صرافی ارز دیجیتال

صرافی Coinone | آموزش ثبت نام و کار با صرافی Coinone

صرافی Coinone ، در حال حاضر صرافی های ارز دیجیتال زیادی را مشاهده می کنیم که تکامل یافته اند . اما این صرافی ها هر کدام دارای خصوصیات گوناگون هستند و از جنبه های مختلف همچون کارمزدها ، معاملات  و دیگر ویژگی ها با هم تفاوت دارند. اگر شما هم اطلاعات اندکی در زمینه ارزهای دیجیتال داشته باشید ، می دانید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال و معاملات آن در صرافی ها صورت می گیرد.اما هرکدام از آن صرافی ها از یک سری ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. به همراه رشد سریع بلاک چین و صنعت ارزهای دیجیتال در کره جنوبی ، صرافی Coinone یکی از پیشگامان صرافی هاست که رشد چشمگیری در نظر عموم داشته است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در این مقاله ما مسیری را برای راهنمایی شما در زمینه های مختلف همچون  خصوصیات این صرافی ، کارمزد ، طرفداران آن و نکات منفی در ارتباط با این صرافی فراهم ساخته ایم. به علاوه قصد داریم تمامی مراحل ثبت نام در این صرافی را به شما آموزش دهیم که با انجام گام به گام تمامی مراحل می توانید به راحتی در این صرافی ثبت نام کنید . پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

صرافی Coinone چیست ؟

صرافی Coinoneیکی از صرافی های ارز دیجیتال واقع در کره جنوبی است که در شهر سئول به عنوان شرکت سهامی Coinone به ثبت رسیده است. در واقع می توان گفت صرافی Coinone در کشور کره جنوبی از نظر بزرگی در رتبه دوم قرار دارد و اینکه مشاهده می شود هم اکنون این صرافی در رتبه دهم در میان صرافی های ارزدیجیتال در سراسر جهان از نظر حجم معاملات قرار گرفته است.

کوین کده

این صرافی به کاربران اجازه ی خرید وفروش ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین (Bitcoin) ، اتریوم(Ethereum) و اتریوم کلاسیک (Ether classic) را می دهد. همچنین به کاربران اجازه می دهد تا این ارزهای دیجیتال را به واحد پول کره جنوبی و یا همان (KRW) رد و بدل کنند و معاملات مارجین را پیشنهاد می دهد. تنها ویژگی که باعث رونق این صرافی شده ، این است که پلتفرم معاملات معقول ، دقیق و امن می باشد .

در ادامه ی بحث قصد داریم به توضیح مختصری در ارتباط با تاریخچه این ارز دیجیتال و توضیحاتی در زمینه زمان پایه گذاری آن بپردازیم.


تاریخچه صرافی Coinone

تاریخچه صرافی Coinone
بررسی تاریخچه صرافی Coinone

همانطور که در قسمت قبل گفتیم این صرافی در کشور کره جنوبی قرار دارد و در شهر سئول ، پایتخت کره جنوبی به ثبت رسیده است. این صرافی ارز دیجیتال ، توسط Myunghun Kevin Cha در فوریه سال 2014 پایه گذاری شده است . در حال حاضر KRW(South Korea Won) ، واحد پول کره جنوبی تنها ارز فیاتی است که در صرافی های ارز دیجیتال تبادل می شود.پس از جمع آوری اطلاعاتی در زمینه شناخت این صرافی و تاریخچه آن به سراغ ویژگی های این صرافی می رویم.


ویژگی های صرافی Coinone

ویژگی های صرافی Coinone
بررسی ویژگی های صرافی Coinone

در این قسمت از مقاله به توضیح مختصری در ارتباط با ویژگی های این صرافی می پردازیم . در ادامه مطالب تعدادی از این ویژگی ها را برای شما آورده ایم.

1.رابط کاربری :

ازجمله ویژگی های این صرافی برخوردار بودن از یک رابط عالی  است که معاملات برتررا برای کاربران خود فعال می کند . همچنین نرم افزار Prochart را دربر دارد که کاربران با استفاده از آن می توانند آنالیزهای عمیق در طول معاملات خود انجام دهند.

2.کیف پول Coinone :

کیف پول Coinone امکانات کیف پول و خدماتی یرای فعال کردن حساب ها ، ذخیره سازی و معاملات کوین هایی که در صرافی لیست شده اند ، را فراهم می کند. این کوین ها و ارزهای دیجیتال شامل اتریوم (Ethereum) ، اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) ، بیت کوین(Bitcoin)، بیت کوین کش (Bitcoin Cash) و … می باشند.

3.روش پرداخت :

از دیگر ویژگی های این صرافی روش پرداخت در این صرافی را می توان نام برد. عمده ترین روش پرداخت برای صرافی Coinone سپرده های رمزنگاری شده است اما آن همچنان سپرده های فیات از طریق نقل و انتقالات بانکی KRW را تایید می کند.اگرچه ، سپرده ها با پرداخت از طریق کارت های اعتباری پذیرفته نمی شود.

4.امنیت :

این صرافی از ویژگی مکانیزم قدرتمند که شامل طرح تایید هویت دو عاملی ، کیف پول های چند امضایی و تایید هویت برای اطمینان از امنیت حساب های مشتری و دارایی ها می باشد ، استفاده می کند.

5.پشتیبانی مشتری :

پنجمین ویژگی پشتیبانی از مشتریان می باشد . تیم پشتیبانی صرافی Coinone توسط ایمیل و یا تلفن در هر زمانی در دسترس است. صرافی Coinone  تیم پشتیبانی خاصی برای حل کردن دستوراتی که به درستی در موجودی کاربران منعکس نشده است ، دربر دارد.

تا اینجای مطالب با پنج ویژگی این صرافی شما را آشنا کردیم . در ادامه قصد داریم به شرح کارمزدها و محدودیت های این صرافی بپردازیم.


کارمزد ها و محدودیت های صرافی Coinone

کارمزد در صرافی Coinone
کارمزد در صرافی Coinone چگونه است؟

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم از جمله ویژگی هایی که صرافی ها را متمایز از هم می سازد کارمزدها و محدودیت آن ها می باشد. صرافی Coinone 0.10% از کارمزد معاملات را به سفارش گذاران و پذیرندگان سفارش در هرگونه نقل و انتقالات اختصاص می دهد. که این درصد در مقایسه با متوسط صنعت جهانی که 0.25% است کمی پایین می باشد.

صرافی Coinone هیچگونی کارمزدی در قبال سپرده گذاری ندارد اما کارمزد برداشت 0.0015 بیت کوین با کارمزد برداشت 1بیت کوین برابری می کند که این موضوع در مقایسه با سایر مبادلات بسیار زیاد است. در واقع کارمزد برداشت 0.01 اتریوم با یک اتریوم و کارمزد برداشت 0.0005 بیت کوین کش با یک بیت کوین کش برابری می کند. در حال حاضر محدودیت برداشت در حساب های 100 میلیون KRW و محدودیت معاملاتی 20 میلیون KRW وجود دارد.

در این قسمت از مقاله شما را با بخشی از کارمزدهای این صرافی آشنا کرده ایم . در ادامه لیستی از ارزهای دیجیتال که توسط این صرافی پشتیبانی می شوند آورده ایم.


ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط صرافی  Coinone

صرافی Coinone ار چه ارزهایی پشتیبانی می کند؟
صرافی Coinone ار چه ارزهایی پشتیبانی می کند؟

با توجه به مقالات متعدد در ارتباط با ارزهای دیجیتال هر صرافی از تعدادی ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. این به این معناست که هر ارز در بعضی از صرافی ها خرید و فروش می شود . شما برای انجام معاملات و سرمایه گذاری باید ابتدا به دنبال صرافی پشتیبان کننده ارز دیجیتال خود باشید . در این قسمت لیستی از ارزهای دیجیتال که توسط این صرافی پشتیبانی می شوند آورده ایم .

 1. اتریوم (Ethereum)
 2. اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic)
 3. بیت کوین (Bitcoin)
 4. بیت کوین کش (Bitcoin Cash)
 5. ریپل (Ripple)
 6. کوانتوم(Qtum)
 7. لایت کوین (Litecoin)

ارزهای دیجیتال نام برده شده در این صرافی پشتیبانی می شوند که که شما می توانید این ارزها را در این صرافی خرید و فروش کنید و یا به انجام معاملات بپردازید.

پس از شناخت این صرافی در ادامه مطالب نحوه ثبت نام در این صرافی با ذکر مراحل برای شما آورده ایم .


چگونه در صرافی Coinone ثبت نام کنیم ؟

برای ثبت نام در این صرافی گام به گام با ما همرا باشید و با انجام هر مرحله می توانید به راحتی در این صرافی ثبت نام کنید.

مرحله اول : در مرحله اول ابتدا شما باید از طریق مرورگر خود  به وب سایت رسمی این صرافی Coinone.com بروید و زبان آن را از طریق گزینه ای که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد به انگلیسی تغییر دهید.

بیشتر بخوانید:  صرافی کراکن Kraken | آموزش ثبت نام و کار با صرافی Kraken
آموزش ثبت نام در صرافی Coinone
آموزش ثبت نام در صرافی Coinone

مرحله دوم : برای ساخت حساب کاربری بر روی گزینه ی ̎ sign up̎ در قسمت بالای وب سایت ، سمت راست کلیک کنید.

آموزش ساخت حساب در صرافی Coinone
آموزش ساخت حساب در صرافی Coinone

مرحله سوم : در این مرحله ابتدا گزینه ی Agree to all در قسمت بالای سمت چپ انتخاب کنید و روی گزینه ی Next در انتهای صفحه کلیک نمایید.

قبول قوانین برای ثبت نام در صرافی Coinone
قبول قوانین برای ثبت نام در صرافی Coinone
پذیرفتن قوانین برای ساخت حساب صرافی Coinone
پذیرفتن قوانین برای ساخت حساب صرافی Coinone

مرحله چهارم : آدرس ایمیل خود را وارد کنید و یک رمز عبور برای حساب جدید خود انتخاب نمایید. برای انتخاب رمز عبور توجه داشته باشید که رمز عبور شما باید حتما ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ لاتین و اعداد و بیشتر از 10 کاراکتر نباشد. و در قسمت بعد رمز عبور خود را دوباره تکرار نمایید . در انتها روی گزینه Verify کلیک کنید و بازی طراحی شده را انجام دهید. پس از اتمام کار روی گزینه ی Completion کلیک کنید.

تعیین رمز عبور برای ساخت حساب در صرافی Coinone
تعیین رمز عبور برای ساخت حساب در صرافی Coinone

مرحله پنجم : لینکی به ایمیل شما از طرف وب سایت رسمی صرافیCoinone ارسال می شود . مطابق شکل بر روی لینک ارسالی کلیک فرمایید.

تایید لینک ایمیل برای ساخت حساب در صرافی Coinone
تایید لینک ایمیل برای ساخت حساب در صرافی Coinone

ثبت نام شما با موفقیت انجام شد . از این پس می توانید در حساب ثبت شده خود در صرافی Coinone به انجام معاملات بپردازید. در ادامه گفتگو می خواهیم شما را با نحوه بازیابی رمز عبور ، زمانی که آن را فراموش کرده اید بپردازیم.


چگونه رمز عبور خود در صرافی Coinone را بازیابی کنیم ؟

در این قسمت اگر شما رمز عبور خود را فراموش کرده اید در ابتدا باید بر روی دکمه sign in در قسمت بالای صفحه اصلی کلیک کنید و سپس گزینه ی Forgot Password را انتخاب نمایید. ایمیل خود را وارد کرده و روی Next کلیک کنید. بعد از آن یک لینک در ایمیل ثبت شده توسط شما ، دریافت خواهید کرد. وارد ایمیل خود شوید و روی لینک مورد نظر کلیک کنید. پس از آن رمز عبور خود را همانند شکل وارد نمایید و گزینه Change Password را انتخاب نمایید.

بازیابی رمز عبور در صرافی Coinone
بازیابی رمز عبور در صرافی Coinone
نحوه بازیابی رمز عبور در صرافی Coinone
نحوه بازیابی رمز عبور در صرافی Coinone
نحوه بازیابی رمز عبور در صرافی Coinone
نحوه بازیابی رمز عبور در صرافی Coinone

پس از گذراندن این مراحل به سراغ نحوه واریز به حساب خود می رویم.


چگونه می توان در صرافی Coinone به حساب خود واریز کرد ؟

در این قسمت ما برای شما نحوه واریز به حساب خود در صرافی Coinone را آورده ایم . در ابتدا شما می توانید استیبل کوین ها را از صرافی داخلی خریداری کرده و سپس ارز دیجیتال خود را به کیف پولی که صرافی در اختیار شما قرار داده ، ارسال کنید .

برای واریز در این صرافی مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول : در این مرحله ابتدا شما به حساب خود وارد می شوید . و سپس به صفحه ی Assets می روید.

نحوه واریز به حساب در صرافی Coinone
نحوه واریز به حساب در صرافی Coinone

مرحله دوم : پس از انجام مرحله قبل روی گزینه ی Deposit/Withdrawal کلیک می کنید  .

نحوه واریز به حساب در صرافی Coinone
نحوه واریز به حساب در صرافی Coinone

مرحله سوم : از لیست کوین ها Won(KRW) را برمی گزینید و سپس آدرس کیف پول که به شما می دهد را کپی کنید .و در ادامه ارزهای دیجیتال خود را به آن آدرس ارسال کنید و در انتها  Deposit را انتخاب می کنید.

مرحله چهارم : در مرحله آخر مبلغ سپرده مورد نظر را وارد کنید و دکمه Next را بزنید.

در ادامه ی مطالب شما با نحوه برداشت از حساب نیز آشنا خواهید شد.


چگونه از صرافی Coinone برداشت کنیم ؟

در این قسمت به شرح چگونگی برداشت از حساب خود در این صرافی می پردازیم.

 1. در این قسمت همانند قسمت واریز ابتدا باید به حساب خود وارد شوید ، سپس به صفحه ی Assets بروید.
 2. روی گزینه ی Deposit/withdrawal کلیک کنید .
 3. از لیست کوین ها Won(KRW) را انتخاب و سپس Withdraw را برگزینید.
 4. در قسمت آخر مبلغ برداشت مورد نظر خود را انتخاب و گزینه Next را کلیک کنید. پس از اینکه آموختیم در این صرافی چگونه ثبت نام کنیم و ارز دیجیتال خود را واریز و یا برداشت کنیم به سراغ نحوه خریداری و یا فروش و انجام معاملات در این صرافی می پردازیم.

چگونه ارزهای دیجیتال را در صرافی Coinone خریداری کنیم ؟

1.ابتدا وارد حساب خود شوید و به صفحه Exchange بروید.

چگونگی خرید ارز دیجیتال در صرافی Coinone
چگونگی خرید ارز دیجیتال در صرافی Coinone

2.اینجا جایی است که شما می توانید به وسیله ی کلیک کردن بر روی گزینه ی Buy به انجام معاملات بپردازید.

نحوه خرید ارز در صرافی Coinone
نحوه خرید ارز در صرافی Coinone

3.در این قسمت صرافی Coinone وضعیت مقدار KRW و ارز دیجیتال قابل خریداری را به شما نشان می دهد.

4.یکبار دیگر جزئیات را بررسی نمایید و سپس سفارش خود را ارسال نمایید.

5.برای مشاهده جزییات معامله ابتدا به صفحه Assets بروید و در قسمت Transaction می توانید معاملات خود را مشاهده کنید که در آن قسمت به ثبت رسیده است.

پس از دریافت اطلاعات برای خرید ارزهای دیجیتال از این صرافی به سراغ مراحل فروش در این صرافی می رویم.


چگونه ارز دیجیتال خود را در صرافی Coinone به فروش برسانیم ؟

برای به فروش رساندن ارز دیجیتال خود باید به ترتیب مراحل زیر را طی کنید .

گام اول : در ابتدا به حساب خود در این صرافی وارد شوید.

گام دوم : پس از آن بر روی گزینه ی sell  کلیک کنید.

فروش ارز دیجیتال در صرافی Coinone
فروش ارز دیجیتال در صرافی Coinone

گام سوم : در این قسمت صرافی Coinone میزان KRW و ارزهای دیجیتال که می توانند به فروش برسند را نشان می دهد.

گام چهارم : پس از بررسی تمام مراحل می توانید ارز خود را به فروش برسانید . که تمامی تراکنش ها در قسمت Transaction قابل مشاهده است .

خوب تا اینجای مقاله با نحوه خرید و فروش در این صرافی آشنا شده اید . بهتر است برای سهولت در انجام معاملات ازمزایا و معایب این صرافی نیز آگاهی پیدا کنید.


مزایای صرافی Coinone

در این قسمت از نوشته می خواهیم که شما را با مزایای این صرافی آشنا کنیم . از جمله مزایای این صرافی می توان تطبیق اقدامات امنیتی قوی را نام برد. در ادامه می توان به ویژگی در دسترس بودن ارزهای فیات و سپرده رمزنگاری اشاره کرد. از دیگر مزایای صرافی Coinone ، در دسترس بودن معاملات مارجین نیز قابل ذکر است .

پس از بررسی مزایای این صرافی به سراغ شناخت معایب آن می رویم و میخواهیم بدانیم چه خطراتی این صرافی را تهدید می کند.

معایب صرافی Coinone

شاید شناخت معایب این صرافی شما را در انجام معاملات در صرافی Coinone راهنمایی کند. در واقع می توان به این نکته اشاره کرد که این صرافی برای عموم تنظیم نشده است و هیچ گونه کارت اعتباری برای سپرده گذاران در نظر نگرفته است. به طور خلاصه می توان می گفت این صرافی برای تجار کره جنوبی در نظر گرفته شده است.


سخن پایانی صرافی Coinone

صرافی Coinone سریعترین رشد را در میان صرافی های ارز دیجیتال جهان داشته است و یکی از پیشگامان در صنعت ارزهای دیجیتال کره جنوبی به شمار می رود. و به طور کلی می توان گفت صرافی Coinone با اقدامات امنیتی برتر ارزهای دیجیتال معتبری که در آن معامله می شود یکی از بهترین صرافی های توصیه شده برای انجام معاملات و سرمایه گذاری در کشورهای آسیایی و کره جنوبی می باشد.

ممنون از اینکه تا پایان ” صرافی Coinone ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

Cloudflare به دنبال آزمایش نود اتریوم

Cloudflare به دنبال آزمایش نود اتریوم

Getty Images به دنبال راه اندازی اولین NFTها روی پالم

Getty Images به دنبال راه اندازی اولین NFTها روی پالم

قانون‌گذار کره جنوبی احضار دو کوان را پیشنهاد کرد

قانون‌گذار کره جنوبی احضار دو کوان را پیشنهاد کرد

تیم حقوقی داخلی ترا جا می‌زند

تیم حقوقی داخلی ترا جا می‌زند

بانک انگلستان: سرمایه گذاران خرد درکی از رمز ارز ندارند

بانک انگلستان: سرمایه گذاران خرد درکی از رمز ارز ندارند

انتقال نیم میلیارد ریپل از FTX توسط نهنگ‌ها

انتقال نیم میلیارد ریپل از FTX توسط نهنگ‌ها

 

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا