قیمت ترون | نمودار قیمت لحظه ای ترون امروز (TRX)

TRX

ترون TRX

رتبه 15#
coin
$0.0596
-0.88%

1,930 تومان

TRX  ترون  TRX
Price:
$0.0596
  -0.88%
حجم بازار
$5,500,515,235
-0.88%
حجم بازار کاملا رقیق شده (FDV)
$5,500,516,581
-0.88%
حجم معاملات
24h
$369,332,265
41.91%
سکه در گردش
92,352,478,756 TRX
عرضه کل
0

قیمت ترون | قیمت TRX

قصد دارم در همین ابتدا به شما کاربر زوم ارزی عزیز اعلام کنم، قیمت ترون یا قیمت TRX در همین لحظه معادل 0.0596 دلار است، که اگر قیمت دلار در کشور عزیزمان ایران معادل 32,400 تومان باشد، می توان گفت قیمت لحظه ای ترون یا قیمت لحظه ای TRX، معادل 1,930 تومان است. شایان ذکر است که قیمت ارز ترون در (زوم ارز | پایگاه جامع اطلاع رسانی ارز های دیجیتال و بلاکچین) به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.
ارز دیجیتال ترون یا TRX در رتبه 15 از بازار های ارز دیجیتال قرار دارد. همچنین ارزش بازار ارز دیجیتال ترون، 5.50 میلیارد دلار میلیارد دلار می باشد و حجم معاملات رمز ارز ترون | TRX، 369.33 میلیون دلار میلیارد دلار می باشد. اگر بخواهیم درصد تغییرات قیمت ترون را رصد کنیم، می توان گفت قیمت ترون در 1 ساعت گذشته دچار 0.30% درصد تغییر بوده است و در 24 ساعت گذشته -0.88% درصد تغییر را تجریه کرده است، همچنین در 7 روز گذشته قیمت ارز ترون -0.27% درصد تغییر کرده است. و قیمت ترون در 30 روز گذشته و 60 روز گذشته و همچنین یکسال گذشته به ترتیب تغییرات -4.43%، -12.83%، -22.26% را تجربه کرده است. بالاترین قیمتی که ارز ترون یا TRX در روز گذشته تجربه کرده است، مبلغ 0.060 دلار است، و پایین ترین قیمتی که رمز ارز ترون یا TRX در 24 گذشته تجربه کرده است 0.059 دلار می باشد.
شایان ذکر است در حال حاضر بالاترین قیمتی را که ارز ترون تجربه کرده است مبلغ 0.30 دلار است، به عبارتی می توان گفت قیمت 0.30 دلار برای ترون، ATH در نظر گرفته می شود و همچنین کمترین قیمتی را که رمز ارز ترون تا بحال تجربه کرده است، 0.0011 دلار می باشد.پس می توان گفت ATL ،ترون تا این لحظه مبلغ 0.0011 دلار می باشد.
ترون یا TRON که با نماد اختصاصی TRX نمایش داده می شود، ترون یک ارز دیجیتال یا یک شکلی از دارایی ارز دیجیتال است که در بازار های مربوط به کریپتو مورد معامله قرار می گیرد.این ارز دیجیتال در تاریخ 2017-09-13 به وجود آمده است و همچنین قیمت ترون با مبلغ 0.0021 دلار آغاز شده است. می توان گفت ارز ترون از کد های 0 و 1 ایجاد شده است که این ارز های دیجیتال یک واحد برای تبادل می باشد، ولی اصلا ماهیت فیزیکی ندارند. شما می توانید با استفاده از ارز های دیجیتال پرداخت های آنی در سطح بین الملل را داشته باشید. دوستانی که هلدر یا تریدر ارز دیجیتال ترون هستند، هر لحظه می خواهند قیمت لحظه ای ترون یا TRX را دنبال کنند، به همین دلیل تیم زوم ارز در تلاش است که قیمت ها را به صورت لحظه ای آپدیت کند. همچنین تیم زوم ارز در تلاش است که در کوتاه ترین زمان، دقیق ترین قیمت ها و اطلاعات را در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهد.

قیمت ارز ترونیکس
در این صفحه از وب سایت زوم ارز شما کاربران زوم ارزی می توانید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترون را ملاحظه نمایید. شما می توانید از طریق صفحه اصلی وب سایت برروی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال کلیک کنید تا بتوانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را مشاهده نمایید.
برای اطلاع از قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترونیکس می توانید این ارز دیجیتال ترون را در لیست قیمت ها بیابید و با کلیک بر روی آن از میزان حجم معاملات روزانه، تغییرات 24 ساعته و … را مشاهده کنید. در ادامه قصد داریم به بررسی پروژه ارز دیجیتال ترون، آینده این رمز ارز، کیف پول ها و صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ترون بپردازیم.

شما کاربران زوم ارزی اگر قصد داشتید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترون را در وب سایت مشاهده کنید می توانید تمامی اطلاعات مربوط به ارز ترون را توسط این صفحه بیابید. در بالای این صفحه قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترون قابل مشاهده می باشد. در این قسمت شما می توانید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترونیکس هم به دلار و تومان به صورت لحظه ای محاسبه مشاهده کنید. علاوه بر تبدیل قیمت ارز به تومان و دلار قیمت لحظه ای ارز ترون را به نرخ تتر نیز برای شما کاربران زوم ارزی محاسبه و به نمایش گذاشته ایم.
در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال شما می توانید علاوه بر قیمت ارز ترون نمودار قیمت، میزان اتریوم در گردش، حجم بازار و معاملات روزانه را ملاحظه نمایید. در این صفحه جدولی طراحی شده است که تمامی جزئیات ارز ترون شامل حجم معاملات روزانه، رتبه در بازار کنونی، قیمت ترون، تغییرات تایم فریم یک ساعته و تغییرات هفتگی، تغییرات 30 روزه قیمت، بالاترین قیمت، تعداد کل ارز و … برای شما کاربران زوم ارز قابل ملاحظه می باشد.

چرا قیمت لحظه ای ارز ترونیکس مهم است؟
امروزه افراد زیادی در حال فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال از جمله دو ارز پرطرفدار بیت کوین و اتریوم می باشند. اطلاع لحظه داشتن از قیمت لحظه ای رمز ارز برای کاربران فعال درحوزه ترید رمز ارزها بسیار پر اهمیت می باشد.
شما کاربران زوم ارزی برای اطلاع از قیمت لحظه ای ارز ترونیکس کافیست وارد این صفحه \’https://www.zoomarz.com/coins/ethereum/\’در وب سایت زوم ارز شوید. شما کاربران علاوه بر قیمت می توانید به تمامی اطلاعات مربوط به این رمز ارز دسترسی داشته باشید.

نیم نگاهی به پروژه ترون و تاثیر بر قیمت ارز دیجیتال
ارز دیجیتال ترونیکس ارز شبکه ترون یکی از رمز ارزهای نوپا می باشد، که در سال 2017 توسط فردی به نام جاستین سان به بازار ارزهای دیجیتال عرضه شد. در ابتدا عرضه رمز ارز TRX یک توکن ERC – 20 بود که توسط بلاکچین اتریوم منتشر می گردید. کمپانی توسعه دهنده این ارز توانست بلاکچین ترون را توسعه دهند و آن را از توکن به کوین تبدیل نماید و به صورت مستقل در بلاکچین خود فعالیت خود را در سال 2018 آغاز کرد. بهتر است بدانید شبکه ترون نیز مانند شبکه اتریوم از قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز پشتیبانی می کند. ترون نیز مانند اتریوم دارای دو استاندارد TRC-10 و TRC – 20 می باشد.
هدف اصلی توسعه دهندگان ارز ترونیکس، ایجاد یک پلتفرم سرگرمی محتوا در دنیای دیجیتال به صورت رایگان می باشد، که دارای مزایایی همچون اشتراک گذاری آسان، سریع و رایگان می باشد.
همانطور که اشاره کردیم شبکه ترون در ابتدا توکن مبتی بر اتریوم بود. شبکه اصلی ترون از یک معماری سه لایه ساخته شده است عبارتنداز:
1. لایه ذخیره سازی
2. لایه هسته
3. لایه برنامه کاربردی

آیا رمز ارز تریکس استخراج می شود؟
همانطور که می دانید رمز ارزهایی که قابلیت استخراج دارند که از الگوریتم اثبات کار POW پشتیبانی می کنند، اما رمز ارز تریکس از از الگوریتم اثبات سهام POS پشتیبانی می کند. در این الگوریتم همه کاربران در تایید تراکنش ها و تولید بلاک ها مشارکت دارند. ارز ترونیکس قابلیت استخراج ندارد. در سیستم ترون تراکنش ها توسط 27 نماینده انتخابی حفظ تاریخچه و تراکنش ها به آنها سپرده می شوند. نمایندگان هر 6 ساعت انتخاب می شوند و به عنوان پاداش سکه TRX تولید شده را دریافت می کنند.

کیف پول های ارز ترونیکس
اگر شما فردی هستید که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کنید قطعا می دانید که برای ذخیره و نگهداری از ارز های دیجیتال می بایست کیف پول دیجیتالی تهیه نمایید. شما می بایست کیف پول هایی تهیه کنید که از ارز تریکس پشتیبانی می کنند. در ادامه چند مورد از کیف پول های پشتیبانی کننده ارز تریکس را برای شما ذکر خواهیم کرد.
1. کیف پول لجر نانو ایکس
2. کیف پول اتمیک
3. کیف پول ترون پیپر
4. کیف پول ادوکس

صرافی های پشتیبانی کننده ارز تریکس
همانطور که می دانید برای خرید و فروش رمز ارزها از طریق صرافی ها صورت می گیرد. در ادامه قصد داریم صرافی های پشتیبانی کننده از ارز تریکس را برای شما برشماریم.
1. صرافی بیت
2. صرافی بایننس
3. صرافی او کی ایکس
4. صرافی هیوبی
5. صرافی بیت فینکس

روند قیمت ارز دیجیتال ترونیکس
رمز ارز ترون با محدوده قیمتی 38 دلار در سپتامبر 2017 در بازار ارزهای دیجیتال لیست شد. در اواخر همین سال ارز ترون با صعود قابل ملاحظه ای روبه رو شد. اما بعد از این صعود بازار به علت ریزش بیت کوین بازار ارزهای دیجیتال بسیار افت کرد و حتی باعث شد ارز ترون محدوده قیمتی 23 سنت را تجربه کند.می توان گفت بازار ترون در سال 2018 کاملا دارای یک روند نزولی بود. آغاز سال 2019 ارز ترون تا محدوده قیمتی0.023 دلار افزایش یافت و در می سال 2019 نیز تا محدودی قیمتی 0.038 دلار صعود کرد و از این تاریخ به بعد روند قیمتی ارز ترون نزولی شد و تا محدوده قیمتی 0.015 دلار ریزش را تجربه کرد. روند قیمتی ارز ترون از ابتدا سال 2020 دوباره با فزایش قیمت روبه رو شد و محدوده قیمتی 0.022 افزایش یافت و پس از این روند بازار نزولی شد و کف 0.010 دلار رسید و پس از آن بازار در آگوست سال 2020 محدوده قیمتی 0.031 دلار افزایش پیدا کرد. این روند صعودی تا سال 2021 پیشترفت تا اینکه ترون توانست محدوده قیمتی 0.142 دلار را بدست آورد و پس از یک ریزش، در ژولای تا محدوده قیمتی 0.55 دلار توانست دوباره تا محدوده قیمتی 0.0116 دلار صعود کند و پس از آن در سال 2022 بازار همچنان نزولی می باشد.

تحلیل ارز ترون
پیگیری تحلیل ها در حوزه رمز ارزها در دنیای رمز ارزها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اغلب پلتفرم های ارز دیجیتال برای رشد و ماندگاری در دنیای کریپتو در تلاشند که فناوری های شبکه خود را توسعه دهند. بهتر است بدانید ارز ترون نیز یکی از فناوری های هدف دار و در حال توسعه می باشد و توانسته سازمان ها وکمپانی های بسیاری را در توسعه و پیشبرد اهداف خود شریک کنند.
تحلیل تکنیکال ارز ریکس
تحلیل تکنیکال روشی است برای پیش بینی قیمت در بازارهای گوناگون مانند بازار ارزهای دیجیتال، بازار بورس اوراق بهادار تحلیل گران با مطالعه نمودار ها و حجم معاملات و تاریخچه قیمت در روزهای گذشته اقدام به پیش بینی قیمت در روزهای آتی می کنند. تحلیل گران با پیش بینی قیمت ارز ترون می توانند، مسیر را برای کاربران روشن تر سازند، تا بتوانند به خیالی راحت به سرمایه گذاری در رمز ارز ترون بپردازند.

تحلیل فاندامنتال ارز ترونیکس
تحلیل گران در تحلیل فاندامنتال به جای بررسی کندل ها و نمودار های قیمتی ارز دیجیتال به دنبال بررسی اخبار و رویکرد های مهم در باره ی ارز ترون هستند. آنها با بررسی تمامی عوامل تاثیر گذار بر روند قیمتی ترون به ارائه تحلیل این رمز ارز و چگونگی روند قیمتی آن در روزهای آتی می پردازند. بهتر است بدانید عواملی همچون وضع قوانین و مقررات در حوزه ی رمز ارزها، عوامل اقتصادی و سیاسی تاثیر بسزایی در تحلیل فاندامنتال دارند.
از عوامل سیاسی می توانیم به جنگ های ما بین کشور ها و یا تحریم های اعمال شده کشور ها نسبت به یکدیگر اشاره کرد.
همانطور که اشاره کردیم وضع قانون و مقررات خاصی توسط کشورها می تواند، در نوع تحلیل فاندامنتال و در نهایت در روند قیمت تاثیر بسزایی داشته باشد.

تحلیل سنتیمنتال ارز ترونیکس
تحلیل سنتیمنتال در واقع تلفیقی از دو تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می باشد که تحلیل گران با به کارگیری تمامی عوامل تاثیر گذار بر تحلیل فاندامنتال و تکنیکال به پیش بینی بازار در روزهای آینده می پردازند. این نوع تحلیل در واقع یک تحلیل هوشمندانه و برپایه علم اقتصاد و بررسی رفتارهای بازار های معاملاتی می باشد.
تحلیل گران می توانند با تحلیل سنیمنتال بازار را هم در مواقع صعودی و نزولی بررسی نماید. یکی از عواملی که ممکن است تاثیر آنی و با القوه ای بر بازار بگذارد، اخبار و حواشی پیرامون ارز ترون و یا هر ارز دیگری می باشد. ممکن است پس از انتشار یک خبر بازار متحول گردد.

عوامل موثر برقیمت شبکه ترون
در این قسمت قصد داریم به بررسی عواملی بپردازیم که بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر گذار هستند. همانطور که می دانید در بازار های مالی تحت تاثیر یکسری از عوامل بیرونی دچار کاهش و یا افزایش قیمت می شوند و بازار ارز های دیجیتال نیز از این امر مستثنی نمی باشد.

• ارزش شبکه ترون:
همانطور که می دانید نام ارز شبکه ترون، (TRX)ترونیکس می باشد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ارز ترونیکس را می توان کاهش و یا افزایش قیمت شبکه ترون دانست. یعنی اگر حجم معاملات در شبکه ترون افزایش یابد، قیمت ارز تریکس نیز صعودی خواهد بود.

• عرضه و تقاضا:
یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار که در تمام بازارهای مالی نقش عمده ای عرضه و تقاضا کالا می باشد. اگر در بازار کالا به مقدار کم عرضه گردد؛ درحالی که تقاضا برای آن کالا زیاد می باشد، با افزایش نرخ کالا مواجه خواهیم شد. در بازار ارزهای دیجیتال نیز با کاهش عرضه قیمت ارز افزایش و با افزایش آن قیمت کاهش می یابد.

• رقبا:
در همه بازار های ماالی رقابت شدیدی بین سرمایه گذاران آن وجود دارد رقابت باعث رشد و شکوفایی بازار می شود، چرا که رقیبان پیوسته در تلاشند که با ارائه خدمات جدید مشتریان زیادتری را به سمت خود جذب کنند و یا با اختلال ایجاد کردن در روند پیشترفت رقیب خود آن را در نزد چشمان مشتری کم رنگ کنند تا بتوانند بازار خود را گسترش دهند.

• تحلیل گران:
تحلیل گران نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر بازار ارزهای دیجیتال به شمار می روند. زیرا آنها با تحلیل های خود بر اساس نمودار و روند قیمت در روز های گذشته به ارائه گزارشی از روند قیمتی ارزها در روزهای آتی می پردازند. بسیاری از کاربران نیز با پیگیری تحلیل ها به بازاری که در حال رشد می باشد، ورود می کنند و باعث می شوند که حجم معاملات در آن بازار گسترش یابد.

مهمترین علت های افزایش شبکه ترون
• افزایش قیمت شبکه ترون:
همانطور که اشاره کردیم یکی از عوامل تاثیر گذار بر ارز ترونیکس شبکه اصلی آن یعنی ترون می باشد. اگر حجم معاملات در شبکه ترون افزایش یابد، قیمت ارز ترونیکس نیز با افزایش روبه رو خواهد بود.
• افزایش تقاضا:
یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت را می توان افزایش تقاضا یک رمز ارز در صورتی که عرضه آن با کمبود مواجه شود دانست. یعنی اگر ارز ترونیکس با افزایش تقاضا و کاهش عرضه مواجه شود، قیمت آن افزایش می یابد.

• رقبا:
همانطور که اشاره کردیم در همه بازار های مالی رقابت قابل توجه ای وجود دارد. در بازار های ارز ترونیکس نیز سرمایه گذاران با هدایت دارایی های خود به سمت این ارز باعث افزایش حجم معاملات و در نتیجه افزایش قیمت این رمز ارز می شود.

• تحلیل گران:
یکی از عوامل تاثیر گذار در افزایش قیمت رمز ارز ترونیکس را می توان ارائه گزارش مثبت تحلیل گران از بازار این رمز ارز دانست. آنها با ارائه این گزارش به بازار سمت و سو می دهند در نتیجه کاربران جذب این بازار می شوند و در نتیجه با افزایش حجم معاملات بازار افزایش قیمت این رمز ارز را شاهد خواهیم بود.

مهمترین علت های کاهش شبکه ترون
• کاهش قیمت شبکه ترون:
کاهش قیمت شبکه ترون ارتباط کاملا مستقیما بر ارز ترونیکس دارد. هرچه قیمت در شبکه ترون نزولی شود، قیمت ارز تریکس نیز روند نزولی را در پیش خواهد گرفت.

• افزایش عرضه:
همانطور که اشاره کردیم عرضه و تقاضا یکی از عوامل تاثیر گذار بر بازارهای مالی می باشند. هر چه قدر شاهد افزایش عرضه یک کالا باشیم در صورتی که تقاضا آن کالا کم باشد بازار کاهش قیمت را تجربه خواهد کرد.
• رقبا:
برخی از رقیبان با انتشار و یا حذف سرمایه گذاران ارز مدنظر تلاش می کنند، تا ارز مدنظر را با کاهش قیمت و یا حتی در برخی از موارد آن را از بازار مالی حذف کنند. همانطور که اشاره کردیم رقابت در بازارهای ارزهای دیجیتال نیز بسیار زیاد می باشد.

• تحلیل گران:
تحلیل گران با ارائه گزارشی منطبق بر روند قیمتی و نمودارها که کاهش قیمت بازار را روایت می کند. می توانند در جهت دهی کاربران برای انتقال سرمایه خود از بازار ارز ترونیکس باعث کاهش حجم معاملات و در نتیجه نزولی شدن شیب قیمت را شاهد خواهیم بود.

محاسبه قیمت ارزترونیکس به تومان
کاربران زوم ارزی با مراجعه به صفحه قیمت لحظه ای می توانید با کلیک بر روی ارز ترونیکس وارد صفحه این رمز ارز شوید. تمامی جزئیات این رمز ارز را برای دسترسی آسان و سریع شما در نظر گرفته ایم. شما می توانید قیمت لحظه ای این رمز ارز را هم به دلار و تومان مشاهده نماید. تیم زوم ارز حتی قیمت این رمز ارز را به نرخ تتر نیز به صورت لحظه ای محاسبه و به نمایش گذاشته اند. لذا شما کاربران زوم ارزی می توانید از ماشین حساب ارز دیجیتال برای دسترسی به قیمت لحظه ای آن ارز به تومان استفاده نمایید.

رابطه قیمت ارز تریکس با متغیر های اقتصادی
اخیرا تغییرات زیاد در روند قیمتی ارزها باعث شده تا فعالان در حوزه ی رمز ارز ها به بررسی ریشه ای عوامل تاثیر گذار بپردازند. آنها توانستند با بررسی کامل بازار دریافتند، که عواملی مانند نوسانات شدید در قیمت جهانی بازار طلا، یورو و دلار بر بازار ارزهای دیجیتال تاثیر گذار می باشد و گاهی نیز روند قیمتی این بازارها نسبت به بازار ارز دیجیتال معکوس می باشد.

آیا قیمت طلا بر قیمت ترونیکس اثر دارد؟
اگر شما فردی باشید که مداوم روند قیمتی ارز های دیجیتال و بازار طلا را رصد می کند، گاها مشاهده کرده اید که بازار ارزهای دیجیتال و طلا در یک راستا رشد یا افت می کند و یا حتی این دو بازار روند معکوس به یکدیگر را پی می گیرند. پس نمی توان قاطع گفت قیمت طلا بر قیمت ارز ترونیکس تاثیر گذار می باشد.

آیا قیمت دلار بر قیمت ترونیکس اثر دارد؟
کاربران ایرانی می بایست برای خرید رمز ارز ارز ریالی خود را به دلار تبدیل نمایند و در فروش رمز ارزهای دیجیتال نیز می بایست ارز را به دلاریا ریال تبدیل کرد. کاهش یا افزایش قیمت دلار می تواند بر قیمت ارز تریکس اثر گذاری مستقیمی داشته باشد.


آینده قیمت ارز ترونیکس
همانطور که می دانید عوامل زیادی در آینده ارزها تاثیر گذار می باشد. یکی از این عوامل که تاثیر بسزایی در ماندگاری رمز ارز دارد را می توان تیم توسعه دهنده دانست توسعه دهندگان می توانند با اضافه کردن قابلیت های گوناگون به پلتفرم اصلی رمز ارزکاربران زیادی را جذب آن خواهند شد در نتیجه حجم معاملات افزایش می یابد. ارزترون نیز برای آینده خود برنامه های زیادی برای پلتفرم خود دارد. ارز ترون از ابتدا عرضه تاکنون مسیر پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و کاربران زیادی را از تحولات خود به سود رسانده است. هرچه میزان خرید و فروش ارز ترون افزایش یابد در نتیجه حجم مبادلات افزایش می یابد و جایگاه این رمز ارز ارتقا می یابد. همانطور که اشاره کردیم به دلیل قابلیت های زیاد این ارز تحلیل گران آینده خوبی را برای آن متصور هستند.
سوالات متداول
1. چگونه ارز ترون بخریم؟
همانطور که می دانید ارز های دیجیتال را می بایست از صرافی ها تهیه کنیم، و باید بدانیم چه صرافی از ارز ترون پشتیبانی می کند. صرافی های ایرانی و خارجی از ارز ترون پشتیبانی می کنند. اگر شما فردی مبتدی هستید پیشنهاد می کنیم، برای اولین بار از صرافی های ایرانی اقدام به خرید ارز ترون کنید و در دفعات بعدی از صرافی های خارجی خرید خود را انجام دهید، برای خرید ارز ترون ابتدا در یک صرافی ایرانی ثبت نام کنید و مراحل احراز هویت را پشت سربگذارید. بعد از ثبت نام می بایست مبلغی را که می خواهید با آن ارز ترون بخرید به حساب صرافی واریز نمایید و بعد ارز ترون را خریداری نمایید. در صرافی خارجی نیز می بایست مراحل ثبت نام را بگذرانید و اغلب صرافی های خارجی مرحله احراز هویت را دارند، برای کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها این امر باعث می شود تا کاربران ایرانی نتوانند توسط این صرافی ها خرید ارز دیجیتال را انجام دهند. بعد از ثبت نام در صرافی خارجی که نیاز به احراز هویت ندارد می بایست ارز ریالی خود را به دلار تبدیل کنید و بعد ارز ترون را خریداری کنید.

2. چگونه ارز ترون بفروشیم؟
شما برای فروش ارز ترون نیز می بایست به صرافی های معتبر ایرانی یا خارجی و پشتیبانی کننده این ارز مراجعه نمایید و اگر در صرافی ها حسابی ندارید می بایست ثبت نام کنید و ارز ترون خود را به ریال تبدیل کنید و شما می توانید ارز ترون خود را به بیت کوین و دیگر رمز ارزها تبدیل کنید.
3. چگونه با ارز ترون ترید کنیم؟
اغلب تحلیل گران ارز ترون را به عنوان یک رمز ارز با سود دهی در بلند مدت به کاربران معرفی می کنند و به کاربران برای سرمایه گذاری کوتاه مدت این رمز ارز را پیشنهاد نمی دهند.

4. چگونه اخبار مربوط به ارز ترون را بیابیم؟
اگر شما کاربران زوم ارزی در حوزه ترید رمز ارز ها فعال باشید می دانید رصد اخبار روزانه در این حوزه یکی از مهمترین نکات می باشد. برای بدست آوردن خبری درست و موثق بهتر است به سایت های خبری معتبر مراجعه نمایید. بهتر است بدانید تیم زوم ارز صفحه ای را به عنوان اخبار فوری طراحی کرده است شما می توانید به خبرهای مهم و بروز ارزهای دیجیتال به راحتی دست یابید.

تکنیکال

نمودار عمق بازار بیت کوین

تاثیر عمق بازار ترون

عمق خرید
$۲۱۹,۸۸۹,۷۲۴.۵۸
تاثیر قیمت
$۳۹,۸۲۷.۶۳
درصد تاثیر
% ۸۴۴.۲۹
میانگین قیمت
$۴۷.۱۷
عمق فروش
$۲,۶۰۰,۹۹۰,۹۷۲.۳۶
تاثیر قیمت
$۳۰۷,۷۴۴.۱۱
درصد تاثیر
% ۰.۸۸۵۲۹۰
میانگین قیمت
$۳۴۷,۶۱۹.۷۱
Date Open High Low Close Volume Market Cap
Jul 27,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $583,569,484.23 $6,346,637,925.55
Jul 28,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $681,131,771.30 $6,447,353,735.44
Jul 29,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $697,922,778.13 $6,404,164,489.29
Jul 30,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $558,691,097.04 $6,390,581,699.93
Jul 31,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $492,358,497.55 $6,372,029,570.11
Aug 01,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $496,002,226.67 $6,463,849,977.75
Aug 02,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $494,878,828.16 $6,319,158,465.99
Aug 03,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $372,209,994.99 $6,268,400,760.00
Aug 04,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $388,332,214.41 $6,371,793,838.35
Aug 05,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $354,133,861.35 $6,453,370,926.59
Aug 06,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $292,783,849.06 $6,420,437,952.02
Aug 07,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $280,333,476.39 $6,435,238,348.72
Aug 08,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $330,352,593.59 $6,479,225,087.64
Aug 09,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $381,450,851.04 $6,327,929,628.38
Aug 10,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $374,260,297.63 $6,498,613,432.59
Aug 11,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $375,233,195.42 $6,499,298,942.88
Aug 12,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $348,132,540.36 $6,510,252,483.51
Aug 13,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $341,923,295.17 $6,459,637,682.26
Aug 14,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $449,741,204.51 $6,505,405,779.45
Aug 15,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $427,093,950.01 $6,370,043,390.62
Aug 16,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $395,283,022.50 $6,441,988,494.19
Aug 17,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $420,544,638.09 $6,303,507,351.78
Aug 18,2022 $0.07 $0.07 $0.07 $0.07 $380,890,835.01 $6,231,735,319.72
Aug 19,2022 $0.07 $0.07 $0.06 $0.06 $511,432,500.16 $5,921,030,976.00
Aug 20,2022 $0.06 $0.07 $0.06 $0.07 $366,457,637.00 $6,078,753,128.13
Aug 21,2022 $0.07 $0.07 $0.06 $0.07 $338,437,993.33 $6,096,681,387.80
Aug 22,2022 $0.07 $0.07 $0.06 $0.07 $372,955,309.57 $6,057,468,696.86
Aug 23,2022 $0.07 $0.07 $0.06 $0.07 $478,282,038.99 $6,121,814,928.83
Aug 24,2022 $0.07 $0.07 $0.06 $0.06 $444,387,152.30 $5,991,946,613.32
Aug 25,2022 $0.06 $0.07 $0.06 $0.07 $401,181,548.85 $6,051,796,472.93
Aug 26,2022 $0.07 $0.07 $0.06 $0.06 $580,164,367.44 $5,695,688,536.64
Aug 27,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $420,606,764.43 $5,811,298,874.04
Aug 28,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $296,252,043.96 $5,679,257,770.70
Aug 29,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $373,308,077.67 $5,853,700,451.65
Aug 30,2022 $0.06 $0.07 $0.06 $0.06 $683,289,144.70 $5,976,947,937.54
Aug 31,2022 $0.06 $0.07 $0.06 $0.06 $425,044,109.52 $5,857,798,332.25
Sep 01,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $387,409,445.14 $5,843,181,764.29
Sep 02,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $358,864,875.20 $5,782,379,045.36
Sep 03,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $260,862,803.59 $5,830,217,140.94
Sep 04,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $269,500,806.43 $5,867,913,136.98
Sep 05,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $322,145,597.32 $5,815,657,736.56
Sep 06,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $465,026,871.37 $5,613,123,792.23
Sep 07,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $399,831,006.65 $5,710,415,758.78
Sep 08,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $455,218,021.11 $5,655,737,659.04
Sep 09,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $462,054,726.85 $5,857,761,226.96
Sep 10,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $425,003,560.20 $5,973,489,784.57
Sep 11,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $359,330,842.44 $5,920,754,258.75
Sep 12,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $430,598,942.17 $5,895,284,486.82
Sep 13,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $408,384,337.77 $5,643,282,217.69
Sep 14,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $348,252,167.67 $5,690,535,593.58
Sep 15,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $397,542,059.95 $5,657,626,325.33
Sep 16,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $351,830,909.01 $5,661,057,606.01
Sep 17,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $262,000,923.44 $5,753,028,923.05
Sep 18,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $313,019,264.54 $5,622,583,149.21
Sep 19,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $403,942,833.31 $5,572,581,903.48
Sep 20,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $353,093,809.06 $5,518,279,442.56
Sep 21,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $431,504,688.62 $5,466,959,511.54
Sep 22,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $359,264,470.85 $5,565,365,787.49
Sep 23,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $376,538,248.84 $5,582,565,735.12
Sep 24,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $300,528,950.15 $5,529,331,474.49
Sep 25,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $267,696,550.96 $5,516,020,772.38
Source Pairs Price +2% Depth -2% Depth Volume Liquidity
Binance TRX/USDT $0.06 $570,805.12 $1,120,580.92 $24,869,326.64 736.00
Huobi Global TRX/USDT $0.06 $273,431.72 $318,244.15 $9,220,614.95 625.00
Binance TRX/BUSD $0.06 $122,967.39 $177,659.52 $4,647,050.22 645.00
Huobi Global TRX/USDD $0.06 $21,270.66 $18,847.69 $3,931,768.79 486.00
Gate.io TRX/USDT $0.06 $167,677.07 $223,568.62 $3,414,607.51 581.00
Binance TRX/ETH $0.06 $61,205.48 $93,990.83 $2,569,235.16 566.00
Bithumb TRX/KRW $0.06 $191,580.92 $264,761.21 $2,102,009.32 453.00
KuCoin TRX/USDT $0.06 $343,608.30 $485,847.25 $1,943,889.78 631.00
FTX TRX/USD $0.06 $1,353,632.32 $1,471,628.37 $1,692,158.06 701.00
Poloniex TRX/USDT $0.06 $75,720.98 $80,857.42 $1,488,783.51 520.00
Binance TRX/BTC $0.06 $328,417.57 $769,132.69 $1,285,555.90 534.00
Binance TRX/USDC $0.06 $19,311.19 $18,114.63 $1,281,402.86 533.00
Binance TRX/TRY $0.06 $32,452.51 $16,677.10 $1,032,702.48 538.00
Binance TRX/TUSD $0.06 $8,752.82 $9,661.07 $755,260.92 807.57
Poloniex TRX/USDD $0.06 $1,581.95 $1,493.07 $726,601.71 231.00
Coinone TRX/KRW $0.06 $43,375.73 $77,084.70 $659,367.36 515.00
Binance TRX/BNB $0.06 $51,213.57 $58,521.47 $645,312.51 532.00
FTX TRX/USDT $0.06 $949,635.96 $865,357.02 $534,687.76 676.00
Binance TRX/EUR $0.06 $44,234.66 $31,998.41 $340,831.30 507.00
Kraken TRX/EUR $0.06 $345,004.77 $453,078.37 $224,575.71 623.00
Kraken TRX/USD $0.06 $568,995.53 $1,065,859.48 $191,101.55 652.00
Binance WIN/TRX $0.06 $1,726.51 $4,479.44 $165,300.55 572.66
Binance TRX/XRP $0.06 $2,577.22 $4,034.96 $154,556.86 509.05
Huobi Global TRX/BTC $0.06 $21,628.27 $37,865.23 $135,838.81 468.00
KuCoin TRX/ETH $0.06 $81,057.54 $109,574.99 $128,832.13 457.00
Poloniex XRP/TRX $0.06 $532.28 $165.21 $115,405.75 282.00
Poloniex TRX/BTC $0.06 $45,205.81 $71,299.00 $105,983.95 426.00
KuCoin TRX/BTC $0.06 $94,996.16 $97,278.05 $103,136.41 481.00
Huobi Global TRX/USDC $0.06 $971.97 $911.97 $81,510.63 214.00
Huobi Global TRX/ETH $0.06 $4,820.11 $9,819.63 $80,881.41 384.00
FTX TRX/BTC $0.06 $801,559.04 $799,764.59 $73,232.93 517.00
Gate.io TRX/ETH $0.06 $73,480.82 $74,979.30 $49,646.45 420.00
KuCoin TRX/USDC $0.06 $66,394.64 $99,247.18 $47,328.94 518.00
FTX US TRX/USDT $0.06 $61,086.79 $836,861.05 $37,326.17 611.00
Poloniex BTT/TRX $0.06 $56.02 $162.70 $34,174.65 81.00
FTX US TRX/USD $0.06 $69,204.73 $1,059,776.35 $31,636.51 623.00
Binance.US TRX/USD $0.06 $125,953.98 $152,496.42 $30,654.17 652.16
KuCoin USDD/TRX $0.06 $1,546.93 $25,690.50 $28,542.73 263.00
Poloniex JST/TRX $0.06 $5,762.98 $143.47 $22,028.91 228.00
Bittrex TRX/USDT $0.06 $41,536.46 $41,149.68 $21,516.05 512.00
Kraken TRX/XBT $0.06 $152,819.89 $155,509.03 $20,345.80 535.00
Bittrex TRX/USD $0.06 $24,385.92 $30,367.90 $10,635.63 461.00
Binance.US TRX/USDT $0.06 $147,890.15 $125,866.43 $10,314.82 540.00
Gate.io TRX/USD $0.06 $66,964.00 $42,164.71 $9,301.49 508.00
Bittrex TRX/BTC $0.06 $16,222.14 $40,542.45 $9,265.57 334.00
Kraken TRX/ETH $0.06 $107,038.16 $111,559.92 $7,225.77 503.00
Poloniex ETH/TRX $0.06 $2,174.92 $4,466.91 $6,745.78 300.00
Poloniex NFT/TRX $0.06 $208.95 $91.19 $6,491.64 15.00
KuCoin WIN/TRX $0.06 $508.47 $510.66 $6,462.45 162.00
Huobi Global TRX/HUSD $0.06 $1,755.96 $850.29 $6,262.83 251.00
Binance.US TRX/BUSD $0.06 $64,305.38 $99,855.91 $6,079.26 562.95
Binance.US TRX/BTC $0.06 $78,238.71 $104,902.42 $6,012.29 671.07
Poloniex TRX/USDC $0.06 $463.75 $500.11 $1,646.67 149.00
KuCoin KLV/TRX $0.06 $811.68 $743.42 $1,472.81 58.00
Gate.io TRX/TRY $0.06 $10,649.40 $6,676.38 $1,383.22 302.00
KuCoin TRX/KCS $0.06 $2,526.28 $4,191.70 $968.05 296.00
KuCoin NFT/TRX $0.06 $842.81 $838.81 $769.00 175.00
Poloniex KISHU/TRX $0.06 $85.04 $1,930.78 $715.38 3.00
Poloniex WIN/TRX $0.06 $96.04 $155.85 $474.01 46.00
Poloniex AVA/TRX $0.06 $892.33 $1,087.71 $379.48 166.00
Bittrex TRX/ETH $0.06 $15,071.54 $13,933.92 $296.11 386.00
Poloniex LINK/TRX $0.06 $0.11 $160.61 $247.35 93.00
Poloniex FUND/TRX $0.06 $15.56 $64.86 $169.37 55.00
Poloniex MATIC/TRX $0.06 $125.49 $97.24 $145.18 59.00
Poloniex SUN/TRX $0.06 $167.75 $99.52 $115.11 11.00
Poloniex WRX/TRX $0.06 $11.46 $12.49 $45.26 23.00
Bittrex TRX/EUR $0.06 $3,537.95 $8,090.55 $28.40 243.00
Poloniex STEEM/TRX $0.06 $5.42 $119.50 $22.44 6.00
Poloniex BNB/TRX $0.06 $830.03 $5,562.80 $10.20 227.00
Bitfinex TRX/USD $0.06 $353,602.56 $245,279.08 $276,093.18 455.00
Bitfinex TRX/EUR $0.06 $386,581.72 $267,980.96 $201,695.30 447.00
Bitfinex TRX/BTC $0.06 $107,445.24 $119,083.49 $29,364.16 292.00
Bitfinex TRX/ETH $0.06 $39,254.79 $63,376.51 $10,953.54 339.00
MEXC TRX/USDT $0.06 $598,914.12 $705,766.25 $25,609,662.93 563.00
MEXC TRX/USDC $0.06 $352,669.95 $348,081.45 $3,815,731.52 484.00
OKX TRX/USDT $0.06 $310,962.94 $907,899.80 $3,292,100.16 564.00
LBank TRX/USDT $0.06 $104,968.22 $104,866.19 $3,081,798.16 476.00
Phemex TRX/USDT $0.06 $104,327.82 $100,255.51 $1,877,717.80 390.00
AscendEX (BitMax) TRX/USDT $0.06 $43,774.11 $49,195.62 $1,774,383.76 479.00
Bybit TRX/USDT $0.06 $178,275.00 $162,461.20 $1,506,048.20 514.00
LBank TRX/USDC $0.06 $1,806.11 $2,060.99 $1,055,962.87 251.00
OKX TRX/USDC $0.06 $124,378.15 $118,341.39 $869,718.56 500.00
Binance TR TRX/TRY $0.06 $33,259.00 $20,198.92 $533,295.50 572.00
OKX TRX/ETH $0.06 $28,225.75 $32,897.53 $141,277.26 432.00
OKX TRX/BTC $0.06 $44,750.54 $51,906.59 $103,806.91 454.00
WazirX TRX/INR $0.06 $12,561.59 $26,561.25 $83,009.09 269.00
ProBit Global TRX/USDT $0.06 $3,816.95 $3,000.97 $74,395.73 312.00
ProBit Global TRX/BTC $0.06 $1,186.40 $4,425.84 $64,311.94 211.00
Indodax TRX/IDR $0.06 $31,855.83 $45,392.57 $60,198.19 415.00
MEXC WIN/TRX $0.06 $38,489.80 $55,087.23 $52,590.35 329.00
AscendEX (BitMax) TRX/BTC $0.06 $64,766.40 $74,467.53 $45,949.99 357.00
Tokocrypto TRX/USDT $0.06 $13,546.48 $25,897.57 $32,712.12 949.00
Bybit TRX/USDC $0.06 $9,829.95 $32,126.86 $25,271.88 437.00
Phemex TRX/USDC $0.06 $40,779.44 $34,518.99 $15,472.16 376.00
WazirX TRX/USDT $0.06 $6,061.13 $10,861.13 $11,525.79 290.00
Tokocrypto TRX/BUSD $0.06 $132,294.95 $182,699.54 $8,539.18 580.00
WazirX TRX/WRX $0.06 $309.80 $307.42 $2,669.01 85.00
Tokocrypto TRX/BTC $0.06 $121,963,230.26 $134,013,117.69 $1,219.94 480.00
Okcoin TRX/USD $0.06 $39,237.91 $41,496.69 $1,042.23 445.00
WazirX TRX/BTC $0.06 $13,312.08 $13,514.41 $917.84 179.00
تعداد کل
0
تعداد فعال
0
ده هولدر برتر
%
بیست هولدر برتر
%
پنجاه هولدر برتر
%
صد هولدر برتر
%
# آدرس مقدار TRX درصد از مقدار کل

ماشین حساب ارز

TRX
USDT
تومان

جزییات ترون

قیمت ترون $0.0596
حجم کل بازار $5,500,515,235
حجم معاملات روزانه $369,332,265
رتبه در بازار #15
تغییرات یک ساعته 0.30%
تغییرات 24 ساعته -0.88%
تغییرات 7 روزه -0.27%
تغییرات 30 روزه -4.43%
تغییرات 60 روزه -12.83%
تغییرات 90 روزه -12.26%
تغییرات دیروز -0.24%
تغییرات امسال -22.26%
تاریخ پیدایش 2017-09-13
قیمت شروع $ 0.0021
تغییرات حجم معاملات 24 ساعته 41.91%
بالاترین قیمت $ 0.30
تغییرات از بالاترین قیمت -80.17%
زمان بالاترین قیمت 2018-01-05
پایین ترین قیمت $ 0.0011
تغییرات از پایین ترین قیمت 5,357.91%
زمان پایین ترین قیمت 2017-09-15
پایین ترین قیمت دیروز $ 0.060
بالا ترین قیمت دیروز $ 0.060
ارز در دسترس 92,352,478,756 TRX
تعداد کل ارز 92,352,501,347 TRX

ارزهای مرتبط

yearn-finance
yearn-finance
$8,201.36
-1.10%
9246.60 ,9263.08 ,9255.16 ,9427.53 ,9441.61 ,9363.16 ,9403.00 ,9540.47 ,9523.70 ,9478.26 ,9375.87 ,9353.52 ,9463.14 ,9509.43 ,9506.12 ,9504.73 ,9554.48 ,9575.06 ,9747.19 ,9881.57 ,10091.69 ,9968.62 ,10007.65 ,9985.82 ,9966.54 ,9907.82 ,10036.85 ,9861.06 ,9853.07 ,9915.91 ,9857.16 ,9910.84 ,9884.76 ,9846.10 ,9760.53 ,9816.01 ,9727.55 ,9727.35 ,9689.04 ,9654.14 ,9656.46 ,9436.91 ,9528.58 ,9509.50 ,9537.56 ,9556.91 ,9509.42 ,9421.01 ,9804.23 ,9760.71 ,9505.79 ,9330.50 ,9289.62 ,9202.86 ,9106.80 ,9123.11 ,9144.79 ,9128.02 ,9083.15 ,8966.99 ,9071.00 ,9076.10 ,9081.94 ,9086.63 ,9039.76 ,9019.52 ,9034.69 ,9098.40 ,9053.44 ,9053.22 ,9025.64 ,8984.56 ,8978.86 ,8935.06 ,8827.55 ,8797.07 ,8708.03 ,8723.15 ,8657.35 ,8724.64 ,8725.99 ,8668.89 ,8795.81 ,8794.98 ,8789.54 ,8840.28 ,8863.82 ,8831.77 ,8820.49 ,8866.33 ,8908.00 ,8940.94 ,8906.86 ,8862.79 ,8886.05 ,8903.09 ,8805.29 ,8825.66 ,8804.32 ,8868.15 ,8878.41 ,8872.21 ,8880.56 ,8846.58 ,8860.41 ,8775.02 ,8731.09 ,8517.71 ,8483.74 ,8506.38 ,8598.97 ,8662.60 ,8617.18 ,8587.16 ,8638.94 ,8633.64 ,8593.15 ,8607.65 ,8601.78 ,8613.71 ,8842.99 ,8893.36 ,8960.58 ,8927.17 ,8981.16 ,8984.71 ,8960.69 ,8946.97 ,8995.83 ,8993.12 ,9008.25 ,9106.60 ,9023.24 ,9007.02 ,9073.18 ,9126.09 ,9218.73 ,9194.16 ,9150.47 ,9185.79 ,9173.48 ,9178.00 ,9146.08 ,9209.95 ,9177.91 ,9249.22 ,8823.01 ,8909.30 ,8671.09 ,8643.20 ,8727.32 ,8927.05 ,8979.58 ,8897.89 ,8959.38 ,8879.50 ,9020.21 ,9082.31 ,9147.22 ,9159.32 ,9173.60 ,9175.45 ,9085.98 ,9082.54 ,9027.42 ,9016.10 ,9114.55 ,9064.93
algorand
algorand
$0.37
-5.80%
0.30536820 ,0.30478678 ,0.30460272 ,0.30853539 ,0.30711991 ,0.30676075 ,0.30770536 ,0.30870174 ,0.30911558 ,0.30823038 ,0.30471621 ,0.30304848 ,0.30490172 ,0.30676374 ,0.30509236 ,0.30425232 ,0.30567361 ,0.30564248 ,0.30836532 ,0.30904326 ,0.30805709 ,0.30822558 ,0.30752371 ,0.31016921 ,0.30670195 ,0.30739163 ,0.30761471 ,0.30228124 ,0.30286342 ,0.30495215 ,0.30463790 ,0.30597094 ,0.30754245 ,0.30691336 ,0.30696832 ,0.30834186 ,0.30590400 ,0.30744568 ,0.30727336 ,0.30780692 ,0.30711279 ,0.30130219 ,0.30279047 ,0.30300682 ,0.30368686 ,0.30459296 ,0.30304924 ,0.29922851 ,0.30574798 ,0.30666440 ,0.29955091 ,0.29270771 ,0.29116157 ,0.28968124 ,0.28918745 ,0.29001028 ,0.28959801 ,0.28877408 ,0.28788930 ,0.28401505 ,0.28509731 ,0.28553223 ,0.28552250 ,0.28507993 ,0.28450944 ,0.28334068 ,0.28528133 ,0.28736626 ,0.28801224 ,0.28648960 ,0.28780322 ,0.28833646 ,0.28797228 ,0.28866989 ,0.28644364 ,0.28614832 ,0.28627720 ,0.28603361 ,0.28549175 ,0.28882268 ,0.28891129 ,0.28733734 ,0.28953752 ,0.29025335 ,0.28930547 ,0.29031068 ,0.29091320 ,0.29031744 ,0.28978339 ,0.29034230 ,0.29098667 ,0.29161100 ,0.29097618 ,0.29106829 ,0.29248587 ,0.29311995 ,0.29175579 ,0.29207323 ,0.29181504 ,0.29426726 ,0.29358972 ,0.29430486 ,0.29384051 ,0.29251346 ,0.29431617 ,0.29220168 ,0.28964577 ,0.28457297 ,0.28317009 ,0.28371481 ,0.28605310 ,0.28768084 ,0.28682502 ,0.28626517 ,0.28777644 ,0.28814795 ,0.28563756 ,0.28680147 ,0.28716151 ,0.28719874 ,0.29188655 ,0.29421487 ,0.29302287 ,0.29414225 ,0.29551879 ,0.29615939 ,0.29536438 ,0.29474514 ,0.29624232 ,0.29692423 ,0.29663119 ,0.29928937 ,0.29724011 ,0.29536108 ,0.29631316 ,0.29814503 ,0.30141476 ,0.30065446 ,0.30067040 ,0.30033370 ,0.30071534 ,0.30183764 ,0.29975505 ,0.29971662 ,0.29804352 ,0.29947172 ,0.29087243 ,0.29216183 ,0.28677102 ,0.28582740 ,0.28826564 ,0.29239842 ,0.29339620 ,0.29237643 ,0.29427117 ,0.29211510 ,0.29642201 ,0.29661002 ,0.29862334 ,0.29876822 ,0.29880034 ,0.29980120 ,0.29785133 ,0.29814631 ,0.29591114 ,0.29527041 ,0.29749566 ,0.29701077
perpetual-protocol
perpetual-protocol
$0.56
-4.019%
0.76060086 ,0.75982989 ,0.75444086 ,0.75383284 ,0.76310507 ,0.76937940 ,0.76879656 ,0.77392688 ,0.77603960 ,0.77378925 ,0.77451036 ,0.76783097 ,0.77599318 ,0.78248669 ,0.77856088 ,0.78162247 ,0.80195397 ,0.78969021 ,0.79531905 ,0.79530896 ,0.80218773 ,0.80419890 ,0.79802563 ,0.79062660 ,0.79291543 ,0.78190641 ,0.78536922 ,0.78988596 ,0.76793515 ,0.77256617 ,0.77639803 ,0.77602465 ,0.78398578 ,0.78812655 ,0.78261697 ,0.78088579 ,0.78567062 ,0.77557071 ,0.77945505 ,0.81209213 ,0.80493072 ,0.79076598 ,0.77655521 ,0.77351327 ,0.76151289 ,0.76373310 ,0.76441214 ,0.75921498 ,0.75080338 ,0.76740630 ,0.76069848 ,0.75560230 ,0.73106077 ,0.71947561 ,0.72318444 ,0.72260166 ,0.71690853 ,0.71907479 ,0.71514862 ,0.71411093 ,0.69507815 ,0.69664466 ,0.69229683 ,0.69320304 ,0.69397788 ,0.69515091 ,0.69370707 ,0.69495353 ,0.69071492 ,0.68964705 ,0.69129104 ,0.69478989 ,0.69631045 ,0.69825487 ,0.69366057 ,0.68623047 ,0.67246109 ,0.67292506 ,0.67244597 ,0.67405449 ,0.68481405 ,0.69004672 ,0.68385409 ,0.68883590 ,0.69582810 ,0.68902610 ,0.69694344 ,0.69639930 ,0.69764023 ,0.69258771 ,0.68858853 ,0.68371956 ,0.68832233 ,0.68770085 ,0.68624504 ,0.68578920 ,0.68335258 ,0.68160696 ,0.68514336 ,0.68088212 ,0.68550150 ,0.68997440 ,0.69097299 ,0.70049062 ,0.70526759 ,0.70966859 ,0.69473185 ,0.68877091 ,0.66280791 ,0.72335961 ,0.71602279 ,0.71502814 ,0.72043385 ,0.71199708 ,0.71443405 ,0.72476651 ,0.71506190 ,0.72054330 ,0.72944639 ,0.71992277 ,0.72242408 ,0.73032604 ,0.74333596 ,0.73705615 ,0.73692943 ,0.73449259 ,0.73603636 ,0.73310573 ,0.73168324 ,0.73477840 ,0.73029590 ,0.71975096 ,0.72396175 ,0.71898526 ,0.71955986 ,0.72190457 ,0.72413631 ,0.72766513 ,0.72726608 ,0.72899652 ,0.72872264 ,0.72409627 ,0.72824036 ,0.72446511 ,0.72504485 ,0.71881841 ,0.71743006 ,0.69450973 ,0.70058950 ,0.68485313 ,0.68054438 ,0.69199591 ,0.69709254 ,0.70138920 ,0.69516460 ,0.70005254 ,0.68982061 ,0.70323099 ,0.70621425 ,0.70795864 ,0.71315235 ,0.71032134 ,0.70685567 ,0.70602650 ,0.70744295 ,0.70364448 ,0.70208527 ,0.70942276
hedget
hedget
$0.46
0.21%
0.65161940 ,0.65176858 ,0.65020650 ,0.65037523 ,0.65062046 ,0.65276281 ,0.65168429 ,0.65201859 ,0.65046103 ,0.65330432 ,0.65627186 ,0.65598558 ,0.65780661 ,0.65125378 ,0.65319330 ,0.64898786 ,0.65267798 ,0.65138367 ,0.65289028 ,0.65202664 ,0.65224230 ,0.65177460 ,0.65133370 ,0.65177974 ,0.65016918 ,0.64994126 ,0.64964739 ,0.65220139 ,0.65035246 ,0.65096452 ,0.65148575 ,0.64991956 ,0.65148154 ,0.64951545 ,0.65174541 ,0.65235198 ,0.65466509 ,0.65302395 ,0.65507043 ,0.65683210 ,0.65747848 ,0.65605832 ,0.65385267 ,0.65735447 ,0.65784276 ,0.65640934 ,0.65761753 ,0.65791142 ,0.65543058 ,0.65413542 ,0.65786297 ,0.66087179 ,0.65709123 ,0.65669033 ,0.65635165 ,0.65468876 ,0.65435823 ,0.65074408 ,0.65281804 ,0.65330950 ,0.65144613 ,0.65142927 ,0.65272498 ,0.65230354 ,0.65039614 ,0.64687229 ,0.64674411 ,0.64730524 ,0.64470730 ,0.64672153 ,0.64709379 ,0.64744827 ,0.64897989 ,0.64594611 ,0.64434068 ,0.64883810 ,0.64781065 ,0.64899528 ,0.64724410 ,0.64703430 ,0.64665699 ,0.64565391 ,0.64578770 ,0.64782966 ,0.64628546 ,0.64674044 ,0.64678665 ,0.64773447 ,0.64481597 ,0.64680633 ,0.64449419 ,0.64557512 ,0.64673736 ,0.64571736 ,0.64591771 ,0.64761326 ,0.64741300 ,0.64925217 ,0.64581737 ,0.64652294 ,0.64552765 ,0.64936779 ,0.64827715 ,0.64857052 ,0.64922033 ,0.65040093 ,0.64932910 ,0.64895902 ,0.65023655 ,0.64771327 ,0.64751854 ,0.64848865 ,0.64509167 ,0.64531745 ,0.64633791 ,0.64617278 ,0.64394534 ,0.64527174 ,0.64618543 ,0.64326651 ,0.63806258 ,0.63979578 ,0.63977116 ,0.63846253 ,0.63884437 ,0.63902119 ,0.63782177 ,0.64028183 ,0.64219406 ,0.64243041 ,0.64145074 ,0.64157496 ,0.64205092 ,0.64031488 ,0.64189608 ,0.64027212 ,0.64093996 ,0.64444254 ,0.64285559 ,0.64728734 ,0.64539640 ,0.64547957 ,0.64552099 ,0.64599891 ,0.64554755 ,0.64534047 ,0.64754697 ,0.64668449 ,0.64715334 ,0.64670759 ,0.64504954 ,0.64323321 ,0.64494406 ,0.64584818 ,0.64708059 ,0.64660542 ,0.64554115 ,0.64684317 ,0.64315732 ,0.64852108 ,0.64718764 ,0.64930378 ,0.65050970 ,0.64983547 ,0.64811238 ,0.65047555 ,0.65061167 ,0.64996954
bella-protocol
bella-protocol
$0.56
-1.92%
0.74601585 ,0.73281942 ,0.72996581 ,0.73107165 ,0.73931828 ,0.73292536 ,0.73358075 ,0.73482446 ,0.73713668 ,0.74067763 ,0.74022386 ,0.72792590 ,0.72947784 ,0.73623111 ,0.74300939 ,0.74170599 ,0.74026763 ,0.74591497 ,0.74849657 ,0.75047601 ,0.74909267 ,0.74400914 ,0.74383139 ,0.73666087 ,0.74417095 ,0.73806212 ,0.73825702 ,0.73883535 ,0.72924795 ,0.72502324 ,0.73432803 ,0.72879222 ,0.73540179 ,0.73840553 ,0.73884779 ,0.73451811 ,0.73581367 ,0.73085948 ,0.73383705 ,0.74028387 ,0.74253777 ,0.73987997 ,0.72365095 ,0.72844809 ,0.73120657 ,0.73163541 ,0.73129645 ,0.72499610 ,0.71577462 ,0.73413015 ,0.72660302 ,0.72214957 ,0.69961641 ,0.69963751 ,0.69482463 ,0.69036804 ,0.68827783 ,0.68867758 ,0.68999354 ,0.68455968 ,0.67009905 ,0.67374261 ,0.67396412 ,0.67257651 ,0.67513310 ,0.66791015 ,0.67069957 ,0.66944520 ,0.67434672 ,0.67193933 ,0.67146017 ,0.67401621 ,0.67485010 ,0.67396328 ,0.67245398 ,0.66811094 ,0.66392251 ,0.66602557 ,0.66246216 ,0.65665510 ,0.65569430 ,0.65866796 ,0.65143302 ,0.65652528 ,0.66224386 ,0.66206525 ,0.66463709 ,0.66740791 ,0.66419354 ,0.66411212 ,0.66816993 ,0.66772426 ,0.67246295 ,0.67093873 ,0.67338790 ,0.67483441 ,0.67756741 ,0.67281249 ,0.67434295 ,0.66734535 ,0.67300645 ,0.66992854 ,0.67171858 ,0.67687133 ,0.67338928 ,0.67341208 ,0.66647111 ,0.66320062 ,0.65111820 ,0.64367993 ,0.64464139 ,0.65103800 ,0.65624940 ,0.65364668 ,0.64886103 ,0.65605898 ,0.65463026 ,0.64912393 ,0.65233962 ,0.65358671 ,0.65194093 ,0.66315231 ,0.66734713 ,0.66740828 ,0.67151672 ,0.67479498 ,0.67431103 ,0.67515163 ,0.67304966 ,0.67539017 ,0.67647062 ,0.67532074 ,0.68533796 ,0.68098444 ,0.68094801 ,0.68221287 ,0.68576660 ,0.69595696 ,0.69709473 ,0.69214271 ,0.69486844 ,0.69026515 ,0.69149397 ,0.68945967 ,0.69132707 ,0.68386277 ,0.68319521 ,0.66168161 ,0.66657931 ,0.65776686 ,0.65565280 ,0.66137812 ,0.67207888 ,0.67444594 ,0.67102110 ,0.67820101 ,0.67131865 ,0.68342265 ,0.68269569 ,0.69523084 ,0.69976529 ,0.69806225 ,0.69369537 ,0.68561889 ,0.68753346 ,0.68358719 ,0.68024005 ,0.68894754
iotex
iotex
$0.029
-3.36%
0.03265152 ,0.03257434 ,0.03237036 ,0.03242882 ,0.03266938 ,0.03254140 ,0.03228593 ,0.03219866 ,0.03226540 ,0.03228744 ,0.03205063 ,0.03189874 ,0.03134272 ,0.03216258 ,0.03234137 ,0.03233543 ,0.03222055 ,0.03198121 ,0.03293861 ,0.03310869 ,0.03305352 ,0.03281320 ,0.03319765 ,0.03300272 ,0.03327747 ,0.03306985 ,0.03321425 ,0.03346920 ,0.03339384 ,0.03323390 ,0.03342769 ,0.03335336 ,0.03370113 ,0.03353766 ,0.03345832 ,0.03328504 ,0.03344035 ,0.03321689 ,0.03340926 ,0.03363048 ,0.03360622 ,0.03468017 ,0.03404818 ,0.03351252 ,0.03347486 ,0.03335130 ,0.03340254 ,0.03326272 ,0.03283227 ,0.03391694 ,0.03366453 ,0.03313874 ,0.03245376 ,0.03234258 ,0.03229525 ,0.03229968 ,0.03264979 ,0.03267838 ,0.03272032 ,0.03301900 ,0.03192321 ,0.03224057 ,0.03237486 ,0.03235595 ,0.03233365 ,0.03221056 ,0.03195389 ,0.03212944 ,0.03228942 ,0.03235897 ,0.03220631 ,0.03234527 ,0.03226572 ,0.03234023 ,0.03229407 ,0.03217741 ,0.03197579 ,0.03192529 ,0.03188750 ,0.03174144 ,0.03207454 ,0.03212775 ,0.03197959 ,0.03234772 ,0.03246284 ,0.03230784 ,0.03262170 ,0.03274812 ,0.03268480 ,0.03272492 ,0.03269169 ,0.03289489 ,0.03308813 ,0.03288159 ,0.03295566 ,0.03309522 ,0.03325240 ,0.03317291 ,0.03318070 ,0.03309956 ,0.03356001 ,0.03341940 ,0.03361340 ,0.03348273 ,0.03365914 ,0.03347594 ,0.03319590 ,0.03298489 ,0.03211826 ,0.03205356 ,0.03244770 ,0.03309596 ,0.03417731 ,0.03390002 ,0.03373215 ,0.03414397 ,0.03422244 ,0.03396698 ,0.03416154 ,0.03413560 ,0.03394552 ,0.03445506 ,0.03463187 ,0.03465993 ,0.03481769 ,0.03497817 ,0.03384783 ,0.03380377 ,0.03369562 ,0.03390862 ,0.03380323 ,0.03368074 ,0.03388656 ,0.03378551 ,0.03344341 ,0.03337748 ,0.03346955 ,0.03380339 ,0.03354419 ,0.03345346 ,0.03348958 ,0.03327603 ,0.03328623 ,0.03313176 ,0.03312051 ,0.03297851 ,0.03287971 ,0.03200399 ,0.03233951 ,0.03163781 ,0.03143516 ,0.03162241 ,0.03211606 ,0.03211641 ,0.03183001 ,0.03210098 ,0.03170297 ,0.03219745 ,0.03401213 ,0.03434375 ,0.03451212 ,0.03445441 ,0.03449450 ,0.03415409 ,0.03420335 ,0.03400387 ,0.03222159 ,0.03256575
parachute
parachute
$0.00037
-15.37%
0.99478288 ,0.99368622 ,0.99653529 ,0.99931383 ,0.99900248 ,0.99814750 ,0.99892360 ,1.0017 ,0.99979876 ,0.99925214 ,0.99782818 ,0.99820990 ,0.99586345 ,0.99827993 ,0.99824403 ,0.99845786 ,0.99739463 ,0.99761770 ,0.99874482 ,1.0004 ,0.99932049 ,0.99953694 ,1.0025 ,0.99951270 ,1.0007 ,1.0008 ,1.0028 ,1.0087 ,1.0093 ,1.0014 ,1.0071 ,1.0016 ,1.0009 ,1.0001 ,1.0009 ,1.0007 ,1.0041 ,0.99928603 ,1.0001 ,0.99851860 ,1.0007 ,0.99806044 ,0.99586773 ,0.99488856 ,0.99591524 ,0.99629673 ,0.99905990 ,0.99490624 ,1.0008 ,1.0052 ,1.0036 ,0.99989328 ,0.99863923 ,0.99875339 ,0.99861306 ,0.99746949 ,0.99786198 ,0.98980324 ,0.98933344 ,0.99721796 ,0.99580183 ,0.99733442 ,0.99784498 ,0.99844402 ,0.99749036 ,0.99693399 ,0.99809020 ,0.99587603 ,0.99968125 ,0.99831860 ,0.99919567 ,0.99643593 ,0.98715419 ,0.98133884 ,0.97486632 ,0.97148997 ,0.97372525 ,0.97356822 ,0.97155626 ,0.97283204 ,0.97272907 ,0.97095900 ,0.99864681 ,0.99755461 ,0.99795181 ,0.99811719 ,0.99941841 ,0.99767228 ,0.99758926 ,0.99722152 ,0.99767324 ,1.0025 ,1.0040 ,0.99987794 ,0.99939292 ,1.0006 ,0.99949883 ,0.99998950 ,0.99938840 ,0.99813067 ,0.99931000 ,0.99863505 ,0.99720018 ,0.99828789 ,0.99864364 ,0.99646359 ,0.99388077 ,0.98941091 ,0.98996072 ,0.99618740 ,0.99808335 ,0.99837218 ,0.99766297 ,0.99723587 ,0.99828971 ,0.99861693 ,0.99129717 ,0.99542650 ,0.99677482 ,0.99744738 ,1.0034 ,1.0049 ,1.0054 ,1.0068 ,1.0010 ,1.0012 ,1.0026 ,1.0014 ,1.0004 ,0.99935787 ,1.0096 ,1.0122 ,1.0090 ,1.0271 ,1.0076 ,1.0085 ,1.0076 ,1.0054 ,1.0045 ,1.0062 ,1.0080 ,1.0107 ,1.0095 ,1.0074 ,1.0052 ,1.0102 ,0.99578578 ,0.99537164 ,0.99150597 ,0.98956769 ,0.99649831 ,1.0071 ,1.0016 ,1.0022 ,1.0033 ,1.0012 ,1.0089 ,1.0019 ,1.0050 ,1.0026 ,1.0042 ,1.0052 ,1.0039 ,1.0023 ,0.99555182 ,1.0012 ,0.99693123 ,1.0008
اخبار فوری
همه
اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد
2 دقیقه پیش
23
2
اینترپل، اعلان قرمز جهت دستگیری دو کوان، بنیان‌گذار ترا، را صادر کرد.
چینی‌ها انتظار بیت کوین 18000 دلاری و حتی ارزان‌تر دارند
32 دقیقه پیش
8
7
پلیس چین، یک گروه جرم و جنایت بزرگ که متهم به دست داشتن در پرونده‌ی پولشویی رمز ارز 5.6 میلیارد دلاری شده است، را دستگیر کرد.
بنیان‌گذار Citron Research: رمز ارزها کلاهبرداری هستند
1 ساعت پیش
13
6
استارتاپ فین تک Julaya، سرمایه‌ای 5 میلیون دلاری جذب کرد.
در این لحظه لونا با افت 37.4 درصدی در یک ساعت اخیر در سطح 2.19 دلار قرار دارد!
2 ساعت پیش
12
7
صرافی بایننس به دنبال حذف کارمزد معاملات لونا کلاسیک است.
جیم راجرز: رمز ارزها به پول دولتی تبدیل خواهند شد
2 ساعت پیش
25
4
مدیرعامل شرکت Messari: بازارهای نزولی، برای تمیزکاری صنعت مفید هستند.
رد شدن شایعات پذیرش بیت کوین از سوی آمازون
3 ساعت پیش
8
3
شرکت آمازون با سه ساعت توقف فعالیت، منجر به خسارتی 235000 دلاری برای سرمایه گذاران شد.

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

بررسی گذشته‌ی اتریوم توسط سه شخصیت محبوب رمز ارزها

بررسی گذشته‌ی اتریوم توسط سه شخصیت محبوب رمز ارزها

هاسکینسون: صحبت پیرامون کاردانو برای جامعه اتریوم جرم است

هاسکینسون: صحبت پیرامون کاردانو برای جامعه اتریوم جرم است

دارایی نهنگ‌های بیت کوین در پایین‌ترین سطح در 29 ماه اخیر

دارایی نهنگ‌های بیت کوین در پایین‌ترین سطح در 29 ماه اخیر

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

هاسکینسون تولد کاردانو را جشن گرفت

هاسکینسون تولد کاردانو را جشن گرفت

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا