تریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

هولدرهای بیت کوین با شرایط فعلی ثروتمند نخواهند شد.

طبق گفته بانک امریکایی گلدمن ساکس: هولدرهای کریپتو ممکن است با پذیرش مسیر اصلی ثروتمند تر نشوند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به گفته محققان این بانک، تقاضای بیشتر فقط می تواند به معنای همبستگی بیشتر با بازارهای سنتی باشد. گلدمن ساکس استدلال می کند که پذیرش بیت کوین و ارز دیجیتال ممکن است لزوماً قیمت آن را بر حسب دلار بالاتر نبرد.

در یادداشتی که بلومبرگ در روز پنجشنبه منتشر کرد، این غول بانکی بین ‌المللی ادعا کرد که پذیرش جریان اصلی دارایی‌ های کریپتو باعث افزایش همبستگی آن‌ها با سایر طبقات دارایی اصلی می‌شود.

کوین کده

گلدمن: فرزند خواندگی یک “شمشیر دولبه” است.

برخلاف بسیاری از طرفداران بیت کوین، گلدمن ساکس نظری در مورد استفاده از بیت کوین بعنوان ابزاری برای پولدار شدن مردم عام ندارد.

در یادداشتی آمده است: «در حالی که می ‌تواند ارزش‌ گذاری‌ها را افزایش دهد، احتمالاً همبستگی‌ها را با سایر متغیرهای بازار مالی افزایش می‌دهد و مزیت تنوع‌ پذیری و نگهداری دارایی را کاهش می ‌دهد». به عبارت دیگر، اگر بیت کوین یا کریپتو با دارایی های موجود بیشتر مرتبط شوند، دامنه سود نا متقارن کاهش می یابد.

این نظرات در حالی بیان می ‌شوند که بازارهای کریپتو واقعاً همبستگی بالاتری را با سهام نشان می‌ دهند، به ویژه در این ماه، با پیش ‌بینی‌ها برای سال 2022 که حداقل در ابتدا به نفع بهبود شرایط بازار نیست.

بیشتر بخوانید:  تفاوت صرافی و بروکر چیست؟ | تفاوت های صرافی و بروکر در بازار ارزدیجیتال

با این وجود، حتی خود گلدمن نیز به طور کامل از یک روایت استفاده نکرده است، اوایل ژانویه تا حدی طعنه آمیز استدلال می کرد که بیت کوین/دلار آمریکا همچنان می تواند با ربودن سهم بازار از طلا و در نتیجه جذب سرمایه گذاران سنتی تر به 100000 دلار برسد.

عرضه و تقاضای ساده؟

تئوری های جایگزین برای بیت کوین به طور خاص از ایده همبستگی پیشی گرفتن از نرخ سود ارائه شده توسط عوامل دیگر در آینده اجتناب می کنند. معادله ساده ریاضی کاهش عرضه در مواجهه با پذیرش گسترده ‌تر توسط تحلیلگران به عنوان تضمینی واقعی برای قیمت‌ های بالاتر در مقابل ارزهای فیات در آینده می باشند.

برنامه انتشار قابل پیش بینی بیت کوین همراه با موجودی های در حال رشد کیف پول ها با پدیده ای برابری می کند که علیرغم ضعف قیمت در بازه زمانی پایین همچنان ادامه دارد.

نمودار آدرس های کیف پول های دارای حداقل 1 بیت کوین

نمودار آدرس های کیف پول های دارای حداقل 1 بیت کوین
نمودار آدرس های کیف پول های دارای حداقل 1 بیت کوین

در همین حال، داده های منبع نظارتی Santiment نشان می دهد که اصلاحی که در نوامبر آغاز شد، نتوانسته است شور و شوق دارندگان کیف پول های بزرگتر را کاهش دهد.

منبع: کوین تلگراف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا