اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بنیانگذار Alibaba : ارزهای دیجیتال می توانند ارزش ایجاد کنند.

salamcrypto

بنیانگذار گروه علی بابا ، جک ما (Jack Ma ) ارزش ارزهای دیجیتال را می داند ، به نظر وی ناظران جهانی مجبورند قدم های بعدی را بردارند و چارچوب فعلی را بهبود بخشند.

جک ما ، بنیانگذار و رئیس اجرایی پیشین گروه چند ملیتی فناوری Alibaba Group ، معتقد است که ناظران جهانی باید قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال را بهبود بخشند ، زیرا  انها می توانند ارزش ایجاد کنند.

میلیاردر چینی در سخنرانی اخیر خود که توسط بلومبرگ گزارش شد ، از چارچوب تنظیم مقررات مالی جهانی در حال حاضر به دلیل عدم نوآوری انتقاد کرد. وی ادعا کرد که ناظران در درجه اول بر کنترل ریسک متمرکز هستند ، که آنها را از پیگیری هرگونه تحول دور می کند و آنها به ندرت “فرصت هایی را برای جوانان و کشورهای در حال توسعه در نظر می گیرند.

به گفته جک ما ، توافق نامه بازل “باشگاهی برای افراد مسن” است که سالهاست  فقط برای سیستم های مالی  کار می کند. کشورهایی مانند چین که هنوز “جوان” محسوب می شوند ، برای “ساخت یک اکوسیستم برای توسعه سالم صنعت محلی” به نوآوری بیشتری نیاز دارند.یکی از حوزه هایی که تنظیم کنندگان می توانند تمرکز خود را افزایش دهند ارزهای دیجیتال است. اگر ناظران جهانی رویکرد خود را بهبود بخشند ، ارزهای مجازی می توانند نقشی اساسی در ساخت یک سیستم مالی داشته باشند که در 30 سال آینده مورد استفاده قرار گیرد.

“ارز دیجیتال می تواند ارزش ایجاد کند و ما باید در مورد چگونگی ایجاد نوع جدیدی از سیستم مالی از طریق ارز دیجیتال فکر کنیم.”

بیشتر بخوانید:  هشدار کیف پول Trezor به برنامه های تقلبی در فروشگاه گوگل

اگرچه بنیانگذار Alibaba مشخص نکرد که هنگام استفاده از اصطلاح “ارز دیجیتال” دقیقاً چه چیزی را در ذهن داشته است ، اما رویکرد وی نشان می دهد که احتمالاًمنظورش  بیت کوین  نبوده است. چند سال پیش ، جک ما به مردم هشدار داد تا احتیاط کنند و گفت که به رمز ارزها نزدیک نمی شود زیرا ممکن است “حباب باشند”.با این حال ، او به طور قابل توجهی نسبت به فناوری اساسی بلاکچین بیت کوین نظر مساعدتری داشت بود. شرکتی که وی تأسیس کرده است در چند سال گذشته در بسیاری از پروژه های مرتبط با بلاکچین مشارکت داشته است. علی بابا حتی سال گذشته دو شرکت تابعه DLT را در شانگهای راه اندازی کرد.در یک گزارش اخیر ، که Alibaba شرکتی است که بیشترین حق ثبت اختراع را دارد.علی بابا برای توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی کشور با دیگر سازمان های غول پیکر چینی مانند China Merchant Bank ، Tencent و Huawei همکاری کرده است.علاوه بر این ، پرجمعیت ترین کشور جهان نیز ضمن تأیید اینکه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال  به طور رسمی در مرزهای آن ممنوع است ، به آشکار طرفدار بلاک چین است.

منبع: کریپتوپوتیتو


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا