اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

نگرانی کنگره آمریکا

salamcrypto

کنگره آمریکا نگران است که از ارز های دیجیتال برای مقاصد تروریستی و شورش در واشنگتن استفاده شود.
کمیته فرعی ایالات متحده می‌گوید که نگران است در شورش اخیری که در واشنگتن رخ داد و معترضان ساختمان کنگره را تصرف کردند، ارز های دیجیتال نقش داشته باشند.
یک کمیته فرعی کنگره ایالات متحده در حال بررسی این است که آیا شورشی ها برای تأمین منابع فعالیت های خود از ارز دیجیتال استفاده کرده اند یا خیر.
در تاریخ 25، کمیته فرعی امنیت ملی، توسعه بین الملی و سیاست های پولی جلسه ای با عنوان” دلار در برابر دموکراسی: تأمین مالی شورشگران داخلی” برگزار خواهد کرد. در یادداشتی آنها می‌گویند که با افزایش نظارت از سوی بانک ها و پلتفرم های پرداخت، افراطی ها به ارز های دیجیتال رو آورده اند.
این تفاهم نامه ارز های دیجیتال را در شرکت های سرمایه گذاری، موسسات خیریه و رسانه های اجتماعی بررسی خواهد کرد. دو دلیل وجود دارند که نشان می‌دهند ارز های دیجیتال به شورش در واشنگتن کمک کرده اند.
در یک اتفاق جالب یک فرانسوی افراطی که در 8 دسامبر خودکشی کرد، 28.15 بیت کوین به ارزش 522 هزار دلار را به 22 آدرس که به فعالان راست گرای افراطی متعلق داشت فرستاده اند.
حدوداً بیش ارز 250 هزار دلار بیت کوینی که وی قبل از مرگش ارسال کرده بود به نیک فوئنتس که در حین این شورش در پایتخت بود ارسال شده است. اگرچه وی صراحتاً ورود به ساختمان کنگره را انکار می‌کند.
دلیل دیگر این بود که در حین این شورش که از طریف پلتفرم لایو استریم Dlive پخش شده بود، تقریباً 222 دلار ارز دیجیتال برای پخش کننده فیلم فرستاده شده بود. طبق این سند، کسی که این مبلغ را فرستاده بود، تاکنون صد ها هزار دلار به افراطی ها پرداخت کرده است. کسی که این مبلغ را فرستاده بود از پلتفرم همتا به همتای سرویس اشتراک فایل بیت تورنت استفاده کرده بود که این پلتفرم متعلق به بنیاد ترون است.
با این حال این دو دلیل انقدر اساسی نیست که بتوان با دلالت بر آنها تأیید کرد که ارز های دیجیتال در این شورش نقش داشته اند.
این کمیته معتقد است که شورشیان در آینده برای تأمین منابع مالی فعالیت های خود از روش های غیرسنتی استفاده خواهند کرد.
پیر روچارد اینفلوئنسر بیت کوین در توئیتر گفت: تقریباً تمام اتفاقات تروریستی داخلی آمریکا قبل از اختراع بیت کوین بوده اند، ترورسیم در آمریکا توسط دلار تأمین می‌شود.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  شرکت بزرگ بازی سازی Nixon خود را برای خرید Bithumb آماده می کند

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا