اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ادامه همکاری ریپل و شرکت ژاپنی SBI

salamcrypto

شرکت Morningstar که از زیرمجموعه های هلدینگ SBI Group است  اعلام کرد که همچنان به همکاری خود با ریپل ادامه می‌دهد.
طبق بیانیه رسمی که از طرف این شرکت در روز جمعه پخش شد، مورنینگ استار اعلام کرد که سود سهام پایان سال خود را در قالب واحد های ریپل واریز خواهد کرد.
این شرکت روش پرداخت با استفاده از ریپل را برای سود سهام سهامداران خود در برنامه پاداش آخر سال خود برای تشکر از سهامداران بخاطر حمایت های خود از این شرکت در نظر گرفته است. طی این برنامه مورنینگ استار به ازای هر 100 سهم مبلغ حدوداً 2500 ین ژاپن معال 23 دلار را پرداخت خواهد کرد.
این شرکت خاطرنشان کرد ریپلی که آنها برای سهامداران خود وارِیز خواهند کرد بر اساس قیمت این ارز دیجیتال در تاریخ 30 ژوئن 2021 خواهد بود. مورنینگ استار در آن زمان از سهامداران خود خواهد خواست که با استفاده از برنامه شرکت زیرمجموعه SBI یعنی VC Trade برای باز کردن حساب ارز های دیجیتال اقدام کنند.
همانطور که قبلاً گزارش شد مورنینگ استار پرداخت سود سهام خود با ارز دیجیتال ریپل را از سال 2019 آغاز کرده و در آن زمان به ازای هر صد سهام مقدار 30 واحد ریپل را برای سهامداران خود پرداخت می‌کرد. دفتر مرکزی این شرکت در توکیو پایتخت ژاپن قرار دارد و زمینه فعالیت آنها در حوزه ارائه اطلاعات مالی است. در زمان نگارش این مقاله سهام این شرکت با قیمت 493 ین معادل 4.5 دلار معامله می‌شود که در شبانه روز گذشته بیش از 2 درصد افزایش داشته و ارزش کل بازار آن به 44.2 میلیارد ین می‌رسد که این رقم معادل 407 هزار دلار است.
شرکت مادر مورنینگ استار یعنی SBI Group هم نسبت به پرداخت سود سهام با ریپل علاقه نشان داد و از سال 2020 این کار را اجرا کرد. این شرکت به صورت فعال در زمینه توسعه محصولات مبتنی بر ریپل فعالیت می‌کند. در ماه فوریه آنها اعلام کردند که کاربران می‌توانند در پلتفرم  SBI VC Trade نسبت به اخذ وام به صورت ریپل اقدام کنند.
این اخبار در حالی منتشر شد که ریپل درگیر یک دادخواست از سوی سازمان بورس آمریکا است و هلدینگ SBI حمایت کامل خود از ریپل را حفظ کرده است. مدیرعامل این هلدینگ گفت در صورت اینکه ریپل مجبور به ترک آمریکا شود بهترین کشور برای آنها ژاپن است.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  شرایط جدید استخراج ارز های دیجیتال

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا