اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کاهش 57 درصدی جرم های مربوط به ارز های رمزنگاری

salamcrypto

گزارش های شرکت امنیتی CipherTrace ، میزان جرایم رمزنگاری با وجود افزایش گسترده حملات مربوط به بخش DeFi ، در حال کاهش است.

بر اساس شرکت امنیتی بلاک چین CipherTrace ، جرایم مورد هدف بخش ارز دیجیتال در سال 2020 بیش از نیمی کاهش یافته است.

گزارش جرایم رمزنگاری شده شرکت و مقابله با پولشویی نشان داد که ضررهای ناشی از سرقت ارزهای رمزپایه ، هک و کلاهبرداری 57٪ در سال 2020 به 1.9 میلیارد دلار کاهش یافته است که دلیل اصلی آن بهبود سیستم های امنیتی است. همین رقم در سال 2019 به رکورد 4.5 میلیارد دلار رسید.

CipherTrace گفت که “کلاهبرداری های عظیم خارج از کشور” مانند PlusToken Ponzi طی دو سال گذشته بر جنایت 2.9 میلیارد دلار رمزنگاری مسلط بوده اند. در سال 2020 ، یک طرح مشابه توسط برخی از همان مجرمان به نام WoToken ، 1.1 میلیارد دلار دارایی از سرمایه گذاران را کلاهبرداری کرد ، که 58 درصد از حجم عمده جرم سال را تشکیل می داد.

از این گزارش میتوان دریافت که کلاهبرداری جرم اصلی ارز رمزنگاری شده و به دنبال آن سرقت و باج افزار است.

با این حال ، سال 2020 شاهد افزایش جرایم مربوط به بخش DeFi بود. این جایی است که یک توکن به طور مصنوعی باعث تورم می شود. ایجاد کنندگان و سرمایه گذاران اولیه پس از اینکه دارایی افراد را از جیبشان خارج کردند ، پلاگین را می کشند.

بیشتر بخوانید:  دوج کوین، پنجمین ارز دیجیتال برتر بازار 🏁

دیو جوانز ، مدیر ارشد اجرایی CipherTrace افزود: پروتکل های DeFi به دلیل نظارتی نبودن ، معافیت های زیادی از رژیم های اجرای سنتی دارند که صرافی های متمرکز ، مشاغل خدمات پول و بانک ها با آن روبرو هستند.

در این گزارش آمده است که بزرگترین سرقت سال 2020 ، هک 281 میلیون دلاری صرافی متمرکز KuCoin ، همچنین بخش DeFi را درگیر کرده است زیرا مجرمان اقدام به پولشویی وجوه مسروقه از طریق Uniswap ، بزرگترین صرافی غیرمتمرکز جهان می کنند.

منبع : cointelegraph.com

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا