اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سود سرمایه‌ی رمز ارز، یکی از 4 بخش اصلی ATO

سود سرمایه‌ی رمز ارز، یکی از 4 بخش اصلی ATO

به گزارش زوم ارز، دفتر مالیاتی استرالیا (ATO)، سود سرمایه‌ی رمز ارز را یکی از چهار ناحیه‌ی کلیدی تمرکز در سال جاری دانست.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

سود یا ضرر سرمایه به تفاوت قیمتی بین زمانی که یک دارایی خریداری شده، با زمانی که آن دارایی فروخته شده، اشاره دارد. درصد بدهی به ATO، بین براکت‌های درآمدی و مدت مالکیت متغیر است، اما در کل، این نرخ برای دارایی نگهداری شده به مدت کمتر از 12 ماه، کاهش می‌یابد.

ATO، که طی سال‌های اخیر، هشدارهای زیادی خطاب به سرمایه گذاران رمز ارز داده است، به NFTها نیز به طور مستقیم به عنوان دارایی‌ای که مورد بررسی موشکافانه‌ی این نهاد، برای گزارش صحیح مالیاتی قرار می‌گیرد، اشاره کرده است.

کوین کده

با وجود افت چشم‌گیر بسیاری از ارزهای دیجیتال در سال 2022، دفتر ATO اشاره داشت که هر رمز ارزی، شامل NFTها، باید یک سود یا ضرر سرمایه‌ی محاسبه شده همراه خود داشته باشد. این نهاد گفت که با مشمولانی که سعی در ارائه‌ی گزارش غلط داشته باشند، برخورد قاطعانه خواهد داشت.

دستیار عضو هیئت مدیره‌ی ATO، تیم لوه، نیز اشاره کرد که در حال حاضر دپارتمان مالیاتی اطلاعات کافی از فعالیت‌های سرمایه گذارانه‌ی مردم دارد، اما تاکید کرد که تمامی افراد گزارشی دقیق داشته باشند تا از هرگونه جریمه جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید:  کاهش تاریخی کارمزد اتریوم

علاوه بر آن، لوه اشاره داشت که ATO افزایش شدیدی در تعداد سرمایه گذاران استرالیایی‌ای که احتمالا از روش‌های صحیح گزارش‌دهی مطلع نیستند، ملاحظه کرده است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا