اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

25 میلیارد دلار کریپتو در دستان 4000 نهنگ مجرم

25 میلیارد دلار کریپتو در دستان 4000 نهنگ مجرم

به گزارش زوم ارز و بر اساس داده های جدید از Chainalysis، حدود 4000″نهنگ مجرم” دارای رمز ارز به ارزش 25 میلیارد دلار هستند. این موسسه نهنگ های مجرم را بر اساس هر کیف پول خصوصی ای که یک میلیون دلار یا بیشتر رمز ارز نگهداری می‌کند و حداقل 10 درصد از آن از راه غیرقانونی به دست آمده باشد تعریف می‌کند. دو موضوع از این گزارش در مرکز توجه قرار دارند: افزایش جرائم مرتبط با کریپتو و دلایل آن.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اواخر سال 2021، میزان دارایی غیرقانونی، یعنی سرمایه ای که از منابع غیرقانونی به دست آمده باشد، در حدود 11 میلیارد دلار بود، که این رقم اختلاف فاحشی با 3 میلیارد دلار در پایان سال 2020 دارد. این افزایش به لطف رشد چشم‌گیر قیمت رمز ارز در سال 2021 اتفاق افتاد.

از 11 میلیارد دلار رمز ارز غیرقانونی در پایان سال 2021، دارایی دزدیده شده 93 درصد آن را با 9.3 میلیارد دلار تشکیل می‌داد. پس از آن، به ترتیب، خرید از بازار دارک وب با رقم 448 میلیون دلار، کلاهبرداری ها با 192 میلیون دلار، فروشگاه های کلاهبرداری با 66 میلیون دلار، و باج افزار با 30 میلیون دلار، تشکیل دهنده ی این رقم بزرگ بودند.

کوین کده

به جز افزایش دارایی غیرقانونی در 2021، این موسسه دریافت که میزان این دارایی در سال جاری نوسان داشته است.

بیشتر بخوانید:  آغاز فرآیند حسابرسی دارایی کاربران کریپتولند از اول تیرماه

در ماه جولای، این میزان به رکورد افت 6.6 میلیارد دلاری رسید؛ در ماه اکتبر به اوج 14.8 میلیارد دلاری دست یافت. این آمار ها که از گزارش Chainalysis به دست آمده‌اند، اهمیت روی دادن بررسی و تفتیش پیرامون رمز ارز را در اسرع وقت نشان می‌دهد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Decrypt


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا