینکه بهتر درباره موضوع فوق اطلاعات کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به سراغ صفحه اختصاصی مقالات ان اف تی در سایت زوم ارز بروید. در صفحه فوق شما می توانید با مقالات مختلف حوزه ان اف تی و همچنین مقاله هزینه ساخت NFT آشنا شوید.

 1. آیا می توان ان اف تی را بدون دریافت ارزهای دیجیتال فروخت؟

اگر قصد دارید تا در مارکت پلیس های موجود معامله کنید خیر! چراکه قانون خرید و فروش ان اف ها در اصل این است که ان اف تی ها در مقابل کریپتو خرید و فروش می شوند. دقیقاً برعکس ارزهای دیجیتال.

اما اگر قصد دارید تا ان اف تی های خود را بدون دریافت ارز دیجیتال بفروشید، باید معامله خود را از مارکت پلیس به دیگر نوع های معامله مثل معامله حضوری و یا… انتقال دهید که انجام این کار در آخر ممکن است موجب کلاهبرداری شود.

در صورتی که تمایل به انجام این کار دارید، شما می توانید پس از معامله و دریافت مبلغ ان اف تی آن را به کیف پول مقصد انتقال دهید و به این شکل کسب درآمد کنید. اگر در این زمینه نیازمند راهنمایی و یا سؤال بودید، می توانید در بخش نظرات مشکل و یا سؤال خود را مطرح کنید.


سخن آخر درباره آموزش انتخاب NFT معتبر

وقتی یک دارایی دیجیتال در دسترس است، راه‌های مؤثری برای تائید صحت آن وجود دارد. همین امر در مورد NFT ها نیز صدق می کند. با توجه به روش هایی که در این مقاله با آن ها آَنا شدید شما می توانید با موفقیت از طریق آن‌ها صحت NFT را تائید کنید و سپس آن را بخرید و یا بر روی آن سرمایه گذاری کنید. در آخر، لازم است تأکید کنیم که در تمامی مراحل، بررسی های فوق را با دقت انجام دهید تا با مشکل رو به رو نشوید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “آموزش انتخاب NFT معتبر” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

نرخ توکن سوزی شیبا، سه رقمی شد

نرخ توکن سوزی شیبا، سه رقمی شد

بررسی گذشته‌ی اتریوم توسط سه شخصیت محبوب رمز ارزها

بررسی گذشته‌ی اتریوم توسط سه شخصیت محبوب رمز ارزها

هاسکینسون: صحبت پیرامون کاردانو برای جامعه اتریوم جرم است

هاسکینسون: صحبت پیرامون کاردانو برای جامعه اتریوم جرم است

دارایی نهنگ‌های بیت کوین در پایین‌ترین سطح در 29 ماه اخیر

دارایی نهنگ‌های بیت کوین در پایین‌ترین سطح در 29 ماه اخیر

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

بیشتر بخوانید:  بهترین کیف پول های NFT | معرفی 9 کیف پول برتر nft

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا