استخر های استخراجاستخراج

آموزش کامل چگونگی اتصال ماینر ها و کیف پول به استخر ViaBTC

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم تا در استخر ViaBTC ثبت نام کنید و بیشتر با آن آشنا شوید. استخر ViaBTC، یک استخر مناسب برای استخراج ارزهای بیت کوین ، لایت کوین و بیت کوین کش می باشد. علت محبوبیت این استخر، استفاده آسان و تعداد بالای کاربران می باشد.

 

استخر  ViaBTC به شکل خودکار در بین استخر BTC و BCH جابجا خواهد شد

به نظر می رسد ViaBTC از برنامه خود برای جذاب تر کردن استخراج بیت کوین نقدی دست نمی کشد. این شرکت متوجه شده است که بسیاری از ماینران بیت کوین به دلیل بهبود سودآوری به زنجیره BCH رفته اند. از این گذشته، هر ماینر می خواهد تا آنجا که ممکن است پول کسب کند، به این معنی نیست که بیت کوین را استخراج نکنید. این شرکت امیدوار است با معرفی سرویس جدیدی که به شکل خودکار به زنجیره سودآورتر سوئیچ می شود این روند را به شکل قابل توجهی آسانتر می کند.


استخرهای نقدی بیت کوین به شکل دقیق

افراد بیشتری نسبت به گذشته، بیت کوین نقدی را استخراج می کنند. دلایل زیادی وجود دارد که چرا در حال حاظر چنین است و مهمتر از همه ، استخراج BCH در مقایسه با استخراج بیت کوین بیش از 100% سودآور تر می باشد.

ViaBTC جز یکی از رهبران بازار در هنگام استخراج بیت کوین نقدی است. تنها زمان می گوید که چگونه این وضعیت در آینده به وجود می آید، زیرا همچنان باید دید که اگر BCH برای چند هفته و ماه های بعدی سودآورتر باقی بماند.

 

ViaBTC با بهره گیری از استخرها بسیار سودآور بوده و قصد دارد ویژگی جدیدی را معرفی کند. در حال حاظر، ماینرها آن باید به شکل دستی بین BTC و BCH تعویض کنند که برای بعضی ها می تواند دست و پا گیر باشد. برای ساده تر کردن امور، این شرکت یک سرویس استخراج هوشمند بیت کوین را معرفی می کند که به شکل خودکار روی سکه سودآور تر به استخر تبدیل می شود.

این به این معنی است که کاربران همیشه از نظر استخراج کریپتوکارنسی بیشترین صدای لکه دار را به دست می آورند، که این فقط می تواند یک چیز خوب باشد. مشخص نیست چه زمانی این ویژگی عملی خواهد شد، زیرا هنوز ETA رسمی وجود ندارد.

تغییرات نیز به اکوسیستم استخراج استخرهای بیت کوین نقدی می رسد. در حال حاظر ، مشکل استخر فقط 7% از مشکل شبکه بیت کوین است و این امر به خودی خود باعث می شود که سود استخر BCH سود بیشتری کسب کند، اگرچه ارزش از بین بردن آن در بین صرافی ها بسیار زیاد است. وقتی این مشکل شدید تر شود، استخراج BCH نیز دشوارتر می شود. اگر ارزش هر سکه تا آن زمان جمع نشود، سودآوری نسبی استخر بیت کوین، بار دیگر افزایش می یابد. همچنین این یک اکوسیستم جالب است اما اگر کمبود حراست برای پشتیبانی از شبکه در حال ظهور وجود داشته باشد خیلی سریع تر می توان از وضعیت بد به وضعیت بدتر پیش رفت.

با این حال به نظر می رسد که این مسئله مشکل چندانی ایجاد نمی کند. شبکه Bitcoin Cash نزدیک به 2 مورد از استخرها قدرت استخر را دارد که بسیار قابل توجه می باشد. به نظر نمی رسد میزان کل استخراج استخر بیت کوین در حال کاهش است، که بسیار غیرمعمول می باشد. بلکه به نظر می رسد شخصی، سخت افزار استخراج اضافی را به شکل آنلاین به منظور صرفه جویی در استخرهای BCH آورده است.

اگرچه این یک اتفاق جالب از وقایع است اما باید دید که آیا سایر ماینرها از این پرونده پیروی می کنند؟

مردم هنوز از بیت کوین کش دست برنداشته اند. با این حال بسیاری از مردم احساس می کنند که BCH کلاهبرداری است و در اسرع وقت باید از بین برود. برخی دیگر نیز فکر می کنند که سرانجام بر بیت کوین غلبه خواهد کرد و به طولانی ترین زنجیره تبدیل خواهد شد.


چند روش پرداخت در ViaBTC وجود دارد؟

سه روش پرداخت در ViaBTC  وجود دارد: 1- PPS+    2- PPLNS   3- SOLO

نرخ کارمزد در سه روش بالا به چه شکل است؟

PPS+ یک پیشرفت از روش معمول PPS با تخصیص اضافی از هزینه معاملات است. با PPS+ ، استخر برای هر سهم معتبری که ارائه می کند، به کارگران استخر می پردازد، مانند استخر آنها را استخدام می کند و بنابراین کارگران استخر از پرداخت پایدار بهره مند می شوند. استخر کلیه خطرات بد شانس و بلوکه شدن حساب ها را شامل می شود، از این رو هزینه بالاتری نیز دارد.

هزینه معاملات با PPLNS به شرح زیر به کارگران استخر اختصاص می یابد.

PPLNS با نسبت هش ریت ،ماینرها در کل استخر در آخرین دوره سختی در هنگام یافتن بلوک محاسبه می شود.هزینه معاملات نیز به ماینرها اختصاص می یابد. استخر هزینه کمی برای کار و نگهداری روزانه دارد. با PPLNS پرداخت ماینر به بلوک های یافت شده متصل می شود. ماینر ممکن است با بازده ناپایدار روبرو شوند اما در دراز مدت، از پرداخت های بیشتری برخوردار می شوند.

 

SOLO تمام پاداش بلوک به ماینر که بلوک را استخراج کرده است اختصاص خواهد یافت. استخر هزینه کمی برای کار و نگهداری روزانه دارد.


چگونه می توان روش پرداخت را تغییر داد؟

برای تغییر روش پرداخت به قسمت تنظیمات رفته، گزینه Mining Setting و سپس Payment method را تغییر دهید.


آیا تغییرات به سرعت اعمال می شود؟

خیر. در مدت 10 دقیقه وارد عمل می شود. این نکته را مد نظر داشته باشید که روش پرداخت فقط در 24 ساعت یک بار قابل تغییر می باشد.


چگونه Worker هارا مدیریت کنیم؟

 • Worker فعال و غیرفعال چیست؟ به آن دسته از Worker ها که به طور عادی دچار مشکل هستند Worker فعال می گویند و Worker غیرفعال برعکس آن عمل می کند.
 • آیا خودمان نیاز به تشکیل Worker داریم؟ نیازی نیست خودتان Worker ایجاد کنید. این استخر به شکل خودکار هش ریت را شناسایی کرده و Worker را تحت حساب شما تعیین می کند تا زمانی که دستگاه Mining شما به درستی پیکربندی شود.
 • گروبندی Worker چه کاری می تواند انجام دهد؟ می تواند به شما در بررسی وضعیت متفاوت Worker کمک کندو آنها را با مدیریت بیشتری مدیریت کنید.
 • چگونه گروه جدیدی از Worker هارا اضافه کنیم؟ بعد از وارد شدن به حساب ViaBTC استخر مورد نظر خود را وارد کنید. سپس بر روی Workers کلیک کرده و برای ایجاد یک گروه جدید بر روی گزینه Add Group کلیک کنید. در آخر یک نام برای گروه وارد کنید.
 • چگونه یک گروه را حذف کنیم؟ ابتدا وارد حساب ViaBTC شده و استخر مورد نظر را وارد کنید. سپس بر روی Worker کلیک کرده و برای حذف یک گروه Edit را انتخاب کنید.
بیشتر بخوانید:  آموزش تصویری راه اندازی دستگاه ماینر innosiliccon T3 43Th/s

Smart Minig چیست؟

Smart Mining یا استخراج هوشمند از دو حالت استخرها مختلف تشکیل شده است. یعنی به عنوان سوئیچ دستی و سوئیچ خودکار.

سوئیچ دستی: ViaBTC از گزینه های مختلف استخراج استخرها با سهولت برای تغییر سریع ترجیحات استخر بدون تنظیمات پیچیده پشتیبانی می کند تا یک مکانیزم سودآور برای ماینرها از جمله استخر بیت کوین و استخر اتریوم فراهم کند.

سوئیچ خودکار: سوئیچ خودکار یک مکانیزم سودآور با سهولت برای تغییر سریع ترجیحات استخر با بازده زیاد احتمالی با استفاده از یک الگوریتم تعیین شده از جمله استخر بیت کوین فراهم می کند. در مقایسه با سوئیچ دستی، تنظیم آن انعطاف پذیرتر و آسان تر است.


آموزش اتصال به استخر ViaBTC

برای ثبت نام و اتصال به استخر ابتدا وارد سایت ViaBTCشده و بر روی گزینه Sign Up کلیک می کنیم. و طبق عکس زیر تمام فیلد هارا پر کنید.

مرحله اول - اتصال به استخر ViaBTC

در این قسمت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید.

مرحله دوم - اتصال به استخر ViaBTC

به همین آسانی حساب شما در استخر فعال شد.


اتصال کیف پول به استخر ViaBTC

برای برداشت ارزهای استخراج شده از استخر ViaBTC به کیف پول باید در منوی کاربری بالای سایت بر روی گزینه Assets کلیک کنید. سپس در قسمت My assets لیست ارزهای استخراج شده را می توانید مشاهده کنید.

اتصال کیف پول به استخر ViaBTC - مرحله اول


منظور از اکانت تایید شده چیست؟

به اکانتی که شما مجاز هستید تا به آن درسترسی پیدا کنید اکانت تایید شده می گویند. با توجه به این موضوع به شما برای مدیریت استخراج و کنترل نوسانات هش ریت و همچنین جلوگیری از تغییرات در تنظیمات اکانت توسط افراد دیگر کمک می کند. هر اکانت به شکل جداگانه باید تایید شود.


چگونه اکانت را تایید کنیم؟

می توانید هاست را از طریق Setting و گزینه Account Setting و قسمت Authorize Hosting اکانت را تایید کنید.


اکانت های فرعی چیست؟ چگونه می توان به اکانت اصلی افزود؟

اکانت فرعی قسمتی از حساب اصلی شما می باشد و می توانید به هر اندازه اکانت فرعی که می خواهید داشته باشید. هر یک از آنها نمایانگر هش ریت بوده و درآمد استخراج آن به شکل جداگانه می باشد. زمانی که اکانت فرعی خود را ساختید نمیتوانید دیگر آن را پاک کنید.


دسترسی به اکانت فرعی

 • زمانی که بخواهید از روش برداشت خودکار استفاده کنید می توانید آدرس های مختلفی را برای هر اکانت در نظر بگیرید.
 • برای مدیریت اکانت ها می توانید از ایمیل های مختلف برای هر اکانت فرعی برای دریافت اعلان نوسانات هش ریت استفاده کنید.

ساخت اکانت فرعی

بعد از ورود به حساب کاربری خود، وارد My Account شوید.

سپس بر روی Add SubAccount کلیک کنید و نام اکانت را وارد کرده و روی Create کلیک کنید.

 

جابه جایی در بین اکانت های فرعی

بعد از ورود به حساب کاربری خود در ViaBTC ، بر روی اکانت کلیک کرده و بر روی My Account نشنگر موس را نگه داشته تا حساب های زیر مجموعه نشان داده شوند.

مخفی کردن اکانت های فرعی

ابتدا وارد حساب کاربری خود شده و بر روی نام اکانت خود کلیک کنید و گزینه My Account را اتنخاب و به قسمت Manage Sub Account شوید.

اکانت فرعی ای را که می خواهید مخفی کنید را انتخاب کرده و بر روی گزینه Hide کلیک کرده تا حسابتان مخفی شود.

مزایا و معایب استخر استخراج ViaBTC

از مزایای این استخر می توان موارد زیر را نام برد:

 • سه روش پرداخت متفاوت دارد.
 • از استخراج ارزهای دیگر به غیر از بیت کوین نیز پشتیبانی می کند.
 • پاداش ها را به شکل روزانه واریز می کند.
 • ماینینگ ترکیبی

دریافت کارمزد قابل توجه نیز جز معایب این استخر می باشد.

ایجاد گروه در ViaBTC

برای ایجاد گروه جدید در ViaBTC ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید و سپس استخری که می خواهید وارد آن شوید را انتخاب کنید.

سپس بر روی Workers کلیک کرده و گزینه Add Group را انتخاب کنید.

در آخر یک نام برای گروه خود ایجاد کنید.

نحوه حذف گروه در استخر ViaBTC

بعد از ورود به اکانت کاربری خود در سایت ViaBTC ، استخر استخراجی را که قصد حذف کردن آن را دارید انتخاب کنید.

بر روی Workers کلیک کرده و گزینه Edit را برای حذف گروه انتخاب کنید.

اضافه کردن کاربر جدید به گروه

ابتدا وارد اکانت کاربری خود شده و سپس استخر استخراجی را که می خواهید وارد شوید را انتخاب کنید. در آخر بر روی Workers کلیک کنید و کاربرانی را که می خواهید به گروه اضافه کنید را انتخاب کرده و گزینه Add to را کلیک کنید.

نحوه پرداخت سود با توجه به منطقه زمانی

سود با توجه به منطقه زمانی متفاوت محاسبه نمی شود و در با توجه به آمار روزانه در زمان UTC + 8 سود شما محاسبه می شود.

” ممنون که تا پایان مطلب با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

پریسا رزاقی

کارشناس it | محقق و پژوهشگر در رابطه با ارزهای دیجیتال و بلاکچین | علاقه مند به تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن