اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بسته شدن 75 صرافی ارز دیجیتال در سال 2020

salamcrypto

امسال صرافی های ارز دیجیتال با سرعت بالایی در حال ناپدید شدن هستند!

 در سال جاری حداقل 75 صرافی ارز دیجیتال به دلیل هک ، کلاهبرداری یا  به دلایل نامعلوم  بسته  شده اند.

براساس Crypto Wisser Exchange Graveyard ، پنج صرافی به عنوان کلاهبرداری معرفی شدند و چهار مورد از آنها  از جمله Altsbit و Nerae ، مورد هک واقع شدند. 31 صرافی هم به تصمیم خود به بستن صرافی اشان پرداختند.  34 صرافی  به دلیل نامعلومی مفقود شدند.صرافی  هلندی NLexch  و Chilean Chilebit دو صرافی بودند که توسط دولت های متبوع خود در سال 2020 تعطیل شدند.

رشد DeFi و ظهور صرافی های  غیرمتمرکز در سال 2020 ، برای بسیاری از عملیات های کوچک ، در  بسته و ناپدیدی شدن این صرافی ها  بی تاثیر نبوده است. فشار تنظیم مقررات نیز  روی  صنعت ارزهای دیجیتال  افزایش یافته است و بسیاری از صرافی ها  به راحتی نتوانسته اند مطابق با قانون ها باشند. هک و کلاهبرداری نیز به عنوان موارد در حال رشد برای صرافی ها ذکر شده است.

سرنوشت دو صرافی بزرگ  BitMEX و KuCoin نیر در هاله ای از ابهام است.

به دنبال تشکیل پرونده های کیفری علیه مدیران BitMEX در هفته گذشته به دلیل نقض مقررات بانکی ، شرکت امنیتی ارزدیجیتال Chainalysis این صرافی  را “با ریسک بالا” عنوان کرده است. این شرکت امنیتی به تعدادی از مشتریان برجسته خود از جمله آژانس های دولتی ، بانک ها و صرافی ها اخطار داده و به آنها اطلاع داده است که هرگونه مبادله با آنها ، خطر پذیری بالایی دارد. به نظر می رسد برخی تریدرها نسبت به ماندگاری آینده BitMEX محتاط هستند . بر اساس Coin Metrics ، بیش از 500 میلیون دلاربیت کوین از  این صرافی بین 30 سپتامبر و 3 اکتبر  خارج شده است.

بیشتر بخوانید:  توییت جدید ایلان ماسک در مورد دوج کوین

صرافی KuCoin مستقر در سنگاپور در اواخر سپتامبر با هک 200 میلیون دلاری روبرو شد ، اما با ارائه  به روزرسانی های امنیتی به منظور اطمینان از شفافیت ، سعی در اطمینان بخشی به کاربران دارد. در حالی که شرکت با حسابرسی بر دارایی های مختلف تحت تأثیر قرار می گیرد ، آخرین اطلاعیه در 6 اکتبر اعلام شده است.

این فقط صرافی های ارز دیجیتال نیستند که از بین می روند. طبق سایت محتوای deadcoins.com تقریباً 2000 آلت کوین و ارز دیحیتال  نیز از بین رفته و ناپدید شدند.

منبع: کوین تلگراف


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا