اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

11 درصد از ارزش کل بازار ارز های دیجیتال در اختیار کوین بیس

بزرگترین صرافی دیجیتال ایالات متحده یعنی کوین بیس اکنون بیش از ده درصد از کل سرمایه دارایی های رمزنگاری شده را کنترل می‌کند.
Messari که مسئول جمع آوری داده های رمزنگاری گزارش داده است که مقدار دارایی رمزنگاری ذخیره شده در غول صرافی های آمریکایی یعنی کوین بیس در سه ماهه آخر سال 2020 افزایش یافته است.
مساری نشان داده است که در پایان سال گذشته، 11 درصد از کل سرمایه بازار ارز های دیجیتال در اختیار صرافی کوین بیس بوده است. کوین بیس خدمات نگهداری بیش از 90 ارز دیجیتال را ارائه می‌دهد که تقریباً نیمی از آنها در این صرافی قابل معامله هستند.
ارزش دارایی های نگهداری شده توسط کوین بیس در سه ماهه چهارم سال 2020 بخاطر دو برابر شدن ارزش کل بازار ارز های دیجیتال  که معادل تقریباً 780 میلیارد دلار می‌باشد، کوین بیس هم دچار افزایش دارایی 90 میلیاردی شده است.
با وجود طیف گسترده ای از دارایی های دیجیتال که کوین بیس از آنها پشتیبانی می‌کند، مساری متوجه شد که بیت کوین و اتریوم حدوداً 83 درصد از سرمایه موجود در کوین بیس را تشکیل می‌دهند.
در حالی که بیت کوین به طور مداوم 70 درصد از این دارایی ها را تشکیل می‌دهد، اتریوم در 2019 تا 2020 از 9 به 13 درصد رسیده است.
این یافته ها در گزارشی با بررسی لیست عمومی که کوین بیس منتشر کرد توسط  میرا کریستانتو ملقب به میساری جمع آوری شد.
کریستانتو گزارش داد که 95 درصد از معاملات کوین بیس توسط مشتریان خرد انجام می‌شود که 30 برابر بیشتر از موسسه هاست.
طبق گزارشی که کوین بیس در تاریخ 25 فوریه به سازمان بورس آمریکا ارسال کرد، این صرافی در سال 2020، 1.1 میلیارد دلار درآمد داشته که بیشتر آنها مربوط به کارمزد ها بوده است.
کوین بیس در یک پست وبلاگی در 25 فوریه برای مشتریان خود فاش کرد که از زمان تأسیس این صرافی در سال 2012 آنها بیت کوین خریداری و نگه داشته اند.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  افت نوسانات بیت کوین

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا