اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

پلتفرمی جدید قصد ایجاد صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز را دارد.

یک بستر جدید با هدف ارائه یک شبکه متصل از پلتفرم های DeFi و از بین بردن برخی از موارد مشاهده شده در شبکه های غیرمتمرکز است.

یک سیستم عامل غیرمتمرکز ادعا می کند که به ایجاد یک شبکه متصل ازپلتفرم های DeFi کمک می کند – و یک مدل ترکیبی ابتکاری را ارائه می دهد که استخراج معاملات بدون معامله و استخراج نقدینگی را در یک مکان ترکیب می کند.

سلام کریپتو

MiniSwap می گوید که صرافی های رمزارزهادر حال حاضر هر روز میلیاردها دلار حجم معاملات را پردازش می کنند ، اما مسائلی جدی با سیستم عامل های متمرکز شناسایی شده است. این تیم به  QuadrigaCX ، صرافی کانادایی که دارایی مشتری را به ارزش تقریبی 190 میلیون دلار با مرگ صاحبش از دست داد ، اشاره کرد.

اگرچه این پروژه قاطعانه معتقد است که گزینه های غیرمتمرکز با اجازه دادن به تاجران برای خرید و فروش رمزارزهابه صورت همتا به همتا ، به حذف مشکلات اعتماد کمک می کنند ، MiniSwap می گوید نقاط ضعفی وجود دارد که صرافی های غیرمتمرکز باید حل کنند. پایداری ، بی انصافی و تأخیر تأیید طولانی مدت سه مورد از بزرگترین مشکلات هستند – و ایجاد انگیزه برای تأمین کنندگان نقدینگی برای مشارکت می توانند به دلیل “نادرست بودن طرح های تشویقی” یک چالش باشند.

MiniSwap قصد دارد با تشویق بازرگانان و ارائه دهندگان نقدینگی برای پیوستن به پلتفرم خود ، این مورد را تغییر دهد. این پروژه همچنین می گوید رویکرد آن پایدار است ، با توجه به اینکه از فرآیند استخراج استفاده می کند که می تواند 100 سال به طول انجامد.

در وایت پییر این پروژه، هشدار می دهد وضعیت موجود نمی تواند ادامه یابد. ایم وایت پیپر می گوید: “بسیاری از پلتفرم های صرافی برای ایجاد خدمات مناسب برای کاربران جهت تجارت سکه های خود ایجاد شده اند. با این حال ، اکثریت قریب به اتفاق آنها پلتفرم هایی متمرکز هستند و نیاز به دسترسی به کلیدهای خصوصی کاربران دارند. به عبارت دیگر ، کاربران باید کاملاً به خدمات ارائه شده توسط پلتفرم های صرافی  اعتماد کنند. به طور کلی ، چنین اعتماد محکمی نمی تواند ایجاد شود و این نیز با اصل طراحی یک سیستم مالی غیرمتمرکز مغایرت دارد. “

صرافی ایرانی کارت

MiniSwap وارد می شود!

پروژه MiniSwap در حال ایجاد یک پلتفرم تجاری غیرمتمرکز و خودکار مبتنی بر اتریوم است – راه را برای تبادل هر جفت توکن پشتیبانی شده توسط پلتفرم اتریوم هموار می کند. اینجاست که مدل استخراج ترکیبی وارد عمل می شود. همانطور که در وایت پیپر  توضیح داده شده است: “همه شرکت کنندگان ، از جمله بازرگانان ، تأمین کنندگان نقدینگی و دارندگان MINI ، MINI را به ترتیب به عنوان پاداش معاملات ، پاداش رزرو و جوایز جامعه به عنوان سهم خود دریافت می کنند.”

بیشتر بخوانید:  مدارک جدید سازمان بورس آمریکا علیه بنیان گذار ریپل

این راه را برای راه اندازی MiniSwap DeFi ، شامل مجموعه ای از محصولات مالی غیرمتمرکز ، از جمله مشتقات مانند گزینه ها و معاملات آتی ، هموار می کند. DeFi در حال حاضر یکی از سریعترین بخشهای رشد در صنعت رمزارزی است و تیم پشتیبان این پروژه می گویند این مرحله برای اطمینان از اینکه MiniSwap یک پلتفرم  است “نه فقط یک استخر نقدینگی یا یک سرویس صرافی” بسیار مهم است.

این تیم طراحی بزرگی را برای یک سرویس موسوم به MiniSwap Global انجام داده است که با آن می توان پلتفرم DeFi خود را در دفترهای توزیع شده ارتباط برقرار کرد و به تردرها امکان استفاده “از بسترهای مختلف بلاکچین تجارت بی وقفه” را داد.

در حالی که MiniSwap تأیید می کند که استخراج بدون معامله و استخراج نقدینگی ، که از اجزای اصلی مدل ترکیبی هستند ، چیز جدیدی نیستند ، این پروژه می گوید که تلاش های گذشته برای ارائه آنها پایدار نبوده است و   به FCoin ، اولین راه اندازی رمزنگاری پیشنهاد چنین روشی اشاره می کند و هشدار می دهد که با ضرب همه سکه ها ، این سیستم نشاط از دست می دهد زیرا “منبع کافی برای توزیع وجود ندارد.”

برای حل این مسئله ، MiniSwap محدودیت بالایی در تعدادتوکن هایی  می تواند هر روز ایجاد کند، دارد – به طور دقیق 500000 ، و این محدودیت هر ماه به تدریج کاهش می یابد تا رسیدن به حد نهایی ، 18000توکن برسد.

MiniSwap اولین پروژه خود را با نام YMI در 7 سپتامبر لیست کرد و می گوید این پروژه قبلاً جامعه پر جنب و جوش را به خود جلب کرده است. در یک پست وبلاگی در تاریخ 11 سپتامبر ، مشخص شد که کانال تلگرامی آن 3540 عضو دارد و اکنون 3،117 دنبال کننده در توییتر دارد. این پلتفرم همچنین در چین طرفداران زیادی دارد و  بیش از 2826 نفر ، روند تحولات را مشاهده می کنند.


گزیده اخبار
سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری کمپانی RockX، برای تقویت پلتفرم Polkadot

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا