ارزهای دیجیتال

ارز چیلیز CHZ چیست؟ | بررسی ارز دیجیتال Chiliz | آینده ارز دیجیتال CHZ

ارز چیلیز CHZ؛ در این مقاله می خواهیم به بررسی یکی از 100 رمز ارز برتر بپردازیم. آیا شما به تماشای فوتبال علاقه دارید؟ اصلا طرفدرا کدام تیم هستید؟ جالبه که بدونید رمز ارزی که می خواهیم به شما معرفی نماییم یک توکن هواداری می باشد. اما منظور از توکن هواداری چیلیز CHZ چیست؟ در این مقاله شما به طور کامل با پلتفرم ارز دیجیتال چیلیز Chiliz و توکن آن یعنی CHZ آشنا خواهید. اگر اطلاعاتی در ارتباط با نحوه خرید این رمز ارز و کیف پول هایی که که قادر به ذخیره سازی این ارز دیجیتال هستند، ندارید می توانید با خواندن این مقاله تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

سلام کریپتو

نگاهی به پلتفرم چیلیز Chiliz

نگاهی به پلتفرم چیلیز Chiliz
نگاهی به پلتفرم چیلیز Chiliz

اگر بخواهیم به طور مختصر به معرفی پلتفرم چیلیز Chiliz بپردازیم، می توان گفت چیلیز یکی از بزرگترین بلاکچین ها برای ورزش ( Sport ) و سرمایه گذاری گسترده در پلتفرم های بازی است. به طور خاص، چیلیز یک توکن سودمند در بلاکچین اتریوم است که به عنوان ارز رمز پایه رسمی پلتفرم Socios.com استفاده می شود.

با توجه به فاصله ای که در بین افراد در دنیای ورزش بین باشگاه ها و طرفداران انها وجود دارد، سازندگان چیلیز Chiliz تصمیم گرفتند که طرفین را به هم نزدیک کنند و این فاصله ها را از بین ببرند.

هدف چیلیز این است که به میلیون ها طرفدار ورزش، قدرت رای گیری مستقیم در باشگاه های مورد علاقه خود بدهد. توکن ارائه شده این پلتفرم CHZ است که در ادامه شما با این توکن آشنا خواهید شد.


ارز دیجیتال چیلیز CHZ چیست؟

ارز دیجیتال چیلیز CHZ چیست؟
ارز دیجیتال چیلیز CHZ چیست؟

همانطور که گفته شد، رمز ارز CHZ توکن ارائه شده پلتفرم چیلیز می باشد. توکن چیلیز CHZ توکن سازگار با ERC-20 و BEP-2 است. توکن CHZ به عنوان یک دارایی پایه در کل بلاکچین چیلیز به شمار می رود.

صرافی ایرانی کارت

از کل عرضه توکن چیلیز، 34.5% از این توکن در یک رویداد پیش فروش، توزیع شده است. 20% دیگر از این توکن به عنوان ذخیره پلتفرم مورد استفاده قرار گرفت که برای کاربران آینده پلتفرم Socios.com اختصاص داده شده است.

حدود 75% از توکن های CHZ به عنوان مشوقی برای سرمایه گذاران ارائه شد. سرانجام، 5 درصد از توکن ها به عنوان پاداش به تیم و 3 درصد به مشاوران پروزه توزیع شد.


پلتفرم Socios.com چیست؟

پلتفرم Socios.com چیست؟
پلتفرم Socios.com چیست؟

توکن چیلیز CHZ توکنی است که قدرت پلتفرم Socios.com را فراهم می کند. Socios.com اولین پلتفرم رای گیری و پاداش طرفداران جهان است که به نهادهای ورزشی کمک می کند تا از طریق فناوری بلاکچین تحول دیجیتالی را بدست اورند.

به عبارت دیگر، Socios.com اولین بستر تعامل طرفداران است که در بلاکچین چیلیز Chiliz ایجاد و مستقر شد. توکن CHZ ارز انحصاری مورد استفاده در بستر Socios.com است. این پلتفرم توسط طرفداران برای خرید Fan Tokens از تیم ها و سازمان های ورزشی شناخته شده در سطح بین المللی استفاده می شود. این تیم ها شامل تیم های فوتبال مانند بارسلونا، یوونتوس، پاری سن ژرمن و آث میلان هستند.

همچنین کاربرانی که Fan Tokens ( توکن های هواداری) را در بستر Socios.com خریداری می کنند، می توانند با رای دادن در نظر سنجی ها، روی تیم ها تاثیر بگذارند. رای دادن با استفاده از قرارداد هوشمند فعال می شود که به طور شفاف در بلاکچین چیلیز اجرا می شوند. علاوه بر این، بلاکچین چیلیز همچنین برای ضبط Fan Tokens استفاده می شود.

Socios.com هواداران را قادر می سازد تا تاثیر مستقیمی در تصمیم گیری در باشگاه خود داشته باشند. که این موضوع شامل رای دادن در مورد طرحهای کالا، نام گذاری زمین تمرین و آهنگ های جشن برای زمان گل تیمی است. علاوه بر این، با رای دادن از طریق Socios.com، طرفداران می توانند پاداش کسب کنند.


توکن های هواداری یا Fan Tokens چیست؟

توکن های هواداری یا Fan Tokens چیست؟
توکن های هواداری یا Fan Tokens چیست؟

در مبحث قبلی گفته شد که کاربران می توانند توکن های هواداری را در بستر Socios.com خریداری نمایند و همچنین چیلیز یک توکن هواداری می باشد. اما در این قسمت از مقاله می خواهیم بدانیم منظور از توکن های هواداری چیست؟

توکن های هواداری یا Fan Tokens در واقع دارایی های دیجیتالی است که نشان دهنده مالکیت شما در یک حق رای است و به شما امکان می دهد جوایز و تجارب خاص یک باشگاه را کسب کنید.

توکن های هواداری یا Fan Tokens قابل حمل هستند، به این معنی که همانند سایر ارزهای رمز پایه می توان آن را با کالاهای دیگر مانند تجارب VIP، بلیط و … مبادله کرد.


بنیان گذاران ارز دیجیتال چیلیز Chiliz چه کسانی هستند؟

توکن های هواداری یا Fan Tokens چیست؟
توکن های هواداری یا Fan Tokens چیست؟

از جمله بنیان گذاران ارز دیجیتال چیلیز می توان به الکساندر دریفوس Alexandre Dreyfus اشاره کرد که علاوه بر چیلیز مدیر عامل Socios.com نیز می باشد. وی فعالیت های متعددی داشته است. دریفوس همچنین Webcity را یک راهنمای تور شهری در اروپا است را تاسیس کرده است. دریفوس در سال 1995 فارغ التحصیل شد.

اِما دیسکین Emma Diskin مدیر ارشد اجرایی چیلیز است. او از سال 2018 در این شرکت بوده و با شروع به کار در سمت مدیر ارتباطات در سالهای مختلف ترفیع مقام پیدا کرده است.

مَکس رابینوویچ Max Rabinovitch مدیر ارشد استراتژی چیلیز و Socios.com است. او در سال 2008 در رشته های هنر و روانشناسی فارغ التحصیل شد. تجربه حرفه ای رابینوویچ در سال 2010 به عنوان سرپرست تبلیغات برای Intersog آغاز شد. یک سال بعد، وی مدیر خلاق بخشی از تیم چیلیز شد.


عملکرد ارز دیجیتال چیلیز CHZ چگونه است؟

عملکرد ارز دیجیتال چیلیز CHZ چگونه است؟
عملکرد ارز دیجیتال چیلیز CHZ چگونه است؟

همانطور که می دانید، چیلیز یک تعامل طرفداران با تیم های مورد علاقه خود است که می توانید آن را برای حمایت از تیم های مورد علاقه خود و تاثیر گذاری بر تصمیمات خاص و چیزهای دیگر هزینه کنید.

توکن هواداری CHZ هر باشگاه، یک دارایی محدود دیجیتال است که حق رای می دهد. موضوعات نظر سنجی توسط خود باشگاه ها تعیین می شود. شما می توانید از مسائل مربوط به طراحی باشگاه یا اینکه بهترین بازیکن بازی، تا مکان های بازی های دوستانه و موارد دیگر تصمیم بگیرید. هرچه طرفداران بیشتر رای بیاورند، رتبه ان در سیستم عامل بالاتر خواهد بود و می تواند به عنوان یک پیرو از مزایای بیشتری برخوردار شود.

بیشتر بخوانید:  یونیک فاینانس چیست ؟ | همه چیز درباره پروژه Uniqe Finance

در واقع چیلیز به تیم های ورزشی بستری می دهد تا توکن ارزهای رمزنگاری شده خود را به هواداران بفروشند. هر بار که تیم جدیدی به چیلیز می پیوندد، مقدار مشخصی از توکن های خود را آزاد می کند که با CHZ قابل خرید و فروش است. به عنوان مثال FCB $، توکن رسمی FC Barcelona است و خرید یکی از توکن های آنها به این معنی است که شما می توانید در نظر سنجی های انجام شده توسط بارسلونا رای دهید یا برای دیدار با بازیکنان ستاره آن وارد مسابقات شوید.


چه ویژگی هایی چیلیز Chiliz را منحصر به فرد ساخته است؟

چه ویژگی هایی چیلیز Chiliz را منحصر به فرد ساخته است؟
ویژگی های چیلیز Chiliz

چیلیز Chiliz و Socios.com ادعا می کنند اولین پلتفرم هایی هستند که می توانند پلی بین فناوری بلاکچین و دنیای ورزش ایجاد کنند. چیلیز Chiliz با صدور توکن های مبتنی بر بلاکچین اطمینان می دهد که طرفداران در هنگام شرکت از هر جای دنیا از سرمایه گذاری خود مطمئن و محافظت می شوند.

چیلیز Chiliz و Socios.com به علاقه مندان ورزش اجازه می دهند تا در مدیریت تیم های مورد علاقه خود مشارکت داشته باشند. با خرید توکن ها، کاربران ازحق را ی برخوردار می شوند و در آرای اعلام شده توسط تیم ها در Socios.com شرکت می کنند. این ویژگی ها تمرکززدایی ارائه شده توسط چیلیز Chiliz را بیشتر تقویت می کند.


روند قیمت ارز دیجیتال چیلیز CHZ

برای مشاهده نمودار قیمت ارز دیجیتال چیلیز CHZ می توانید از طریق لینک زیر وارد سایت CoinMarketCap شده و با انتخاب رمز ارز چیلیز نمودار ان را مشاهده نمایید. در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز چیلیز CHZ برابر با 0.518311 دلار آمریکا است و حجم معاملات این رمز ارز در شبانه روز برابر با 1،823،962،486 دلار است. ارز دیجیتال چیلیز CHZ در 24 ساعت گذشته 19.12، افت قیمت داشته است. در حال حاضر این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap رتبه 48 را دارا می باشد. در ادامه مطالب شما روند قیمت این ارز دیجیتال را از ژوئیه 2019 تا اکنون مشاهده می نمایید. همانطور که در نمودار به شما نشان دادیم، این ارز دیجیتال پس از یک روند ثابت در 13 مارس 2021 به بالاترین قیمت خود رسیده است.

روند قیمت ارز دیجیتال چیلیز CHZ
روند قیمت ارز دیجیتال چیلیز CHZ

خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز CHZ چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز CHZ چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز CHZ چگونه است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز CHZ می توانید همانند خرید سایر رمز ارزها از طریق صرافی های ارز دیجیتال اقدام نمایید. ارز دیجیتال چیلیز CHZ به دلیل اینکه یکی از 100 رمز ارز برتر می باشد در بسیاری از صرافی ها به فروش می رسد. در واقع بسیاری از صرافی های آنلاین خارجی هستند که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند. کاربران می توانند با ثبت نام در یکی از صرافی ها که در ادامه به انها معرفی می نماییم، رمز ارز چیلیز CHZ را خریداری نمایند. به دلیل اینکه افراد ساکن ایران نمی توانند مستقیما این رمز ارز را خریداری نمایند، می توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و سپس در صرافی ها به ارز چیلیز CHZ تبدیل نمایند.


صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال چیلیز CHZ

صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال چیلیز CHZ
معرفی صرافی های ارز دیجیتال چیلیز CHZ

از جمله برترین صرافی های برای خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز CHZ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.صرافی Binance

2.صرافی Huobi Global

3.صرافی OKEx

4.صرافی Upbit

5.صرافی FTX

شما می توانید در این صرافی ها رمز ارز چیلیز را با جفت ارزهای CHZ/USDT، CHZ/BTC، CHZ/BUSD، CHZ/BNB، CHZ/ETH معامله نمایید.


کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال چیلیز CHZ

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال چیلیز CHZ
کیف پول های ارز دیجیتال چیلیز CHZ

برای ذخیره سازی رمز ارزها انتخاب یک کیف پول دیجیتالی که از امنیت بالایی برخوردار باشد، بسیار مهم است. کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری بسیاری هستند که در بستر رمز ارزها خدماتی را ارئه می دهند. در واقع کیف پول های سخت افزاری به دلیل ذخیره سازی رمز ارزها به صورت آفلاین از امنیت بالایی برخوردار می باشند، اما به دلیل قیمت بالای این کیف پول ها کاربران ترجیح می دهند تا از کیف پول های نرم افزاری برای ذخیره سازی رمز ارز خود استفاده نمایند.

ارز دیجیتال چیلیز یک توکن ERC-20 است که بر روی بلاکچین اتریوم کار می کند و به شما امکان می دهد تا در طیف گسترده ای از کیف پول ها از هر دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری ذخیره شود. از جمله کیف پول هایی که از ارز دیجیتال چیلیز CHZ پشتیبانی می کنند می توان به کیف پول های سخت افزاری لجر و ترزور، کیف پول تراست، کیف پول اتمیک و کیف پول مای اتر اشاره کرد.


آیا ارز دیجیتال چیلیز CHZ استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال چیلیز CHZ استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال چیلیز CHZ استخراج می شود؟

بلاکچین چیلیز Chiliz در ساختار خود از الگوریتم اثبات اعتبار یا Proof of Authority استفاده می نماید و بر این الگوریتم متکی می باشد. در این الگوریتم بر خلاف الگوریتم اثبات کارو اثبات سهام برای ایجاد بلاک های جدید، به اعتبار سنجهای از قبل تایید شده متکی است.

هدف اصلی استفاده از این الگوریتم افزایش مقیاس پذیری می باشد. با توجه به الگوریتمی که ارز دیجیتال چیلیز CHZ در ساختار خود استفاده می نماید، می توان گفت که این رمز ارز قابلیت استخراج را ندارد.


آینده ارز دیجیتال چیلیز CHZ چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال چیلیز CHZ چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال چیلیز CHZ چگونه است؟

یکی از روش هایی که می توان قیمت رمز ارزها را در آینده بررسی نمود بررسی تاریخچه قیمت رمز ارزها می باشد. از دیگر روش ها برای پیش بینی قیمت، ارزیابی فرآیندهایی است که پروژه انجام داده یا قصد دارد انجام دهد.

اگر شما عواملی که در بالا گفته شد را به خوبی بررسی نمایید می توانید اینده ارز دیجیتال چیلیز را تا حدی پیش بینی نمایید. در واقع اگر پلتفرم ارز دیجیتال چیلیز به اهداف خود در آینده برسد و در راستای اهداف خود پیشرفت نماید می توان آینده خوبی را برای این رمز ارز در نظر گرفت.


کلام آخر ارز دیجیتال چیلیز CHZ

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا پلتفرم ارز دیجیتال چیلیز و توکن ان CHZ را به شما معرفی نماییم. ارز دیجیتال چیلیز CHZ یک توکن با استاندارد ERC-20 است. به علاوه، توکن چیلیز از جمله توکن های هواداری می باشد. در واقع توکن های هواداری به کاربران در یک پلتفرم حق رای می دهند. شما می توانید این ارز دیجیتال را از صرافی ها خریداری نموده و در کیف پول های پشتیبان کننده این رمز ارز ذخیره نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز چیلیز CHZ ” همراه ما باشید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

نفیسه جمالی

مهندسی کامپیوتر فارغ التحصیل از دانشگاه تهران جنوب - مترجم زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

9 دیدگاه

  1. من حال کامنت گذاشتن ندارم اما اینبار چون اطلاعات کامل و دقیقی گذاشتین لذت بردم میزارم دمتون گرم حال کردم موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا