اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

مبارزه با تحلفات در حوزه ارز های دیجیتال مجزا از قانون قاچاق کالا و ارز

سلام کریپتو

به گزارش زوم ارز و به نقل از خبرنگار پارلمانی بازار، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به تدوین احکام قانونی در زمینه تخلفات در حوزه رمز ارزها در مجلس گفت: در متن قبلی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در کمیسیون تصویب شد، شورای محترم نگهبان نسبت موضوع رمز ارزها در این قانون ایراد گرفت.

وی با بیان اینکه حوزه رمز ارزها به عنوان پدیده‌ای جدید در نظام اقتصادی تلقی می شود، بیان داشت: از این رو تلاش کردیم تا موضوعات مربوط به حوزه رمز ارزها به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد چراکه ممکن است گنجاندن این موضوعات در قانون قاچاق کالا و ارز در تعاریف و محتوا و نحوه رسیدگی ها ایجاد اشکال کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: با توجه به ایراد اولیه شورای نگهبان و همچنین بررسی هایی که در کمیسیون انجام شد مقرر شد این موضوع از قانون قاچاق کالا و ارز جدا شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه گزارش ماده ۴۵ کمیسیون اقتصادی درباره رمز ارزها و طرح اولیه در این زمینه در دستور کار صحن علنی قرار دارد، بیان داشت: لذا ما به جایی که یک حکم جزیی در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه رمز ارزها داشته باشیم، انشالله به زودی و بعد از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی پیرو ماده ۴۵ درباره رمز ارزها محتوای احکام قانونی در بخش های مختلف را تعیین خواهیم کرد.

صرافی ایرانی کارت

وی با بیان اینکه در این طرح تکالیفی برعهده مجموعه مبارزه با پول شویی وزرات اقتصاد و بانک مرکزی در ارتباط با صرافی هایی که در حوزه رمز ارزها فعالیت می کنند، گذاشته خواهد شد، بیان داشت: همچنین در این طرح تکالیفی برای وزرات نیرو درباره تامین برق رمز ارزها و تکالیف برای وزرات صمت درباره صدور مجوز فعالیت در حوزه رمز ارزها مدنظر قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:  احتمال بالای رسیدن اتریوم به 4500 دلار 🤩

وی با بیان اینکه ما همه موارد منتهی به فعالیت رمز ارزها را در یک طرح جداگانه لحاظ خواهیم کرد بیان داشت: امیداوریم همزمان با این موضوع ما حکمی را در ارتباط با نحوه مبارزه با مصادیق و تخلفات در حوزه رمز ارزها که به ذیل قانون قاچاق کالا و ارز اصابت می کند داشته باشیم.

پورابراهیمی بیان داشت: به این دلیل ما موضوع مبارزه با تخلفات در حوزه رمز ارزها را از قانون قاچاق کالا و ارز جدا کردیم که در یک قانون جامع همه احکام مورد نظر را بیاوریم و مصادیق تخلفات و پولشویی و مصادیق مرتبط با عدم نظارت دولت بر خروجی منابع ارزی را رد قانون جداگانه ببینیم.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Tahlile Bazar


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا