قیمت لحظه ای ترون امروز به تومان (TRX)

TRX

ترون TRX

رتبه 17#
coin
$0.0635
1.57%

2,835 تومان

TRX  ترون  TRX
Price:
$0.0635
  1.57%
حجم بازار
$5,834,293,144
1.56%
حجم بازار کاملا رقیق شده (FDV)
$5,834,294,223
1.57%
حجم معاملات
24h
$239,478,096
-3.81%
سکه در گردش
91,822,636,943 TRX
عرضه کل
0

قیمت ترون امروز به تومان | قیمت TRX

قصد دارم در همین ابتدا به شما کاربر زوم ارزی عزیز اعلام کنم، قیمت ترون یا قیمت TRX در همین لحظه معادل 0.0635 دلار است، که اگر قیمت دلار در کشور عزیزمان ایران معادل 44,611 تومان باشد، می توان گفت قیمت لحظه ای ترون یا قیمت لحظه ای TRX، معادل 2,835 تومان است. شایان ذکر است که قیمت ارز ترون در (زوم ارز | پایگاه جامع اطلاع رسانی ارز های دیجیتال و بلاکچین) به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.
ارز دیجیتال ترون یا TRX در رتبه 17 از بازار های ارز دیجیتال قرار دارد. همچنین ارزش بازار ارز دیجیتال ترون، 5.83 میلیارد دلار میلیارد دلار می باشد و حجم معاملات رمز ارز ترون | TRX، 239.48 میلیون دلار میلیارد دلار می باشد. اگر بخواهیم درصد تغییرات قیمت ترون را رصد کنیم، می توان گفت قیمت ترون در 1 ساعت گذشته دچار -0.17% درصد تغییر بوده است و در 24 ساعت گذشته 1.57% درصد تغییر را تجریه کرده است، همچنین در 7 روز گذشته قیمت ارز ترون 2.51% درصد تغییر کرده است. و قیمت ترون در 30 روز گذشته و 60 روز گذشته و همچنین یکسال گذشته به ترتیب تغییرات 17.79%، 17.75%، 15.91% را تجربه کرده است. بالاترین قیمتی که ارز ترون یا TRX در روز گذشته تجربه کرده است، مبلغ 0.064 دلار است، و پایین ترین قیمتی که رمز ارز ترون یا TRX در 24 گذشته تجربه کرده است 0.062 دلار می باشد.
شایان ذکر است در حال حاضر بالاترین قیمتی را که ارز ترون تجربه کرده است مبلغ 0.30 دلار است، به عبارتی می توان گفت قیمت 0.30 دلار برای ترون، ATH در نظر گرفته می شود و همچنین کمترین قیمتی را که رمز ارز ترون تا بحال تجربه کرده است، 0.0011 دلار می باشد.پس می توان گفت ATL ،ترون تا این لحظه مبلغ 0.0011 دلار می باشد.
ترون یا TRON که با نماد اختصاصی TRX نمایش داده می شود، ترون یک ارز دیجیتال یا یک شکلی از دارایی ارز دیجیتال است که در بازار های مربوط به کریپتو مورد معامله قرار می گیرد.این ارز دیجیتال در تاریخ 2017-09-13 به وجود آمده است و همچنین قیمت ترون با مبلغ 0.0021 دلار آغاز شده است. می توان گفت ارز ترون از کد های 0 و 1 ایجاد شده است که این ارز های دیجیتال یک واحد برای تبادل می باشد، ولی اصلا ماهیت فیزیکی ندارند. شما می توانید با استفاده از ارز های دیجیتال پرداخت های آنی در سطح بین الملل را داشته باشید. دوستانی که هلدر یا تریدر ارز دیجیتال ترون هستند، هر لحظه می خواهند قیمت لحظه ای ترون یا TRX را دنبال کنند، به همین دلیل تیم زوم ارز در تلاش است که قیمت ها را به صورت لحظه ای آپدیت کند. همچنین تیم زوم ارز در تلاش است که در کوتاه ترین زمان، دقیق ترین قیمت ها و اطلاعات را در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهد.

قیمت ارز ترونیکس
در این صفحه از وب سایت زوم ارز شما کاربران زوم ارزی می توانید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترون را ملاحظه نمایید. شما می توانید از طریق صفحه اصلی وب سایت برروی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال کلیک کنید تا بتوانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را مشاهده نمایید.
برای اطلاع از قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترونیکس می توانید این ارز دیجیتال ترون را در لیست قیمت ها بیابید و با کلیک بر روی آن از میزان حجم معاملات روزانه، تغییرات 24 ساعته و … را مشاهده کنید. در ادامه قصد داریم به بررسی پروژه ارز دیجیتال ترون، آینده این رمز ارز، کیف پول ها و صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ترون بپردازیم.

شما کاربران زوم ارزی اگر قصد داشتید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترون را در وب سایت مشاهده کنید می توانید تمامی اطلاعات مربوط به ارز ترون را توسط این صفحه بیابید. در بالای این صفحه قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترون قابل مشاهده می باشد. در این قسمت شما می توانید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترونیکس هم به دلار و تومان به صورت لحظه ای محاسبه مشاهده کنید. علاوه بر تبدیل قیمت ارز به تومان و دلار قیمت لحظه ای ارز ترون را به نرخ تتر نیز برای شما کاربران زوم ارزی محاسبه و به نمایش گذاشته ایم.
در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال شما می توانید علاوه بر قیمت ارز ترون نمودار قیمت، میزان اتریوم در گردش، حجم بازار و معاملات روزانه را ملاحظه نمایید. در این صفحه جدولی طراحی شده است که تمامی جزئیات ارز ترون شامل حجم معاملات روزانه، رتبه در بازار کنونی، قیمت ترون، تغییرات تایم فریم یک ساعته و تغییرات هفتگی، تغییرات 30 روزه قیمت، بالاترین قیمت، تعداد کل ارز و … برای شما کاربران زوم ارز قابل ملاحظه می باشد.

چرا قیمت لحظه ای ارز ترونیکس مهم است؟
امروزه افراد زیادی در حال فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال از جمله دو ارز پرطرفدار بیت کوین و اتریوم می باشند. اطلاع لحظه داشتن از قیمت لحظه ای رمز ارز برای کاربران فعال درحوزه ترید رمز ارزها بسیار پر اهمیت می باشد.
شما کاربران زوم ارزی برای اطلاع از قیمت لحظه ای ارز ترونیکس کافیست وارد این صفحه \’https://www.zoomarz.com/coins/ethereum/\’در وب سایت زوم ارز شوید. شما کاربران علاوه بر قیمت می توانید به تمامی اطلاعات مربوط به این رمز ارز دسترسی داشته باشید.

نیم نگاهی به پروژه ترون و تاثیر بر قیمت ارز دیجیتال
ارز دیجیتال ترونیکس ارز شبکه ترون یکی از رمز ارزهای نوپا می باشد، که در سال 2017 توسط فردی به نام جاستین سان به بازار ارزهای دیجیتال عرضه شد. در ابتدا عرضه رمز ارز TRX یک توکن ERC – 20 بود که توسط بلاکچین اتریوم منتشر می گردید. کمپانی توسعه دهنده این ارز توانست بلاکچین ترون را توسعه دهند و آن را از توکن به کوین تبدیل نماید و به صورت مستقل در بلاکچین خود فعالیت خود را در سال 2018 آغاز کرد. بهتر است بدانید شبکه ترون نیز مانند شبکه اتریوم از قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز پشتیبانی می کند. ترون نیز مانند اتریوم دارای دو استاندارد TRC-10 و TRC – 20 می باشد.
هدف اصلی توسعه دهندگان ارز ترونیکس، ایجاد یک پلتفرم سرگرمی محتوا در دنیای دیجیتال به صورت رایگان می باشد، که دارای مزایایی همچون اشتراک گذاری آسان، سریع و رایگان می باشد.
همانطور که اشاره کردیم شبکه ترون در ابتدا توکن مبتی بر اتریوم بود. شبکه اصلی ترون از یک معماری سه لایه ساخته شده است عبارتنداز:
1. لایه ذخیره سازی
2. لایه هسته
3. لایه برنامه کاربردی

آیا رمز ارز تریکس استخراج می شود؟
همانطور که می دانید رمز ارزهایی که قابلیت استخراج دارند که از الگوریتم اثبات کار POW پشتیبانی می کنند، اما رمز ارز تریکس از از الگوریتم اثبات سهام POS پشتیبانی می کند. در این الگوریتم همه کاربران در تایید تراکنش ها و تولید بلاک ها مشارکت دارند. ارز ترونیکس قابلیت استخراج ندارد. در سیستم ترون تراکنش ها توسط 27 نماینده انتخابی حفظ تاریخچه و تراکنش ها به آنها سپرده می شوند. نمایندگان هر 6 ساعت انتخاب می شوند و به عنوان پاداش سکه TRX تولید شده را دریافت می کنند.

کیف پول های ارز ترونیکس
اگر شما فردی هستید که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کنید قطعا می دانید که برای ذخیره و نگهداری از ارز های دیجیتال می بایست کیف پول دیجیتالی تهیه نمایید. شما می بایست کیف پول هایی تهیه کنید که از ارز تریکس پشتیبانی می کنند. در ادامه چند مورد از کیف پول های پشتیبانی کننده ارز تریکس را برای شما ذکر خواهیم کرد.
1. کیف پول لجر نانو ایکس
2. کیف پول اتمیک
3. کیف پول ترون پیپر
4. کیف پول ادوکس

صرافی های پشتیبانی کننده ارز تریکس
همانطور که می دانید برای خرید و فروش رمز ارزها از طریق صرافی ها صورت می گیرد. در ادامه قصد داریم صرافی های پشتیبانی کننده از ارز تریکس را برای شما برشماریم.
1. صرافی بیت
2. صرافی بایننس
3. صرافی او کی ایکس
4. صرافی هیوبی
5. صرافی بیت فینکس

روند قیمت ارز دیجیتال ترونیکس
رمز ارز ترون با محدوده قیمتی 38 دلار در سپتامبر 2017 در بازار ارزهای دیجیتال لیست شد. در اواخر همین سال ارز ترون با صعود قابل ملاحظه ای روبه رو شد. اما بعد از این صعود بازار به علت ریزش بیت کوین بازار ارزهای دیجیتال بسیار افت کرد و حتی باعث شد ارز ترون محدوده قیمتی 23 سنت را تجربه کند.می توان گفت بازار ترون در سال 2018 کاملا دارای یک روند نزولی بود. آغاز سال 2019 ارز ترون تا محدوده قیمتی0.023 دلار افزایش یافت و در می سال 2019 نیز تا محدودی قیمتی 0.038 دلار صعود کرد و از این تاریخ به بعد روند قیمتی ارز ترون نزولی شد و تا محدوده قیمتی 0.015 دلار ریزش را تجربه کرد. روند قیمتی ارز ترون از ابتدا سال 2020 دوباره با فزایش قیمت روبه رو شد و محدوده قیمتی 0.022 افزایش یافت و پس از این روند بازار نزولی شد و کف 0.010 دلار رسید و پس از آن بازار در آگوست سال 2020 محدوده قیمتی 0.031 دلار افزایش پیدا کرد. این روند صعودی تا سال 2021 پیشترفت تا اینکه ترون توانست محدوده قیمتی 0.142 دلار را بدست آورد و پس از یک ریزش، در ژولای تا محدوده قیمتی 0.55 دلار توانست دوباره تا محدوده قیمتی 0.0116 دلار صعود کند و پس از آن در سال 2022 بازار همچنان نزولی می باشد.

تحلیل ارز ترون
پیگیری تحلیل ها در حوزه رمز ارزها در دنیای رمز ارزها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اغلب پلتفرم های ارز دیجیتال برای رشد و ماندگاری در دنیای کریپتو در تلاشند که فناوری های شبکه خود را توسعه دهند. بهتر است بدانید ارز ترون نیز یکی از فناوری های هدف دار و در حال توسعه می باشد و توانسته سازمان ها وکمپانی های بسیاری را در توسعه و پیشبرد اهداف خود شریک کنند.
تحلیل تکنیکال ارز ریکس
تحلیل تکنیکال روشی است برای پیش بینی قیمت در بازارهای گوناگون مانند بازار ارزهای دیجیتال، بازار بورس اوراق بهادار تحلیل گران با مطالعه نمودار ها و حجم معاملات و تاریخچه قیمت در روزهای گذشته اقدام به پیش بینی قیمت در روزهای آتی می کنند. تحلیل گران با پیش بینی قیمت ارز ترون می توانند، مسیر را برای کاربران روشن تر سازند، تا بتوانند به خیالی راحت به سرمایه گذاری در رمز ارز ترون بپردازند.

تحلیل فاندامنتال ارز ترونیکس
تحلیل گران در تحلیل فاندامنتال به جای بررسی کندل ها و نمودار های قیمتی ارز دیجیتال به دنبال بررسی اخبار و رویکرد های مهم در باره ی ارز ترون هستند. آنها با بررسی تمامی عوامل تاثیر گذار بر روند قیمتی ترون به ارائه تحلیل این رمز ارز و چگونگی روند قیمتی آن در روزهای آتی می پردازند. بهتر است بدانید عواملی همچون وضع قوانین و مقررات در حوزه ی رمز ارزها، عوامل اقتصادی و سیاسی تاثیر بسزایی در تحلیل فاندامنتال دارند.
از عوامل سیاسی می توانیم به جنگ های ما بین کشور ها و یا تحریم های اعمال شده کشور ها نسبت به یکدیگر اشاره کرد.
همانطور که اشاره کردیم وضع قانون و مقررات خاصی توسط کشورها می تواند، در نوع تحلیل فاندامنتال و در نهایت در روند قیمت تاثیر بسزایی داشته باشد.

تحلیل سنتیمنتال ارز ترونیکس
تحلیل سنتیمنتال در واقع تلفیقی از دو تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می باشد که تحلیل گران با به کارگیری تمامی عوامل تاثیر گذار بر تحلیل فاندامنتال و تکنیکال به پیش بینی بازار در روزهای آینده می پردازند. این نوع تحلیل در واقع یک تحلیل هوشمندانه و برپایه علم اقتصاد و بررسی رفتارهای بازار های معاملاتی می باشد.
تحلیل گران می توانند با تحلیل سنیمنتال بازار را هم در مواقع صعودی و نزولی بررسی نماید. یکی از عواملی که ممکن است تاثیر آنی و با القوه ای بر بازار بگذارد، اخبار و حواشی پیرامون ارز ترون و یا هر ارز دیگری می باشد. ممکن است پس از انتشار یک خبر بازار متحول گردد.

عوامل موثر برقیمت شبکه ترون
در این قسمت قصد داریم به بررسی عواملی بپردازیم که بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر گذار هستند. همانطور که می دانید در بازار های مالی تحت تاثیر یکسری از عوامل بیرونی دچار کاهش و یا افزایش قیمت می شوند و بازار ارز های دیجیتال نیز از این امر مستثنی نمی باشد.

• ارزش شبکه ترون:
همانطور که می دانید نام ارز شبکه ترون، (TRX)ترونیکس می باشد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ارز ترونیکس را می توان کاهش و یا افزایش قیمت شبکه ترون دانست. یعنی اگر حجم معاملات در شبکه ترون افزایش یابد، قیمت ارز تریکس نیز صعودی خواهد بود.

• عرضه و تقاضا:
یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار که در تمام بازارهای مالی نقش عمده ای عرضه و تقاضا کالا می باشد. اگر در بازار کالا به مقدار کم عرضه گردد؛ درحالی که تقاضا برای آن کالا زیاد می باشد، با افزایش نرخ کالا مواجه خواهیم شد. در بازار ارزهای دیجیتال نیز با کاهش عرضه قیمت ارز افزایش و با افزایش آن قیمت کاهش می یابد.

• رقبا:
در همه بازار های ماالی رقابت شدیدی بین سرمایه گذاران آن وجود دارد رقابت باعث رشد و شکوفایی بازار می شود، چرا که رقیبان پیوسته در تلاشند که با ارائه خدمات جدید مشتریان زیادتری را به سمت خود جذب کنند و یا با اختلال ایجاد کردن در روند پیشترفت رقیب خود آن را در نزد چشمان مشتری کم رنگ کنند تا بتوانند بازار خود را گسترش دهند.

• تحلیل گران:
تحلیل گران نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر بازار ارزهای دیجیتال به شمار می روند. زیرا آنها با تحلیل های خود بر اساس نمودار و روند قیمت در روز های گذشته به ارائه گزارشی از روند قیمتی ارزها در روزهای آتی می پردازند. بسیاری از کاربران نیز با پیگیری تحلیل ها به بازاری که در حال رشد می باشد، ورود می کنند و باعث می شوند که حجم معاملات در آن بازار گسترش یابد.

مهمترین علت های افزایش شبکه ترون
• افزایش قیمت شبکه ترون:
همانطور که اشاره کردیم یکی از عوامل تاثیر گذار بر ارز ترونیکس شبکه اصلی آن یعنی ترون می باشد. اگر حجم معاملات در شبکه ترون افزایش یابد، قیمت ارز ترونیکس نیز با افزایش روبه رو خواهد بود.
• افزایش تقاضا:
یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت را می توان افزایش تقاضا یک رمز ارز در صورتی که عرضه آن با کمبود مواجه شود دانست. یعنی اگر ارز ترونیکس با افزایش تقاضا و کاهش عرضه مواجه شود، قیمت آن افزایش می یابد.

• رقبا:
همانطور که اشاره کردیم در همه بازار های مالی رقابت قابل توجه ای وجود دارد. در بازار های ارز ترونیکس نیز سرمایه گذاران با هدایت دارایی های خود به سمت این ارز باعث افزایش حجم معاملات و در نتیجه افزایش قیمت این رمز ارز می شود.

• تحلیل گران:
یکی از عوامل تاثیر گذار در افزایش قیمت رمز ارز ترونیکس را می توان ارائه گزارش مثبت تحلیل گران از بازار این رمز ارز دانست. آنها با ارائه این گزارش به بازار سمت و سو می دهند در نتیجه کاربران جذب این بازار می شوند و در نتیجه با افزایش حجم معاملات بازار افزایش قیمت این رمز ارز را شاهد خواهیم بود.

مهمترین علت های کاهش شبکه ترون
• کاهش قیمت شبکه ترون:
کاهش قیمت شبکه ترون ارتباط کاملا مستقیما بر ارز ترونیکس دارد. هرچه قیمت در شبکه ترون نزولی شود، قیمت ارز تریکس نیز روند نزولی را در پیش خواهد گرفت.

• افزایش عرضه:
همانطور که اشاره کردیم عرضه و تقاضا یکی از عوامل تاثیر گذار بر بازارهای مالی می باشند. هر چه قدر شاهد افزایش عرضه یک کالا باشیم در صورتی که تقاضا آن کالا کم باشد بازار کاهش قیمت را تجربه خواهد کرد.
• رقبا:
برخی از رقیبان با انتشار و یا حذف سرمایه گذاران ارز مدنظر تلاش می کنند، تا ارز مدنظر را با کاهش قیمت و یا حتی در برخی از موارد آن را از بازار مالی حذف کنند. همانطور که اشاره کردیم رقابت در بازارهای ارزهای دیجیتال نیز بسیار زیاد می باشد.

• تحلیل گران:
تحلیل گران با ارائه گزارشی منطبق بر روند قیمتی و نمودارها که کاهش قیمت بازار را روایت می کند. می توانند در جهت دهی کاربران برای انتقال سرمایه خود از بازار ارز ترونیکس باعث کاهش حجم معاملات و در نتیجه نزولی شدن شیب قیمت را شاهد خواهیم بود.

محاسبه قیمت ارزترونیکس به تومان
کاربران زوم ارزی با مراجعه به صفحه قیمت لحظه ای می توانید با کلیک بر روی ارز ترونیکس وارد صفحه این رمز ارز شوید. تمامی جزئیات این رمز ارز را برای دسترسی آسان و سریع شما در نظر گرفته ایم. شما می توانید قیمت لحظه ای این رمز ارز را هم به دلار و تومان مشاهده نماید. تیم زوم ارز حتی قیمت این رمز ارز را به نرخ تتر نیز به صورت لحظه ای محاسبه و به نمایش گذاشته اند. لذا شما کاربران زوم ارزی می توانید از ماشین حساب ارز دیجیتال برای دسترسی به قیمت لحظه ای آن ارز به تومان استفاده نمایید.

رابطه قیمت ارز تریکس با متغیر های اقتصادی
اخیرا تغییرات زیاد در روند قیمتی ارزها باعث شده تا فعالان در حوزه ی رمز ارز ها به بررسی ریشه ای عوامل تاثیر گذار بپردازند. آنها توانستند با بررسی کامل بازار دریافتند، که عواملی مانند نوسانات شدید در قیمت جهانی بازار طلا، یورو و دلار بر بازار ارزهای دیجیتال تاثیر گذار می باشد و گاهی نیز روند قیمتی این بازارها نسبت به بازار ارز دیجیتال معکوس می باشد.

آیا قیمت طلا بر قیمت ترونیکس اثر دارد؟
اگر شما فردی باشید که مداوم روند قیمتی ارز های دیجیتال و بازار طلا را رصد می کند، گاها مشاهده کرده اید که بازار ارزهای دیجیتال و طلا در یک راستا رشد یا افت می کند و یا حتی این دو بازار روند معکوس به یکدیگر را پی می گیرند. پس نمی توان قاطع گفت قیمت طلا بر قیمت ارز ترونیکس تاثیر گذار می باشد.

آیا قیمت دلار بر قیمت ترونیکس اثر دارد؟
کاربران ایرانی می بایست برای خرید رمز ارز ارز ریالی خود را به دلار تبدیل نمایند و در فروش رمز ارزهای دیجیتال نیز می بایست ارز را به دلاریا ریال تبدیل کرد. کاهش یا افزایش قیمت دلار می تواند بر قیمت ارز تریکس اثر گذاری مستقیمی داشته باشد.


آینده قیمت ارز ترونیکس
همانطور که می دانید عوامل زیادی در آینده ارزها تاثیر گذار می باشد. یکی از این عوامل که تاثیر بسزایی در ماندگاری رمز ارز دارد را می توان تیم توسعه دهنده دانست توسعه دهندگان می توانند با اضافه کردن قابلیت های گوناگون به پلتفرم اصلی رمز ارزکاربران زیادی را جذب آن خواهند شد در نتیجه حجم معاملات افزایش می یابد. ارزترون نیز برای آینده خود برنامه های زیادی برای پلتفرم خود دارد. ارز ترون از ابتدا عرضه تاکنون مسیر پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و کاربران زیادی را از تحولات خود به سود رسانده است. هرچه میزان خرید و فروش ارز ترون افزایش یابد در نتیجه حجم مبادلات افزایش می یابد و جایگاه این رمز ارز ارتقا می یابد. همانطور که اشاره کردیم به دلیل قابلیت های زیاد این ارز تحلیل گران آینده خوبی را برای آن متصور هستند.
سوالات متداول
1. چگونه ارز ترون بخریم؟
همانطور که می دانید ارز های دیجیتال را می بایست از صرافی ها تهیه کنیم، و باید بدانیم چه صرافی از ارز ترون پشتیبانی می کند. صرافی های ایرانی و خارجی از ارز ترون پشتیبانی می کنند. اگر شما فردی مبتدی هستید پیشنهاد می کنیم، برای اولین بار از صرافی های ایرانی اقدام به خرید ارز ترون کنید و در دفعات بعدی از صرافی های خارجی خرید خود را انجام دهید، برای خرید ارز ترون ابتدا در یک صرافی ایرانی ثبت نام کنید و مراحل احراز هویت را پشت سربگذارید. بعد از ثبت نام می بایست مبلغی را که می خواهید با آن ارز ترون بخرید به حساب صرافی واریز نمایید و بعد ارز ترون را خریداری نمایید. در صرافی خارجی نیز می بایست مراحل ثبت نام را بگذرانید و اغلب صرافی های خارجی مرحله احراز هویت را دارند، برای کاربران ایرانی به دلیل تحریم ها این امر باعث می شود تا کاربران ایرانی نتوانند توسط این صرافی ها خرید ارز دیجیتال را انجام دهند. بعد از ثبت نام در صرافی خارجی که نیاز به احراز هویت ندارد می بایست ارز ریالی خود را به دلار تبدیل کنید و بعد ارز ترون را خریداری کنید.

2. چگونه ارز ترون بفروشیم؟
شما برای فروش ارز ترون نیز می بایست به صرافی های معتبر ایرانی یا خارجی و پشتیبانی کننده این ارز مراجعه نمایید و اگر در صرافی ها حسابی ندارید می بایست ثبت نام کنید و ارز ترون خود را به ریال تبدیل کنید و شما می توانید ارز ترون خود را به بیت کوین و دیگر رمز ارزها تبدیل کنید.
3. چگونه با ارز ترون ترید کنیم؟
اغلب تحلیل گران ارز ترون را به عنوان یک رمز ارز با سود دهی در بلند مدت به کاربران معرفی می کنند و به کاربران برای سرمایه گذاری کوتاه مدت این رمز ارز را پیشنهاد نمی دهند.

4. چگونه اخبار مربوط به ارز ترون را بیابیم؟
اگر شما کاربران زوم ارزی در حوزه ترید رمز ارز ها فعال باشید می دانید رصد اخبار روزانه در این حوزه یکی از مهمترین نکات می باشد. برای بدست آوردن خبری درست و موثق بهتر است به سایت های خبری معتبر مراجعه نمایید. بهتر است بدانید تیم زوم ارز صفحه ای را به عنوان اخبار فوری طراحی کرده است شما می توانید به خبرهای مهم و بروز ارزهای دیجیتال به راحتی دست یابید.

تکنیکال

نمودار عمق بازار بیت کوین

تاثیر عمق بازار ترون

عمق خرید
$۲۱۹,۸۸۹,۷۲۴.۵۸
تاثیر قیمت
$۳۹,۸۲۷.۶۳
درصد تاثیر
% ۸۴۴.۲۹
میانگین قیمت
$۴۷.۱۷
عمق فروش
$۲,۶۰۰,۹۹۰,۹۷۲.۳۶
تاثیر قیمت
$۳۰۷,۷۴۴.۱۱
درصد تاثیر
% ۰.۸۸۵۲۹۰
میانگین قیمت
$۳۴۷,۶۱۹.۷۱
Date Open High Low Close Volume Market Cap
Nov 30,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $222,788,975.70 $5,033,127,278.38
Dec 01,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $197,459,343.41 $4,989,344,602.84
Dec 02,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $176,550,181.42 $5,013,784,128.07
Dec 03,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $150,496,347.63 $4,941,468,178.66
Dec 04,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $179,442,292.10 $4,900,297,679.05
Dec 05,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $216,644,848.00 $4,910,118,794.94
Dec 06,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $193,239,705.36 $4,942,659,040.80
Dec 07,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $193,776,336.04 $4,891,452,818.62
Dec 08,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $164,264,331.87 $5,018,466,721.67
Dec 09,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $175,235,858.76 $5,032,923,762.24
Dec 10,2022 $0.05 $0.06 $0.05 $0.05 $159,988,845.91 $5,044,602,843.56
Dec 11,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $119,167,445.54 $4,967,059,822.05
Dec 12,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $253,168,877.66 $4,925,544,983.05
Dec 13,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $261,654,718.87 $5,010,624,828.22
Dec 14,2022 $0.05 $0.06 $0.05 $0.06 $282,065,146.49 $5,123,769,593.38
Dec 15,2022 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $199,442,911.90 $5,133,251,295.51
Dec 16,2022 $0.06 $0.06 $0.05 $0.05 $240,564,734.88 $4,873,559,302.94
Dec 17,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $225,983,901.33 $5,049,579,870.11
Dec 18,2022 $0.05 $0.06 $0.05 $0.05 $167,766,397.53 $4,949,745,275.60
Dec 19,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $187,707,441.86 $4,935,128,369.68
Dec 20,2022 $0.05 $0.06 $0.05 $0.05 $184,653,753.98 $5,059,337,737.89
Dec 21,2022 $0.05 $0.06 $0.05 $0.05 $137,005,093.77 $5,046,332,759.94
Dec 22,2022 $0.05 $0.06 $0.05 $0.06 $162,724,425.56 $5,110,903,706.42
Dec 23,2022 $0.06 $0.06 $0.05 $0.05 $149,471,811.06 $4,989,530,390.35
Dec 24,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $101,569,504.50 $5,035,944,625.86
Dec 25,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $112,729,217.63 $5,042,409,485.28
Dec 26,2022 $0.05 $0.06 $0.05 $0.05 $116,647,160.37 $5,018,011,904.17
Dec 27,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $146,077,040.92 $4,976,781,968.46
Dec 28,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $165,230,958.05 $4,980,109,499.40
Dec 29,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $159,780,713.98 $4,967,751,618.22
Dec 30,2022 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $160,347,942.91 $5,000,631,445.31
Dec 31,2022 $0.05 $0.06 $0.05 $0.05 $128,634,359.48 $5,012,006,848.02
Jan 01,2023 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $100,273,280.18 $5,041,253,171.65
Jan 02,2023 $0.05 $0.06 $0.05 $0.06 $138,920,680.20 $5,071,988,386.97
Jan 03,2023 $0.06 $0.06 $0.05 $0.05 $130,813,321.87 $5,041,961,591.27
Jan 04,2023 $0.05 $0.06 $0.05 $0.05 $176,956,207.99 $5,032,395,890.81
Jan 05,2023 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $182,910,373.55 $4,933,683,657.68
Jan 06,2023 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $769,019,622.48 $4,826,038,337.42
Jan 07,2023 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $277,255,900.08 $4,782,224,349.02
Jan 08,2023 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $202,055,017.66 $4,947,138,156.38
Jan 09,2023 $0.05 $0.06 $0.05 $0.05 $374,224,117.90 $5,021,223,279.37
Jan 10,2023 $0.05 $0.05 $0.05 $0.05 $196,148,450.99 $5,035,251,212.13
Jan 11,2023 $0.05 $0.06 $0.05 $0.06 $209,852,698.22 $5,191,516,015.73
Jan 12,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $241,844,702.33 $5,248,625,787.91
Jan 13,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $258,403,126.09 $5,514,696,789.26
Jan 14,2023 $0.06 $0.07 $0.06 $0.06 $566,265,041.39 $5,685,689,952.59
Jan 15,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $266,691,428.11 $5,729,509,401.35
Jan 16,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $249,155,140.48 $5,735,777,682.34
Jan 17,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $214,020,770.76 $5,670,670,746.67
Jan 18,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $260,102,159.99 $5,420,182,109.27
Jan 19,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $170,235,361.61 $5,525,504,719.84
Jan 20,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $193,161,021.50 $5,771,200,669.23
Jan 21,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $260,535,017.26 $5,670,062,410.77
Jan 22,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $209,391,461.17 $5,665,088,296.32
Jan 23,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $224,484,707.72 $5,769,864,616.01
Jan 24,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $228,798,004.04 $5,529,174,847.79
Jan 25,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $220,414,744.44 $5,679,379,437.11
Jan 26,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $189,522,704.17 $5,668,881,537.30
Jan 27,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $321,741,025.87 $5,838,614,477.60
Jan 28,2023 $0.06 $0.06 $0.06 $0.06 $232,264,923.74 $5,793,369,647.75
Source Pairs Price +2% Depth -2% Depth Volume Liquidity
Binance TRX/USDT $0.06 $511,026.26 $432,804.97 $21,330,080.47 705.00
Binance TRX/BUSD $0.06 $184,685.94 $235,740.88 $5,891,023.76 665.00
KuCoin TRX/USDT $0.06 $346,070.83 $277,493.69 $3,016,427.53 528.00
Binance TRX/BTC $0.06 $347,642.35 $697,474.63 $1,844,331.41 538.00
Binance TRX/BNB $0.06 $52,145.88 $48,709.08 $872,650.88 524.00
Binance TRX/TRY $0.06 $32,251.76 $30,637.17 $871,955.88 578.00
Binance TRX/ETH $0.06 $56,172.46 $65,352.65 $607,135.05 570.00
Kraken TRX/USD $0.06 $249,254.01 $320,852.48 $299,661.40 609.00
Binance TRX/EUR $0.06 $43,280.35 $35,068.79 $295,853.51 525.00
Kraken TRX/EUR $0.06 $166,091.23 $225,122.66 $116,181.63 602.00
KuCoin TRX/BTC $0.06 $16,263.47 $40,044.54 $106,113.63 406.00
Bitfinex TRX/USD $0.06 $230,234.58 $230,480.42 $100,224.87 536.00
Binance TRX/XRP $0.06 $13,687.43 $15,798.12 $72,218.76 540.29
KuCoin TRX/USDC $0.06 $11,544.25 $18,570.59 $63,322.19 334.00
Bitfinex TRX/BTC $0.06 $24,282.08 $25,946.41 $53,112.87 301.00
Kraken TRX/XBT $0.06 $97,351.88 $108,273.35 $52,035.81 520.00
KuCoin TRX/ETH $0.06 $4,753.71 $7,375.67 $42,713.96 280.00
Bitfinex TRX/USDT $0.06 $67,224.01 $51,852.78 $35,434.45 495.00
Bitfinex TRX/EUR $0.06 $25,772.95 $5,353.93 $16,997.70 360.00
KuCoin TRX/KCS $0.06 $1,445.05 $378.94 $16,917.02 233.00
Binance WIN/TRX $0.06 $855.82 $453.85 $15,750.45 619.14
Kraken TRX/ETH $0.06 $35,569.02 $36,058.60 $6,594.27 459.00
KuCoin KLV/TRX $0.06 $583.30 $613.73 $3,394.79 101.00
KuCoin USDD/TRX $0.06 $1,679.60 $2,094.61 $2,038.76 176.00
KuCoin NFT/TRX $0.06 $1,015.51 $616.43 $1,694.29 111.00
KuCoin WIN/TRX $0.06 $529.10 $681.32 $1,126.40 195.00
Bitfinex TRX/ETH $0.06 $1,887.27 $2,199.56 $628.67 264.00
Bithumb TRX/KRW $0.06 $172,907.71 $174,545.12 $1,280,706.42 453.00
PancakeSwap (V2) TRX/BUSD $0.06 $0.00 $0.00 $212,918.42 535.19
Bittrex TRX/USDT $0.06 $17,526.08 $29,435.19 $18,113.93 390.00
PancakeSwap (V2) TRX/WBNB $0.06 $0.00 $0.00 $15,077.92 278.27
Bittrex TRX/BTC $0.06 $4,477.90 $20,850.86 $5,980.81 244.00
Bittrex TRX/USD $0.06 $12,914.14 $34,477.81 $2,701.47 328.00
BitMEX TRX/USDT $0.06 $1,690.88 $286.05 $2,452.22 202.00
Bittrex TRX/ETH $0.06 $5,137.27 $387.44 $876.92 142.00
PancakeSwap (V2) TRX/YES $0.06 $0.00 $0.00 $802.52 179.47
PancakeSwap (V2) CAKE/TRX $0.06 $0.00 $0.00 $7.75 9.88
PancakeSwap CAKE/TRX $0.06 $0.00 $0.00 $5.06 20.97
Bittrex TRX/EUR $0.06 $1,521.68 $300.08 $2.52 87.00
PancakeSwap (V2) USDT/TRX $0.06 $0.00 $0.00 $0.06 1.04
Poloniex TRX/USDT $0.06 $48,231.10 $46,821.41 $3,800,076.30 494.00
Huobi TRX/USDT $0.06 $211,483.97 $213,657.66 $2,094,689.50 650.00
Gate.io TRX/USDT $0.06 $1,247,683.19 $931,713.71 $1,856,617.27 544.00
Poloniex TRX/BTC $0.06 $27,692.62 $22,208.08 $947,989.64 443.00
Huobi TRX/USDD $0.06 $15,770.51 $17,548.69 $685,541.46 435.00
Bybit TRX/USDT $0.06 $114,132.64 $74,567.10 $620,824.25 543.00
Huobi TRX/USDC $0.06 $1,580.20 $6,788.48 $423,822.05 296.00
Huobi TRX/BTC $0.06 $42,566.71 $47,523.01 $120,525.87 504.00
ProBit Global TRX/USDT $0.06 $3,615.73 $3,909.52 $105,413.76 192.00
Gate.io TRX/USD $0.06 $24,951.37 $21,672.17 $77,449.28 426.00
Poloniex JST/TRX $0.06 $4,723.64 $2,263.26 $60,900.41 158.00
Huobi TRX/ETH $0.06 $1,772.56 $11,040.28 $60,030.48 389.00
Poloniex ETH/TRX $0.06 $20,493.84 $2,150.86 $52,574.72 260.00
Poloniex XRP/TRX $0.06 $9,887.69 $2,282.62 $50,541.72 220.00
ProBit Global TRX/BTC $0.06 $1,052.85 $5,322.74 $46,368.34 73.00
Poloniex TRX/USDD $0.06 $795.10 $894.88 $39,616.96 270.00
Poloniex BTT/TRX $0.06 $1,609.43 $108.48 $28,137.11 19.00
Poloniex FUND/TRX $0.06 $7,974.79 $1,890.56 $11,416.03 318.00
Bybit TRX/USDC $0.06 $12,450.75 $16,182.93 $9,526.36 405.00
Gate.io TRX/ETH $0.06 $2,906.73 $305.58 $3,111.60 247.00
Gate.io TRX/TRY $0.06 $5,713.14 $5,485.60 $3,034.33 262.00
Poloniex AVA/TRX $0.06 $1,570.01 $1,659.11 $1,121.89 179.00
Poloniex NFT/TRX $0.06 $3.72 $484.93 $1,081.81 26.00
Poloniex XTZ/TRX $0.06 $1,518.87 $874.58 $474.36 10.00
Poloniex TRX/USDC $0.06 $518.55 $5,666.68 $372.00 237.00
Poloniex KISHU/TRX $0.06 $230.36 $168.38 $286.01 14.00
Poloniex WIN/TRX $0.06 $129.84 $30.97 $138.69 121.00
Poloniex MATIC/TRX $0.06 $153.61 $153.37 $81.83 19.00
Poloniex BNB/TRX $0.06 $11,863.75 $4,870.66 $37.95 214.00
Poloniex SUN/TRX $0.06 $0.11 $102.83 $24.79 11.00
Poloniex LINK/TRX $0.06 $6.32 $797.73 $20.71 53.00
Poloniex SNX/TRX $0.06 $192.10 $171.61 $0.00 27.00
Poloniex WRX/TRX $0.06 $1.93 $103.50 $0.00 1.00
Poloniex AMP/TRX $0.06 $288.89 $0.00 $0.00 4.00
Poloniex OSK/TRX $0.06 $0.26 $2.73 $0.00 1.00
OKX TRX/BTC $0.06 $10,140.77 $28,651.72 $12,327,044.74 350.00
OKX TRX/USDT $0.06 $484,883.95 $496,479.59 $5,480,065.84 537.00
OKX TRX/ETH $0.06 $4,006.59 $11,272.40 $2,497,513.05 307.00
OKX TRX/USDC $0.06 $38,706.31 $76,828.62 $90,221.25 463.00
Bitget TRX/USDT $0.06 $2,132,345.47 $1,928,019.07 $4,448,443.85 588.00
Coinone TRX/KRW $0.06 $53,058.09 $102,497.89 $1,073,091.53 477.00
Bitget TRX/ETH $0.06 $46,805.95 $38,755.04 $231,284.79 370.00
Bitget TRX/BTC $0.06 $142,269.78 $248,774.01 $153,982.60 442.00
Bitget TRX/USDC $0.06 $435,115.14 $437,855.66 $120,289.99 390.00
Binance.US TRX/USD $0.06 $33,125.44 $40,705.98 $59,269.90 633.33
Binance.US TRX/USDT $0.06 $35,658.21 $25,436.16 $23,060.21 666.54
Binance.US TRX/BTC $0.06 $9,157.05 $26,580.46 $10,396.14 577.04
Binance.US TRX/BUSD $0.06 $30,509.85 $39,357.99 $1,758.19 631.17
Binance TR TRX/TRY $0.06 $15.95 $5.44 $780,858.25 541.00
EXMO TRX/RUB $0.07 $12,022.49 $18,355.10 $860,563.78 295.00
EXMO TRX/USD $0.07 $18,231.69 $34,340.82 $445,591.37 312.00
CoinEx TRX/USDT $0.06 $23,716.57 $24,405.68 $270,816.59 508.00
Bitvavo TRX/EUR $0.06 $60,195.48 $17,693.20 $96,079.80 385.00
WazirX TRX/INR $0.07 $8,738.09 $10,616.16 $83,682.73 336.00
Indodax TRX/IDR $0.06 $31,694.69 $38,454.64 $70,025.47 431.00
Bitkub TRX/THB $0.06 $17,544.52 $17,727.71 $53,740.38 307.00
EXMO TRX/UAH $0.07 $209.10 $208.82 $29,597.21 25.00
EXMO TRX/EUR $0.06 $31.41 $383.68 $26,940.14 13.00
Tokocrypto TRX/USDT $0.06 $9.85 $8.59 $20,601.21 634.00
Biswap TRX/WBNB $0.06 $0.00 $0.00 $18,738.98 354.47
تعداد کل
0
تعداد فعال
0
ده هولدر برتر
%
بیست هولدر برتر
%
پنجاه هولدر برتر
%
صد هولدر برتر
%
# آدرس مقدار TRX درصد از مقدار کل

ماشین حساب ارز

TRX
USDT
تومان

جزییات ترون

قیمت ترون $0.0635
حجم کل بازار $5,834,293,144
حجم معاملات روزانه $239,478,096
رتبه در بازار #17
تغییرات یک ساعته -0.17%
تغییرات 24 ساعته 1.57%
تغییرات 7 روزه 2.51%
تغییرات 30 روزه 17.79%
تغییرات 60 روزه 17.75%
تغییرات 90 روزه 0.91%
تغییرات دیروز -0.77%
تغییرات امسال 15.91%
تاریخ پیدایش 2017-09-13
قیمت شروع $ 0.0021
تغییرات حجم معاملات 24 ساعته -3.81%
بالاترین قیمت $ 0.30
تغییرات از بالاترین قیمت -78.85%
زمان بالاترین قیمت 2018-01-05
پایین ترین قیمت $ 0.0011
تغییرات از پایین ترین قیمت 5,722.51%
زمان پایین ترین قیمت 2017-09-15
پایین ترین قیمت دیروز $ 0.062
بالا ترین قیمت دیروز $ 0.064
ارز در دسترس 91,822,636,943 TRX
تعداد کل ارز 91,822,653,926 TRX

ارزهای مرتبط

yearn-finance
yearn-finance
$7,643.037
1.43%
9246.60 ,9263.08 ,9255.16 ,9427.53 ,9441.61 ,9363.16 ,9403.00 ,9540.47 ,9523.70 ,9478.26 ,9375.87 ,9353.52 ,9463.14 ,9509.43 ,9506.12 ,9504.73 ,9554.48 ,9575.06 ,9747.19 ,9881.57 ,10091.69 ,9968.62 ,10007.65 ,9985.82 ,9966.54 ,9907.82 ,10036.85 ,9861.06 ,9853.07 ,9915.91 ,9857.16 ,9910.84 ,9884.76 ,9846.10 ,9760.53 ,9816.01 ,9727.55 ,9727.35 ,9689.04 ,9654.14 ,9656.46 ,9436.91 ,9528.58 ,9509.50 ,9537.56 ,9556.91 ,9509.42 ,9421.01 ,9804.23 ,9760.71 ,9505.79 ,9330.50 ,9289.62 ,9202.86 ,9106.80 ,9123.11 ,9144.79 ,9128.02 ,9083.15 ,8966.99 ,9071.00 ,9076.10 ,9081.94 ,9086.63 ,9039.76 ,9019.52 ,9034.69 ,9098.40 ,9053.44 ,9053.22 ,9025.64 ,8984.56 ,8978.86 ,8935.06 ,8827.55 ,8797.07 ,8708.03 ,8723.15 ,8657.35 ,8724.64 ,8725.99 ,8668.89 ,8795.81 ,8794.98 ,8789.54 ,8840.28 ,8863.82 ,8831.77 ,8820.49 ,8866.33 ,8908.00 ,8940.94 ,8906.86 ,8862.79 ,8886.05 ,8903.09 ,8805.29 ,8825.66 ,8804.32 ,8868.15 ,8878.41 ,8872.21 ,8880.56 ,8846.58 ,8860.41 ,8775.02 ,8731.09 ,8517.71 ,8483.74 ,8506.38 ,8598.97 ,8662.60 ,8617.18 ,8587.16 ,8638.94 ,8633.64 ,8593.15 ,8607.65 ,8601.78 ,8613.71 ,8842.99 ,8893.36 ,8960.58 ,8927.17 ,8981.16 ,8984.71 ,8960.69 ,8946.97 ,8995.83 ,8993.12 ,9008.25 ,9106.60 ,9023.24 ,9007.02 ,9073.18 ,9126.09 ,9218.73 ,9194.16 ,9150.47 ,9185.79 ,9173.48 ,9178.00 ,9146.08 ,9209.95 ,9177.91 ,9249.22 ,8823.01 ,8909.30 ,8671.09 ,8643.20 ,8727.32 ,8927.05 ,8979.58 ,8897.89 ,8959.38 ,8879.50 ,9020.21 ,9082.31 ,9147.22 ,9159.32 ,9173.60 ,9175.45 ,9085.98 ,9082.54 ,9027.42 ,9016.10 ,9114.55 ,9064.93
algorand
algorand
$0.26
4.085%
0.30536820 ,0.30478678 ,0.30460272 ,0.30853539 ,0.30711991 ,0.30676075 ,0.30770536 ,0.30870174 ,0.30911558 ,0.30823038 ,0.30471621 ,0.30304848 ,0.30490172 ,0.30676374 ,0.30509236 ,0.30425232 ,0.30567361 ,0.30564248 ,0.30836532 ,0.30904326 ,0.30805709 ,0.30822558 ,0.30752371 ,0.31016921 ,0.30670195 ,0.30739163 ,0.30761471 ,0.30228124 ,0.30286342 ,0.30495215 ,0.30463790 ,0.30597094 ,0.30754245 ,0.30691336 ,0.30696832 ,0.30834186 ,0.30590400 ,0.30744568 ,0.30727336 ,0.30780692 ,0.30711279 ,0.30130219 ,0.30279047 ,0.30300682 ,0.30368686 ,0.30459296 ,0.30304924 ,0.29922851 ,0.30574798 ,0.30666440 ,0.29955091 ,0.29270771 ,0.29116157 ,0.28968124 ,0.28918745 ,0.29001028 ,0.28959801 ,0.28877408 ,0.28788930 ,0.28401505 ,0.28509731 ,0.28553223 ,0.28552250 ,0.28507993 ,0.28450944 ,0.28334068 ,0.28528133 ,0.28736626 ,0.28801224 ,0.28648960 ,0.28780322 ,0.28833646 ,0.28797228 ,0.28866989 ,0.28644364 ,0.28614832 ,0.28627720 ,0.28603361 ,0.28549175 ,0.28882268 ,0.28891129 ,0.28733734 ,0.28953752 ,0.29025335 ,0.28930547 ,0.29031068 ,0.29091320 ,0.29031744 ,0.28978339 ,0.29034230 ,0.29098667 ,0.29161100 ,0.29097618 ,0.29106829 ,0.29248587 ,0.29311995 ,0.29175579 ,0.29207323 ,0.29181504 ,0.29426726 ,0.29358972 ,0.29430486 ,0.29384051 ,0.29251346 ,0.29431617 ,0.29220168 ,0.28964577 ,0.28457297 ,0.28317009 ,0.28371481 ,0.28605310 ,0.28768084 ,0.28682502 ,0.28626517 ,0.28777644 ,0.28814795 ,0.28563756 ,0.28680147 ,0.28716151 ,0.28719874 ,0.29188655 ,0.29421487 ,0.29302287 ,0.29414225 ,0.29551879 ,0.29615939 ,0.29536438 ,0.29474514 ,0.29624232 ,0.29692423 ,0.29663119 ,0.29928937 ,0.29724011 ,0.29536108 ,0.29631316 ,0.29814503 ,0.30141476 ,0.30065446 ,0.30067040 ,0.30033370 ,0.30071534 ,0.30183764 ,0.29975505 ,0.29971662 ,0.29804352 ,0.29947172 ,0.29087243 ,0.29216183 ,0.28677102 ,0.28582740 ,0.28826564 ,0.29239842 ,0.29339620 ,0.29237643 ,0.29427117 ,0.29211510 ,0.29642201 ,0.29661002 ,0.29862334 ,0.29876822 ,0.29880034 ,0.29980120 ,0.29785133 ,0.29814631 ,0.29591114 ,0.29527041 ,0.29749566 ,0.29701077
perpetual-protocol
perpetual-protocol
$0.58
0.64%
0.76060086 ,0.75982989 ,0.75444086 ,0.75383284 ,0.76310507 ,0.76937940 ,0.76879656 ,0.77392688 ,0.77603960 ,0.77378925 ,0.77451036 ,0.76783097 ,0.77599318 ,0.78248669 ,0.77856088 ,0.78162247 ,0.80195397 ,0.78969021 ,0.79531905 ,0.79530896 ,0.80218773 ,0.80419890 ,0.79802563 ,0.79062660 ,0.79291543 ,0.78190641 ,0.78536922 ,0.78988596 ,0.76793515 ,0.77256617 ,0.77639803 ,0.77602465 ,0.78398578 ,0.78812655 ,0.78261697 ,0.78088579 ,0.78567062 ,0.77557071 ,0.77945505 ,0.81209213 ,0.80493072 ,0.79076598 ,0.77655521 ,0.77351327 ,0.76151289 ,0.76373310 ,0.76441214 ,0.75921498 ,0.75080338 ,0.76740630 ,0.76069848 ,0.75560230 ,0.73106077 ,0.71947561 ,0.72318444 ,0.72260166 ,0.71690853 ,0.71907479 ,0.71514862 ,0.71411093 ,0.69507815 ,0.69664466 ,0.69229683 ,0.69320304 ,0.69397788 ,0.69515091 ,0.69370707 ,0.69495353 ,0.69071492 ,0.68964705 ,0.69129104 ,0.69478989 ,0.69631045 ,0.69825487 ,0.69366057 ,0.68623047 ,0.67246109 ,0.67292506 ,0.67244597 ,0.67405449 ,0.68481405 ,0.69004672 ,0.68385409 ,0.68883590 ,0.69582810 ,0.68902610 ,0.69694344 ,0.69639930 ,0.69764023 ,0.69258771 ,0.68858853 ,0.68371956 ,0.68832233 ,0.68770085 ,0.68624504 ,0.68578920 ,0.68335258 ,0.68160696 ,0.68514336 ,0.68088212 ,0.68550150 ,0.68997440 ,0.69097299 ,0.70049062 ,0.70526759 ,0.70966859 ,0.69473185 ,0.68877091 ,0.66280791 ,0.72335961 ,0.71602279 ,0.71502814 ,0.72043385 ,0.71199708 ,0.71443405 ,0.72476651 ,0.71506190 ,0.72054330 ,0.72944639 ,0.71992277 ,0.72242408 ,0.73032604 ,0.74333596 ,0.73705615 ,0.73692943 ,0.73449259 ,0.73603636 ,0.73310573 ,0.73168324 ,0.73477840 ,0.73029590 ,0.71975096 ,0.72396175 ,0.71898526 ,0.71955986 ,0.72190457 ,0.72413631 ,0.72766513 ,0.72726608 ,0.72899652 ,0.72872264 ,0.72409627 ,0.72824036 ,0.72446511 ,0.72504485 ,0.71881841 ,0.71743006 ,0.69450973 ,0.70058950 ,0.68485313 ,0.68054438 ,0.69199591 ,0.69709254 ,0.70138920 ,0.69516460 ,0.70005254 ,0.68982061 ,0.70323099 ,0.70621425 ,0.70795864 ,0.71315235 ,0.71032134 ,0.70685567 ,0.70602650 ,0.70744295 ,0.70364448 ,0.70208527 ,0.70942276
hedget
hedget
$0.24
0.44%
0.65161940 ,0.65176858 ,0.65020650 ,0.65037523 ,0.65062046 ,0.65276281 ,0.65168429 ,0.65201859 ,0.65046103 ,0.65330432 ,0.65627186 ,0.65598558 ,0.65780661 ,0.65125378 ,0.65319330 ,0.64898786 ,0.65267798 ,0.65138367 ,0.65289028 ,0.65202664 ,0.65224230 ,0.65177460 ,0.65133370 ,0.65177974 ,0.65016918 ,0.64994126 ,0.64964739 ,0.65220139 ,0.65035246 ,0.65096452 ,0.65148575 ,0.64991956 ,0.65148154 ,0.64951545 ,0.65174541 ,0.65235198 ,0.65466509 ,0.65302395 ,0.65507043 ,0.65683210 ,0.65747848 ,0.65605832 ,0.65385267 ,0.65735447 ,0.65784276 ,0.65640934 ,0.65761753 ,0.65791142 ,0.65543058 ,0.65413542 ,0.65786297 ,0.66087179 ,0.65709123 ,0.65669033 ,0.65635165 ,0.65468876 ,0.65435823 ,0.65074408 ,0.65281804 ,0.65330950 ,0.65144613 ,0.65142927 ,0.65272498 ,0.65230354 ,0.65039614 ,0.64687229 ,0.64674411 ,0.64730524 ,0.64470730 ,0.64672153 ,0.64709379 ,0.64744827 ,0.64897989 ,0.64594611 ,0.64434068 ,0.64883810 ,0.64781065 ,0.64899528 ,0.64724410 ,0.64703430 ,0.64665699 ,0.64565391 ,0.64578770 ,0.64782966 ,0.64628546 ,0.64674044 ,0.64678665 ,0.64773447 ,0.64481597 ,0.64680633 ,0.64449419 ,0.64557512 ,0.64673736 ,0.64571736 ,0.64591771 ,0.64761326 ,0.64741300 ,0.64925217 ,0.64581737 ,0.64652294 ,0.64552765 ,0.64936779 ,0.64827715 ,0.64857052 ,0.64922033 ,0.65040093 ,0.64932910 ,0.64895902 ,0.65023655 ,0.64771327 ,0.64751854 ,0.64848865 ,0.64509167 ,0.64531745 ,0.64633791 ,0.64617278 ,0.64394534 ,0.64527174 ,0.64618543 ,0.64326651 ,0.63806258 ,0.63979578 ,0.63977116 ,0.63846253 ,0.63884437 ,0.63902119 ,0.63782177 ,0.64028183 ,0.64219406 ,0.64243041 ,0.64145074 ,0.64157496 ,0.64205092 ,0.64031488 ,0.64189608 ,0.64027212 ,0.64093996 ,0.64444254 ,0.64285559 ,0.64728734 ,0.64539640 ,0.64547957 ,0.64552099 ,0.64599891 ,0.64554755 ,0.64534047 ,0.64754697 ,0.64668449 ,0.64715334 ,0.64670759 ,0.64504954 ,0.64323321 ,0.64494406 ,0.64584818 ,0.64708059 ,0.64660542 ,0.64554115 ,0.64684317 ,0.64315732 ,0.64852108 ,0.64718764 ,0.64930378 ,0.65050970 ,0.64983547 ,0.64811238 ,0.65047555 ,0.65061167 ,0.64996954
bella-protocol
bella-protocol
$0.59
2.35%
0.74601585 ,0.73281942 ,0.72996581 ,0.73107165 ,0.73931828 ,0.73292536 ,0.73358075 ,0.73482446 ,0.73713668 ,0.74067763 ,0.74022386 ,0.72792590 ,0.72947784 ,0.73623111 ,0.74300939 ,0.74170599 ,0.74026763 ,0.74591497 ,0.74849657 ,0.75047601 ,0.74909267 ,0.74400914 ,0.74383139 ,0.73666087 ,0.74417095 ,0.73806212 ,0.73825702 ,0.73883535 ,0.72924795 ,0.72502324 ,0.73432803 ,0.72879222 ,0.73540179 ,0.73840553 ,0.73884779 ,0.73451811 ,0.73581367 ,0.73085948 ,0.73383705 ,0.74028387 ,0.74253777 ,0.73987997 ,0.72365095 ,0.72844809 ,0.73120657 ,0.73163541 ,0.73129645 ,0.72499610 ,0.71577462 ,0.73413015 ,0.72660302 ,0.72214957 ,0.69961641 ,0.69963751 ,0.69482463 ,0.69036804 ,0.68827783 ,0.68867758 ,0.68999354 ,0.68455968 ,0.67009905 ,0.67374261 ,0.67396412 ,0.67257651 ,0.67513310 ,0.66791015 ,0.67069957 ,0.66944520 ,0.67434672 ,0.67193933 ,0.67146017 ,0.67401621 ,0.67485010 ,0.67396328 ,0.67245398 ,0.66811094 ,0.66392251 ,0.66602557 ,0.66246216 ,0.65665510 ,0.65569430 ,0.65866796 ,0.65143302 ,0.65652528 ,0.66224386 ,0.66206525 ,0.66463709 ,0.66740791 ,0.66419354 ,0.66411212 ,0.66816993 ,0.66772426 ,0.67246295 ,0.67093873 ,0.67338790 ,0.67483441 ,0.67756741 ,0.67281249 ,0.67434295 ,0.66734535 ,0.67300645 ,0.66992854 ,0.67171858 ,0.67687133 ,0.67338928 ,0.67341208 ,0.66647111 ,0.66320062 ,0.65111820 ,0.64367993 ,0.64464139 ,0.65103800 ,0.65624940 ,0.65364668 ,0.64886103 ,0.65605898 ,0.65463026 ,0.64912393 ,0.65233962 ,0.65358671 ,0.65194093 ,0.66315231 ,0.66734713 ,0.66740828 ,0.67151672 ,0.67479498 ,0.67431103 ,0.67515163 ,0.67304966 ,0.67539017 ,0.67647062 ,0.67532074 ,0.68533796 ,0.68098444 ,0.68094801 ,0.68221287 ,0.68576660 ,0.69595696 ,0.69709473 ,0.69214271 ,0.69486844 ,0.69026515 ,0.69149397 ,0.68945967 ,0.69132707 ,0.68386277 ,0.68319521 ,0.66168161 ,0.66657931 ,0.65776686 ,0.65565280 ,0.66137812 ,0.67207888 ,0.67444594 ,0.67102110 ,0.67820101 ,0.67131865 ,0.68342265 ,0.68269569 ,0.69523084 ,0.69976529 ,0.69806225 ,0.69369537 ,0.68561889 ,0.68753346 ,0.68358719 ,0.68024005 ,0.68894754
iotex
iotex
$0.030
0.62%
0.03265152 ,0.03257434 ,0.03237036 ,0.03242882 ,0.03266938 ,0.03254140 ,0.03228593 ,0.03219866 ,0.03226540 ,0.03228744 ,0.03205063 ,0.03189874 ,0.03134272 ,0.03216258 ,0.03234137 ,0.03233543 ,0.03222055 ,0.03198121 ,0.03293861 ,0.03310869 ,0.03305352 ,0.03281320 ,0.03319765 ,0.03300272 ,0.03327747 ,0.03306985 ,0.03321425 ,0.03346920 ,0.03339384 ,0.03323390 ,0.03342769 ,0.03335336 ,0.03370113 ,0.03353766 ,0.03345832 ,0.03328504 ,0.03344035 ,0.03321689 ,0.03340926 ,0.03363048 ,0.03360622 ,0.03468017 ,0.03404818 ,0.03351252 ,0.03347486 ,0.03335130 ,0.03340254 ,0.03326272 ,0.03283227 ,0.03391694 ,0.03366453 ,0.03313874 ,0.03245376 ,0.03234258 ,0.03229525 ,0.03229968 ,0.03264979 ,0.03267838 ,0.03272032 ,0.03301900 ,0.03192321 ,0.03224057 ,0.03237486 ,0.03235595 ,0.03233365 ,0.03221056 ,0.03195389 ,0.03212944 ,0.03228942 ,0.03235897 ,0.03220631 ,0.03234527 ,0.03226572 ,0.03234023 ,0.03229407 ,0.03217741 ,0.03197579 ,0.03192529 ,0.03188750 ,0.03174144 ,0.03207454 ,0.03212775 ,0.03197959 ,0.03234772 ,0.03246284 ,0.03230784 ,0.03262170 ,0.03274812 ,0.03268480 ,0.03272492 ,0.03269169 ,0.03289489 ,0.03308813 ,0.03288159 ,0.03295566 ,0.03309522 ,0.03325240 ,0.03317291 ,0.03318070 ,0.03309956 ,0.03356001 ,0.03341940 ,0.03361340 ,0.03348273 ,0.03365914 ,0.03347594 ,0.03319590 ,0.03298489 ,0.03211826 ,0.03205356 ,0.03244770 ,0.03309596 ,0.03417731 ,0.03390002 ,0.03373215 ,0.03414397 ,0.03422244 ,0.03396698 ,0.03416154 ,0.03413560 ,0.03394552 ,0.03445506 ,0.03463187 ,0.03465993 ,0.03481769 ,0.03497817 ,0.03384783 ,0.03380377 ,0.03369562 ,0.03390862 ,0.03380323 ,0.03368074 ,0.03388656 ,0.03378551 ,0.03344341 ,0.03337748 ,0.03346955 ,0.03380339 ,0.03354419 ,0.03345346 ,0.03348958 ,0.03327603 ,0.03328623 ,0.03313176 ,0.03312051 ,0.03297851 ,0.03287971 ,0.03200399 ,0.03233951 ,0.03163781 ,0.03143516 ,0.03162241 ,0.03211606 ,0.03211641 ,0.03183001 ,0.03210098 ,0.03170297 ,0.03219745 ,0.03401213 ,0.03434375 ,0.03451212 ,0.03445441 ,0.03449450 ,0.03415409 ,0.03420335 ,0.03400387 ,0.03222159 ,0.03256575
parachute
parachute
$0.00022
-46.82%
0.99478288 ,0.99368622 ,0.99653529 ,0.99931383 ,0.99900248 ,0.99814750 ,0.99892360 ,1.0017 ,0.99979876 ,0.99925214 ,0.99782818 ,0.99820990 ,0.99586345 ,0.99827993 ,0.99824403 ,0.99845786 ,0.99739463 ,0.99761770 ,0.99874482 ,1.0004 ,0.99932049 ,0.99953694 ,1.0025 ,0.99951270 ,1.0007 ,1.0008 ,1.0028 ,1.0087 ,1.0093 ,1.0014 ,1.0071 ,1.0016 ,1.0009 ,1.0001 ,1.0009 ,1.0007 ,1.0041 ,0.99928603 ,1.0001 ,0.99851860 ,1.0007 ,0.99806044 ,0.99586773 ,0.99488856 ,0.99591524 ,0.99629673 ,0.99905990 ,0.99490624 ,1.0008 ,1.0052 ,1.0036 ,0.99989328 ,0.99863923 ,0.99875339 ,0.99861306 ,0.99746949 ,0.99786198 ,0.98980324 ,0.98933344 ,0.99721796 ,0.99580183 ,0.99733442 ,0.99784498 ,0.99844402 ,0.99749036 ,0.99693399 ,0.99809020 ,0.99587603 ,0.99968125 ,0.99831860 ,0.99919567 ,0.99643593 ,0.98715419 ,0.98133884 ,0.97486632 ,0.97148997 ,0.97372525 ,0.97356822 ,0.97155626 ,0.97283204 ,0.97272907 ,0.97095900 ,0.99864681 ,0.99755461 ,0.99795181 ,0.99811719 ,0.99941841 ,0.99767228 ,0.99758926 ,0.99722152 ,0.99767324 ,1.0025 ,1.0040 ,0.99987794 ,0.99939292 ,1.0006 ,0.99949883 ,0.99998950 ,0.99938840 ,0.99813067 ,0.99931000 ,0.99863505 ,0.99720018 ,0.99828789 ,0.99864364 ,0.99646359 ,0.99388077 ,0.98941091 ,0.98996072 ,0.99618740 ,0.99808335 ,0.99837218 ,0.99766297 ,0.99723587 ,0.99828971 ,0.99861693 ,0.99129717 ,0.99542650 ,0.99677482 ,0.99744738 ,1.0034 ,1.0049 ,1.0054 ,1.0068 ,1.0010 ,1.0012 ,1.0026 ,1.0014 ,1.0004 ,0.99935787 ,1.0096 ,1.0122 ,1.0090 ,1.0271 ,1.0076 ,1.0085 ,1.0076 ,1.0054 ,1.0045 ,1.0062 ,1.0080 ,1.0107 ,1.0095 ,1.0074 ,1.0052 ,1.0102 ,0.99578578 ,0.99537164 ,0.99150597 ,0.98956769 ,0.99649831 ,1.0071 ,1.0016 ,1.0022 ,1.0033 ,1.0012 ,1.0089 ,1.0019 ,1.0050 ,1.0026 ,1.0042 ,1.0052 ,1.0039 ,1.0023 ,0.99555182 ,1.0012 ,0.99693123 ,1.0008
اخبار فوری
همه
احتمال تعویق لایحه‌ی بررسی خطرات استیبل کوین‌ها تا سپتامبر
27 دقیقه پیش
15
9
طی 44 روز گذشته، بیش از 3 میلیارد دلار از اکوسیستم بازار استیبل کوین‌ها از بین رفته است.
Robinhood چه تعداد شیبا هولد می‌کند؟
1 ساعت پیش
10
2
نرخ توکن سوزی شیبا، علی‌رغم فعالیت‌های گسترده جامعه، به میزان 63.85 درصد افت کرد.
نرخ بهره 0.75 درصد افزایش یافت؛ بیشترین میزان از 1994
2 ساعت پیش
3
7
هیئت مدیره‌ی فدرال رزرو آمریکا، بیانیه‌ی خط مشی منتشر کرد که بر اساس آن، فعالیت‌های رمز ارزی بانک‌ها محدود می‌شوند.
آیا کشورها از بلاکچین عمومی استفاده خواهند کرد؟
4 ساعت پیش
3
3
بنا به گزارشات، توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی به طور غافلگیر کننده، نسبت به بلاکچین و NFTها دید منفی دارند.
احتمال رشد شدید لایت کوین، پس از هاوینگ
4 ساعت پیش
5
7
هش ریت لایت کوین به اوج تاریخی جدید دست یافت.
رشد شیبا و دوج کوین؛ افزایش چشم‌گیر حجم معاملات
5 ساعت پیش
15
5
جاستین بونز، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت Cyber Capital، گفت که دوج کوین و شیبا، از غیر متمرکزترین رمز ارزهای بازار به شمار می‌روند.

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

نهنگ قدیمی ماتیک، دارایی خود را فروخت

نهنگ قدیمی ماتیک، دارایی خود را فروخت

دارایی سرقت شده در هک هارمونی در حال انتقال است

دارایی سرقت شده در هک هارمونی در حال انتقال است

میم کوین مشابه دوج کوین، بیش از 35 درصد رشد کرد

میم کوین مشابه دوج کوین، بیش از 35 درصد رشد کرد

هفته‌ی شلوغی برای کاردانو در راه است

هفته‌ی شلوغی برای کاردانو در راه است

ماسک بار دیگر به پذیرش دوج کوین توسط مک‌دونالد اشاره کرد

ماسک بار دیگر به پذیرش دوج کوین توسط مک‌دونالد اشاره کرد

نرخ توکن سوزی شیبا افت چشم‌گیری را تجربه کرد

نرخ توکن سوزی شیبا افت چشم‌گیری را تجربه کرد

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا