اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ادعای Craig Wright در مورد بیت کوین

salamcrypto

اتحادیه ثبت حق اختراع (COPA) در برابر دستور رئیس کریگ رایت که دستور توقف را داده بود مخالفت خود را ابراز کرده است و گفتند: اول شما ثابت کنید که شما ساتوشی ناکاموتو و خالق بیت کوین هستید.
این گروه در توئیتی گفته اند که COPA مخفف یک سیستم مالی باز و شفاف است و هدف تشکیل این گروه برداشت موانع سد راه نوآوری است. در کنار اعضای خود و تمام جامعه ارز دیجیتال برای رسیدگی به این موضوع و نماینده بیت کوین هستیم. این نامه ی ما در پاسخ به درخواست توقف هفته گذشته است.
نامه COPA در پاسخ به دستور توقف و انصراف مورخ 21 ژانویه 2021 است که از طرف یکی از اعضای سازمان Square Crypto و نماینده قانونی کریگ رایت ارسال شده است.
این آخرین نامه از دور نامه های توقف است که توسط کریگ رایت ارسال شده است و او تلاش می‌کند تا حق خود در زمینه کپی رایت روی بیت کوین بگیرد. در ژانویه 2021 تهدیدات مشابهی به  bitcoincore.org و  bitcoin.org فرستاده شده است.
رایت در یک نامه به دفتر کپی رایت آمریکا در ماه می 2019 مدعی شد که کد اصلی بیت کوین متعلق به اوست. اگرچه مدعی شدن در این نامه هرگز به معنای اینکه که او مالک این کد می‌باشد نیست.
در نامه ی COPA تعدادی سوال از نمایندگان کریگ رایت در رابطه با ادعای های او پرسیده شده است. این سوال ها مواردی از قبیل مبانی کلی این ادعا می‌باشند، از جمله اینکه وی هنگام نوشتن مقاله بیت کوین در چه مکانی بوده است، چه تاریخی آن را نوشته و چه قوانینی از کپی رایت بر روی این نامه اعمال شده اند و … .
COPA تاریخ 19 فوریه را برای پاسخگویی نمایندگان کریگ رایت تعیین کرده است.
منبع: coindesk.com

بیشتر بخوانید:  سرمایه گذاری مایکل جردن و ویل اسمیت در شرکت Dapper Labs

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا